הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-4 בנובמבר, 2006 אין תגובות

שביתת הסבלים הזמניים ועיצומי הסבלים הקבועים המביעים סולידריות איתם נמשכת כבר יותר מיממה. 500 הסבלים השובתים גורשו מאיזור המסועים וכרגע עומדים תחת כיפת השמים מול משרדי ההנהלה בתביעה לביטול פיטורי העובדים הזמניים ומעבר להעסקה קבועה שלהם (בקישורים למטה אפשר לקבל עוד מידע על הרקע לשביתה). הסבלים הזמניים שובתים כולם ומונהגים על ידי ועד העובדים הארעיים שמפגין הרבה נחישות ועקביות. הסבלים הקבועים ממשיכים בעבודתם כפי שמחייבם החוק אבל עבודתם איטית ביותר ולמעשה שדה התעופה מושבת מבחינת פריקה והטענת מטענים. ההנהלה ניסתה לשחד את ועדי העובדים האחרים בנתב"ג כדי שישברו את השביתה בתמורה ל-500 שקל לעובד ליום, אבל כל ארגוני העובדים האחרים (השומרים, הכבאים וכו’) דחו את ההצעה במפגן תמיכה מרשים עם העובדים הזמניים.

מעבר לסולידריות שבין העובדים ולתמיכה שהם מקבלים מאנשים פרטיים אין להם הרבה כוח ארגוני וגב של כוחות פוליטיים גדולים כך שתמיכה ציבורית חשובה להם כאוויר לנשימה.


שתי דרכים לעזור:


1. העובדים השובתים ביקשו למסור שהם מאוד ישמחו לביקורי תמיכה, התעניינות והזדהות מכל מי שרק יכול להגיע.


2. התקשורת המסחרית מנסה לקבור את הסיפור הזה ובניצוחה של דוברות רשות שדות התעופה מתעלמים מהסיבות למאבק ומראיינים רק נוסעים ממורמרים ואנשי הנהלה "איכפתיים" שיורדים ומעמיסים את המזוודות בעצמם. כל עזרה בפריצה לתקשורת תתקבל בברכה רבה.


לתיאום הגעה או לתיאום עם התקשורת אתם מוזמנים ליצור קשר עם שי כהן בטלפון – 052-3128088.


קשה להכביר במלים כמה המאבק הזה חשוב וצודק. התגייסות ציבורית רחבה היא התרומה היחידה שיכולה להטות את הכף לטובת העובדים אל מול הכוחות העצומים שמנסים לרמוס אותם. התרומה של כולנו חשובה ביותר.


למידע נוסף על השביתה ראו:


בקישור הזה


ובקישור הזה


ועדכון מהשטח מלפני כמה שעות:


הקישור כאן

תגובות
נושאים: עדכונים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים