הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-16 במאי, 2006 תגובה 1

אבו מאזן שוב חוזר ואומר לישראל שצריך לשבת למשא ומתן. למי הוא חושב שהוא מבלבל את המוח? לשבת למשא ומתן? אם מי? עם ערבים, עם אנשים שידוע שמלה שלהם היא לא מלה? שידוע לכולם שברגע שתסובב אליהם את הגב יתקעו לך סכין? ואם הם יחתמו על הסכם כלשהו הרי ידוע שהנייר לא שווה את הדיו שנשפכה עליו. וחוץ מזה, הרי ברור לנו וידוע לנו שאין עם מי לדבר. אנחנו הרי אירופאים מתורבתים, והם ערבים מוסלמים ברברים מחוסרי תרבות. הם צריכים עוד הרבה שנים של חינוך מערבי, לבקר עוד הרבה שנים במוזיאון יד ושם – כדי שיתחילו להבין באיזה עולם הם נמצאים ובאיזה עולם אנחנו נמצאים.

כי הרי זה ברור שאנחנו הווילה בתוך הג’ונגל. תראו איך הם מתייחסים אחד אל השני, הורגים אחד את השני בלי חשבון, ואצלנו הרי העשירים נותנים מכספם לחלשים, הממשלה דואגת לזקנים ולילדים שלא ירעבו, ולחולי הסרטן ולאימהות החד-הוריות. אנחנו הרי מדינה רחומה וחנונה שעוד הרבה מדינות צריכות לקחת דוגמא מאיתנו.


שאנחנו נשב עם אבו מאזן למשא ומתן? הרי ברגע שנתחיל בשיחות מיד יהיו לו בקשות. והרי אנחנו למודי נסיון, אנחנו יודעים שבמשא ומתן רק לחזק יש זכות לבקש, ולפעמים החזק מוותר כשלוחצים אותו אל הקיר. אבל שמישהו חלש יעז להעלות טענות ודרישות? לא יעלה על הדעת דבר כזה.


ואם נשב לשולחן המשא ומתן על מה נדבר? על הסכם? הרי כל תקופה של רגיעה תנוצל לעוד נשק, עוד התחמשות. לכן עדיף לנו שלא תהיה אפילו הפסקת אש, שלא יהיה להם רגע של מנוחה, שלא יהיה להם זמן להתבסס, שיעסקו כל הזמן בבניית בתים הרוסים ולא בחימוש.


אז זה יעלה לנו בקצת הרוגים, פה ושם יהיו קולות של בכי וקיטורים. זה עדיין נסבל כי אף אחד מבני עמנו לא דורש מאיתנו להפסיק את הסיכולים. בני עמנו הוכיחו חוזק ונחישות, למרות הסבל העצום שנגרם להם והנרצחים הרבים והם מגבים אותנו כי גם הם יודעים שאין דרך אחרת. כי בסופו של יום הערבים רוצים רק דבר אחד: להשמיד אותנו, ואנחנו יודעים שכל ערבי מהרגע שהנולד הוא יונק מחלב אימו את המלים: להשמיד את היהודים, להשמיד את היהודים.


הם מוכנים לחיות בזבל, לאכול פיתה עם חומוס כל החיים, לשלוח למוות את הילדים שלהם (כי הרי הם יעשו אחרים) רק בכדי שלא לוותר על החלום להשמיד את היהודים.


לכן אבו מאזן, כשהוא מדבר על משא ומתן ועוד כל מיני דיבורים כאלה שאולי נשמעים יפה לאזניים מערביות, אותנו הוא לא יכול לבלבל.

תגובות
נושאים: עדכונים

תגובה אחת

 1. מנצור הגיב:

  אבו מאזן כמו לא שונה מהחבורה המושחתת
  בממשלת פתח שהייתה, הוא מנסה לשמר מצב
  קיים ,בין לא מלחמה ולא שלום , הוא נהנה
  ממצב כזה ,כי עובדת הישארו ראש הרשות תלוי
  במצב כזה, בעם מנסה להיראות כמתווך בין
  ממשלת חמאס למערב ,כולל ניסוי להכביש את

  מנהגי חמאס ( אירוע הירדני, משאל עם, הצהרות

  של קריע ( שאלקאעדה נמצאת כבר בשטחים , וכו"

  ולבסוף בתקופת הבחירות של כנסת ישראל אמר,

  שהוא מעדיף את אולמרט , אז מה עולה מכל

  ההתנהגויות הללו.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים