הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-8 בינואר, 2005 תגובה 1

שמעון פרס אמר: "הקפיטליזם חזירי". ואני אומר: "מפלגת העבודה מפלגה חזירית". ממשלת האחדות הלאומית היא אסון חברתי, פוליטי וכלכלי מהחמורים שידעה מדינת ישראל. אסור לה למפלגת העבודה להצטרף לממשלת אחדות לאומית. אסור לה מפני שבהצטרפותה לממשלת אחדות לאומית היא הופכת להיות "מפלגה חזירית". הרי מנהיגה שמעון פרס אמר והגדיר את כלכלתו של ביבי נתניהו והליכוד-שינוי "הקפיטליזם החזירי", ומה עושה מפלגה חסרת עמוד שדרה? הופכת להיות מפלגה חזירית ומצטרפת לאכזריות של הקפיטליזם החזירי. על כך נאמר: יש מנהיג, יש מנהיגות, יש מוסדות ויש מפלגה – והמפלגה שוב מנצחת כי אין לה מנהיג, אין לה דרך, אין לה "חזון" עם הצטרפותה לממשלת אחדות לאומית.

אסור למפלגת העבודה לשבת בממשלת אחדות לאומית מתוך דאגה להתנתקות מחבל עזה. ההתנתקות עברה את שלב ההחלטות. ההתנתקות תצא לפועל בכל מצב פוליטי נתון. ההתנתקות תתבצע גם אם מפלגת העבודה תשב באופוזיציה או נצא לבחירות. אפשר לתמוך בהתנתקות גם מספסלי האופוזיציה הקרים וחסרי התהילה. מפלגת העבודה דואגת להתנתקות מהעם.


מפלגת העבודה "פושעת" כלפי החברה הישראלית לאחר שגזלה מציבור רחב וגדול את האפשרות ל"העניש" את הממשלה, הליכוד ושינוי בקלפי. מפלגת העבודה "פושעת" כלפי דו"ח העוני ואלפי אנשים שנשחקו מתחת לעוול הכלכלה של הליכוד-שינוי, ואפילו לא נשמעו קולות למען מדוכאי החברה. מפלגת העבודה, עם הצטרפותה לממשלת אחדות לאומית, גוזרת על עצמה כליה אלקטוראלית. העם לא ישכח למפלגת העבודה את התחברותם לכוחניות והאכזריות של "הקפיטליזם החזירי". בבחירות האחרונות ספגה מפלגת העבודה מפלה קשה, ועם הצטרפותה לממשלת האחדות, תבוא קריסתה המוחלטת.


עמיר פרץ, יו"ר ההסתדרות וח"כ מטעם "עם אחד", מצטרף למפלגת העבודה וגם הוא "בגד" בחברה הישראלית. פעם אחת כשהנהיג את המאבק הענק הזה של "סולידריות חברתית" בשביתה הגדולה למען עובדי הרשויות המקומיות, שביתה שהעמידה בסכנה את ממשלת ליכוד-שינוי והביאה זיק של תקווה שהנה המהפך החברתי בפתח. ועמיר פרץ סיים אותה ביממה אחת מהירה וחבל. פעם שנייה עלול עמיר פרץ לבגוד שוב בחברה הישראלית עם הצטרפותו לממשלת האחדות. גם עמיר פרץ צריך להבין שעם הצטרפותו לממשלת האחדות לא יוכל להנהיג יותר שום מאבק חברתי עתידי בישראל. הציבור לא ייתן בו אמון.


אלפי תושבי מדינת ישראל חשו על בשרם, נפשם ומשפחותיהם את מכלול העוולות החברתיות-כלכליות שניתכו עליהם מבית "הקפיטליזם החזירי" של ממשלת הליכוד-שינוי ואני כועס, אני מתרעם, אני מפחד, מפני ששוב, בריטואל חוזר על עצמו, אותם חברי כנסת נבחרי ציבור דואגים לעצמם, דואגים להון, דואגים לשחיתות השלטונית, דואגים למקורבים, דואגים ל"חזירות המפלגתית" וקולות העם לא נשמעים במסדרונותיהם.


אנחנו, כציבור, עומדים מנגד ואין לנו מה לעשות, למעט – להיאבק במאבקים חברתיים הרואיים, יושבים מול הטלוויזיה ומעבירים קללה עסיסית נגד מה שאנחנו רואים. מסתכלים על שכנינו ויודעים שימים קשים עוברים על החברה הישראלית. ימים של חורף קר וקשה למאות אלפי אנשים שנקלעו למעגלי העוני, המצוקה והעלטה הכלכלית.

תגובות
נושאים: עדכונים

תגובה אחת

  1. דניאל קלטי, הסופר הגיב:

    "העם לא ישכח למפלגת העבודה"… הופה, איזו אופטימיות!! אנחנו מדברים על אותו עם?

    היחידים, שתומכים בכלל בעם שפם, הם כל עובדי ההסתדרות ופונקציונריה. הנ"ל חתם הסכמי-עודפים, בפעמיים בהן רץ, עם ליברמן ועם איתם, ובקצב הזה, בפעם השלישית, לו היה רץ לבדו, היה עליו לחתום עם מרזל (פשוט, המשך סדרתי-חשבוני הגיוני…).

    ורק הערה אחת, "אנחנו, כציבור, עומדים מנגד ואין לנו מה לעשות"…

    תגיד, רשת ב’ וערוץ 2 טרללו כליל את מודעותך האזרחית?? בטח שיש מה לעשות! לקום אתמול בבוקר, להקים מפלגה חברתית אמיתית, ולהתחיל להריץ עניינים!! מפלגה, שתצא בו-זמנית נגד *כל* חברי הכנסת, בעבר ובהווה כאחד, ותהווה את קולו האלטרנטיבי של העם – העם, השונא את ה"ליכוערך" ואת ה"מעכוד" כאחד! בעלי-ההון, הפוליטיקאים והדגנרטים, הם אלה, הרוצים שנאמין, שאין לנו מה לעשות… אתה אזרח, לעזאזל, לא נתין!!!!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים