הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-26 ביולי, 2006 3 תגובות

אנחנו, תושבי הגליל, ערבים ויהודים, לא מאמינים לממשלת ישראל ולגנרלים כאשר הם אומרים שהמלחמה הזאת באה להגן עלינו ולשחרר את החיילים שנפלו בשבי. אנחנו לא מאמינים לממשלת ישראל ולגנרלים מכיוון, שהיום כבר ידוע לכל, שהצעדים המלחמתיים תוכננו מזמן. כבר פורסם שחודש לפני התקפת החיזבאללה על סיור צה"ל התקיים תרגיל צבאי שהיה מעין חזרה כללית להתקפה על לבנון. גם חטיפתם של שרים וחברי פרלמנט של הרשות הפלסטינית תוכננה שבועות לפני נפילתו של החייל גלעד שליט בשבי החמאס.

אנחנו לא מאמינים לממשלת ישראל ולגנרלים, מכיוון שקיים פער עצום בין המטרות המוצהרות של הפעולות הצבאיות הישראליות לבין הפעולות עצמן. מה הקשר בין המטרות המוצהרות לבין הרס ביירות? מה הקשר בין המטרות המוצהרות לבין הרס מפעל לייצור חלב לתינוקות? מה הקשר בין המטרות המוצהרות לבין הרס כל העיר נבטייה? מה הקשר בין המטרות המוצהרות לבין הפצצת תחנת החשמל בעזה? מה הקשר בין המטרות המוצהרות לבין הרס כל התשתיות האזרחיות בלבנון ובעזה? מה הקשר בין המטרות המוצהרות לבין הפיכת למעלה מחצי מליון אזרחים לבנונים לפליטים? אנחנו לא יכולים להאמין לממשלת ישראל ולגנרלים, מכיוון שאין מגינים כביכול על אוכלוסייה אזרחית על ידי פגיעה אכזרית ומכוונת באוכלוסייה אזרחית אחרת.


אנחנו לא מוכנים שממשלת ישראל והגנרלים ישתמשו בשמנו, תושבי הגליל, כדי להרוס מדינה שלמה, את מדינת לבנון. מדיניות אווילית זו אינה בשמנו! לא כך מגינים על אוכלוסיית הגליל, כי כבר למדנו ממלחמות לבנון הקודמות שהדרך הכוחנית של פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות, הדרך הדורסנית, דרך ההרס הטוטאלי של מדינה, הורסת גם כל סיכוי לשלום ולרגיעה. הרי הגענו למצב הטראגי הנוכחי בגלל מדיניות דומה שהוביל אריאל שרון בשנת 1982 בלבנון. כל צעד מלחמתי שנוקט בו צה"ל, בסופו של דבר פוגע תמיד באוכלוסייה האזרחית משני הצדדים, אך קודם כל ובראש ובראשונה באוכלוסייה של הצד השני.


אנחנו לא מאמינים לממשלת ישראל ולגנרלים, מכיוון שאנחנו משוכנעים שהמלחמה הזאת משרתת בעיקר את האינטרסים של המדיניות האמריקאית במזה"ת. ממשלת לבנון מבקשת הפסקת אש. החיזבאללה מסכים להפסקת אש. הקהילה האירופאית מבקשת הפסקת אש. רק ממשלת ישראל מסרבת לשמוע על הפסקת אש. רק ממשל בוש מעודד את ממשלת ישראל לא להפסיק את הצעדים המלחמתיים. אנחנו, תושבי הגליל וכל עמי האזור, הננו קורבן של התוכניות לעיצובו מחדש של המזה"ת, קורבן לרצון לכונן סדר חדש במזה"ת המנוגד לאינטרסים של כל העמים. הצבא האמריקאי לא הביא שלום לעיראק. הצבא הישראלי לא יביא לשלום עם לבנון. לא הצבא האמריקאי יכונן דמוקרטיה בעיראק. לא הצבא הישראלי יכונן דמוקרטיה בלבנון. התוכניות האמריקאיות גרמו לכאוס ולהרס בעיראק. יישום התוכניות הללו בלבנון על ידי הצבא הישראלי יביא אך ורק ליותר כאוס והרס.


אנחנו לא מוכנים שייעשה שימוש בשמנו כדי לפגוע באוכלוסייה אזרחית אחרת. גם אילו ממשלת ישראל והגנרלים היו משכנעים אותנו שדרכם היא הדרך המהירה להסרת איום החיזבאללה מגבול הצפון, לא היינו יכולים להשלים עם מדיניות כזאת מבחינה מוסרית. אנחנו לא מוכנים להשלים עם פגיעה מכוונת באוכלוסייה אזרחית כלשהי! אנחנו תמיד נתנגד לפעולות ההופכות את האוכלוסייה האזרחית למטרה, בעזה, בלבנון וגם בגליל.


אנחנו מאמינים שקיימת אלטרנטיבה למדיניות הכוחנית המושתתת על הפרת אמנות ג’נבה. אנחנו דורשים מממשלת ישראל לעצור מייד את האש ולהפסיק את כל ההפצצות לאלתר. כל רגע נוסף של לחימה מביא קורבנות נוספים. אנחנו משוכנעים שנצירת האש מצידה של ישראל תביא להפסקת אש כוללת בכל החזיתות.


אנחנו דורשים לנצל את הפסקת האש לשחרורם המיידי וללא תנאי של כל האסירים הפוליטיים ומשא ומתן על חילופי שבויי המלחמה הישראלים, הלבנונים והפלסטינים. בעיית האסירים והשבויים הפכה להיות הבעיה המרכזית ברגע זה. רק שחרור מיידי וללא תנאי של כל האסירים הפוליטיים ומשא ומתן על חילופי שבויי המלחמה יסיר מהאזור את איום ההתלקחות הכוללת. רק דרך זו תוכל להתחיל לקדם את האזור לשלום ולרגיעה אליהם שואפים כל עמי האזור.


חתומים:


תושבי הגליל והעמקים, ערבים ויהודים, נגד המלחמה


רמי מנדלצוויג – מנוף (משגב)
נקד נקד – שפרעם
בלהה גולן – מושב בית שערים
רפיק בכרי – בענה
אורי דייויס ד"ר – סח’נין

תגובות
נושאים: עדכונים

3 תגובות

 1. הסתייגות הגיב:

  אשמח אם תינתן לי אפשרות לפרסם כאן מכתב נגדי עם הרבה יותר חתימות של שכניי לעיר מעלות שמביע תמיכה בצה"ל…אני משוכנע שתהיינה במכתב זה הרבה יותר חתימות שקוראות בדיוק להיפך ממכתב שאומר שצריך להתקפל מול ארגון שמשתייך לציר הרשע העולמי…
  לא משנה מי כתב את זה – תפנים הם טרוריסטים נלוזים וטרוריסטים צריך להשמיד ויפה שעה אחת קודם.

 2. ‘תושבי הגליל עלק’ הגיב:

  למי איכפת מה אתם דורשים? את מי מבין היהודים בגליל אתם מייצגים?

 3. ניצן אביב הגיב:

  תגובה ל"הסתייגות" ול-"תושבי הגליל עלק" -הרכיכות המתקרנפות נעדרות המוסר והשכל:

  עולם החי מלא רכיכות, רמשים ותיקנים למיניהם, הקיימים במיליארדים רבים.
  אנשים חושבים, בעלי מוסר והגיון ישר לעומתם – מעטים מספור, למרבה הצער.
  צא ושקול כמות לעומת איכות!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים