הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-30 בדצמבר, 2003 5 תגובות

הדברים המזעזעים עליהם מספר עקיבא אלדר בטורו מ-23.12.2003 ("מאחזים גם במערות") מובאים יום לאחר פרסום מכתב הסרבנות של לוחמים מסיירת מטכ"ל. נוצר אפוא מצב קבוע בו נדרשים חיילים למשימות אותן אדם ישר אינו מבצע. באים מתנחלים ושודדים את אדמותיהם של בני אדם חסרי מגן, שלמזלם הרע נולדו פלסטינים ולא יהודים. וחיילי צה"ל נשלחים לאבטח את השודדים ולא לגונן על הנשדדים. ועכשיו אנחנו שומעים שהמתנחלים אינם מסתפקים בשוד קרקעות; הם כבר עברו לשוד מערות מגורים מבעליהם הפלסטינים. והצבא… כרגיל, מאבטח את השודדים במקום לגונן על הנשדדים!

אבל מציאות זאת מתקיימת בכל השטחים הכבושים ולא רק בדרום הר חברון. החל מראשית הכיבוש נכנסו קנאים יהודים לחברון כדי להתיישב בה. במשך כל השנים הם מפעילים טרור בלתי פוסק נגד שכניהם הפלסטינים. והצבא… כרגיל מאבטח את הפורעים! כמעט כל כפר פלסטיני שהוקמה התנחלות בשכנותו הפסיד חלקים גדולים מאדמותיו. אבל העניין לא מתמצה בכך. המתנחלים ממשיכים כל הזמן במאמצי ההתפשטות שלהם. הם עושים זאת בדרך של הפעלת טרור בלתי פוסק כנגד חקלאים פלסטינים המנסים לעבד את אדמותיהם. והצבא… כרגיל, מאבטח את הפורעים ולא מגן על הקורבנות. נו הם בסך הכל פלסטינים.


אך יש גם פעולות עצמאיות של הצבא: ברפיח נאבק הצבא נגד המנהרות שמשמשות להברחת נשק. אז החליטו להרחיק את רפיח מגבול מצרים. שולחים בולדוזרים שעושים את היומית שלהם בהריסת שכונות שלמות. רק בשלוש השנים האחרונות הרס צה"ל יותר מ-800 בתים. אלפי בני אדם איבדו את ביתם בפעולת מלחמה של צבא נגד אוכלוסייה אזרחית. וכך בשלוש השנים האחרונות הרס צה"ל כ-4,500 בתים בשטחים הכבושים והרס יותר מ-66,000 דונם גידולים חקלאיים. הצבא אפוא… כרגיל, לא רק מאבטח את הפורעים אלא משתתף בפרעות.


יש אנשים שבסוף מצפונם מתעורר והם אומרים שהם לא יכולים יותר להיות שותפים לפשע. ואז הפוליטיקאים במקום להגן עליהם, מתארגנים כולם בתחרות מי יגנה אותם יותר. ופתאום מבינים שזה לא רק הצבא, זה הפוליטיקאים שמורים לו לנהוג כך!


פעם, בהפגנות נגד הכיבוש, היה שלט: "הכיבוש משחית". היום כשברור כמה הכיבוש השחית, איננו רואים יותר את השלט הזה…

תגובות
נושאים: עדכונים

5 תגובות

 1. מרחביה הגיב:

  עד מתי? ומתיזה התחיל?

 2. האפרטהייד בשטחים מחריף הגיב:

  וגם נגד הפלסטינים בישראל.
  אבל גם הטרור מחריף. וגם המרד נגד המנגנונים
  של הציונות בתוך תחומי ישראל.

 3. דני הגיב:

  אבל למה אתה מחכה?
  הצבא והמתנחלים אלו אותם האנשים!! הנה למשל, המ"פ הפשיסט, שהורה לירות במפגינים, שהעזו "להפר את החוק והסדר" – ואיפה הוא עצמו גר? בשכונת קרוואנים בלתי-חוקית בעליל!! אז למה כבר מצפים… הם הצבא, הם המשטרה, הם הממשלה והכנסת, והם העם שבחר בכנסת הזאת, העם שכל מה שהוא יודע זה לצעוק, "מוות לערבים / מוות לשמאלנים", אבל כשהחלאות הכהניסטיים מפוטרים ממקום-עבודתם, מי הראשונה להתייצב לצדם? גוז’נסקי!

  כל עוד אנחנו בשמאל נתרפס לפני הפשיסטים, ונהפוך עצמנו לסמרטוטים לרגליהם – בל-נתפלא, אם הם דורכים…

 4. אינדיאני הגיב:

  לדני מה אתה רוצה מגוז’נסקי.. שמור אותה מחוץ לתחום . היא היחידה ממחנה השמאל המקובלת על רב העם כי היא ענינית ולשונה נקייה . נראה לי כי הייתה יכולה להעביר לכמה כותבים ומגיבים שעור מאלף כיצד מתייחסים ליריב פוליטי .

 5. אבי ק. הגיב:

  פיתרון רבותיי פיתרון לכל מחאה תוסיפו פיתרון

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים