הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 במרץ, 2006 2 תגובות

ביום שני 13 במארס 2006 כבכל יום אחר, ארגון רבנים למען זכויות אדם הוציא מתנדבים לשטח בכדי לעזור לפלסטינים לעבד ולטפל באדמותיהם אשר אליהם מתקשים להגיע מחשש של אלימות המתנחלים. היום יצאנו לדרום הר-חברון בכדי לנטוע עצי זית עם איכרים פלסטינים בסמוך מאוד למקום מהם נעקרו העצים לפני חודשים מספר. המקום שבו עבדנו הוא בין סוסיא הערבית לבין ההתנחלות סוסיא. התפצלנו לכמה קבוצות עבודה. ברגע שהגענו לשטח הגיע מתנחל חמוש עם ילדיו, קילל אותנו ולאט לאט התחילו להתקהל שם עוד ועוד מתנחלים. החיילים שמרו עלינו כאשר נטענו את העצים. אדם הלבוש במדי צה"ל החל לזרוק אבנים על הפלסטינים והפסיק כעבור זמן אך לא נעצר.

בנקודה נוספת הגיעו נוער מתנחלים מונהגים בידי מתנחל מבוגר והחלו להבריח את הכבשים של הפלסטינים. אז הגיעו שני מתנחלים נוספים שאחד מהם רעול פנים והשני כעבור זמן מועט כיסה את פניו גם כן. בעקבות העובדה שהבריחו את העדרים, נוצר עימות בינם לבין הנשים הפלסטיניות כאשר המתנדבים שלנו מנסים להשתלט על המצב ולהפריד בין הפלסטיניות למתנחלים. הצבא לא עצר את המתנחלים ויותר מאוחר המתנחלים רעולי הפנים פשוט ברחו להתנחלות כאשר שום צעד לא ננקט כלפיהם. יצויין שצילמנו אותם בעת מעשה. קצין המת"ק מסר כי נעצרו מספר תוקפים, אך אין זה נכון.


המקרה החמור ביותר


בתוך כל האלימות התחלנו פתאום לשמוע צעקות מתוך סוסיא הפלסטינית וראינו שמתנחלים (בערך 15 במספר) נכנסו לתוך בתי הכפר, הכו ופצעו גבר בראשו ובצווארו. הסיבה היא שהמתנחלים רצו לעבור דרך סוסיא הערבית לאתר הארכיאולוגי של סוסיא, דחפו בדרך את הנשים והבנות, ואותו אדם שבא לומר להם לא לדחוף ולהכות, חטף מהם מכות והם פצעו אותו קל. שמו של הפצוע הוא ג’מאל נוואשה. כמו במקרה הקודם, ברשותנו תמונות של כל האירועים כולל תמונות וידאו של המתנחלים נכנסים לתוך סוסיא הפלסטינית, וגם צילומים של הפצוע.


הצבא הגיע למקום לאחר שהזעקנו אותם בעקבות הפציעה, עצר שני אנשים ואז הכריז על שטח צבאי סגור. אנו מנסים לבטל את הצו בעזרת האגודה למען זכויות האזרח על-מנת שנוכל להמשיך לעבוד ולנטוע. לדעתנו הפלסטינים לא צריכים להיענש על אלימות המתנחלים.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

 1. נמ הגיב:

  אני מיבתיקי סוסיא ובהחיים דבר זה לא קרה.
  פשוט שקר
  להיות מתנחל-זה אומר שצריך לשקר עלינו על דברים שלא עשינו…
  חומר למחשבה.

 2. ניצן אביב הגיב:

  תגובה למגיב "נמ",מוותיקי סוסיא, לדבריו, המבכר להעלים את שמו [לדעתי מסיבות מובנות}:

  הרב אריק אשרמן, מ"רבנים לזכויות אדם", טוען שקיים תיעוד וגם צילומים של הפצוע מיד המתנחלים.
  עוד טוען הרב אשרמן שהצבא לא עצר את המתנחלים התוקפים ו"שום צעד לא ננקט כלפיהם"!
  המתנחלים תוקפים את הפלסטינים תושבי המקום, כשהם רעולי פנים, מקללים וזורקים אבנים.
  אם זה לא טרור מצד המתנחלים כלפי הפלסטינים תושבי המקום – אזי טרור מהו???
  אתה, "נמ", טוען שדבריו של הרב אשרמן שקר הם. שקר? – תוכיח! ולא בתגובה [רצופת שגיאות כתיב] באתר "הגדה השמאלית.
  והיכן תגובת הצבא? הלו!!! הצבא שומע???

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים