הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-19 באוגוסט, 2006 4 תגובות

ממשלת ישראל מפרה את הפסקת האש ומיתממת. הפוליטיקאים והגנרלים, האחראים למפלה של מלחמת לבנון 2, יזמו הלילה הפרה ברורה ומסוכנת של החלטת מועצת הביטחון 1701 באזור בעל-בק, עמוק בשטח לבנון. תכלית פעולת הקומנדו אינה ביצוע, כביכול, של החלטת מועצת הביטחון. ראשית, איש לא הסמיך את ישראל שתפעל בשם מועצת הביטחון. שנית, בפעילות מסוג זה, מבקשת ישראל למנוע רגיעה. הרי המשך המתיחות נחוצה למי שמכין סיבוב הנוסף.

הציבור הרחב דורש לחקור את ממשלת ישראל ואת צה"ל כדי לעמוד על ממדי האסון של המלחמה האחרונה. איננו חסידים גדולים של ועדות חקירה בגלל חשש שהוועדה "האובייקטיבית" ביותר תורכב מאישים שגם הם אחראיים להתהוות הקונסנזוס של אשליות וחוסר אחריות משווע בארץ. אך ידוע לכל שהשלישייה אולמרט, פרץ וחלוץ אינה רוצה לתת את הדין. על כן, יש יסוד לחשש שהממשלה וצה"ל מקווים להימלט מהביקורת בציבור וברחוב באמצעות פעילות שנועדה לפורר את הפסקת האש. ובכך, מוסיפים הם פשע חדש על פשעי האתמול.

תגובות
נושאים: מאמרים

4 תגובות

 1. ארליכמן הגיב:

  במאמר נפלה טעות קלה כמדומני.
  החלטת מועצת הביטחון אוסרת בפירוש אספקת נשק לחיזבאללה באמצעות אירן וסוריה, ואפילו קוראת להטלת סנקציות על מדינות שתפרנה את ההחלטה.

  אם יש למערכת מקורות מידע המאשרים את ההנחה כי נשק אינו מגיע לחיזבאללה דרך גבול סוריה לבנון מן הראוי היה שתחשוף אותו בפנינו.

  עד אז אין טעם לעניות דעתי לדבר על "השתוללות"

  יתכן כי המערכת סבורה כי זוהי זכותה הלגטימית של תנועת ההתנגדות להצטייד בנשק שיופנה כנגד היישות הציונית, ועל כן החלטת מועצת הביטחון אינה לגיטימית, אבל זהו נושא לדיון אחר.

 2. שאול – על הגול העצמי הגיב:

  כילד מילאתי שקי חול במלחמת ששת הימים וכעבור 6.5 שנים הייתי חייל בחזית הדרומית מהשעה 1400 6 לאוקטובר 73. מהי קטסטרופה של מלחמה אמיתית אני יודע ומה שקרה בחודש וחצי האחרון זה בטח לא קטסטרופה ובטח לא כאוס. בלחימה זו נהרגו בעקך 140 יהודים (הערבים מתו למען נסראללה ואותם לא סופרים).

  השמאל הרדיקלי היה כל כך להוט להציג את "כישלון" מדינת ישראל עד כדי כך שהצליח לשכנע את הציבור שהובסנו ובגלל שהיו כאלה שהגיעו למסקנה שהובסנו ביבי וליברמן הפכו להנהגה האולטימטיבית

  גדעון לוי כתב היום בהארץ שהמרוויח הגדול במלחמה הוא הימין וזאת פעם ראשונה שגדעון לוי כותב דבר נכון.

  הציבור האמין לנסראללה ותמך במלחמה הציבור מאמין לשמאל הרדיקלי ומפנים את המסר של השמאל להעלות את הימין ולהיות מוכן לספוג כמות גדולה של נפגעים.

  מישהו יכול להסביר לי מה קורה ?

 3. ענבל הגיב:

  עד מתי החד צדדיות של השמאל הראדיקלי? חיזבללה לא יתפרק מנשקו, חיזבלה ימשיך לשאת את נשקו "אך לא בגלוי" ( כלומר, לכשיקרה משהו הנצרות תשלפנה ), נשק עובר מתחום סוריה ללבנון, אבל כמו תמיד, הגדה השמאלית לא מאוזנת. רואים את הרוע של רק צד אחד: ישראל. כל השאר אינם אלא "לוחמי חופש כנגד המערב הקולוניאליסטי". מה שכן, במאמר תובנה מרכסיסטית נכונה: בהמשך למסורת ה’אני חושב רק על עצמי’ של המנהיגות שלנו, יתכן מאד שהיערכות לסיבוב נוסף אינה אלא הקרבת ההמונים על מזבח אינטרס אישי של אולמרט ופרץ: לא לעמוד לדין ציבורי בועדת חקירה: הרי בעצם הנכונות של פרץ ליטול על עצמו תפקיד שהוא לא מיומן לו, תפקיד שר הבטחון, הייתה משום העדפת עצמו על פני הציבור. ולמה שלא ימשיך בכך?

 4. עמי: שאלה הגיב:

  פי הכתוב במאמר אין שום פעולה שישראל תעשה שתתקבל כ"הגנתית", או במילים אחרות – אף פעולה אינה מוצדקת.
  המלחמה האחרונה – אסון.
  הפעולה אתמול – "פעילות שנועדה לפורר את הפסקת האש".
  אם הדבר היה תלוי בכותב המאמר צה"ל הוא זה שהיה מפורק מנשקו וכח רב לאומי היה נפרס בצפון הארץ.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים