הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-5 באוגוסט, 2006 20 תגובות

מקהלת הפרשנים שוחרי המלחמה מקוננת על כך שלמתקפה הישראלית אוזל הזמן, מבלי שניתן יהיה להצביע על עובדות שיוכיחו את השגת המטרות המוצהרות למלחמה. המטרות, אם ניזכר, היו השמדת החיזבאללה ככוח צבאי-פוליטי, השבת החיילים השבויים, והחלפת החיזבאללה בכוח צבאי (לבנוני, בינלאומי, או שניהם) לאורך גבול ישראל-לבנון, במטרה לחזק את מעמדה האסטרטגי והטקטי של ישראל באזור. הצבא החזק ביותר במזרח התיכון, בגיבוי המעצמה הגדולה בעולם, שוקע בבוץ בלבנון. לכמה יוהרה וטיפשות נדרשים בשביל ליצור בוץ על אדמה יבשה באמצע הקיץ!

אולמרט, בהבינו את הכישלון הניבט לפניו, החליט על כן להכריז על ניצחון, ולהתכונן ליציאה.


בנאום במכללה לביטחון לאומי בתל-אביב אולמרט נשא את אחד מאותם הנאומים המלאים באימרות שפר כמו "אנחנו ננצח, מכיוון שאנחנו מוכרחים לנצח". שלשום הוא עוד הספיק להכריז שישראל כבר זכתה במלחמה. מדובר בהצהרה משונה, מפי מי שבקשתו הכמעט נואשת מהקהילה הבינלאומית היא להאריך את הרישיון לרצוח ולהרוס בלבנון במשך שבוע או עשרה ימים נוספים. אולמרט מדבר על הישגי המתקפה הישראלית ברוב פאתוס. כך כבר הכריז על "הצלחה ללא תקדים", ובביטחון אין-קץ של אדם המלא בעצמו הוסיף "כבר היום ניתן לומר שפני המזרח התיכון שונו בעקבות ההישג האדיר של מדינת ישראל". ההצלחה היא כה אדירה ש"בשום דרך לא ניתן למדוד את הצלחת המלחמה במספר או טווח הטילים שעדיין נורים עלינו. לא הבטחנו שלא יהיו עוד טילים". עוד הוסיף ש"כל יום נוסף הוא יום ששוחק את הכוח של האויב" ("הארץ", 2 באוגוסט, 2006). כתב "הארץ" הרגיש צורך להוסיף שאולמרט הנרגש דיבר בעל-פה, ללא נוסח כתוב.


ביום רביעי בבוקר, בזמן שקוראי העיתונים קראו את הניתוח המעוּדד של אולמרט את המצב, נחת המטח הכבד ביותר ליום אחד – יותר מ-200 רקטות – והרעיד את צפון ישראל. קוראים, רחמו בבקשה על אולמרט, שרק לפני יום הסביר שלא ניתן למדוד את ההצלחה במספר הטילים שעדיין נורים עלינו. בקשו רחמים על הרמטכ"ל חלוץ, שבמסיבת העיתונאים בבוקר הופרע שוב ושוב בגלל התראות לתושבי הצפון לרדת למקלטים. חלוץ בדיוק הסביר שאיש מעולם לא הבטיח שלא יהיו יותר טילים, וניסה לעודד את הציבור עם הידיעה שהצבא תקף בהצלחה בית-חולים (!) באזור בעל-בק הרגיש, קרוב לגבול הסורי. חלוץ גם התגאה בכך שצה"ל הרג 300 לוחמי חיזבאללה בקרבות האחרונים.


ברצוני לומר דבר נוסף לחברים שהשתכנעו בצדקת התגובה הישראלית לאירועי ה-12 ביולי 2006. הדיון בנושא כמובן יימשך, אולם בינתיים מדי יום מתברר שישראל נתונה בידיהם של פוליטיקאים וגנרלים חסרי יכולת ונעדרי אחריות. התחושה הזאת נפוצה בקרב כלל הציבור המעוּרה. ניתן לאמת תחושה זאת תוך בחינה והתבוננות בתקשורת הישראלית. מתגברות העדויות שראש הממשלה והרמטכ"ל מנותקים. הם פשוט לא חשבו שקשה יותר לסיים מלחמה מאשר להתחיל אחת, כדברי אחאב, "אל יתהלל חוגר כמפתח". סיום המלחמה כעת קשה להם שבעתיים, מכיוון שעתיד הקריירות שלהם תלוי בה. בנסיבות אלו, אין זאת מחובתנו להתאחד מאוחרי הדרישה הברורה והדחופה להפסיק את הלחימה, לפני שיהיה מאוחר מדי?


לישראל יש כמה "הישגים"!


רשימת "ההישגים" של ישראל בהחלט מרשימה:


1) ישראל שיפרה באופן ניכר את המעמד של חיזבאללה בלבנון בפרט, ובעולם הערבי והמוסלמי בכלל.


2) ישראל קידמה את החיזבאללה מתפקיד של שחקן משני אך בעל השפעה אל תפקיד של שחקן מרכזי ומשמעותי בפוליטיקה הלבנונית.


3) ישראל הצליחה להטות את המאזניים של הפוליטיקה הלבנונית, ולבודד את הכוחות האנטי-סוריים בלבנון. סוריה תהיה פחות מבודדת, ובעלת השפעה משמעותית יותר ממקודם בפוליטיקה הפנים-לבנונית.


4) ישראל חשפה את פרצופם האמיתי של המשטרים הערביים "המתונים", כדוגמת מצרים וירדן, שגילו שוב את חוסר הנאמנות שלהם למען פלסטין עצמאית ולבנון חופשייה.


5) ישראל עזרה להתחיל בתהליך של איחוי הפצעים הפתוחים בין שיעים וסונים. אין דבר מסוכן מזה לנוכחותה של ארה"ב בעיראק. ישראל עוד עשויה לעשות את הבלתי-אפשרי, ולגשר על האיבה העתיקה.


6) דיווחים מטהרן מציינים שהמתקפה הישראלית פגעה גם ברפורמיסטים, וחיזקה את הכוחות השמרניים במקום.


7) ישראל הוכיחה שוב שעוצמה אווירית, אפילו כזאת ללא עוררין, לא יכולה לנצח מלחמה. ברור שוב שניצחון צבאי תלוי בכוחות על הקרקע. המיתוס האווירי הזה ממשיך להתקיים בזכות סוחרי נשק, שמבטיחים את הניצחון באמצעים קסומים כמו "פצצות חכמות", "לייזרים" ו"היי-טק". הפוליטיקאים המשוחדים קונים את הסיפור מכיוון שהם רוצים מלחמה ללא נפגעים בקרב קהל המצביעים שלהם. אולם ללא יוצא מן הכלל, לניצחון דרך האוויר אין אחיזה על קרקע המציאות.


העניינים במהלך המלחמה אומנם יכולים עוד להשתנות. ואולם ה"הישגים" לעיל ברורים בהרבה מאשר ההישגים המפוקפקים והמעורפלים שאולמרט זיכה בהם את ישראל ב"מזרח התיכון החדש".

תגובות
נושאים: מאמרים

20 תגובות

 1. שכל יבש הגיב:

  אדמת לבנון היבשה? כנראה שמטח קטיושות על אזרחים ישראלים כל כמה חודשים או חטיפת חילים פעם בשנתים הם שום דבר. הישראלים חושבים כנראה אחרת. בעיניהם זו ביצה בלתי נסבלת. לא ברור אם הם יצליחו ליבש אותה אבל ללא ספק ישראל מנקזת עכשיו חלק מהזוהמה. ועוד, ישראל חשפה את פרצופם של המישטרים הערבים המתונים שאינם עוזרים ללבנונים ולפלשתינאים. ולמה לדעתך זה אינטרס שלהם לעזור לאירגוני טרור שאם יעזרו להם יביאו את הטרור גם למצרים לסעודיה ולמדינות מוסלמיות אחרות? המלחמה הזו והתנהגות המדינות המוסלמיות המתונות חשפה שזו אינה מלחמת שחרור או כל שטות אחרת המקובלת על "השמאל" אלא מלחמה בין תרבות מערבית של שפע, חשיבה חופשית וקידמה לבין תרבות מוסלמית פוגמנטליסטית חשוכה, נבערת, רצחנית ושוללת קידמה.

 2. נתן. הגיב:

  ההישג הגדול ביותר במלחמה הזאת הוא של
  נסראללה הידוע גם בשמאל הישראלי כ"מגן לבנון".

  אני מציע לכל אדם להסתכל על דרום לבנון ועל ביירות ולהגיע לבד למסקנה שאם כך ניראית מדינה שנסראללה מחליט להגן עלייה ,אולי כדאי ללבנונים לותר על שרותיו הטובים.

  הייתי מציע להם גם לא להתרגש יותר מידי ממאמרים של קמינר וחבריו,הללו ימשיכו להסית ולהתסיס כנגד מדינת ישראל עד טיפת דמו של הלבנוני האחרון, כי הם כשלעצמם יושבים לבטח תחת מטריית הההגנה שמספק להם צה"ל אשר "טובע בבוץ".

 3. ענבל בר-און הגיב:

  יש לי קושי עם דואליות רטורית.

  אטול דוגמא מתחום הפמיניזם. היות ומרבית השמאל הראדיקלי הוא פרו זכויות נשים הרי, אדגים דוגמא משטח זה:

  הפמיניזם הראדיקלי מתלונן ( ובצדק ) כי החברה רואה דין אחד לגבר רווק ( "הוא צריך זמן להתהולל" ) ודין אחר לאישה רווקה ( "מסכנה", "חייבת להתחתן מהר לפני שהשעון שלה יגמר" וכו’ )- הטענה הפמיניסטית גורסת ( ובצדק ) כי אי השוויון המגדרי מובנה בהתייחסות חברתית שונה להתנגויות זהות של שני המינים ( ויש עוד הרבה דוגמאות אבל בטוחני שכל כותבי ‘הגדה’ אמונים על הגישה הפמיניסטית ואף מאמצים אותה )

  כותבי הגדה גינו ( ובצדק ) הרס תשתיות ופגיעה באזרחים בלתי מעורבים בלבנון, ואף הגדילו לעשות וכינו זאת פשע מלחמה, גם אם ההרג היה רשלנות גסה, אך לא פרי זדון.

  האם כותבי הגדה רואים דין אחד להרג חפים מפשע בלבנון, ודין אחד להרג חפים מפשע בישראל ( למעט ההבדל הקטן, שהרג חפים מפשע בישראל נעשה תוך זדון, והרג חפים מפשע בלבנון נעשה אמנם תוך רשלנות גסה ויהירה, אך זוהי דרגה אחת מתחת לזדון וכוונה תחילה )?

  לא, הם מגנים הרג חפים מפשע בלבנון, אבל הרג חפים מפשע בישראל, הגם שהוא נוצר תוך כוונה תחילה וזדון מכוון, זה בסה"כ, לפי כותב המאמר, עדות לכשלונה ואיוולתה של ישראל. שום גינוי לנסרללה ולחיזבללה ולאיראן אשר מטרתם המוצהרת לפגוע בחפים מפשע בישראל.

  כמו קורבן האונס או האישה המוכה בימים שלפני בוא הפמיניזם, כך ישראל: תמיד אשמה: אם היא נפגעת ממטח של כ 200 רקטות ביום, היא אשמה ( "ההנהגה שלה כושלת" ) ואם הצד השני נפגע ברשלנות של ישראל, שזה רע כשלעצמו, אז ישראל "פושעת". אבל שום, שום גינוי לחיזבללה שהדרך המוצהרת שלו היא הרג חפים מפשע. שום גינוי.

 4. עודד הגיב:

  אני חושב ,מר קמינר,שאתה מתעלם ממספר דברים חשובים: ישראל עזבה את לבנון ב2000 . מאז כל מספר חודשים מנסה החיזבאללה לחטוף חיילים,להפגיז עמדות צבאיות מהצד הישראלי של הגבול,להפגיז ישובים ישראלים וישוב עלאווי אחד (ראג’ר)ולסייע רבות בהספקת חומרי נפץ לתעשיית המוות של החמאס (פיגועי התאבדות ,זוכר?)ולסייע לאירגונים "אחרים" לנסות חדירות מעבר לגבול.
  ב 2003 הוא חטף 3 חיילים מתים,לפני מספר חודשים ניסה לעשות דבר דומה בראג’ר ולפני חודש עשה זאת שוב. חטף 2 חיילים בחסות הרעשה על ישובים ישראלים.
  הרג אזרחים בכוונה תחילה ע"י גוף צבאי מכונה פשעי מלחמה כמדומני. ואם הם אזרחים שלך,מוטל עלייך להגן עליהם מתוקפנות אויב.
  הבוץ הוא תוצרת נסראללה ,הוא יוצרו ותוצאותיו בזכותו.
  נסראללה להאג!

 5. אזרח ראלי הגיב:

  הציניות של הפוליטקאים מרקיעה שחקים,הפוליטקאים יודעים את נפש בהמתם ולכן ממציאים שמות למלחמה היוצרים בלב העם אחדות,נכונות להקרבה,מי יעמוד מנגד למשמע הקריאה "הצודקת במלחמותנו" "לא נאפשר פגיעה באזרחנו".לציבור זיכרון קצר,אני מקווה כי הפעם הזיכרון יתארך ובבוא היום יעיף את הפוליטקאים הציניים.מי שרוצה לצאת למלחמה רצוי שיכין את המקלטים,יאפשר לציבור להתגונן,יאמן את הצבא,יכין תוכנית ראלית,יקבע יעדים ראליים,ולא יתחמן באמצעות ססמאות.לארה"ב הגדולה לקח 3 חודשים עד שהתחילה את מלחמתה באפגניסטן.לרוה"מ לקח חצי שעה לפתוח במלחמה.כל הנבוד?בוזזזזזזזזזזזזז

 6. רמי הגיב:

  ענבל מסבירה שרצח ילדים בישראל חמור יותר מהרג ילדים בלבנון שהוא אמנם רשלנות גסה ויהירה אך לא זדון וכוונה תחילה. האמנם? לכי תסבירי את ההבדל הקטן לילדים השרופים. לכי תסבירי לקורבנות ההפצצות של חיל האויר הציוני שהם אמנם מתו, אבל זה לא היה בכוונה תחילה. מה את בשיעור של פלר? תמיד הרגשתי שהפקולטה למשפטים, עם שהיא מקנה לתלמידיה ידע ותובנות חשובים, היא גם נוטלת מהם את האינטואיציה הטבעית להבחין בין צדק לעוות טוב ורע. אולי לא כולם אבל אני מזהה אותה אצל רוב עורכי הדין והשופטים. ענבל הזהרי!
  ולעניין המאמר של קמינר, מה יש פה לדבר. הרי הוא צודק וצודק. ההישג היחיד של ישראל במלחמה הזו הוא ערימות הגוויות משני צידי הליטני ומשני צידי כביש הצפון. כל הילדים שלא יראו אור יום כי נפלה עליהם פצצה או קטיושה. נכון הערבים אשמים יחד עמנו, אבל הרי לא הצבעתי עבור נסראללה או איסמעיל האנייה, אלא בעד אלמרט או פרץ, אז מה אתם מביאים לי את נסראללה כדוגמא. אני צועק אל מנהיגי עמי שלי, בין אם הצבעתי בעדם ובין אןם הצבעתי נגדם, ואני קורא להם לעצור ולחשוב מה הם עושים ולאן הם מוליכים את צה"ל ואת העם. הייתי מציע לאולמרט, בכל הרצינות, לצרף לממשלה את אורי אבנרי, שהוא מצד אחד איש שלום מובהק שבמובהק ויחד עם זאת פטריוט ישראלי אמיתי עם קבלות. אורי יקבל מנדט לנהל משאים ומתנים עם כל הגורמים. אם יש כאן מישהו שיכול להעביר זאת לאולמרט (אולי איזה קרוב או קרובה) – אנא, מלא שליחות זו. הרי לי אין גישה אליו.

 7. ענבל בר-און ( לרמי ) הגיב:

  מה שניסיתי לאמר הוא שעם כל הגינוי להפגזות ילדים כאשר הכוונה המוצהרת היא להפגיז משגרים וכו’ ( שזה מגונה ) – הרי שמי שמגנה הרג ברשלנות גסה, עליו לגנות ביתר שאת רצח בכוונה תחילה. אחרת זה לא קוהרנטי.

  המאמר לעיל של קמינר, יש בו נקודות ראויות לציון, אבל צורמת חוסר הקוהרנטיות בגינוי. צורם לי לשמוע שיש ב’גדה’ מי שמבטלים במחי יד את ההכרח לגנות מבצעי פיגועים כי "זו הרי תנועת שחרור והם נלחמים במערב הקולוניאלי".

 8. שי הגיב:

  אלישע,
  הנה נמצא הפתרון. פצצות לא חכמות בכל המזרח התיכון. מה זו הדמגוגיה הזו?
  מה שמפתיע אותי אצל קמינר הוא המשפט הזה:

  ישראל עזרה להתחיל בתהליך של איחוי הפצעים הפתוחים בין שיעים וסונים. אין דבר מסוכן מזה לנוכחותה של ארה"ב בעיראק. ישראל עוד עשויה לעשות את הבלתי-אפשרי, ולגשר על האיבה העתיקה.

  זה טוב או רע קמינר לדעתך?

 9. אלישע הגיב:

  אינני זוכר אם קמינר עונה למגיבים על מאמריו, אני על כל פנים מבקש להעמידו על טעותו.
  הוא כותב בסייפא של מאמרו כי "לניצחון דרך האויר אין אחיזה בקרקע המציאות"

  השבוע לפני 59 שנים הוטלו שתי פצצות (לא חכמות) על הירושימה ונגסקי.
  יומיים לאחר מכן חתמו היפנים על הסכם כניעה ללא תנאי על סיפונה של אניית המלחמה "מיסורי".

  מסתבר שלא דייק קמינר בקביעתו: ניצחון דרך האויר אפשרי בהחלט.

  עובדה: לפני ההפצצה האוירית הזו הכת המיליטריסטית ששלטה ביפן הייתה מוכנה להמשיך בלחימה עד החייל האחרון.
  אחרי ההפצצה דעתה השתנתה בצורה יסודית.

 10. רמי הגיב:

  לאלישע: הטלת פצצות האטום על יפן היתה פשע מלחמה מהסוג הנבזי ביותר. אסור להצדיק זאת. נניח אפילו כשיטת התומכים הטוענים שללא הפצצה לא היו היפנים נכנעים (וזה ממש לא נכון… ), אז מדוע הפציצו גם את נגסקי כעבור מספר ימים, שהרי מיד לאחר הירושימה היפנים נכנעו. צר לי אבל עולמנו מנהול על ידי מעצמה בריונית וחסרת רסן. כשיש שם נשיא דמוקרטי כמו קנדי אז איכשהו, אבל בתקופת הבושים – אוי לנו ואבוי לילדנו.

 11. אליה הגיב:

  כל כך קל לשכוח ששתי המלחמות שאנו בעיצומן החלו בשל ההתעקשות של ישראל שלא להכנס למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים עם הפלסטינים על הסכם הקבע.

  ב-1974, ישבתי במוצב למרגלות הר-דוב ובין סיור לסיור בשביל הטשטוש לאורך הגדר, צפיתי בפגזים של חיל התותחנים הורסים בית אחר בית בכפר הלבנוני שעל צלע הר דוב – תהליך שנמשך כשבוע ימים. אז פחדנו שהפתח מסתתרים שם. הפחד היה מוצדק אז ברמה הטקטית, אך הוא הוביל – למרות ההרס ובתהליך ארוך רצוף קורבנות – להסכם אוסלו.

  ההנהגה הנוכחית של ישראל אינה מראה אפילו סימן קלוש של הכרות עם ההסטוריה של הסכסוך. אך, וזו הבעיה העיקרית, – הם הנציגים המדוייקים של העם היושב בציון – טפשותם-טיפשותנו, מחדליהם-מחדלינו. השמאל בארץ צריך להוציא את אמות המידה המוכרות של אמת וצדק מהאיכסון ולתת לעדת הליצנים שבכנסת ‘רוח גבית’ לפתרון הסכסוך עם הפלסטינים. מספיק עם הקונפורמיזם הפוליטי של השמאל החובר לתכניות ההתנתקות החד-צדדיות של שרון ואולמרט.

  על רקע ההתקרנפות של השמאל הישראלי בתקופת שרון, כל ביקורת נגד אולמרט נראית מצחיקה: פני הדור כפני אולמרט.

 12. לרמי מאבנר הגיב:

  אז אם אתה מסכים שהחיזבאללה יותר גרוע מישראל, ושנסראללה והאנייה יותר גרועים מאולמרט ופרץ (כך אני מבין בין השורות: "אבל הרי לא הצבעתי עבור נסראללה או איסמעיל האנייה…אני צועק אל מנהיגי עמי שלי")
  אז למה אתה טומן את ראשך בחול כאשר צריך לצאת למלחמה נגדם?
  מה לדעתך צריך לעשות כנגד מרעין בישין כמו אלו?
  הרי נסראללה והאנייה פועלים בעיקר כנגד אוכלוסיה בישראל, ועל גבה של אוכלוסית לבנון,
  זה כל מה שהם עושים, זו מהות קיומם.
  אז מה עושים נגדם חוץ מאשר להלחם?

 13. לקמינר – קצר ראות ורוח. הגיב:

  לצערי , למקרא מאמרך מבין אני את נקודת מוצאו של האויב, אשר למקרא כתבות מעין אילו ממשיך בדרכן הטרוריסטית, בגיבוי (גם בעקיפין) של השמאל ההומני בארץ.

  למיטב שיכרוני, ישראל מלאה בקפידה יתרה על כל החלטות האו"ם, ונסוגה לגבול הבינלאומי המוכר על ידי כל מדינות העולם החברות בו.
  למרבה "ההפתעה",גוף טרור בגיבוי ממשלת לבנון אשר לא נקפה אצבע השתלט על הגבול והחל בביצוע מעשי תוקפנות כלפי ישראל.
  מיד יצעקו על חוות שבע (שטח סורי !!), וטיסות מעל שמי לבנון (אמצעי הגנה לגיטימי לאחר מעשי פורענות של חיזבאללה),אז מה נשאר ??
  גוף טרור אשר חוטף חילים, ומפגיז ישובים ישראלים, בשטח ריבוני של ישראל, אז מה עושים ?

  על פי השמאל ממש כלום.. , ממשיכים לספוג הפגזות, וחטיפות, ולאחר כל פעם נכנסים למשא ומתן.

  שמעתי את ד"ר גיא בכור , והוא אמר דבר שפתח את עיני, אנחנו כנראה לא מדברים מזרח תיכונית אמר הד"ר..
  כלומר, לדבר בשפת החיזבאללה, אמר ופירש, כשנותנים לך סטירה, המענה במזרח התיכון צריך להיות אגרוף ברזל.
  אם כבר לאחר חטיפת 3 חיילי צה"ל, היתה פשיטה מסיבית ללבנון, תוך הרס תשתיות מסיבי, או אז המשמעות של פרעות על גבולה הצפוני של ישראל והמחיר היה ברור לכל , והלחץ הפנים לבנוני היה גורם לפירוק אירגון הטרור הנ"ל.

 14. עמי כהן לרמי/ שוב אתה מציג את חוסר ידיעת היסטוריה הגיב:

  היפנים לא נכנעו אחרי הירושימה, וגם אחרי נגסקי (9 לאוגוסט) היו שם עימותים פנימיים חריפים עד שהכריעו תומכי הכניעה וזו הוכרזה ב-15 לאוגוסט. תפסיק כבר להתאים את ההסטוריה לעמדותיך!

  ולידיעתך: היפנים ניהלו מלחמה אכזרית ביותר וביצעו פישעי מלחמה מחרידים ובהיקף מחריד באזורי הכיבוש שלהם בקוריאה, סין וכו’. היחס שלהם לשבויי מלחמה אמריקאים ובריטים דמה ליחס ליושבי מחנות הריכוז הנאציים באירופה והם היו מוכנים להילחם בתוך יפן עד טית הדם האחרונה. הטענה כי ההפצצות חסכו חיי אדם בטווח הארוך היא ככל הנראה נכונה. ועוד משהו: בהפצצות קונבנציונאליות של בעלות הברית (בטוקיו או בדרדזן) נהרגו יותר אנשים מאשר בנגסקי.
  למד את הנושאים לפני שאתה כותב עליהם בכזה ביטחון.

 15. אלישע הגיב:

  לרמי שלום,
  בנוסף לדבריו הנכוחים של עוזי כהן ברצוני להסב את תשומת ליבך לשתי עובדות בנוגע להטלת
  הפצצות האטומיות על יפן:

  מה הייתה האלטרנטיבה?
  כיבוש יפן גופא ע"י חיל פלישה עצום שאכן הועמד בכוננות ביוני -יולי 1945 לשם ביצוע הדבר הזה.

  יש לזכור כי בפלישה של בנות הברית לאירופה, החל מיוני 44 ועד לכניעת גרמניה נהרגו מאות אלפי בני אדם, ערים שלמות חרבו, ומיליונים הפכו לפליטים. זאת רק מפעולות המלחמה הישירות. אינני מפרט כאן את הקרבנות מרעב, מחלות, העדר שירותים וכדומה.

  תוצאות הפלישה ליפן היו בהכרח גובות מחיר דומה, כך שעם כל הצער על מותם של חפים מפשע בהירושימה ונגסקי המחיר בחיי אדם היה גבוה בהרבה לשני הצדדים.

  ובענייו "פשע המלחמה" המיחס להטלת הפצצות:
  תגובת ברית המועצות מיד לאחר האירוע לא דיברה כלל על מעשה לא מוסרי או פשע נגד האנושות או משהו בסגנון הזה.
  רק כשהחלה המלחמה הקרה קורמת אור וגידים "נזכרו" הקומיסרים לענייני תעמןלה של דוד סטלין להוקיע את המעשה במסגרת מערכת ההכפשות כנגד ארצות הברית. והחרו החזיקו אחריהם כל המפלגות הקומוניסטיות במערב וכל אוהדיהן.
  רצח הקצינים הפולנים ביער קטין, פשע מלחמה לכל דבר ועניין הוסתר בהצלחה מרשימה על ידי אותם קומיסרים לענייני תעמולה, וגם מעשי הטבח שביצע הדוד הטוב סטאלין בבני עמו אף הוא הוסתר בהצלחה לא פחותה, כמו גם פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות רבים אחרים.

  האמן לי רמי ידידי לו אתה או בנך הייתם מוצבים על סיפונה של אחת מאוניות צי הפלישה שעגנו מול חופי יפן בזמנים ההם היית מעדיף שתןטל הפצצה שתשים קץ למלחמה מאשר שהפלישה תצא לפועל.

 16. לבריון אלישע הגיב:

  כל סתומי המוח שאין להם כל חשיבה על פתרון אנושי, כי הרי הערבים לא בני אדם, מתנחמים לאחר מפלה צבאית קונוונציונלית בנשק יום הדין "שימחוק" טוטאלית את כל איובנו. הלך רוח זה הוא לא רק של הבריון אלישע, הוא תמיד מסתתר בהצהרותיהם אך לא בתכניותם של מחרחרי המלחמה בצבא ובממשלה, ועוד יש הטוענים שנשק גרעיני לאירן הוא סכנה לעולם. נשק גרעיני לאירן הוא כנראה נשק בידיים הרבה יותר שקולות מאשר בישראל והוא שיכול לקרר את המחשבות כאן על פתרון סופי.

 17. נבהלתי באמת הגיב:

  יש אפילו כאן אנשים שדנים בכובד ראש באפשרות שישראל תפעיל אופציה גרעינית. ושמתייחסים בכבוד עצום לאוריינטליסטים מן הסוג הגרוע ביותר כמו גיא בכור.

 18. לענבל הגיב:

  כולם אשמים? או רק יש מי שבידו המפתח.
  ישראל הפכה סכסוך שגרתי של הפרת ריבונות משני הצדדים (וישראל מפרה את הריבונות הלבנונית מעשה שגרה) למלחמה טוטלית. בידי ישראל המפתח להפסקת המלחמה הטוטלית ולחזרה לממדים שבו התחיל הסכסוך. מי שבידו המפתח אחראי מוסרית לשפיכות הדמים משני הצדדים. לחשוב שישראל מחריבה משמידה והורגת חפים מפשע רק בגלל "רשלנות גסה" זו תמצית הצביעות של "ההסברה" הישראלית. רק בפרובינצייתנו יש מי שבכלל מוכן לשמוע.

 19. למגיב לאלישע, ולענבל. הגיב:

  אתה כנראה בין הבודדים וההזוים אשר מאמין שנשק גרעיני לאירן בטוח יותר מאשר אותו נשק בישראל..
  נכון,אנחנו דוגלים בהעלמת אירן ממפת העולם, ומכחישי שואה בכל הזדמנות.
  הבריון היחיד הוא אתה, אשר מוכן לקבל מכות מכל העולם , ולהבליג ועוד לראות בישראל כאשמה.

  ולענבל – מעשה שגרתי של הפרת ריבונות ??
  מה יפה לעטוף אירגון טרור הדוגל בהשמדת ישראל כהפרה שיגרתית..
  אולי נמשיך את השיגרה של הפגזת ישובי הצפון,וחטיפת חיילים ??
  זו הרי השיגרה..

  מדינת ישראל מגינה על אזרחיה, ועושה זו בדיוק כפי שעשו כל מדינות העולם משחר הבריאה, לא נראה לך, מציע לך לפתוח את ספרי ההיסטוריה.

  לא טוב לך ??, לכי תשמיעי את דעותיך במדינות נאורות אחרות.. , שם דעותיך יתקבלו בברכה.

 20. ענבל הגיב:

  לתשומת ליבו של המגיב שהגיב ל"אלישע, למגיב ולענבל". אתה טועה, הדברים שאתה מתייחס להם אינם דברי, אלא דבריו של מי שהגיב לי והכותרת שלו היא "לענבל". הדברים "מעשה שגרתי של הפרת ריבונות" וכו’ לא נאמרו על ידי, אלא כתגובה לדברי

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים