הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-16 באוקטובר, 2004 7 תגובות

חיפה, 15 באוקטובר 2004
ח"כ עיסאם מחול, מזכ"ל מק"י:


אנו מתנגדים לתוכנית פינוי-סיפוח של שרון


בישיבת הלשכה הפוליטית של מק"י, שהתקיימה היום בחיפה, הדגיש ח"כ עיסאם מח’ול כי מק"י תבעה ותובעת כל שנות הכיבוש את פירוק כל ההתנחלויות שהוקמו מאז מלחמת יוני 1967, לרבות אלה שהוקמו ברצועת עזה. בהמשך הדגיש מחול:

"תוכנית ‘ההתנתקות’ שמציע שרון אינה תוכנית לפינוי התנחלויות במסגרת מהלך המקדם שלום. זו תוכנית ‘פינוי-סיפוח’, שתחריף את הסכסוך ואת שפיכות הדמים. תוכנית שרון נועדה לחסום כל ניסיון לחידוש המשא ומתן עם ההנהגה הפלסטינית, להנציח את הכיבוש ואת הסבל הכרוך בו, ולמנוע את כינונה של מדינה פלסטינית עצמאית, בצד ישראל, בקווי יוני 1967. לכן מתנגדת מק"י לתוכנית ההתנתקות".


מח’ול הוקיע את התוקפנות הפושעת של הכיבוש בעזה בשבועיים האחרונים, וציין כי "תוקפנות זו היא התרגום המעשי של תוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה שרון, אשר חותר לפטור את הכובשים מהעם הפלסטיני, מבלי לפטור את העם הפלסטיני מהכובשים".

תגובות
נושאים: עדכונים

7 תגובות

 1. שירה הגיב:

  השמאל הרדיקלי לא מבין שלדרוש פינוי כ-ל ההתנחלויות וחזרה לגבולות 67 as is זה גם דרישה שמחבלת במאמצים להשגת השלום. על השמאל להיות מציאותי כי כל נטיה לאוטופיה יוצרת כח נגדי זהה בצד השני (הימין הקיצוני) וכל זה על הגב של הפלסטינים..

 2. יונתן ליבנה הגיב:

  אני שותף מלא לבוז כלפי כל פסאודו-תכנית שיוצאת מבית שרון. ובכל זאת האם פינוי אותן התנחלויות לא תקל במעט על האוכלוסיה האזרחית ברצועה? האם לא תחסוך חיי אדם (של ילדות בדרכן לבית הספר כמו גם של ילדים בני 18 שמצייתים ובוכים)?
  אמנם, חשוב מאוד להפיל את הממשלה הרעה הזו (ובניגוד לדעה של שירה – להמשיך ולתבוע פינוי של כל ההתנחלויות) גם אם הממשלה הזו הולכת אל עבר פינויין של מספר התנחלויות.
  אבל הצבעה נגד צעד שמוסכם על כולנו שהוא חיוני לכל תהליך עתידי של שלום, תיזכר לאחור כהצבעה טרגית (כשיפול שרון, כשייבחר ביבי, כשיוכרז משאל עם שידחה את כל העניין בחודשים ושנים, והגופות בינתיים תלכנה ותערמנה).

 3. אור הגיב:

  שוב ושוב – זה שההתנחלויות יפורקו זה טוב ויפה, אבל אם צה"ל יטיל מצור ויפלוש לעזה ובו זמנית ישראל תבטל את הסיוע ההומאניטרי – אז חיי הפלסטינאים לא יוקלו וגם חיי הישראלים לא.

  להפוך את עזה לדרום לבנון ב’ זה לא לסיים את הכיבוש.

 4. יונתן הגיב:

  שוב ושוב – זה בוודאי לא סיום הכיבוש ובכל זאת אני מעדיף שלא לדמיין איך דרום לבנון היתה נראית עם תוספת של כמה אלפי מתנחלים.

 5. אלישע הגיב:

  אם, כדברי גילוי הדעת של מק"י, תכנית ההתנתקות של שרון תחריף את הסיכסוך ואת שפיכות הדמים מדוע נציגיה בכנסת לא הצביעו נגדה?
  אולי מוכן חבר הכנסת מחול או מישהו ממזכירות מק"י להסביר את פשר ההצבעה התמוהה הזו?

 6. קול העם ההיסטורי הגיב:

  אף לא מילה על הריאקציה הערבית? רק על הריאקציה היהודית? פעם לקומוניסטים הערבים היתה את היושרה של לראות את הפשעים גם בצד שלהם. מי שלא עושה זאת לא יקרא קומוניסט, אלא מתחזה, לאומן ערבי במסווה של איש שמאל.

  די לתעתוע ולשקרים!

 7. די לקישקוש הגיב:

  לדרוש שבכל 3 פסקאות קצרות על הכיבוש יהיה כתוב גם על "הריאקציה הערבית" זה סתם איזון מטופש בנוסח פופוליטיקה, מה גם שהריאקציה הערבית לא ממש קשורה לנושא (רובה תומך בארה"ב שתומכת בשרון).

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים