הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-8 באפריל, 2004 2 תגובות

עשרות פלסטינים וביניהם אישי ציבור ואנשי פת"ח פיסמו מודעה ביומון של הרשות הפלסטינית אל-איאם הקוראת לציבור להתעורר מחדש לאינתיפאדה עממית לא אלימה. המודעה פורסמה לראשונה ב-25 במארס 2004 בחתימתם של 70 אישים ופעם נוספת ב-27 במארס בחתימתם של 155 פלסטינים נוספים.

להלן תרגום המודעה:


"אנו החתומים מטה, בני העם הפלסטיני ממסגרות פוליטיות, אידיאולוגיות וחברתיות שונות, אך מאוחדות במאבקן ובעמידתן האיתנה, מגנים את התוקפנות של ישראל נגד עמנו, שבאה לידי ביטוי במעשה הנפשע והשפל שביצעו שרון וכנופייתו הימנית הקיצונית שהביא למותו של המנהיג השיח’ אחמד יאסין ומלוויו הלוחמים.


אנו מדגישים את זכויות עמנו, שאושרו בכל האמנות הבינלאומיות (ומדגישים את זכותנו) להשתמש בכל האמצעים להגן על עצמנו.


גם אם אנו מתפוצצים מתוך כאב על האסון הנורא, אנו קוראים לבני עמנו בכל רחבי המולדת לקחת את היוזמה מידי כנופיית הכיבוש הפושעת, לכבוש את הזעם ולהתעורר מחדש לאינתיפאדה עממית בלתי אלימה, רחבת היקף, בעלת מטרות ברורות ומסרים הגיוניים שתונהג ע"י העם הנאבק. זאת מתוך מה שמכתיב האינטרס הלאומי וכדי ששרון יאבד את ההזדמנות להכתיר בהצלחה את תוקפנותו נגד עמנו ונגד המקומות הקדושים ולא יוכל להמשיך בתוכניתו הביטחונית.


אנו קוראים לכך שאינתיפאדת האחדות תהיה צעד של התעוררות חדשה לפעילות עממית, שתהיה בעלת מטרות וכללים במסגרת תוכנית ברורה אשר (תניב) רווח פוליטי. אנו מדגישים את המחויבות לתביעותינו הצודקות והלגיטימיות ולזכויותינו. אנו קוראים לאחד את השורות על בסיס אחדות לאומית והנהגה מאוחדת של המאבק בכיבוש. די לחיסולים הנפשעים, די לשפיכות הדמים, די לכיבוש".


בין החתומים: סרי נסייבה – נשיא אוניברסיטת "אל-קודס", יאסר עבד רבו – שר לשעבר בממשלה הפלסטינית; זהירה כמאל – השרה לענייני נשים ברש"פ; עבאס זכי – חבר הוועדה המרכזית של הפת"ח ועזאם אל-אחמד – שר התקשורת והטכנולוגיה ברש"פ.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. אושרה הגיב:

    אם כוונת הפרסום הייתה להראות שהנה, הפלסטינאים מעוניינים להפסיק את האלימות, אני לא חושבת שמטרתכם הושגה. המשפט היחיד שאומר "לא לאלימות" מאוד מוצנע ובכלל לא עושה רושם. אני קיבלתי מההודעה את המסר ההפוך לחלוטין, ואם מישהו מעוניין שיקחו הצהרות פצפיסטיות כאלה ברצינות כדאי שיתחילו להדגיש את זה יותר. אני לא מאמינה שהוספת המילים "לא אלימה" בתוך איזה משפט השפיע על ערבי ששוקל לבצע פיגוע או על יהודי שעד עכשיו חשב שכל הערבים רוצים להרוג.
    זה נשמע יותר כמו תוספת בלתי מזיקה כדי למנוע מראש התלהמות של מי שיגיד שזאת הסתה לאלימות.

  2. ישי הגיב:

    הגיע הזמן הלוואי במהרה בימינו

    אושרה אני מצטער אבל אולי כדאי שתקראי את ההודעה שוב…

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים