הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-26 ביולי, 2006 22 תגובות

הצדקנות הישראלית


חיזבאללה שבה שני חיילים ישראליים והרג שמונה, לפני כשבועיים, כחלק מהמאמץ המתמשך שלו לשחרר את שבויי לבנון בבתי הכלא הישראליים. כל הטיעונים שמצדיקים הפצצת מדינה שכנה, הרג מאות מאזרחיה והגליית ופציעת כ-600 אלף אחרים, בגלל הוויכוח "מי התחיל", הם טיעונים מלחמתיים צמאי דם שניגרים מבטן מלאה על הערבים והמוסלמים, וכולם חיכו להזדמנות הזו, ישראלים ואמריקאים, והנה זה התחיל: להפציץ אותם בכל הכוח!! למה?… כי הם התחילו!

אך האמת היא שנפילת החיילים הישראליים בשבי לפני כשבועיים היא עוד אירוע מני רבים שמהווה ביחד את "הסכסוך הערבי-ישראלי". הניסיון להפוך את האירוע הזה כתחילתה של מלחמה מופלאה, של היסטוריה חדשה, הוא שקוף ושקרי; העימות הזה התחיל שנים רבות קודם לכן, וצה"ל כבר מזמן ניצח את הבושה והחוצפה שהיו מונעים ממדינה אחת להפציץ ולכבוש מדינה שכנה כדי "לשחרר את בנינו". אם להאמין לטיעון הזה "שחרור הבנים", יוצא שרון ארד הוא אינדוניזי בכלל.


החוכמה הישראלית


מי שמאזין לשיח הישראלי במדינה מאז פרוץ המלחמה החדשה יכול לחשוב שהפשע של "פצצות חכמות" הוא פחות מהפשע של סתם "רקטות" או "קטיושות". ככל שאתה מתקדם ומתוחכם, אתה בהכרח צודק יותר, נקי יותר, סטירילי יותר. אם אתה מפציץ אזרחים ומגרש אותם מבתיהם דרך הפגזות מדודות, חכמות ומתוחכמות, אין סיכוי להחשיב את פעולותיך כטרור של מדינה. הרי טרוריסטים הם מזוקנים שמתרוצצים בגבעות עם קלשניקובים ומשגרי רקטות פרימטיביות. ככל שאתה "כירורגי" ו"מונחה" כך הפצצת בירת לבנון הופכת לחתיכת אומנות צרופה, התגלמות המוסר היהודי הנעלה, הבעה מרגשת חסרת מעצורים להומאניות והקדמה של צה"ל.


הכבוד הישראלי


איך יינצל כבודו האבוד של צה"ל אחרי הנחיתות הצבאית והטקטית שנתגלתה כמנת חלקו מול לוחמי חיזבאללה, פעם אחר פעם? מי יעמוד מול המצלמות ויזעק ניצחון, ינופף בידו ויעטה ארשת של גלדיאטור אמיץ שתכף ומיד יגן על עם ישראל מפני הברברים צמאי הדם? מי יכבושם?


"… וַיְהִי כִשְׁמֹעַ הָעָם אֶת-קוֹל הַשּׁוֹפָר, וַיָּרִיעוּ הָעָם תְּרוּעָה גְדוֹלָה, וַתִּפֹּל הַחוֹמָה תַּחְתֶּיהָ וַיַּעַל הָעָם הָעִירָה אִישׁ נֶגְדּוֹ, וַיִּלְכְּדוּ אֶת-הָעִיר וַיַּחֲרִימוּ, אֶת-כָּל-אֲשֶׁר בָּעִיר, מֵאִישׁ וְעַד-אִשָּׁה, מִנַּעַר וְעַד-זָקֵן; וְעַד שׁוֹר וָשֶׂה וַחֲמוֹר, לְפִי-חָרֶב".

התגובה הישראלית


האקט המלחמתי של חיזבאללה היה מחייב תגובה טבעית ומידתית של כל ממשלה שמכבדת את עצמה: לפתוח במו"מ מיידי (עקיף, אם צריך) לשחרור החיילים תמורת שבויים לבנונים בבתי הכלא הישראליים. למה? כי ככה מתנהגים בני אדם. כי ככה מתנהגות ממשלות ומדינות שמכבדות את החוק הבינלאומי ואת הנורמות התרבותיות שהאנושות פיתחה מזה דורות. אך לא במקרה של ישראל; האם חשבתם חלילה שישראל, מדינת העם היהודי הנעלה, הנשגב, זרקור האור לגויים, תנהל מו"מ עם ערבושים נחותים? האם עלה בדעתכם המתועתעת שהיהודי-הישראלי הלבן ישווה את עצמו עם השחורים הנחותים? מה, חיזבאללה והישראלים שווים?? אכן אחרית הימים!


הכוח הישראלי


הניסיון מלמד שישראל תמיד מנהלת מו"מ בסוף, ישראל תמיד נכנעת בכוח והיא תמיד מתפכחת באיחור גדול. מלחמת לבנון הראשונה התלקחה עקב רצונו של אריאל שרון להכתיב סדר פוליטי חדש בלבנון שיהיה טוב למדינת ישראל. אהוד אולמרט, ראש הממשלה הטרי, רוצה גם, הוא וג’ורג’ בוש. חיזבאללה מפריע לישראל ולארה"ב לשלוט במזרח התיכון, אחרי הכניעה הבלתי מסויגת של ירדן, סעודיה ומצרים לרצונות ישראל.


זאת מלחמת ברירה מובהקת. כל הפרשנים הישראליים שנסחפו בלהט אבק הטנקים מתעלמים מהסוגיות הפשוטות ביותר בהתנהלות מדינה מתוקנת. ישראל איננה מעוניינת בעיקר בשחרור האסירים שלה (מישהו מזכיר אותם בכלל??), אלא שהשבי של חייליה נפל עליה כמתת שמיים: סוף סוף, ניכנס באם-אמא של נסראללה, באם-אמא של הערבים. למה? כי ככה ישראל עשתה מאז ומתמיד. היא נכנסה באם-אמא של הערבים, והעם הריע בכיכרות.


אך הפעם, נדמה שהערבים לא ממש מתמסרים בקלות, כמצופה, והם אפילו, מדי פעם, מכניסים לאם-אמא של ישראל!

תגובות
נושאים: מאמרים

22 תגובות

 1. א. הגיב:

  מעניין מאוד לשמוע איך הכותב מטיף להרג חיילנו בגבול הצפון ועוד מצדיק ומתיר להמשך. למה החיזבאללה לא היה צריך לנהל מו"מ לפני שהוא ביצע את הרצח הנפשע של שמונת החיילים בגבול הצפון וחטף עוד שניים??? אני אהיה מאוד מעוניין לשמוע את הסיבה הזאת?
  סמיר קונטאר לא צריך לשבת בכלא על רצח בדם קר של משפחה?

 2. שרון הגיב:

  שילמדו לא לחטוף לנו חיילים , זה הכול.

 3. למר חליחל הגיב:

  לצערי זו כן המלחמה שלך ומאמרך מוכיח זאת כאשר אתה באופן ברור נלחם בצד של החיזבאללה נגד ישראל. ישראל מנהלת מלחמה מוסרית לא בגלל שהיא משתמשת בפצצות חכמות והחיזבאללה הם מזוקנים עם חיתול על הראש אלא משום שלמרות שיש ביכולתה של ישראל להרוג עשרות אלפי לבנונים היא לא עושה זאת, מזהירה לפני כל הפצצה ומאפשרת לאזרחים לעזוב וכן במקומות כמו כפרי דרום לבנון היא לא מנצלת את מלוא כוחה ומסכנת את חיליה בקרבות בשטח בנוי כדי לחסוך חיי לבנונים ואילו חיזבאללה יורה קטיושות רק ואך ורק על ריכוזי אוכלוסיה אזרחים. להזכירך גם שבישראל אין שבויי מלחמה לבנונים אלא רוצחים מתועבים מסוגו של סמיר קונטאר שרצח ילדה בת 5 ע"י כך שרוצץ את ראשה לסלע. במדינות תרבותיות כמו ארצות ערב מוציאים חלאות מסוג זה להורג ואילו בישראל המסכן סיים אוניברסיטה. בעשרים השנה האחרונות ישראל נכנעה ברןב טפשות לסחטנות אירגוני הטרור ושחררה אלפי רוצחים לחופשי תמורת חילי צה"ל. אני מקווה שמלחמה זו תגמור את הענין ותבהיר לטרוריסטים שהמחיר על פגיעה בחילים או אזרחים ישראלים הוא הרס שיטתי של ארץ המוצא של הרוצחים.

 4. עוזי הגיב:

  עלא נשמע ממש שמח מכך שה"ערבים" (אין הבדל בין החיזבאללה לאזרחי לבנון התמימים) דופקים את ישראל (למרות שניתן להתווכח גם על כך).
  אני לא מאמין בשאלות כגון מה הצד השני היה עושה אם היינו חוטפים לו ככה, משום מקום ובשטח שלו, אנשים. אני גם לא מאמין בשאלה מי התחיל.
  אבל יש לשאול את השאלה מה ההצעה של עלא (לפתוח מיד במו"מ ולשחרר שבויים) הייתה נותנת למישהו:
  החיזבאללה מההתחלה הצהיר כי שיחרור האסירים הלבנונים לא יספיק, היו דרישות גם לאסירים אחרים וכן לחוות שבעה.
  במידה והיינו מתקפלים כך הפעם, האם זה היה גורר התפרקות של החיזבאללה מנשקו או מניעה כלשהי להמשך פעולות בסיגנון זה? האם לא היינו רואים עוד ועוד פעולות שכאלו כאשר כל פעם הדרישה הייתה קצת יותר, כי אפשר? האם אין צורך בעיקרון של הדדיות ע"מ להפסיק את האש?

  האם ניתנה לישראל סיבה בכלל לשבת למו"מ עד עכשיו ע"י החיזבאללה?

 5. דוב הגיב:

  צודק בעל המאמר, מול הצדקנות הישראלית וגם של אלה המגיבים כאן באתר.
  ישראל הפכה כבר מזמן להיות החרב של ארה"ב באזור. מה שמעניין את ראשי המדינה והצבא הוא אם יש או אין תמיכה של ארה"ב כלומר אם המלחמה משרתת את האינטרסים של ארה"ב. עד הגבול הזה תפציץ ותהרוס ובכך "לצבא המוסרי ביותר בעולם" אין כל עקבות מוסריות. בסכסוך הזה שבין ישראל לערבים מרשה ישראל לעצמה הכול, שוב מתוך האכסיומה הגזענית שהערבים, אלו שלא הולכים בתלם, הם טרוריסטים ואנחנו אנשי תרבות מערבית נעלה, בדיוק כפי שמתאר עלע חליחל. לכן, לנו מותר להתחמש בנשק גרעיני כי אנחנו אחראים (כמו שרואים בלבנון), לנו מותר ורצוי להתחמש בכלי המשחית החדישים ביותר אבל אצלם הרבה פחות זה פשע. לטוס מעל לבנון, לכלוא את הפלסטינים מאחורי גדרות, לחטוף כל יום אנשים מבתיהם ולכלוא אלפים במחנות מעצר ולבצע הרג שיטתי בעזה.
  צריך להבין, כפי שכותב בעל המאמר, ההיסטוריה לא מתחילה בנקודה שבה נוח לישראל להסביר את תוקפנותה כהתגוננות. הסכסוך על כל מרכיביו, המקומיים והבינלאומיים הוא חבית חומר נפץ. ישראל מטעם האינטרסים של הכיבוש ושל קיומה באזור כגרורה בחסדי ארה"ב משחקת באש הזו מבלי רצון ו/או אפשרות להחלץ.

 6. אלון הגיב:

  הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב

  הערבים הם בסה"כ מקל שמחזיק בו האל וחובט בנו

  צריך לעשות חשבון נפש !!!

 7. יוני קרפ הגיב:

  מאמר "תמים", אם לא מניפולטיבי… ישראל בהחלט מעוניינת בשחרור השבויים שלה, אך זה לא אומר שתמורת שלושה חיילים שנשבו היא "תקפוץ לדום" ותשחרר אלפי אסירים לבנונים או פלשתינים. או שמא חזבאללה וחמס חשבו להחליף אחד תמורת אחד?

 8. יוסי ברנע הגיב:

  אקט מלחמתי

  אתייחס רק לטענתך כי חטיפת החיילים ע"י החיזבאללה היה אקט מלחמתי. לא ברורה לכן הטענה כי היה על ישראל לפתוח במו"מ עם הארגון,וזאת מבלי לציין את מהותו האידיאולוגית.
  מדוע על אקט מלחמתי לא לגיטימי להגיב באקט מלחמתי, וזאת מבלי להכנס למינון המדוייק שישראל היתה צריכה לנקוט בו?

 9. פרס גינס להתחסדות הגיב:

  כאשר ערבי ישראלי שח מדם ליבו וכועס (בצדק) על ישראל הוא מעורר כאן את כל הגזענים מרבצם.
  אהבתי במיוחד את זה הפונה אל "מר חליחל" ומסביר לו כי לישראל יש את הצבא המוסרי בעולם. מגיע לו פרס גינס להתחסדות וצדקנות, ואולי הוא רק שטוף המוח המוצלח של החינוך הישראלי.נהניתי גם מביטויו הציורי על "המזוקנים עם החיתול על הראש". כאלה הם הפטריוטים שלנו, ישמרנו האל.

 10. ד"ר יחיעם שורק הגיב:

  להלן שלוש הערות קצרות:

  ראשית – יש לגנות בכל פה ומעל כל גבעה רמה את דרכו של חיזבאללה לטווח אוכלוסיה אזרחית. עם זאת, האם ההפצצות הישראליות חפות מכל האי-מוסריות?

  שנית – האם הממשלה, ובראשה מר אולמרט, לא גררה את עצמה אל מלכודת הדבש הלבנונית בצאתה בהכרזה אולטרה0מאצ’ואיסטית, כי לא תנהל מו"מ עם החיזבאללה?!

  שלישית – האם אין מדובר במבצע מתגלגל, בבחינת תוכנית מגירה, שאך ביקש תירוץ לצאת אל אוויר העולם, ממש כמו ב-1982?!

  רביעית – ואם מדברים כבר על חטיפות, ומעבר למחדל ולשרשרת הכשלים המבצעיים של צה"ל, שהביאו לתוצאות הטראגיות, אז אולי כדאי לצאת מנקודת הנחה, שאסור למדינת ישראל להחזיק בתוכה בנק של תפושים/לכודים לצורך החלפה, ולנפנף כל פעם בחשיבות אחזקתם, ובפרט שמדיניות הממשלה בעניין חילופי שבויים ידועה לנו גם ידועה.

 11. אורי ברייטמן הגיב:

  מאמר אמיץ, ולא משנה זהות הכותב או מוצאו האתני.
  הישראלים חיים ב’מטריקס’ של צדקנות עיוורת בקשר לעובדות של הסכסוך:

  א) ישראל היא זו שפלשה אל לבנון, החריבה אותה והמשיכה בכיבוש כמעט 20 שנה

  ב) ישראל היא זו שהפרה את הריבונות הלבנונית גם אחרי הנסיגה – בגלל כמה גנרלים ישראלים שהחליטו לטוס בשמי לבנון (למרות שזה אסור)

  ג) בגלל כמה גנרלים חמומי-מוח, שנעלבו מכך שהחיזבאללה הצליח לפגוע במוניטין שלהם, הצבא יצא למלחמה כוללת ובלתי-מוצדקת, שבמסגרתה משלמים מליוני אזרחים מחיר בלתי נסבל

  ד) לישראל אסור – ואני מדגיש, אסור – לעבור את קו הגבול הבינלאומי ולפלוש אל מדינה אחרת. זו הפרה ברורה של החוק הבינלאומי

  ה) כל עוד ישראל משתינה על האו"ם ומסרבת לסגת מן השטחים, מן הגולן ומירושלים המזרחית, היא לא יכולה לצפות לקבל עזרה בינלאומית מאף אחד

  ו) כל מי שמשוכנע שהישראלים הם מלאכים ואילו הלבנונים הם השטן, ימשיך לאכול חרב עד יום מותו.

 12. לד"ר שורק הגיב:

  4. רוב האסירים הלבנונים שוחררו תמורת סוחר סמים ו-3 גופות.
  מי שנשאר, ולא שוחרר, והחיזבאללה חפצים בשחרורו, הוא סמיר קונטאר. שהוא, תסלח לי, לא קלף מיקוח אלא רוצח נתעב שהרג בדם קר אב ו-2 בנותיו.

 13. שירה הגיב:

  מסכימה עם כל מילה וכואבת את כאבך שהוא גם כאבי. זה לא קל להיות יהודיה ולחשוב כמוך במדינה שכל החיים אהבתי (ועכשיו אני אוהבת אותה אהבה קשה כמוש אוהבים בן סורר).
  אתה רואה דברים נכון ואני רוצה להוסיף לך את הסיבה להתנהגות הישראלית. אנחנו גדלנו כל החיים שלנו עם האקסיומה שמי שלא אוהב אותנו שונא אותנו. בניית המדינה הצליחה כ"כ כי אחרי השואה רצינו להראות שאנחנו לא נלך כמו צאן לטבח אלא אנחנו נראה לכולם שגם יהודים עובדים את האדמה בחום הלוהט כמו חמורים בשביל תבואה מינימלית. מאז עברה האידיאולוגיה של זיעה ועבודה ואנחנו קפיטליסטים בורגנים אבל מה שנשאר זה האינסטינקט החייתי של "הגנה עצמית", אנחנו לא נלך כמו צאן לטבח.
  אקסיומה נוספת שמתלווה ללוחמנות הרצחנית בשם ההגנה היא סבל ערבי לא יכול להיות זהה לסבל היהודי. כל הילדות שלי למדתי שהעם היהודי סבל וסבל ואז ע"י הפעלת כוח הוא ניצח, סבל שוב ושוב ניצח ועכשיו אנחנו משחזרים את הפרקטיקה המוטרפת הזאת.
  אם להודות על האמת, אם לא היינו מפעילים כוח אולי לא הייתה לנו מדינה. אבל עכשיו כשיש הגיע הזמן לציוויליזציה.

 14. אלון הראל הגיב:

  בהמשך להערתו של מר ברייטמן אני גם סבור כי אסור לישראל לפלוש למדינה אחרת. יתר על כן אסור לה גם להפגיז מדינה אחרת כשם שאסור לכוחות ממדינה אחרת להפגיז את ישראל (בין אם הם כוחות ממשלה ובין אם הם כוחות בלתי סדירים). השאלה כמובן היא מה עושים כאשר ישראל או מדינה אחרת מפרה את חובותיה אלה היא שאלה קשה ומורכבת.

 15. צביקה הגיב:

  לאורי בריטמן-
  ישראל הפסיקה את הטיסות בשמי לבנון לאחר הנסיגה וחידשה אותם לאחר חטיפת החיילים בהר דב.
  למדינה מותר לפלוש למדינה אחרת בזמן מלחמה.
  אחרת אין טעם במלחמות.השאלה היא אחרת-האם יש הצדקה חוקית למלחמה.

 16. אלון הראל הגיב:

  יש קושי מרכזי בטעונים של מר חליחל. הקושי הוא שכל אחד מטעוניו אם הוא נכון חל גם על החיזבאללה כמו על ישראל. אם התגובה הטבעית לחטיפה של חיילים היא נהול מו"מ, כך היא גם התגובה הטבעית של חיזבאללה לחטיפת אזרחים לבנונים. אם התגובה הטבעית לחטיפה איננה הפגזת אזרחים לא כל כך ברור מדוע החיזבאללה יורה באופן שיטתי באזרחים. כל זאת רק לומר כי מגינוי חריף של הפעולה הישראלית בלבנון נגזר באופן טבעי ובלתי נמנע גם גנוי דומה בחריפותו להפגזות על הצפון.

  צודק מר חליחל כאשר הוא אומר שפגז מודרני מונחה לייזר איננו טוב יותר מקטיושה פרימיטיבית ואולם גם קטיושה פרימיטבית איננה חביבה יותר באפקטים שלה ואני חושב שזו נחמה קטנה מאוד לקורבן של קטיושה כזו לומר שקורבן אחר נפגע על ידי טיל מונחה לייזר. חבל שמן המאמר לא הובנה הסימטריה המצערת הזו.

 17. ד"ר יחיעם שורק הגיב:

  למגיב האחרון לטענתי, שלומות,

  לצערי, ובאמת לצערי, התקשית להבין את טענתי. תגובתך מזכירה לי, חזור-והזכר, את ההתרסה הקלאסית של הרחוב הישראלי, ולא רק האולטרא-פטריוטי, בנוסח של: "נו, נחזיר, ומחר יחטפו לנו עוד כמה חיילים, ומה יהיה אז? נישאר ללא קלפי מיקוח!

  ואני עונה לכגון זה: נושא השמירה על החיילים, כמו גם על האזרחים, הינו הן באחריות הפרט והן בזו של המערכת, ולא אמשיך מעבר לכך, בשל הרגישות העכשווית המובנת. ובכל מקרה, הפיכת האסירים/העצירים הפלשתינים, ואין זה כלל משנה מהי חומרת העבירה שבגינה נאסרו/נעצרו, אם בכלל, לאגורי-בנק-קלפי-המיקוח, אינה מוסרית על פניה, מהווה נטל כלכלי ובטיחותי, הופכת את המדינה לממושטרת, מתגרה בצד האחר ומזלתת בחיי אדם (עיינו ערך גוואנטנמו).
  יחשוב כל מי שמופקד על הגאי המדינה לראות את החטופים ממש כבניו, להיכנס למו"מ, בכל מחיר ועל כל מחיר.
  כדאי אגב לשים לב לכך, שכל המבצע/מלחמה פרץ בשל החטיפה, והמערכת הצבאית-פוליטית כל כך התרחקה מעניין החטופים, כאילו אין-זה-ממש-מעניין, וכאילו אין זה שקול לאינטרסים "לאומיים-ממלכתיים".

 18. לד"ר שורק הגיב:

  ואכן ע"מ שיהיה על מה לשבת למו"מ מדינת ישראל בונה מחנות מעצר לחטופים הלבנוניים הבאים, אשר יחטפו (וחלקם כבר נחתפו) במהלך הלחימה.

  כאשר יהיו מספיק ע"מ לספק את החיזבאללה בשיחרורם, יזבו למו"מ וישחררו את החטופים החדשים הללו של השבועיים האחרונים בתמורה לחיילים, והכל ישוב למקומו בשלום. אבל יש צורך להשיג את אותם קלפי מיקוח לשם מו"מ תחילה, וזו חלק ממטת המלחמה (ככל הנראה).

  האם ניתן לשבת למו"מ שכזה ללא תגובה התקפית תחילה?

 19. שאלות לעלא הגיב:

  אתה מצפה מישראל להתנהגות מסויימת נוחכ המצב אבל מסקרנות מס’ שאלות שאתה כנראה מתעל מהן…
  1. לא זכור לי שלאחר חטיפתם של טירוריסטים פלסטינאים ולבנונים הערבים התעלמו מ"מי התחיל" והגיבו " תגובה מידתית והולמת של פתיחה במו"מ" אלא להפך…איימו לחטוף בכדי לשחרר. מה שמעיד אולי שאנחנו נלחמים בטרור בשיטות טרוריסטיות כי רק ככה אפשר לנצח טרור…
  2.איך יינצל כבודה של האומה המוסלמית שניגפה פעם אחר פעם מול צה"ל אם לא על ידי פתיחה במלחמת יום כיפור…? האם גם כאן אתה בוחר לראות רק את חלקה של התמונה?
  3. עושה רושם שישנם לא פחות טיעונים בצד הערבי ש"ניגרים מבטן צמאת דם על היהודים והישראלים" החל משחר ההסטוריה. לעומת "וחי אחיך עמך לרבות הגר והתושב" יש את" בני הקופים והחזירים" שלא לדבר על מכונות הסתה בטלוויזיה הפלסטינית והערבית..
  4. בהפצצות סטריליות יש פחות סיכון לאזחים, כמו גם בטיהור שטח על ידי לוחמי חי"ר שגובה יותר קורבנות. אולי כדאי לבוא לחזבאללה בטענות על שימוש בנשק לא מונחה לתוך ריכוזי אוכלוסיה אזרחית ועל הסתתרות "פחדנית" כהגדרת שליח האו"מ ללבנון בקרב אוכלוסיה אזרחית.

  לצערי את בוחר לראות את חלקה של התמונה ששוב משאיר את הצד הערבי בצד הקורבניוחבל…ככה לא מתקדמים הלאה עלא…:)

 20. אור חורב הגיב:

  תודה למגיבה שירה תגובה יפהפיה מחממת ונבונה!
  וגם למגיב ברייטמן על סעיף ה’ ברשימתו – רק תגיד את זה למשפחות המיוסרות והמתחסדות של השבויים הישראליים שמנסות ברגעים אלה לרקוד על התחושות של הצרפתים – עם שאני מקווה שלא יקנה את דמעות התנין של האם ששלחה את הבן שלה להרוג, ומתפלאת נורא שהרסו לו את התוכניות!

  אולמרט להאג, בלי קשר! ואני מקווה שגם נאסראללה יגמור שם.

 21. חבל… הגיב:

  חבל שאתה מתעלם מהשאלות שהופנו אליך…אולי גם אתה בעצם מאמץ את הגישה הרבית להפנות טענות לכל העולם ולשתוק כאשר הביקורת מופנית אליך…שתיקתך מחזקת את זה…

 22. לאור חורב הגיב:

  הבן לא יצא להרוג אף אחד, אלא לפטרל על גדר המערכת. אלא אם כן אתה מקבל את טענות החיזבאללה ומתעלם מהמקום בו נמצא הרכב (רמז: בשטח ישראלי) ומכך שעד היום, 20 ימים מאז החלה הלחימה, מילואימניקים לא נכנסים ללבנון.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים