הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-30 באוקטובר, 2005 6 תגובות

שביתה כללית צפויה בארגנטינה ביום שישי הקרוב (4 בנובמבר) בעת הגעתו של נשיא ארה"ב ג’ורג’ בוש לביקור במדינה הדרום-אמריקאית. בוש עומד להשתתף ב"פסגת יבשת אמריקה" הרביעית, בה ייקחו חלק רוב נשיאי אמריקה הדרומית, הצפונית והמרכזית ושתתקיים בעיר הנופש מאר דל פלטה, 400 ק"מ דרומית לבירה בואנוס איירס. על פי מה שנמסר על ידי משטרת ארגנטינה, העיר בה מתגוררים כחצי מיליון תושבים, תיסגר לתנועת רכבות, מטוסים ומכוניות כשלושה ימים לפני תחילת הפסגה. פעילי שמאל בארגנטינה טוענים שכוונת הסגר שיוטל על העיר על ידי כוחות הביטחון היא למנוע הפגנות רחוב נגד בוש.

אירועי מחאה רבים צפויים ברחבי ארגנטינה בשבוע הקרוב. התאחדות העובדים השמאלית של ארגנטינה (CTA) כבר הכריזה על שביתה כללית בת יום אחד ועל שורה של אירועי מחאה נגד בוש ומדיניות ארה"ב בעולם. זאת, לעומת עמדת פדרציית האיגודים המקצועיים הפרוניסטית הוותיקה (CGT) התומכת בממשלה ושאינה מוכנה לקחת חלק במחאה הגוברת. נשיאת "אמהות של כיכר מאי", נורה קורטיניה, מסרה לעיתונות המקומית כי "נפגין נגד בוש. אבל זו לא תהיה הפגנה נגד בוש האיש, אלא נגד מדיניות העושק והתלות באימפריאליזם. כך נכבד את זכרם של הבנים שלנו, קורבנות הדיקטטורה, שנאבקו למען העצמאות והצדק".


גם הכדורגלן הארגנטינאי דייגו מרדונה הודיע על הצטרפותו למחאה נגד בוש. בעת ביקור בקובה הודיע מרדונה על הצטרפות למחאה יחד עם משפחתו. מרדונה הוא כעת מנחה תוכנית הטלוויזיה בעלת אחוזי הצפייה הגבוהים ביותר ובא לקובה על מנת לראיין את נשיאה פידל קסטרו. על פי סקר שנערך עם תום הראיון, עלה כי היתה זו התוכנית הנצפת ביותר בארגנטינה בעשור האחרון. בעת שידור התוכנית אמר מרדונה כי "ג’ורג’ בוש הוא רוצח ולכן אעמוד בראש המפגינים נגדו". בתום התוכנית נשאל מרדונה על יחסו לקסטרו וענה: "פידל קסטרו עזר לי רבות לצאת מן הסמים, עבורי הוא כמו אלוהים". מרדונה אושפז במשך ארבע שנים בקובה בתוכנית מיוחדת לגמילה מסמים קשים והיה בין בני ביתו של קסטרו. עוד אמר כי "פידל קסטרו הוא האורח הכי חשוב שאירחתי בתוכנית שלי. רציתי לפגוש ולראיין את הגדול מכולם ועשיתי זאת".

תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. אשר פרוליך הגיב:

  הביקור של בוש בארגנטינה והכנס של נשיאי
  מדינות שם אינו מקרי.בדרום אמריקה,ה"חצר האחורי" של ארה"ב,מתרחשים שינויים אדירים=
  ונצואלה,אקואדור,בוליביה.ברזיל מתהלכת על
  חוד התהום.
  רק התסבוכת של בוש בעיראק לא מאפשרת לו
  התערבות יותר אגרסיבית ביבשת זו,כפי שהיתה
  בעבר פעמים רבות.
  אומנם כאן,במזרח התיכון,אנו כביכול רחוקים
  מהמתרחש שם,אבל הגלים המהפכנים המתעוררים
  ושימשיכו להתעורר שם,יגיעו גם לחופים שלנו,
  כ"צונמי"ענקי הנולד במעמקי האוקיאנוסים.

 2. שבתאי הגיב:

  מה קורא אצלנו?
  למה אין הפגנות מול שגרירות ממלכת הפשע והרשע, ארה"ב?

 3. אשר פרוליך הגיב:

  מי אמר שאין הפגנות ?.ראו את כל ההמונים
  המתקווצים כל בוקר ברחוב הירקון.
  (סליחה,אלה בטור לקבלת וויזה !)

 4. מולי הגיב:

  מרדונה היה הכי טוב בעולם בכדורגל

 5. דניאל דמידובסקי הגיב:

  מרדונה אני מאריץ אותחה-_-!!! מי דניאל

 6. דניאל!!! הגיב:

  היי זה איתן!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים