הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-18 ביולי, 2004 2 תגובות

מאת כתב הגדה השמאלית


איגודי עובדי הנמלים במדינות האזור הכריזו שאין בכוונתם לתת יד לשבירת השביתה בנמלי ישראל. זאת, בהתערבות הפדרציה הבינלאומית של עובדי התחבורה המאגדרת את איגודי עובדי הנמלים בכל העולם. ראשי הפדרציה הבינלאומית פנו אל איגוד עובדי נמל לימסול (בקפריסין) ולוועד עובדי נמל עקבה (ירדן) על מנת להבהיר שאין לפרוק מטענים מאוניות המיועדים לישראל. פעילות הפדרציה הבינלאומית באה בעקבות ההודעה שמסרו בכירים באוצר לפיה יש בידיהם "תוכנית סודית" להפעלת התחבורה הימית באמצעות נמלים במזרח התיכון. ניסיון דומה לשבור את שביתת הנמלים האחרונה עשה האוצר בעבר והדבר לא עלה יפה.

איגוד עובדי נמל לימסול פירסם בעיתונות הקפריסאית הודעה פומבית לפיה אין בכוונתו לתת יד לשבירת השביתה. עוד נאמר בהודעה: "עובדי נמל לימסול מאוחדים עם העובדים הישראלים נגד כל מגמה להפריט נמלים ולפגוע בזכויות העובדים". דובר פדרצית האיגודים המקצועיים של ירדן הבהיר כי שאין בכוונת עובדי נמל עקבה "לפרוק או להעמיס, לטפל או להעביר כל סחורה המיועדת לישראל או לטפל באוניות ישראליות שנמל הבית שלהן הוא אילת". לדבריו, מדיניות זו ננקטת זה שנים במחאה נגד ממשלת שרון בעקבות דיכוי הפלסטינים בשטחים הכבושים ובהתאם להחלטת פדרצית האיגודים המקצועיים הערביים להחרים את ישראל.


דובר הפדרציה הבינלאומית שמקום מושבה בלונדון, סם דאוסון, אמר כי "נעשה הכל שביכולתנו על מנת למנוע שבירת השביתה וכדי להביע תמיכה בשביתת העובדים בישראל. מאבק עובדי הנמלים בישראל הוא מאבקם של כל עובדי הנמלים בעולם. הפרטה וביטול הסכמים קיבוציים הם חלק ממדיניות הממשלות השמרניות בכל העולם".


על המערכה למען סולידריות עם עובדי הנמלים בישראל באתר הפדרציה הבינלאומית: www.itf.org.uk

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

 1. עדו הגיב:

  אתם רצינים? חוץ מקפריסין, שאינה רלוונטית לענין, איפה יש אגוד מקצועי שיכול להחליט משהו. בסוריה, במצרים בלבנון או בדמוקרטיה של ירדן?

 2. יובל הלפרין הגיב:

  עידו,
  אני חושב שהדיווח רציני לחלוטין.
  אתה מסתכל על ג’ירפה ואומר "אין חיה כזאת".
  ירדן לא דמוקרטית, אבל עובדה שיש שם איגודים מקצועיים בעלי מרחב תמרון נרחב למדיי. רק הם יכולים להחליט אם להפגין סולידריות עם עובדי הנמלים בישראל, אם לאו, בדיוק כמו אלה בקפריסין.
  העיקר שהחליטו שכן.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים