הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-13 בדצמבר, 2004 3 תגובות

יש משהו דפוק באנשים הטובים, חברי מהשמאל הציוני, וסליחה על הבוטות אך זה מה שאני מרגיש… כל פעם ברגע האמת "החבר’ה הטובים מהמשק" בהלם, הופכים לפודלים של השלטון ואז, ורק אז, מתחילים להתפקח: מלחמת לבנון – אל"מ רן כהן עולה על מדים ודוהר לביירות; "חפשו אותי" של יוסי שריד אחרי מלחמת המפרץ ואז רבין עושה איגוף משמאל ולוחץ את ידו של ערפאת, אירועי אוקטובר מרצ עושה נו נו נו לפלסטינים אזרחי ישראל ומישהו נותן הוראה לירות למוות ב-13 מהם, פסטיבל "ערפאת לא רלוונטי" ועוד ועוד…

והיום היונים של ביילין גאים להציג: תרמית ההתנתקות של שרון, הפגנות וחיבוקי תמיכה. שמעתי שמישהו מ"ועדת הארגון" של שלום עכשיו הציע להפוך את שמה של התנועה ל"שרון עכשיו".


כל העולם מבין ששרון לא רוצה לא שלום ולא נעלים – לא עם הפלסטינים ולא עם הסורים. מרצ או בשמה החדש יחד (היתה תנועה כזאת לעזר ויצמן לא?) הופכת לסחבה של שרון גם בנושא החברתי כלכלי. אנשים מכובדים ומוערכים כמו פרופ’ רובנשטיין וד"ר ביילין מדברים בקול רם בלתמוך באחד מהתקציבים הת’אצ’ריסטים ביותר שהוגשו אי פעם.


ביילין תומך בשם נזיד ההתנתקות של שרון, או שיתכן שמשהו אחר מסתתר מאחורי התמיכה החמה בשרון. גם רובינשטיין וגם ביילין, הצובע עצמו בצבעים חברתיים, הם בעצם חסידי השוק החופשי של נתניהו. היתכן או שחלמתי חלום? יאללה חבר’ה צאו מהארון!

תגובות
נושאים: עדכונים

3 תגובות

 1. אירית הגיב:

  כמעט לא מצחיק, האיזכור של האקסטזי…

 2. דניאל קלטי, הסופר הגיב:

  נו, ומה ציפית מאמנון רובינשטיין? לסוציאליזם?

  הללוווו??? ליאורינקה, אמנון רובינשטיין הוא לא אחר, מאשר מייסדה של שינוי. הבנאדם גם התנגד, בראשית שנות התשעים – עוד לפני הקמתה של מר"צ, כשהיו בשינוי רק הוא ופורז ימ"ש – להקלות *כלשהן* על לוקחי-המשכנתאות, וזאת בתקופה, בה צצו בכל רחבי-הארץ ובכל עריה מאהלי ההומלסים. ושלא לדבר כבר על לאומניותו הקיצונית – לא הרבה יותר טוב מעוזי לנדאו (רק הרטוריקה שונה, קצת). הבנאדם הוא ראש וראשון, לכל תוקפי הרעיון – המובן-מאליו והבסיסי-מכולם – שמדינה, מעצם הגדרתה, היא-היא כל אזרחיה. פשוט, זה מדהים אותי, שמישהו יכול לצפות *ממנו* לשמאלנות כלשהי.

  ומה שנגע לביילין – נו, מדהים אותי, שמישהו יכול לצפות ממנו ל*משהו*, בכלל…

 3. ניצן אביב הגיב:

  ליאור חביבי, מילים כדורבנות!
  ציטוטים ספורים מספרו של ביילין שפורסם לפני כ-10 שנים ידהימו את הקוראים בחזונו הליבראלי והנה הם הולכים ומתגשמים לתדהמתנו במדיניותו התאצריסטית "החזירית" של ביבי נתניהו.למה אפוא ציפינו מביילין?
  כל מה שאפשר לומר על ראש "יחד" הוא שהפך לזנבו המכשכש של נתניהו.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים