הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותטלי פחימה נעצרה ביום שני, 24 במאי לאחר שהות של שבועיים בג’נין. בזמן זה פעלה, בשיתוף פעולה עם תושבי מחנה הפליטים ג’נין, להקמת מועדון לימוד ומשחק לילדי מחנה הפליטים ג’נין, בערב התרמה שנערך בעזרת יוסף עספור וקפה "יאפא" מיפו למען מטרה זו גויס סכום כסף צנוע לרכישת צעצועים, צבעים, ודמי כיס למימון שהייתה במקום.

פעילות זו באה בהמשך לביקורים שערכה טלי במטרה להתוודע למצב בו חיים האנשים במחנה הפליטים ג’נין, מצב אותו תיארה במלים: "אני הייתי שם, ראיתי בעיניים שלי וזה מזעזע מה שאנחנו עושים שם". בביקורים אלו הכירה את זכריא זביידה מפקד גדודי אל-אקצה בג’נין, ומבוקש ע"י כוחות הביטחון, ואנשים ונשים נוספים במחנה עמם יצרה קשר כן ואנושי.


כעת כוחות הביטחון מנסים להלביש על טלי פחימה תיק, על-מנת לקטוע מהלך אנושי ומיוחד שיש בו הזדהות, חמלה ופעולה משותפת לא-אלימה. ב-28 במאי התקיים דיון במעצרה. במסגרת דיון זה קבע השופט אברהם קסירר כי "אינני משוכנע כי בהיבטים הגלויים של מעשי פחימה כפי שהוצגו על ידי שני הצדדים וכפי שהוצגו על ידה בתקשורת נלמד על מסוכנותה לציבור ולביטחון המדינה …פעילות הומניטרית הוא מעשה חסד של המשיבה ואחרים לשכנינו …תאור הפעילות של פחימה בהיבט זה שובה את הלב ומבורך".


בית משפט השלום בפתח-תקוה האריך את מעצרה ביומיים, על מנת לאפשר למשטרה להשלים את החקירה, ואיפשר את שחרורה ביום ראשון למעצר בית בערבות של 5,000 שקל בהפקדה במזומן. כמו כן עליה לשלם סכום של 1,000 דולר לעורכות הדין שייצגו אותה במשך הארכות המעצר.


טלי פחימה היא בת למשפחה מעוטת אמצעים מקרית גת – בת לאם חד הורית ל-3 בנות, ואין ביכולתן לעמוד בהוצאות הרבות שנגרמו כתוצאה מהיטפלות השב"כ והמשטרה.


כאקט של סולידריות נעשתה פנייה לעזור בכיסוי ההוצאות המשפטיות של טלי פחימה – בסכום של 5,000 שקל שהיו נחוצים לשחרורה בערבות.

תגובות
נושאים: מאמרים

36 תגובות

 1. חגי הגיב:

  זביידי הוא בכלל משורר עדין נפש והוגה דעות מפולפל, סתם מציגים אותו כטרוריסט (קצת ציניות).
  עפ"י מה שאומרים פה חלק המכותבים אי-אפשר לעצור אף פעם אף אחד כי כולנו חפים מפשע עד שנורשע בבית מפשט (מילכוד 22?), לזה מה שאתם מתכוונים?

 2. רוצה לתרום הגיב:

  אני מעונין מאד לתרום
  רק שמישהו יסביר לי מה הקשר בין אימונים בירי עם מר זביידה ובין מועדון לילדי גנין.

 3. רוצה לתרום 2 הגיב:

  ישראלי הומני יכול ואף מחויב לתמוך בפעילות למען ילדי ג’נין, אבל עליו גם לתהות תהייה גדולה על ההתחברות של הגב’ פחימה עם הרוצח זכריא זביידה. בתור פעיל שמאל אותנטי אני עדיין מצפה לשמוע נימוק משכנע אחד להתחברות התמוהה הזאת. עד שאשמע, אמשיך לתרום למטרות חשובות באמת.

 4. תשובה ל"רוצים לתרום" הגיב:

  למגיב הראשון: האין זה משעשע איך מי שתואר לפני שבוע כטרוריסט מיומן ומסוכן הופך כהרף עין של השב"כ לנעבעך הנזקק לעזרת גב’ פחימה כדי שתלמדנו לירות?

  למגיב 2: אם זכרוני אינו מטעני מר זביידה לא רק שלא הורשע אלא אף טרם הועמד לדין (מה קרה ל"זכאי עד שלא הוכחה אשמתו…) כנראה שהקריטריון שלך להערכת בני אדם הוא מידת החיבה שרוחשים להם מנגנוני הבטחון (אכן הרחבת גבולות ז’אנר ה"שמאל האוטנטי")

 5. תשובה הגיב:

  אכן מר זבידה זכאי ללא שום ספק.

  חשבת על האפשרות שאולי מר זביידה לימד את הגברת פחימה לירות ולא להיפך.

  אכן משעשע לראות כיצד קבוצת אנשים בעד הנגד ונגד הבעד בכל נושא שעל סדר היום.

  מענין היה לשמוע מה היה קורה לו היה מתברר שגברת פחימה היא סוכנת שבכ ותוך כדי הקמת המועדון גרמה לחיסולו של הצדיק זביידה???????

 6. רוצה לתרום 2 הגיב:

  מלבב להיווכח פעם אחר פעם בשמאל הרפלקטיווי, החמצמץ, שלעולם איננו מחויב לנמק כלום אלא רק לחזור על אמירות נוקבות-אך-ריקות על "מנגנוני הביטחון". ידידי המלומד, אני האחרון להגן על מנגנוני הביטחון של מדינת ישראל. האם זה פוסל אותי מלדון במוסר שמציג זביידה, שמעולם, אגב, לא טען טענה אחרת מאשר שהוא פלסטיני החותר לפגוע ביהודים בהיותו "לוחם חירות פלסטין"? אז אולי פשוט תגיד אתה: מיהו זביידה בעיניך. מיהי טלי פחימה בעיניך?

 7. למגיב השני הגיב:

  הכלל של ‘חף מפשע עד שתוכח אשמתו’ מאבד מהרלוונטיות שלו בשיח הקיצוני. דוגמא – רוב הגנרלים הציונים לא "הורשעו" משפטית בפשעים המיוחסים להם על ידי השמאל הראדיקלי, ואותן האשמות נשארות בבחינת תזות, ובכל זאת אתה ושכמותך מכפישים אותם על בסיסן.

 8. למשתוקקים לתרום הגיב:

  "חשבת על האפשרות שאולי מר זביידה לימד את הגברת פחימה לירות ולא להיפך."

  ובכן: גב’ פחימה למדה בג’נין להביא את קצה הלהב למרכז האתנח בהשאירה נימה לבנה.
  האם אתה בטוח פחות לאחר שהאינפורמציה הזו הועברה לטלי פחימה? לא מעט אנשי שמאל קיבלו את הידע המסוכן הזה מצבא ההגנה לישראל ועד היום לא נפגע אף אחד מירי של אנשי שמאל בישראל.

  "האם זה פוסל אותי מלדון במוסר שמציג זביידה.."
  ודאי שזכותך לדון במוסר של מר זביידה ולכן תמוה שאינך דן בכך כלל ומעדיף לזרוק האשמות חסרות בסיס בגב’ פחימה.

 9. לשקר יש כנפים הגיב:

  זכריה זבידה בהחלט "טען ההיפך מ…" הוא טען שהוא לוחם פלסטיני שמעוניין לחיות בחירות כך שלא יצטרך להילחם באף אחד. מעולם לא צוטט צוטט מפי שבידה שהוא "מעוניין לפגוע ביהודים". זו דוגמא נהדרת של דמגוגיה על דרך השלילה, אם הוא לא טען ההיפך מזה אז הוא כנראה כזה ?
  בינתים טלי פחימה שוחררה ממעצרה והדו"ח הסודי של השב"כ התברר כאוסף של כתבות מהעיתונות… בקצרה, גרסת מנגנוני הטרור הישראלים התבררה כעורבא פרח ואנו נשארים עם קשר אנושי בין ישראלית לבין פלסטיני שנאבק על חירותו. גזענים כמובן שאינם מסוגלים לתפוס קשר אנושי שכזה.

  יורם בר-חיים

 10. גנרל ציוני חף מפשע הגיב:

  "רוב הגנרלים הציונים לא "הורשעו" משפטית בפשעים המיוחסים להם על ידי השמאל הראדיקלי.."
  נכון מאוד: ולכן לא נכון לעצור את מי שנפגש עם אותם גנרלים (רענן את זכרוני: מתי תבע "השמאל הרדיקלי" מעצר וההמדה לדין של חברי הגנרלים וידידיהם?)

 11. מור הגיב:

  בפעם המי יודע כמה נופלים כמה מאיתנו (הנאיביים) בבור שטומן לנו השב"כ מדי פעם . הלא ברור כשמש שמנגנוני החושך ניצלו את תמימותה של טלי כדי ל"חלוב" ידיעות על מקום ההימצאו של זוביידי, על דירות המסתור שלו, על הרגלי החיים שלו, וכ"ו. כל הנתונים האלה יביאו, במוקדם או במאוחר, ללכידת זוביידי במקרה הטוב, או לחיסולו במקרה הרע. תמימות היא לחשוב כי שירותי הבטחון "נזכרו" לפתע כי טלי מהווה סכנה כלשהי לבטחון מדינת ישראל. הלא היא נמצאת בגנין מזה זמן רב, מה שמוכיח כי מבחינתם ה"כושי עשה את שלו".

  מנגנון החושך ידוע בשיטות הפעולה הניבזיות שלו, וזו רק אחת מהן. מי שלוקח חלק בפעילות משותפת, ישראלית-פלסטינית, נוכח לא אחת כיצד מתחזים לאנשי שמע\אל מנסים להשיג אינפורמציה מן הפלסטינים במסווה של שיחות תמימות לכאורה, שלרוב מתנהלות בערבית. גם במקרים האלה משיגים השבקנ"יקים ידיעות שאחר כך מנוצלות למעצרים או לסיכול ממוקד.

 12. מירב הגיב:

  כל הכבוד על היוזמה , אני מחזקת אותך והלוואי שתצליחי בדרכל, ישר כוח

 13. יוחנן כץ הגיב:

  אני מעריך מאוד את כוונותיה הטובות של טלי פחימה בכניסתה לג’נין. לי עצמי היה מקרה דומה בו הסתננתי לבית לחם, אך מאז הפקתי כמה לקחים אותם ברצוני לחלוק עם קוראי האתר. בעת שנערך משפטי, האמנתי כי ארגוני זכויות אדם בעולם יתמכו במעשה זה מתוך עיקרון של חופש תנועה. אך התברר לי שעקרון חופש התנועה אינו בלתי מוגבל. סעיף 13 בהצהרה האוניברסלית של זכויות האדם מה-10 בדצמבר 1948 קובע שאחת הזכויות היא חופש תנועה בלתי מוגבל לכל אדם בתוך המדינה בה הוא נמצא. לא נכלל כאן חופש בלתי מוגבל לנוע מעבר לגבולות המדינה, ומאחר שהשטחים אינם חלק ממדינת ישראל, אין כאן חופש בלתי מוגבל. בנוסף, כל הסתננות מעבר למעבר גבול הכולל עמדות שמירה עלול להפעיל תגובה צבאית שתביא לפגיעה בחיילים ואזרחים כאחד. הדרך הלגיטימית היחידה לנהל מאבק על החופש להיכנס לאיזור אליו הכניסה מנועה היא באמצעות עתירה לבג"ץ. לדעתי, הגיע הזמן שפעילי שלום יפסיקו לפעול באופן אנארכיסטי ויפתחו במאבק משפטי מרוכז להנהגת היתרי כניסה לשטחים לישראלים שיש להם מטרות לעזור לפלשתינאים, אבל חשוב שהמאבק יהיה משפטי. אני גם מעריך שכל נסיון לכופף את עמדת ממשלת ישראל בכוח בעניין ייכשלו, וזאת משום שעמדת הממשלה כאן מאוד חזקה. אני מקוה שהקוראים ישקלו את הצעתי בעניין.

 14. אבל הגיב:

  אבל אנרכיסטי זה הכי רומנטי ומגניב. חוץ מזה, מה זה כבר לחטוף כדור למען המטרה, זה ממש כמו בהפגנות נגד מלחמת ווייטנאם!

 15. די לקשקש הגיב:

  לא מדובר כאן על אנרכיזם (שאין בו כל רע כלשעצמו) אלא על פעולה בתוך הכרח. הפלסטינים נתונים במצור ואנחנו חייבם לשבור אותו איפה שאפשר, כמה שאפשר ולא לחכות לבג"ץ שירשה לנו לבקר את המתים בעוד מאה שנה.
  "חופש תנועה בלתי מוגבל" יש בישראל (כולל כל שטח שנתון לשליטתה) רק לכוחות המזוינים של המדינה. זו מציאות שאנחנו צריכים להכיר בה כדי להיאבק בה, לא לייפות אותה ולא לתת לה הכשרים במסווה של "ריאליזם".

  יורם בר-חיים

 16. טלי פחימה הגיב:

  ראשית תודה רבה רבה לכל התומכים שהיו ברגעים הקשים תמיכתכם חיזקה אותי.

  ולכל יפי הנפש שאין להם מושג מה זה כיבוש ומשום מה עושים הפרדה בין זכרייה זביידי לבין הפלסטינים וכל הסבר שיצא מטעמי לאמצעי התקשורת לא הניח את דעתכם לא נותר אלא לאחל לכם כיבוש בדיוק כמו שהישראלים מבצעים לעם הפלסטיני

  אולי אז תבינו.

  טלי פחימה

 17. חיזקי ואימצי, טלי הגיב:

  יבורכו פעילותך, יושרך ואומץ ליבך.

  יורם בר-חיים

 18. יוחנן כץ הגיב:

  בתגובה לדברי הביקורת שנכתבו בנוגע לעמדתי שהמאבק צריך להתנהל בבג"ץ ולא בהפרת צוים בטחוניים, אני חושב שעמדתי הוכיחה את עצמה. העובדה שגם פסיקת בג"ץ וגם החלטת בית הדין בהאג הכניסו את ממשלת ישראל למצב לא נוח, רק ממחישה שהמאבק המשפטי נגד הגדר ישתלם. ממשלת ישראל חוששת מאוד מהחלטות משפטיות המציגות אותה באור שלילי בעולם. אמנם המאבק לא יביא לתוצאות מיידיות, אלא רק לטווח ארוך. מצד שני, מי שמתגנב לשטחים אליהם אסורה הכניסה מתוקף צוים בטחוניים, מסכן לא רק את עצמו אלא גם את האוכלוסיה שלמענה הוא פועל (ראו למשל את הפעולות הצבאיות הבלתי אנושיות שמבצע צה"ל נגד הרשות הפלשתינאית כל פעם שנרצח אזרח ישראלי שהתגנב לשטחים). רבים האשימו אותי שאין לי לב לפלשתינאים, אך אין הדבר כך. יש לי חברים רבים בבית לחם, אותם היכרתי כשטיילתי שם לפני הלחימה הנוכחית. אני עדיין שומר על קשר טלפוני איתם, אך אינני מנסה להתגנב לבית לחם כדי לראות אותם. מצאתי שאני עדיין יכול לעזור להם מבלי להגיע אליהם פיזית. לפעמים אני מעביר להם חפצים שהם צריכים, אך ההעברה נעשית באמצעות אנשי כנסיה מזרח ירושלים שיש להם אישור להיכנס לשם. עצתי לכל פעילי השלום היא לפעול רק בדרכים שאינן גוררות תגובה צבאית, שתביא רק מות על אנשים נוספים.

 19. שלמה קב הגיב:

  ‘חף מפשע עד שתוכח אשמתו’

  גדודי חללי אל אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח, קיבלו על עצמם את האחריות לפיגוע. ראש הארגון באזור ג’נין, זכרייה זביידי, אמר ל-ynet בשיחה טלפונית כי ארגונו הוא שאחראי לפיצוץ. זביידי הדגיש כי למקום לא שוגר מחבל מתאבד. לדבריו, כוח מג"ב שהיה במקום הרים תיק – ואז אירע הפיצוץ

 20. מתי שמואלוף הגיב:

  טלי חיזקי ואימצי.
  אני מאוד כועס על המשטר הדכאני.
  דעי שיש לא מעט מזרחים ביקורתיים שמאוד מודאגים מהיחס והצורה בה הציגו אותך ואת הפלסטינים אחינו בתקשורת.
  כל עוד אנחנו חיים פה, לא נשתוק ונפיץ את עוגמת הנפש שגורמים לך.
  המון הערכה!!!
  מתי

 21. יוחנן כץ הגיב:

  כל האהדה הזאת ראויה לציון, אך חשוב להביא בחשבון את המימד הריאליסטי. הדבר עלול רק להחמיר את מצב הלחימה בשטחים. לדעתי, חשוב יותר שכל אנשי השמאל המעוניינים לשפר את המצב בג’נין יתאחדו להגשת עתירה לבג"ץ בעניין (כפי שעשה ח"כ ברכה במהלך הטבח בג’נין בעניין קבורת גופות ההרוגים). אם תצליח העתירה וארגוני השמאל יקבלו היתר להיכנס לג’נין, יהיה בכך ניצחון גדול. אם תידחה העתירה, ניתן יהיה להשתמש בכך כדי לנגח את ממשלת ישראל בתקשורת בתקוה שבהמשך יכופף הדבר את המדיניות הישראלית. רק פעולות שאינן מושכות אש על חפים מפשע צריכות להוות אלטרנטיבה אמיתית.

 22. מה עשה בכלל זביידי? הגיב:

  שאלה למגיבים השונים: האם השאלה מה עשה זביידי משפיע על יחסכם לתמיכתה של פחימה בו, או שדי לכם בידיעה שנלחם נגד הכיבוש ולא חשובים הפרטים?

 23. לורד רוקסטון למר שמואלוף הגיב:

  "מזרחים ביקורתיים"??? איך ומדוע, לכל השדים והרוחות, מצאת לנכון לערב כאן את העדתיות?

  אדוני, אתה הבוכרי הראשון (שאני מכיר) שמרגיש (א) מזרחי ו-(ב) מופלה על בסיס זה.

  לא מקנא בך.

 24. דב הר-אל הגיב:

  אני די משועשע מן הצורך העז והיכולת המופלאה של אנשים להפוך סמרטוט לדגל.
  טלי היא בסך הכל בחורה שהלכה שולל אחרי דברי חלקות של בחור, אחת מיני רבבות שנופלות ברשת הזו מדי יום ביומו.
  במקרה היא יהודיה, מזרחית, ליכודניקית "מהבית" (כלומר זו לא הפעם הראשונה שעמדתה נקבעת לפי צורך בנאמנות אישית ולא מעמדה אידאולוגית ! ) ובמקרה הוא רוצח ושודד וטרוריסט (גם כלפי פלסטינאים!).
  אבל ביסודו של דבר זה סיפור בנאלי לא פחות מהסיפור על הכלה הדרוזית שברחה מבעלה הטרי בירח הדבש בגלל "ליקוק אינטרנטי" של איזה גבר.

  אז לעשות מזה דגל למאבק?

 25. נתן שלווה הגיב:

  חיזקי ואימצי טלי פחימה .
  פעולתיך למען הפסקת הרוע האנושי ראויות להערצה כנה. ממעורות פחדנותינו, אנו ישבים ומוחאים לך כפיים חרישות. הזיכרון האנושי יעניש אותנו, ויהלל אותך, ובצדק.

 26. ראובן אברג’ל הגיב:

  לטלי פחימה שלום.
  אנחנו לא רגילים לראות נערה מקרית-גת בת למשפחה מיזרחית. שמיתעלמת מהמצוקה הקשה בבית ושמה את נפשה בנקודה רגישה, שהמונופול עליה היה בידי אורי אבנרי וחבריו. זה מרגיז מאוד שיהודיה ערביה הולכת לעזור לערבי זה נוגד את תפישת עולמם של חלק גדול מהלבנים שמרגישים שלקחת להם את העבודה, מה שנותר לי לומר לך שאני גאה בכל מה שאת עושה ומוריד את הכובע על העקשנות וההתמדה. ויש כאלה שמנסים לצייר אותך שהרגש לקח אותך לשם ולא מתוך אידיאלים לשמם. מה פסול ברגש כשהאידיאל הולך איתו ביחד? אני מודה כמיזרחי (כיהודי ערבי)אין לי שום נקיפות מצפון להיזדהות איתך על מלא כי בסופו של דבר במדינה המצ’וקמקת הזו, אנחנו המיזרחיים נהיה הגשר לשלום, וכל עוד הגשר הזה לא יקום השלום יחכה.

  באהבה ראובן אברג’ל

 27. אדי מלכא מור הגיב:

  טלי פחימה היקרה, בזמנו נפגשתי עם המנוח פייסל חוסייני, ניהלנו שיחות לצורך הקמת פדרציה של עניי ישראל ופלסתין, רק פדרציה כזו יכולה למגר את הכנופיות שתפסו את שלטון בכוח עבירות פליליות כמו זו שנדונה בת"פ 329/96 מדינת ישראל נגד אהוד אולמרט.

  לצערי הגדול, פייסל חוסייני פנה להיועת בקשר אלי עם חבריו בצד הישראלי, הלו הם, עמי איילון, (ראש השב"כ לשעבר) יוסי ביילין, יוסי שריד ועוד ועוד, האנשים האלה מאז ומעולם דיברו נגדי.

  צריך להבין למה?

  זה בגלל שאני לא בדיוק מתאים לסטריאוטיפ של איש עדות המזרח.

  אני יליד הארץ דור שמיני בארץ עובק בהמצאות ובחקר מדעי, אנשים השקיעו מליוני דולארים על פרוייקטים שלי בתחום המחשבים, רב האמן סלוואדור דאלי חתם על שתי יצירות שאני עיצבתי לפי בקשתו. לאחרונה פיתחתי תכנית תקשורת באינטרנט שיש בכוחה למגר את התקשורת והעיתונות הישראלית הכוזבות והלעמיד בידי עניי ישראל ועניי פלסתין כלי תקשורת מן הדרגה הראשונה

  אני רוצה שתדעי שאני מעריך מאד את מה שאת עושה, בזמן שהנאצים תקפו את הלוחמי שלנו בגטו וארשה לא היה גרמני אחד שעמד ביחד עם הלוחמים ואת הצלת את הכבוד היהודי, את עומדת ביחד עם העם הפלסתיני המוכה החבול הנרמס, אני רוצה שתדעי שאם יש אלהים ליהודים האלהים הזה נמצא איתך, עלי והצליחי, מי יתן ותהפכי לאבן פינה שממנה יוקם צבא השלום הישראלי פלסתיני, צבא שיפנה למגר את מחרחרי המלחמה.

  אני מתפלל בעבורך, בעבור העם הפלסתיני ובעבור העם היהודי

 28. נעמי ששון הגיב:

  חייבים להפגין נגד המעצר הפוליטי של טלי פחימה.
  איפה כל פעילי השלום, שלום עכשיו, תעיו"ש, ארגוני זכויות האדם בישראל, ארגוני סרבנים?!
  אנא, בהקדם, הודיעו על הפגנה ויידעו את הציבור הרחב מעל גבי האינטרנט והעיתונות (אם אפשר).
  אגב, איפה היא עצורה?

 29. שאלה הגיב:

  שאלה, שוודאי תראה תמימה לחלק מהמבקרים באתר.
  למה טלי פחימה עצורה?

  כמה שאני שונא את הכיבוש, קשה לי להאמין שעצרו אותה מינהלית "על ריק"… באמת ייתכן שרשויות הביטחון הידרדרו מוסרית עד לשפל של העלמת פעילת שלום או שטלי עזרה צבאית למיליציות פליסטיניות?

  שתי האפשרויות נראות לי דמיוניות לגמרי.

  גם לא מובן איך אפשר לאפסן אנשים בכלא בלא משפט הוגן.

 30. לנעמי ששון הגיב:

  לשאלתך "איפה כל פעילי השמאל", התשובה היא עסוקים כנראה רק בעוולות המכונות כלפי אנשי שמאל אשכנזיים.

 31. לא נכון הגיב:

  קואליציית הנשים לשלום נרתמה למאבק למען טלי פחימה, וכך גם פעילים וארגונים אחרים מהשמאל, האשכנזי והמזרחי.

 32. מעוניין לסייע. הגיב:

  האם יש גוף מאורגן שניתן לפנות אליו אם רוצים להשתלב בפעילויות התמיכה בטלי פחימה? כבר כמה שבועות הנושא הזה מציק לי והתחושה שלי שהפעולות הללו מאורגנות במעין ‘פה לאוזן’ של בודדים.
  ולגבי המגיב/ה ‘שאלה’. הסיבה שעצרו את טלי פחימה היא פשוטה – כי הם יכולים. עד עכשיו יכלו לעצור רק פלסטינים בלי משפט, היה ברור שלאחר המעצרים הפוליטיים ההמוניים של פעילים פלסטינים, גירוש פעילים פוליטיים זרים,המעצרים יגיעו גם אלינו. כן, גם אליך. פחימה היא הראשונה, אולי, אבל אנחנו הבאים בתור. ורוב ‘העם’ יסמוך את ידו על המעצרים הללו.

 33. אין גוף, יש אנשים הגיב:

  אתה יכול לפנות לאיריס או לין לפי הפרטים המופיעים בעצומות, או לשלוח לי מייל לפי הכתובת שלמעלה ואני מבטיח לעדכן אותך

 34. אדי מלכא מור הגיב:

  מה בעצם המעמד החוקי של זכריה זוביידה? מה המעמד החוקי של אדמות פלסתין הכבושות?
  זביידה וחבריו הם בנים חורגים לאלהים ואדם, אדמות פלסתין נקראות בזרגון הכזב הישראלי "רשות" רשות למה? להרג לרצח?

  הצביעות של העולם כולו עולה ולו רק מן העובדה שאף אחד לא מוחה על כך שפלסתין הנה אומה בלא מעמד לאומי טריטוריאלי. וכל אוגדת טנקים יכולה לחרוש אותה בשרשרותיה.

  באיזו רשות ועל פי איזו סמכות נכנסים הטנקים הישראליים לגנין? על פי איזה חוק בין לאומי חודרים מטוסים ישראליים אל תחום ה"רשות" ומחסלים אזרחים? איפוא מועצת הבטחון?

  ממה נפשך? אם פלסתין היא "רשות", הרי שיש כאן כניסה בלתי חוקית בין לאומית שמבצעת ישראל לאיזור ששייך לרשות לאומית אחרת.

  ואם השלטון הישראלי רואה בשטחי פלסתין שטח מסופח או שטח בשליטת ישראל, יש להגן על חיי בני אדם, להחיל על הארץ הזאת את החוק הפלילי הישראלי לפחות למען מניעת המשך הטבח שנערך בשכבה האינטלקטואלית והקצונה הפלסתינית.

  כידוע לכולם בישראל אין עונש מוות, איך איפוא הוציאה ישראל להורג אדם שאינו לוחם ולא היה חמוש או מזויין כמו השייך אחמד יאסין עליו השלום.

  הביקורת שלי על השמלאנים היא בתחום שבו אתם שותקים בזמן שטרמינולוגיות מוטעות רצחניות מסרסות ומעוותות מכות שורש.

  החיילים הישראלים מכונים "לוחמים" ואילו הלוחמים הפלסתינים נקראים "מחבלים" מדוע?

  לוחם פלסתיני לוחם על אדמתו סמוך לילדיו ומשפחתו, זו מלחמת "להיות או לחדול" מדוע הוא נקרא "טירוריסט?" כשהוא מגן על ביתו, ומדוע חיילים ישראליים ההולכים להגן על האינטרסים של הקבלנים נקראים לוחמים.

  ליבי שותת דם על בחור ערבי שאיבד אמון בחיים ובהידברות, הוא בא לרחוב ישראלי להרוג וליהרג, הערמומיות הישראלית מנצלת את האירועים הקשים הללו, כדי לבסס את צדקת הכיבוש, להריץ את עוולות הגדר, לגנוב את דעתם של הבריות בענין בלוף "ההתנתקות" מאז התחלת הכיבוש עוד לא הוצג בלוך כה ערמומי כה ארסי "התנתקות" רבים על ההתנתקות, ובינתיים נמשך הכיבוש.

  אילו היתה בעולם כולו עיתונות כשרה היו רצים לכאן עיתונאים לצלם לשדר ולספר כיצד אחד צעיר אב לתינוקת שהולדה לא מכבר, זכריה עוביידא מסומן על ידי המעצמה הישראלית להרג.

  אבל הישראלים ישאיר את זוביידא בחיים עד שימצו את הפרסום של כ"טרוריסט" הכל על מנת לבנות קונצנסוס מזוייף של טרואר עולמי כביכול.

  אינני מכיר את פרטי היטרור בעולם אבל בזה שלנו אנו הטרוריסטים והפלסתינים הם הלוחמים
  הניחו להם צאו מארצם, השיבו להם את אדמותיהם
  אתם מסיתים את עדות הזמרח נגד הפלסתינים, אבל זה לא יילך כי עדות המזרח הם ערבים יהודים והפלסתינים ערבים ערבים, הם יבינו מהר מאד שיש להם אותה הבעיה ויתלכדו לקרב האחרון.

  המעשה של טלי פחימה הוא מעשה אצילי הוא מזכיר לי את מעשה גבורתה של חנה סנש שצנחה לבדה אל מעבר לקווי האוייב.

  המעשה של טלי פחימה חשוב, הוא כל כך חשוב שאולי סיכויי השרידה שלנו כאן תלויים בהצלחתה.

  טלי חירפה את נפשה והקימה ראש גשר של שלום ואחווה, היא ריסקה את כל הג’ימיקים שהריצה מערכת הקומוניקציה הישראלית הכזבנית, בחירוף נפשה טלי התקרבה אל מי שחשודים כטרוריסטים, הציגה את הפן האנושי שלהם, הזוועה העולה מן הסיפור, בגבורת פחימה ראינו את פניו של זוביידא, פנים של בחור שרוצה להיות גנן ולטפל בילדים, ממשלת ישראל הוציאה עליו חוזה.

  זה ענין של זמן שהוא יחוסל, יירצח.

  ממשלה ריבונית הולכת לבצע רצח בריש גלי ובפרהסיה והכל שותקים.!!

  יש לגייס הפגנה ענקית למען פחימה, זו הפגנת שלום אמיתית.

  הממסד צריך להבין שאם פחימה לא תשוחרר עליו להכין הרבה מעצרים נוספים הפעם ליהודים, והרבה מעצרים של יהןדים יחוללו עוד יותר מעצרים של יהודים, כי רק במעצרים המוניים יחושל כוחנו לאבד את כבלינו, לצעוד אל הגדר, לדרוך על חברינו שישכבו כשביל בעבורנו, למגר את הכעריצות ואת השפלות ואת השימוש הפושע שעושים "שלטונות הבטחון" שומר ההון של האליטות, בתקנות הגנה לשעת חירום ומעצרים מנהליים, קומו חברים התארגנו, אל תתנו להם להרוג את פחימה.

  ולכם יחיאל חורב או אבי דיכטר, ואריק שרון אני פונה כאחד המנהיגים של תנועת הפנתרים השחורים, שמרו היטב על פחימה, הזהרו לבל תיפול שערה משערות ראשה, כי אם תפגעו בה אנו
  נראה בזאת חציית כל הקווים של המוסר והחוק, ונדע להגן על עצמנו.

  המעצר של טלי הוא בלתי חוקי, אבל אם תפגעו בגופה או בנפשה תבעירו אש שלא תכבה.

  אם אתם מאד נלהבים להרחיב את תחום פעילות ההרג, מדינת ישראל, אתם בדרך הנכונה.

 35. אדי מלכא מור הגיב:

  מה בעצם המעמד החוקי של זכריה זוביידה? מה המעמד החוקי של אדמות פלסתין הכבושות?
  זביידה וחבריו הם בנים חורגים לאלהים ואדם, אדמות פלסתין נקראות בזרגון הכזב הישראלי "רשות" רשות למה? להרג לרצח?

  הצביעות של העולם כולו עולה ולו רק מן העובדה שאף אחד לא מוחה על כך שפלסתין הנה אומה בלא מעמד לאומי טריטוריאלי. וכל אוגדת טנקים יכולה לחרוש אותה בשרשרותיה.

  באיזו רשות ועל פי איזו סמכות נכנסים הטנקים הישראליים לגנין? על פי איזה חוק בין לאומי חודרים מטוסים ישראליים אל תחום ה"רשות" ומחסלים אזרחים? איפוא מועצת הבטחון?

  ממה נפשך? אם פלסתין היא "רשות", הרי שיש כאן כניסה בלתי חוקית בין לאומית שמבצעת ישראל לאיזור ששייך לרשות לאומית אחרת.

  ואם השלטון הישראלי רואה בשטחי פלסתין שטח מסופח או שטח בשליטת ישראל, יש להגן על חיי בני אדם, להחיל על הארץ הזאת את החוק הפלילי הישראלי לפחות למען מניעת המשך הטבח שנערך בשכבה האינטלקטואלית והקצונה הפלסתינית.

  כידוע לכולם בישראל אין עונש מוות, איך איפוא הוציאה ישראל להורג אדם שאינו לוחם ולא היה חמוש או מזויין כמו השייך אחמד יאסין עליו השלום.

  הביקורת שלי על השמלאנים היא בתחום שבו אתם שותקים בזמן שטרמינולוגיות מוטעות רצחניות מסרסות ומעוותות מכות שורש.

  החיילים הישראלים מכונים "לוחמים" ואילו הלוחמים הפלסתינים נקראים "מחבלים" מדוע?

  לוחם פלסתיני לוחם על אדמתו סמוך לילדיו ומשפחתו, זו מלחמת "להיות או לחדול" מדוע הוא נקרא "טירוריסט?" כשהוא מגן על ביתו, ומדוע חיילים ישראליים ההולכים להגן על האינטרסים של הקבלנים נקראים לוחמים.

  ליבי שותת דם על בחור ערבי שאיבד אמון בחיים ובהידברות, הוא בא לרחוב ישראלי להרוג וליהרג, הערמומיות הישראלית מנצלת את האירועים הקשים הללו, כדי לבסס את צדקת הכיבוש, להריץ את עוולות הגדר, לגנוב את דעתם של הבריות בענין בלוף "ההתנתקות" מאז התחלת הכיבוש עוד לא הוצג בלוך כה ערמומי כה ארסי "התנתקות" רבים על ההתנתקות, ובינתיים נמשך הכיבוש.

  אילו היתה בעולם כולו עיתונות כשרה היו רצים לכאן עיתונאים לצלם לשדר ולספר כיצד אחד צעיר אב לתינוקת שהולדה לא מכבר, זכריה עוביידא מסומן על ידי המעצמה הישראלית להרג.

  אבל הישראלים ישאיר את זוביידא בחיים עד שימצו את הפרסום של כ"טרוריסט" הכל על מנת לבנות קונצנסוס מזוייף של טרואר עולמי כביכול.

  אינני מכיר את פרטי היטרור בעולם אבל בזה שלנו אנו הטרוריסטים והפלסתינים הם הלוחמים
  הניחו להם צאו מארצם, השיבו להם את אדמותיהם
  אתם מסיתים את עדות הזמרח נגד הפלסתינים, אבל זה לא יילך כי עדות המזרח הם ערבים יהודים והפלסתינים ערבים ערבים, הם יבינו מהר מאד שיש להם אותה הבעיה ויתלכדו לקרב האחרון.

  המעשה של טלי פחימה הוא מעשה אצילי הוא מזכיר לי את מעשה גבורתה של חנה סנש שצנחה לבדה אל מעבר לקווי האוייב.

  המעשה של טלי פחימה חשוב, הוא כל כך חשוב שאולי סיכויי השרידה שלנו כאן תלויים בהצלחתה.

  טלי חירפה את נפשה והקימה ראש גשר של שלום ואחווה, היא ריסקה את כל הג’ימיקים שהריצה מערכת הקומוניקציה הישראלית הכזבנית, בחירוף נפשה טלי התקרבה אל מי שחשודים כטרוריסטים, הציגה את הפן האנושי שלהם, הזוועה העולה מן הסיפור, בגבורת פחימה ראינו את פניו של זוביידא, פנים של בחור שרוצה להיות גנן ולטפל בילדים, ממשלת ישראל הוציאה עליו חוזה.

  זה ענין של זמן שהוא יחוסל, יירצח.

  ממשלה ריבונית הולכת לבצע רצח בריש גלי ובפרהסיה והכל שותקים.!!

  יש לגייס הפגנה ענקית למען פחימה, זו הפגנת שלום אמיתית.

  הממסד צריך להבין שאם פחימה לא תשוחרר עליו להכין הרבה מעצרים נוספים הפעם ליהודים, והרבה מעצרים של יהןדים יחוללו עוד יותר מעצרים של יהודים, כי רק במעצרים המוניים יחושל כוחנו לאבד את כבלינו, לצעוד אל הגדר, לדרוך על חברינו שישכבו כשביל בעבורנו, למגר את הכעריצות ואת השפלות ואת השימוש הפושע שעושים "שלטונות הבטחון" שומר ההון של האליטות, בתקנות הגנה לשעת חירום ומעצרים מנהליים, קומו חברים התארגנו, אל תתנו להם להרוג את פחימה.

  ולכם יחיאל חורב או אבי דיכטר, ואריק שרון אני פונה כאחד המנהיגים של תנועת הפנתרים השחורים, שמרו היטב על פחימה, הזהרו לבל תיפול שערה משערות ראשה, כי אם תפגעו בה אנו
  נראה בזאת חציית כל הקווים של המוסר והחוק, ונדע להגן על עצמנו.

  המעצר של טלי הוא בלתי חוקי, אבל אם תפגעו בגופה או בנפשה תבעירו אש שלא תכבה.

  אם אתם מאד נלהבים להרחיב את תחום פעילות ההרג, מדינת ישראל, אתם בדרך הנכונה.

 36. לא מבין הגיב:

  לעניות דעתי טלי פחימה רוצה נואשות להיות מפורסמת. עים זה אין לי כל בעייה.
  אבל התקרבות לטרוריסטים זה לא רק פגיעה בבטחון המדינה.
  אים היא כלכך רוצה לתרום להם אין בעייה היא יכולה לשלוח צעצועים, כסף, או כל דבר אחר בדואר,במונית,ובלא מעט דרכים
  היא ממש לא חייבת להיות שם!
  המשפחה שלה דלת אמצעים?
  שתלך לעבוד! היא תתרום הרבה יותר בזה שהמשפחה שלה תסתדר מהמשכורת שלה.
  לדעתי אין לה מה לעשות שם!!!
  היא לא נציגת ציבור וגם כסף אין לה אז למה כל השטיות האלו,
  היא לא חושבת שהגיע הזמן שהיא תתבגר???
  ואגב בקשר לזכריה זביידי מצד אחד הוא מפקד ארגון גדודי אל אקצה בג’נין, (ארגון שהוציא כמה וכמה פיגועי טרור) ומצד שני הוא חף מפשע.
  איך זה עובד ביחד אין לי מוסג.
  בנתיים כל החיסולים שמדינת ישראל הוציאה לפועל בשטחים זה היה אך ורק נגד אנשים שהתקבלה לגביהם התראה שהם עומדים לבצע פיגוע.
  מה שמצחיק פה שאנשים במדינות אחרות מקבלים עונש מוות על דברים הרבה פחות חמורים ולם קוראים מדינות הומניטריות, ואנחנו שבס"הכ מנסים להגן על עצמנו אנחנו אנחנו לא הומניטרים!
  מה ביקשנו? כולה לחיות זהו!!!!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים