הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-12 ביולי, 2004 3 תגובות

לכבוד
סג"מ בונה עדי
קצינת קישור
יחידת קישור 02043
שלום


המסר שלי קצר וברור – אין בכוונתי ללבוש את מדי הארגון הזה הנקרא צה"ל ולשרת בשום סוג של פעילות. ארגון שיורה פגזים של טנק אל תוך קהל של בני אדם שמתוכם ילדים ומבוגרים- אין לי מה להשתייך אליו. ארגון שבונה חומת בטון גסה וגזענית המפרידה אנשים פשוטים ממקום העבודה שלהם, מהשדות שלהם, ממגרש הכדורגל שלהם ואפילו מבית הקברות שלהם – אין לי מה להשתייך אליו. ארגון שמגן על מתנחלים פאשיסטים פורעי חוק שכורתים ושורפים מטעי זיתים, מתנכלים לילדים פוגעים ברכוש ומשפילים בני אדם פשוטים – אין לי מה להשתייך אליו. יתרה מזאת, אין אני מסוגל להשתייך לארגון המקיים מעשי פשע.

צה"ל היה צריך להישאר צבא קטן ודינמי אבל מה לעשות שהמדינה הפכה אותו למפלצת, מה לעשות שהמדינה הזו הולכת ומתנכרת למזרח התיכון, מקיפה עצמה בחומות הפרדה גזעניות וכל זאת בשביל להגן בחירוף נפש על הצביון היהודי המזורגג! על ידי כך דורכת על הפוטנציאל המדהים של דו-קיום עם העם הערבי שבתוכו אנשים מוכשרים וטובים לא פחות מהיהודים, אם לא יותר… רק תדמיינו איזו מדינה מופלאה היתה יכולה להיות לנו אם רק היינו מתקרבים… אם רק היינו מדברים כולנו גם ערבית לפני האנגלית… אבל לא… אנחנו לא למדנו את השיעור הגדול שנתנה לנו השואה… אנחנו ממשיכים לשנוא ולהבדיל ולהתחבא בתוך הגטו הפולני שלנו…


כל מעשי קשורים להבאת שלום אמיתי בין יושבי הארץ הזו, בין יושבי הארץ הזו לסביבה בה הם חיים. זהו השירות הגדול והאמיתי שלי כאן בישראל, ואילו אנשים היו מוציאים את האנרגיה שלהם על כך ולא על צה"ל, מזמן היתה פה ארץ אחרת טובה יותר.


בחודש יולי 2004 אני מרכז את המאבק כנגד כביש חוצה ישראל שעתה מאיים להרוס את רמת מנשה, אוהל המאבק שלנו הוקם בכפר קרע בינות למטעי הזיתים והאפרסקים העומדים להיכרת… בנוסף לזאת אני משתתף במאבק נגד חומת האפרטהייד הנוראית אשר תערים עלינו עוד שונאים מקרב פלסטינים וערבים מקומיים. אני ועוד כמה אנשים טובים מנסים להקים גינות וחוות אינטנסיביות לגידול מזון בכפרים ובמחנות העוני בפלסטין. אני צריך גם לעבוד ולהחזיק בית ולסייע להוריי המובטלים, אז אנא שחררו אותי מעול פשע זה, אין אני מתכוון להוריד פרופיל או משהו כזה, אני לוחם ואני גאה במה שאני עושה – ועכשיו הלחימה האמיתית היא למען שלום העמים ושלום האדמה.


אלך לכלא אפילו לשנתיים אם זה מה שתחליטו. אין בי שום חרטות, הכל טוב מאשר להיות פושע עוטה מדי צה"ל.


חיים פלדמן

תגובות
נושאים: עדכונים

3 תגובות

 1. אור דורון הגיב:

  מר פלדמן, שלום
  אני חושב שאתה טועה בדרך בה אתה נוקט. גם אם אני מסכים לטיעוניך (ואיני מסכים לחלקם)אני לא מסכים לדרך.
  ממליץ לך לשנות כיוון ולעבור לפעילות יותר אפקטיבית מאשר להושיב אותך מאחורי סורג ובריח וחסר בחזית החברתית הפעילה.

 2. ספי סנדיק הגיב:

  חיים שלום !

  ברצוני לחזק אותך,אף כי אני חש שהינך חד ונוקב בעמדתך.
  כמוך,נכלאתי פעמיים וסיבותי לסירוב זהות לשלך.
  ברור לי כי ההסטוריה תעשה חסד עם פעולותינו,ממשלת ישראל הנוכחית ראויה לגינוי ומעשיה חמורים.נותר לנו להאבק על דעותינו מעל כל במה,זוהי בעיני אנושיות.

 3. שבתאי לוי הגיב:

  חיים שלום

  אני, שבתאי לוי, השותף שלך במאבק נגד הכביש הארור הנקרא חוצה ישראל, באוהל המאבק בכפר קרא, מסכים אם כל מה שכתבתה.

  אני מקוה שתשתחרר בהקדם, תמשיך במאבקך.

  שבתאי

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים