הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-17 ביולי, 2004 3 תגובות

מוקדש לעובדי הנמלים השובתים


בואו בואו למשתה הגדול למסבאה של נתניהו, שר אוצר משיחי וקצב חברתי. מוזמנים מי שיכול לקנות את נכסי המדינה הציבוריים, אבל רק אלו שמוכנים לקנות את הכל. הכל. מהר ובזול. לשתות הרבה במכרזים תפורים, לבוא בדרישות לפטר עובדים. בואו ל-Happy Hour של השירותים הציבוריים, תקבלו אחד + אחד, אולי יסבסדו לכם את הקנייה, במיוחד אם המדינה תצטרך לממן את המובטלים החדשים שתדרשו את פיטורם כתוצאה מן המכירה.

ואם תחכו בסבלנות הוא לא רק יפריט לכם את הנשמה אלא גם את המים, והכבישים ואת החשמל. אתמול הוא לקח לנו את היציאה שלנו לסחר עולמי ומכר את הנמל.


כי לביבי החילוני, יש ועוד איך אלוהים וגם רבנים, מגי תאצ’ר, קרלוס מנם וחברי הקונזנזוס של וואשינגטון, מפריטים משיחיים. שקברו אותם באירופה מזמן, מנסים לשכוח שהם היו קיימים, אבל מה, רק ביבי, קצב אידיאליסט, באמת מבין.


וזה עובד במאפיוקרטיה של בעלי ההון, התקשורת והשלטון, לך תבדיל שם בין סילבן שלום לאל קפון וכולם באים לשתות במסבאה של ביבי הקצב, ולאכול סטיקים עסיסיים מכל מיני נכסים של המדינה, ולהגיד שיש צמיחה וזה המצב.


והנה הם העובדים, מביטים מבעד לזגוגית, עומדים בלויים וקופאים, עטויי כאב ולמודי שקרים, וביבי משסע בהם את הברמנים והדורמנים, פקידי האוצר וראשי ערים, כדי לשבור להם את עמוד השדרה, אחד אחד, כמו גפרורים.


כדי לזרוק אותם לחברות קבלן כדי שיפחדו להילחם על הזכויות עובדים, או שיעבירו אותם לעוד חברת כוח אדם, שיפסיקו להציק עם השביתות והדרישות וההסכמים הקיבוציים.


ואחרי שכולם יגמרו את כל המסבאה במכירת חיסול, יתחילו כל המנקים לשלם את החובות של המאפיוקרטיה, ששתו ושתו במסבאה של נתניהו, הרבה יותר ממה שהם שילמו.


ואם יאמרו המנקים שהם רעבים גם לסטיקים, או אפילו סתם מזטים, יזרוק הקצב נתניהו קצת קטשופ, אולי כמה זיתים, שאריות של הקליינטים, שברוב טוב ליבם הם תורמים.


ושיבקשו העובדים להיכנס למסבאה, כי הם מתפוררים וקופאים, יעמיד נתניהו מולם כוחות גדולים של צבא ושוטרים, שיבואו עם אלות וסוסים ויצעקו שזאת הסגת גבול והמסבאה היא שטח פרטי.


בוא בוא חביבי, בוא לביבי, קצב חברתי ושר אוצר משיחי.


ועל כל עובד נמל ששובת, יקומו עוד חמש, וכל אחד יתן רק שעה, רק שעה ביממה , כדי לסגור לו לתמיד את המסבאה.


וכל יום שאנחנו רוחצות כלים, או נוסעים בדרך לעבודה, עומדים בלשכות העבודה, משלמים דו"ח חנייה, מפחדים לפתוח את הדואר כי אולי זאת עוד התרעה. כל יום נקדיש שעה לעשות משהו, להאמין, להתפלל, אפילו רק לחשוב, איך סוגרים לביבי את הבסטה ומחרימים לו את המפתחות.


ועוד נצליח לעצור אותו בזמן, לפני שהוא יפריט לנו את הוורידים, כי מה שהקצב לא יודע זה שהסכין שלו לא תחתוך דרך קבוצות של אנשים מאורגנים. וכל יום נביא עוד אדם אחד, שידע שהוא לא רק לא אשם, הוא גם לא לבד, ועוד משפחה ועוד מקום עבודה יתנגדו ופתאום ירגישו שוב את הדם זורם בעורקים. פתאום ירגישו שוב שהם בחיים. ירגישו שהם בחיים כי הם נאבקים. כי נתניהו והמאפיוקרטיה שלו מנסים לגנוב לנו את האהבה ואת הזמן, וכל יום ניקח לעצמנו שעה, כדי להחזיר לנו חזרה את החיים והחברה.


בשעה ביום סוגרים לביבי את הבסטה, שולחים אותו מכאן על ספינה. בשביל זה שווה אפילו לפתוח את הנמל בשביתה.

תגובות
נושאים: עדכונים

3 תגובות

 1. יחתוך גם יחתוך הגיב:

  ביבי ישבור את האיגודים אם ינסו לעמוד בדרכו. הוא ירצח אותם פוליטית וציבורית, ואם לא יצליח – ישלח את הצבא.

 2. רונן הגיב:

  זה העניים אשמים!!!
  הם בכל פעם מצביעים לביבי ולמי שדופק אותם.
  לי נמאס לעזור ושלא יבואו בטענות בכלל

 3. עופר הגיב:

  לכל מי שחושב שהעניים מצביעים לליכוד ולכן ם טיפשים – זו טענה חסרת שחר. קודם כל, לפי אותו היגיון גם השכבות הגבוהות מורכבות מטיפשים שהצביעו למפלגת העבודה ומרצ שהן ותר שמאלה מהליכוד.

  שנית, התמונה הרבה יותר מורכבת. אין להתפלא על כך שמה שאנחנו קוראים השכבות הנמוכות מצביעות מאז 67 לימין, באחוזים גדלים והולכים.

  מה שאנחנו קוראים שכבות נמוכות אלה למעשה שכבות הביניים, שלפי כל המחקרים הן הימניות ביותר בכל המדינות. לשכבות הנמוכות באמת שנמצאות מאז 67 תחת שלטן ישראל כלל אין זכות הצבעה, ולרוב מצביעי הימין יש אינטרס לדחוק אותן כדי שלא יתחרו בהם על מקומות עבודה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים