הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-5 באוקטובר, 2004 2 תגובות

לכבוד שר הפנים אברהם פורז
קרית בן גוריון ירושלים
פקס: 02-5666376


אדוני השר שלום רב,
הנדון: מרדכי ואנונו – פרס ג’ון לנון ויוקו אונו


מרדכי ואנונו הוא אחד משני חתני פרס ג’ון לנון ויוקו אונו על תרומה לשלום ולאמת לשנת 2004. חתן הפרס השני הוא העיתונאי האמריקאי הידוע סימור הירש. טקס חלוקת הפרס יתקיים בבניין האו"ם בניו יורק ביום חמישי 7 באוקטובר 2004. אני פונה אליך לאפשר למרדכי ואנונו לצאת לניו יורק למען יוכל לקבל את הפרס. כמי שחתום על הצו האוסר את יציאתו של ואנונו מישראל, יש בידך הסמכות להתיר את האיסור, הן באופן מוחלט והן לתקופה קצובה שבסיומה יחזור ואנונו לישראל.

מאז שחרורו של מרדכי ואנונו ממאסרו הוכח כי לא היה כל יסוד לחשש כאילו הוא עלול לגרום נזק ביטחוני. הראיון שפורסם לאחר שחרורו בבי-בי-סי, שודר ברחבי העולם וגם בישראל, הוא הוכחה ניצחת כי אין לואנונו כל מידע מעבר למה שכבר פורסם בשעתו ב"סנדיי טיימס" הלונדוני באוקטובר 1986.


איש מהאנשים שנפגשו עם ואנונו לא יצא ממנו עם מידע מסווג כלשהו, ואני מעיד על כך עדות אישית כמי שצבר שעות רבות בחברתו. הוא מתרכז בהבעת דעותיו בזכות פרוק המזרח התיכון והעולם כולו מנשק השמדה המוני.


אם לא יותר למרדכי ואנונו לצאת לטקס קבלת הפרס, תצטרף ישראל לקבוצה מאוד לא מחמיאה של מדינות טוטאליטריות כמו ברית המועצות הקומוניסטית שאסרה בשעתו על פרופ’ אנדריי סחרוב לצאת את המדינה לקבלת פרס נובל לשלום (שהשנה נימנה גם מרדכי ואנונו עם המועמדים לקבלתו).


אני מוכן לערוב אישית כי אם ינתן לואנונו היתר יציאה לתקופה מוגבלת לצורך קבלת הפרס, הוא יחזור שוב לישראל.


אני מצפה לתשובתך המהירה והחיובית.


בכבוד רב,
גדעון ספירו

תגובות
נושאים: עדכונים

2 תגובות

  1. יוסף הזקן הגיב:

    אנדריי סחרוב היה מדען בחסד אל ואינטלקטואל אדיר בקנה מידה עולמי, והוא מעולם לא גילה דבר וחצי דבר מחימושה הגרעיני של ברה"מ על-אף הרדיפות, החרם, ההשפלות והבידוד שהטילו עליו הסובייטים, הוא הבין שזאת תהיה בגידה ברוסיה מולדתו אותה אהב בכל ליבו. והיו לו אפשרויות רבות מספור לעשות כך. הוא היה לוחם אמיתי, כן, ועקבי נגד פצצת האטום האיומה, אותה בנה במו ידיו. איך אתה מעז להעמיד על ידו את ו.?

  2. סינדי הגיב:

    אכן לא נעים היום לשמאל על הפקרת וענונו לפני 20 שנה. ואולם, זה קצת מאוחר מידי, הלא כן ? אי אפשר לתקן אנשים שבורים, ואי אפשר להחזיר את הגלגל אחורנית. מה שהיה מסריח לפני 20 שנה פשוט נהיה יותר מסריח עם הזמן. אכן וענונו איננו אנדרי סחרוב אבל למה להעליב את ברית המועצות…אפילו המשטר שם לא הגיע לרמת השפל המוסרי של ישראל בפרשת וענונו. מה שקרה לוענונו זה מה שקורה עכשיו למדינת ישראל…שבויה בידי התחמנות שלה עצמה ואולי באמת רק זכייה בלוטו יכולה להושיע …

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים