הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-7 בפברואר, 2004 תגובה 1

ב-7 באוגוסט 1970 נכנסה לתוקף הפסקת האש בתעלת סואץ. שרי הליכוד פרשו מממשלת גולדה, לאות מחאה. באותם ימים אירח אלוף פיקוד הדרום אריאל שרון, את שר החקלאות חיים גבתי ב"נחלתו", ובראשית הביאו כמקובל בימים ההם לקיבוץ נחל עוז. אני הייתי בעת הזו רכז ועדת הביטחון של הקיבוץ. כך, פגשתי אותם על פיסת הדשא הקטנה שליד דירתי וגם נהנתי מן השיחה.

האלוף שרון (המתנגד כידוע לפוליטיזציה של הצבא..) אמר לגבתי: "לערבים בעזה יש יותר שכל מאשר לממשלת גולדה, והראיה שמחיר הדינר עלה שם כתוצאה מן ההסדר להפסקת האש…". אח"כ, הטיח האלוף כלפי שר החקלאות: "למה לא מיישבים את הרצועה, למשל את כפר דרום"? ענה לו השר: "הקמת ישוב מחייבת תכנון קפדני, ובכלל אין לנו שם אדמות שעומדות לרשותנו". משך לשר בשרוול הז’קט, (במו עיני ראיתי) ואמר בלעג: "אני צריך ללמד אותך מה עושים כדי שיהיו לנו קרקעות…".


ברקורד של שרון גם מבצע שדידת הקרקעות של פתחת רפיח וגרוש תושביהם החוקיים, מבצע שתכנן וביצע יחד עם שר הבטחון משה דיין ואשר ועדת חקירה ממשלתית קבעה שהפעולה היתה בלתי חוקית: המסקנה היתה לפטר את הש"ג – קצין ארכיאולוגיה של רפיח.


לימים נעשה שרון לשר הבינוי והשיכון בממשלת שמיר, הוא היה הכוח המניע והדוחף לעוד בנייה ועוד הרחבה ברצועת עזה, באישור וגם בלי, בתכמנות תכססנות ועורמה, וכרגיל תוך בזבזנות נוראה של מליארדים, תוך שימוש באזרחים בנשים ובילדים יהודים כאמצעי לחץ פוליטי בשטחים, אשר על פי חוקי מדינת ישראל הם שטח כיבוש צבאי, מחוץ לגבולות המדינה, הנתונים בסכנת פעולות איבה תמידיים!!! את כל חייו הפוליטיים הקדיש שרון לחבל, לטרפד ולהרוס כל תוכנית של ממשלה אשר פנתה לכיוון אליו הוא כביכול הולך היום – דבר המעיד על הסכנה אשר בהתנהלותו, ולכן לא הייתי בונה על הצהרותיו גם בימים האלו. שכן, כל דרכו היא בתחבולות תעשה מלחמה אבל מה שנחשב להצלחה נגד אויב בקרב, הופך לכשלון ומחדל כאשר הוא מתנהל מול ממשלתך ומדינתך…


מצורפות תמונות אשר צילמתי במעקב, אחרי מעשי מעשי שרון להתפאר. אם היו חוסכים את כל הבזבוז הזה ובזבוזים נוספים שהם עלות הוצאות אחזקת הכיבוש, היתה לנו היום מדינה יהודית, אחת העשירות והמשגשגות בעולם, בגבולות מהם יצאנו למלחמה הכי מוצלחת מבחינה צבאית, בכל תולדות המדינה.


תגובות
נושאים: עדכונים

תגובה אחת

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים