הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 בספטמבר, 2005 אין תגובות

הוועד הוא ארגון ישראלי המאמין שלא יתכן שלום בין ישראל ופלסטין ללא פתרון לבעיית אלפי האסירים המסווגים כביטחוניים והעצירים המנהליים הפלסטינים הכלואים בבתי הכלא הישראלים.

חברי הוועד סבורים שלאסירים הפלסטינים יכול וצריך להיות תפקיד מרכזי בקידום תהליך השלום ובהפצת המסר שדו-קיום במזרח התיכון הוא אפשרי, אבל זאת רק אם החברה הישראלית תטה אוזן למצוקותיהם ותתקן את האפליה הממוסדת והשיטתית נגדם – אפליה הקיימת הן בשלב השיפוטי, הן בתנאי המאסר והן בקיצובי העונש.


חברי הוועד נמצאים בקשר עם מספר לא מבוטל של אסירים פלסטינים ותיקים, שנאסרו עוד לפני הסכמי אוסלו, ושמאמינים היום בפתרון של שלום לסכסוך הישראלי-פלסטיני.


לפיכך חברי הוועד שמו להם למטרה:  • לפעול לשינוי הנורמה שהשתרשה בוועדות השחרורים שלא לשחרר אסירים ותיקים, המסווגים כאסירים ביטחוניים, שסיימו לרצות שני-שלישים מעונשם;


  • לפעול לקיצוב עונשם של אסירים ותיקים ובמיוחד, כאלו שממשלת ישראל מסרבת לדון בעניינם עם הרשות הפלסטינית (כגון אסירים בעלי אזרחות ישראלית);


  • לקדם שיח ציבורי בחברה הישראלית בנוגע לבעיית האסירים הפלסטינים ולהעלות את המודעות הציבורית לעניינם;


  • לפעול למען שיפור תנאי הכליאה של האסירים המסווגים כביטחוניים ולהשוות את מעמדם ותנאיהם לאלה של האסירים האחרים.
     

כדי להשיג את היעדים האלה, הוועד פועל ויפעל הן במישור הציבורי והן במישור המשפטי. בשנה הראשונה לפעילותו, בכוונת הוועד לייצג מספר אסירים ביטחוניים פלסטינים המרצים למעלה מחמש-עשרה שנות מאסר. הוועד יבקש בשמם קציבת עונש וייצג אותם בוועדות השחרורים. בנוסף, הוועד מתכוון ליזום פעילות ציבורית נרחבת שתכלול כתיבת מאמרים בעיתונות וקיומו של כנס אחד לפחות במסגרת אקדמית.


על-מנת לקיים את הפעילות האמורה, לוועד נדרשים מקורות מימון. חלק גדול מהפעילות נעשה בהתנדבות אך ההוצאות הכרוכות בייצוג וניהול מערכות משפטיות מחייבות גיוס משאבים. ענייניו המשפטיים של הוועד מיוצגים על-ידי עו"ד מיכאל ספרד מתל-אביב.


אנא עזרו לנו להשיג את המטרות שהצבנו בפנינו. הפיצו את תוכן המכתב הזה בתפוצה רחבה ככל האפשר, כתבו מכתבים ומאמרים הנוגעים לבעיית האסירים הפלסטינים, ודאגו, ככל שתוכלו, שהנושא לא ירד מסדר היום. כמו כן, אנא עזרו לנו לממן את פעילויותינו.


תרומות ניתן להפקיד ישירות בחשבון הבנק שפרטיו כדלקמן: חשבון (ע"ש ענת מטר) מספר: 246980, סניף צמרות (064), הבנק הבינלאומי הראשון (031), קוד סוויפט FIRBILIT


אפשר גם לשלוח המחאות ע"ש ענת מטר אל:
ענת מטר
רחוב ברנשטיין-כהן 33,
רמת השרון 47213
ישראל


תמר ברגר 054-5331484, tberger@netvision.net.il
סנאא סלאמה 054-4805040, foadsult@zahav.net.il
ענת מטר 052-8560001, matar@post.tau.ac.il

תגובות
נושאים: עדכונים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים