הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-12 בנובמבר, 2006 3 תגובות

מאת: כתב הגדה השמאלית


הקואליצייה נגד המצור* על עזה נענתה ליוזמת הקואליצייה הפלסטינית למען ירושלים להצטרף אליהם לפעילות מחאה לאחר הטבח בבית חאנון. נציגי/ות הקואליצייה הפלסטינית הבהירו שלדעתם יש צורך דחוף בהעברת מסר מיידי לאנשי רצועת עזה שהתנועות נגד הכיבוש בגדה ובישראל עומדות יחד לצידם ומוחות בתקיפות נגד ההתקפה הישראלית נגדם. הפעולה היתה חלק מחודש (נובמבר) של פעולות מחאה תחת הכותרת: עזה – להסיר את המצור! לעצור את המלחמה!

בשבת 11/11/06 יצאו שתי שיירות (כ-20 מכוניות מירושלים וכ-20 מכוניות מתל-אביב) עם דגלים שחורים ופוסטרים שעוצבו על ידי דוד טרטקובר מודבקים על המכוניות למחסום ארז. ליד המחסום התקיימה עצרת מחאה בה נישאו כמה נאומים קצרים של דוברים פלסטינים וישראלים, המשתתפים קראו סיסמאות בערבית, אנגלית ועברית ונשאו שלטים ואת הפוסטרים. בשיירה השתתף ח"כ דב חנין מחד"ש.


למחסום ארז הגיעו צוותי טלוויזיה ממצרים ומאבו דאבי וכן כמה צלמים זרים. על השיירה דווח בחדשות קול ישראל, בסוכנויות ידיעות פלסטיניות וברדיו פלסטיני ורדיו שמס.

תגובות
נושאים: מאמרים

3 תגובות

 1. מרים / פעולה ברוכה הגיב:

  נדמה לי שההתקרנפות של אמצעי התקשורת בישראל ביחס לפעולות צה"ל בעזה דומה להתקרנפות הקיץ ביחס למלחמת לבנון הנפשעת. אין בעיתונים אף מילה על המחאה בתוך ישראל נגד מעשי הטבח בעזה (פרט להפגנה שנערכה בנצרת). מה קורה לנו?

 2. אחמד פילגר / כל הכבוד הגיב:

  כל הכבוד על יוזמה, כל כבוד לחברות ולחברים המוחים נגד בכיבוש ופשעיו. אבל ברשימת הארגונים התומכים בקואליציה נגד המצור הופתעתי למצוא את בל"ד בין החותמים. האם מצאתם פעיל בל"ד (או פעילת בל"ד) שלקח/ה חלק בפעילות שלכם? אני לא מצאתי!

 3. נעם הגיב:

  לאחמד
  כן היו גם היו חברי או אוהדי בל"ד בשיירה בשבת.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים