הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-9 במאי, 2005 אין תגובות

ביום חמישי ה-28.4.2005 נערכה הפגנה לא-אלימה באדמות הכפר בילעין. פעילי שלום ישראלים יחד עם פלסטינים ערכו הפגנה נגד גזל האדמות של תושבי בילעין לשם הקמת גדר ההפרדה. ההפגנה תוכננה כהפגנה לא-אלימה, תוך בקשה למשתתפים, שמי שאינו יכול לפעול בדרכי אי-אלימות לא ישתתף.

להפתעת משתתפי ההפגנה החלו מספר מפגינים לזרוק אבנים על אנשי כוחות הביטחון. מייד החלו מפגינים פלסטינים לדרוש את הפסקת זריקת האבנים. בתגובה החלו זורקי האבנים לעצור פעילים שדרשו מהם להפסיק את זריקת האבנים. אז הסתבר שהיו אלה מסתערבים, שנשלחו להשתתף בהפגנה, כדי לעודד אלימות ובכך לתת תירוץ לשבירת ההפגנה באופן אלים על ידי כוחות הביטחון.


תמיד אמרו לנו שכוחות הביטחון הישראלים נאבקים כדי להפסיק את האלימות הפלסטינית. זאת הפעם הראשונה בה נודע לי שכוחות הביטחון הישראלים פועלים על מנת לעורר אלימות פלסטינית.


ברצוני לשאול את כבוד השר, האם זאת מדיניות שלך ושל ממשלת ישראל, או שזאת היתה יוזמה מקומית של מפקד בשטח?


אם זאת מדיניות, הרי שאזרחי ישראל צריכים לדעת על כך וגם להבין מדוע.


אם זאת יוזמה של מפקד בשטח, הרי שאני דורש להעמידו לדין, וכן להעמיד לדין את אותם מסתערבים שזרקו אבנים על חיילי ושוטרי ישראל.


בכל מקרה אני פונה אל כבודך לשחרר מייד את ריאד מוחמד יאסין ועליאן איברהים אחמד אבו רחמה, שנעצרו כאשר ניסו להפסיק את זריקת האבנים על כוחות הביטחון.


בתודה ושלום

תגובות
נושאים: עדכונים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים