הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-13 ביולי, 2006 10 תגובות

"הישגים מצויינים" – כך אמר עמיר פרץ, האיש שרבים וטובים הצביעו עבורו בבחירות האחרונות בתקווה שיאזן את המטורפים צמאי-הדם המנהיגים את המדינה האומללה הזאת. ובאותו השער כתוב "50 פלסטינים נהרגו ביומיים". וכן: "הפעולה עשויה להימשך עוד חודשיים".

מר פרץ הנכבד – בקצב של 50 ערבים הרוגים ביומיים, אם הפעולה תימשך עוד חודשיים תוכל להתפאר רק ב-1,500 ערבים הרוגים. אבל מה זה ייתן? – הרי בקצב הילודה הפלסטינית הם מהר מאוד ישלימו את החסר.


לפיכך אני מציעה ליישם את הרעיון שהציע במאה ה-18 הסופר האנגלו-אירי ג’ונתן סוויפט, מי שכתב את "מסעות גוליבר". בזמנו הורע עד מאוד מצבם של האירים, כאשר השליטים האנגלים שהתנחלו ב"אי האיזמרגד" – כפי שמכנים את אירלנד – הפקיעו את אדמותיהם ורדפו אותם עד חורמה כאשר ניסו להתנגד. לפיכך הציע סוויפט "הצעה צנועה", שהיתה אמורה לפתור את בעיית עוניים המרוד של האירים, והיא – לייצא את התינוקות המרובים שלהם לאנגליה, שם יאכלו אותם בני המעמדות האמידים כסוג של בשר עדין במיוחד. השיטה תכניס כסף לכיסן של האימהות האיריות, המרבות ללדת אבל חסרות אמצעים לגדל את ילדיהן, וגם תוסיף מעדן לשולחנם של אניני-הטעם באנגליה.


אני לא מציעה שהפלסטינים ייצאו את התינוקות שלהם למסעדות היוקרה הישראליות – ולו רק מטעמים של כשרות ורגישויות אחרות. הצעתי היא ששר ביטחוננו ישקול אמצעים יותר יעילים לחיסול המוני של הפלסטינים, שחייהם ממילא אינם חיים, ומצבם מוליד כותרות מביכות בתקשורת העולמית. יש כמה וכמה שיטות לחסל מאות אלפי אנשים בזמן קצר, ולא צריך ללמוד דווקא מן הנאצים. בשלהי המאה ה-19 פיתחו והמציאו האמריקאים כמה שיטות כאלה, בכלל לא היי-טק, לחסל המוני אינדיאנים במהירות, ולפני שנים לא רבות מצאו ההוטו דרך לחסל קרוב למיליון מבני הטוטסי תוך כשלושה חודשים. וכיוון שהמוח היהודי ממציא לנו פטנטים חדשות לבקרים, יש להניח שלא ייתקשה למצוא פיתרון יעיל.


אז קדימה, מר פרץ – במקום להסתפק בקצב עלוב של 50 פלסטינים ביומיים, וצפי של חודשיים כאלה, חפש לך שיטה יותר יעילה ומהירה להיפטר מן העם הפלסטיני המציק לנו ומקלקל לנו את שמנו הטוב מזה זמן רב.

תגובות
נושאים: מאמרים

10 תגובות

 1. הצעת יעול הגיב:

  מצבם של הפלשתינים אכן עלוב ביותר אלא שיש רק עם אחד שאחראי על כך והוא העם הפלשתיני. יכבד ראש ממשלת פלשתין ויודיע שהוא מכיר בזכות קיומה של ישראל והוא מעונין לשבת עם ראש ממשלתה לדיון על גבולות מוסכמים לשתי המדינות ופתרון יתר הבעיות שקימות בין שני העמים. כמו כן עליו להודיע כי הוא מכבד כל הסכם שכבר נחתם עם הרשות הפלשתינית וכי לא יהיה יותר שמוש בכח לפתרון בעיות, מה שהרשות התחיבה עליו בהסכמי אוסלו למי ששכח וגם הזדרזה להפר את התחיבותה זו. לו עשה כך במקום להודיע שאינו מכיר בזכות קיומה של ישראל לא יכבד התחיבויות חתומות קודמות של הרשות ובמקום לירות קסאמים כמשוגע היה מצבם של הפלשתינים טוב לאין שעור.

 2. שירה הגיב:

  יעל, זה כ"כ עצוב ומחריד אבל זה רק בגלל שזה נכון…כמעט כל יום שאני קמה בבוקר אני חושבת על זה ומרגישה רע. ואת כל הדיווחים האלו אנחנו מקבלים כדרך אגב וכל הפרנואידים רדופי חרדות ההשמדה עומדים מאחור ומריעים לצה"ל כאילו שהפלסטינים הם לא בני אדם ומדובר במשחק כדורגל… אתמול ראיתי את הסרט "גן עדן עכשיו" ואפילו דמעה אחת לא ירדה לי! אפילו לא הרגשתי עצובה, כי הרגשתי אימה…

 3. אלכס הגיב:

  למציע הצעת הייעול

  אבו-מאזן הכיר בישראל, הציע מו"מ על בסיס רעיון שתי המדינות, והתנגד לשימוש בכוח כאמצעי לפתרון בעיות, ועם זאת ישראל דחתה אותו בבוז כ"אפרוח מרוט נוצות" לטובת צעדים מדיניים המתואמים עם הבית הלבן. אם אתה מחפש תירוצים שקריים, לפחות תמצא כאלה שיכולים להישמע אמינים לאדם ללא בעיות זיכרון מיוחדות.

 4. גיא לאלכס הגיב:

  אתה פשוט לא מבין- ערפאת לא רצה, אבו-מאזן לא היה יכול כי הוא היה חלש מדי(לא בגלל שאנחנו החלשנו אותו כמובן, לישראל אין כל קשר) ועכשיו החמאס הם חלק מציר הרשע. אנחנו נ-ו-ר-א רוצים להיכנס למו"מ פשוט אין עם מי…

 5. יגאל לאלכס הגיב:

  היכולת שלך להיות חד צדדימעוררת השתאות.
  עם מי תקיים משא ומתן ??
  עם אבו מאזן , כאשר הממשלה שלו אינה מכירה בזכות ישראל להתקיים ??
  מה הועילו חכמים ??
  אבו מאזן אינו שולט בשטח, וכנראה גם הנייה אינו שולט.
  האמת שהשמאל בארץ מתקשה לקבל היא שהפלסטינים בדיוק כפי שהצביעו בבחירות, אינם מעונינים בקיומה של ישראל.

 6. ליגאל הגיב:

  ומי היה מעוניין בקיומה של מדינה שהחריבה אותו והפכה אותו לעם של פליטים?

 7. ליעל, אלכס וחבריהם הגיב:

  בהמשך למאמר המלגלג על שר הבטחון ומערכת הבטחון, שמישהו יסביר לי בבקשה שני דברים:
  1. מדוע הערבים לא עשו כלום לקידום עצמם ולנסות לטפח סדר יום אזרחי, כלכלי, תעסוקתי וכו’ מאז שעזבנו את עזה עד המטר האחרון ובמקום זה עוסקים בירי קסאמים ובפרובוקציות על הגבול בדרום?
  2. מה בדיוק רוצים החיזבאללה בדרום לבנון מאיתנו אחרי שעזבנו את לבנון עד המטר האחרון? מה בדיוק הם מחפשים ביחס אלינו ומדוע ישראל צריכה לשתוק על התגרותם ומטחי הטילים על הישובים הישראליים?
  מבקש תשובות עניניות ולא סיסמאות קלישאיות. מובן לכם מאליו שאינני איש ימין. תודה.

 8. תשובה "קלישאית" הגיב:

  ומדוע אמיר פרץ לא עוסק "בסדר היום החברתי"?
  אולי לא שמעת על כך אבל יש כאן כיבוש ויש סיכסוך. חלק מהפלסטינים חושב שהכיבוש הוא בשטחי 67 וחלק חושב שהכיבוש הוא מ-48 אבל אין אחד שחושב שהנסיגה מעזה היא סיום הכיבוש, מה גם שישראל רק שינתה היערכות וצרה על עזה מכל כיוון. אז סדר היום הפלסטיני בעזה הוא בהתאם. בכלל, קשה להאמין שיש מי שחושב שישראל "נסוגה מכל מילימטר" ואם יש כזה שלא יתפלא שהקסמים מזכירים לו משהו אחר.
  בלבנון שוב שומעים את אותה צדקנות: "מה בדיוק רוצים החיזבללה"? שוכחים שלפני הנסיגה ישראל החריבה את כל לבנון ובפרט את דרום לבנון שזה לא בדיוק המתכון לאהבה, לשקט ולהכרת תודה על שישראל נסוגה תחת לחץ. ובכלל, לישראלי מובן מאליו סולידריות יהודית (שבמקרים רבים היא חד צדדית ומזוייפת) אבל מבחינתו אין להעלות על הדעת סולידריות ערבית. אז לכל הבעיות יש לישראל פתרון אחד שחוזר על עצמו: "מה שלא נפתר בכוח יפתר בעוד כוח" מה שיוצא מהטפשות הזאת הוא עוד כוח יוצר עוד שנאה וחו לא.

 9. אל המגיב "הקלישאי" הגיב:

  תקרא בבקשה שוב את תגובתך ותבין שבעצם אינך אומר דבר אלא חוזר (לצערי, באמת) על סיסמאות שחוקות. מה פרוש אנחנו ממשיכים לצור על עזה? אתה רוצה שנפרק את צה"ל? אתה פשוט נאיבי ואינך מבין שהערבים לא רוצים לעבוד וליצור ולקיים שגרת חיים נורמלית אלא להתבכיין ולילל ולמצוץ את לשדנו. מה לעשות שהכלכלה שלנו חזקה משלהם פי 20 בערך. זה לא עומד להשתנות ולעולם לא נדע שקט גם לאחר נסיגה לגבולות 67. אם בדעתך לבטלן את המדינה היהודית ציונית באזור תאמר זאת בפרוש.

 10. עצוב הגיב:

  מגיב יקר! ברור שאתה מאלה שלא רוצים דו שיח ונוח לך להישאר במציאות העפלה הזו.
  התגובה שלך מראה על יהירות, כי נוח לך לראות את הערבים נחותים ממך, דבר שנובע מחוסר התענינות טוטאלית בכל התרבות הערבית וכל מה שנוגע להם וחבל כי ידע זה כוח, בדרך הזו ביהירות ובניתוק המחשבתי כמובן אין סיכוי שנגיע להדברות גלשהו ובטח לא לשלום-שדורש כיבוד הצד האחר ונמשיך את מעגל הדמים הזה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים