הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-3 בדצמבר, 2006 תגובה 1

במוצאי שבת 2.12.06 הפגינו בתל אביב כ-1,500 מפגינים בדרישה מרה"מ אולמרט לעבור מהצהרות למעשים ולהסיר את המצור מעל עזה. נדמה כי אולמרט שולף הצהרות שלום כשממשלתו נקלעת למשברים פוליטיים. בפועל ממשלת אולמרט-פרץ דירדרה אותנו למלחמה מיותרת בלבנון, להרס והרג אכזריים בעזה ולהעמקת הכיבוש בגדה. המפגינים קראו לממשלה לנקוט בצעדים נוספים להפסקת האש – להרחיב את הפסקת האש לגדה, להסיר את המצור הכלכלי מעל הרשות, לשחרר אסירים ושבויים ולפתוח במו"מ לשלום צודק.

לפני התהלוכה מספר דוברים נשאו דברים בפני המפגינים.


רלה מזלי, ממארגנות ההפגנה, דיברה על מדיניות המצור הכלכלי והצבאי המתמשך על עזה – סגירת המעברים, הפגיעה הנרחבת בתשתיות, גזילת המסים, המחסור והשיתוק הכלכלי.


נעמי ציון, תושבת שדרות, הסבירה שהעיסוק בקאסמים משכיח את הבעיות החברתיות הקשות של שדרות וכן ש"פאניקה היא לא תוכנית עבודה והרס ערים פלסטיניות איננו אג’נדה. מנהיגות לא צריכה ללבות היסטריה, היא צריכה לסייע לכולנו לחיות במציאות מורכבת שאין בה פתרונות פלא, בוודאי לא כוחניים. שרי הממשלה – הציעו יוזמה מדינית יצירתית", היא קראה. "שיברו את המיתוס הכוזב של ‘אין עם מי לדבר’".


לואיזה מורגנטיני מאיטליה, חברת הפרלמנט האירופי שהגיעה במיוחד לישראל כדי להשתתף בהפגנה דיברה על תפקידה של אירופה בסיום הסכסוך.


חסיב נששיבי ממזרח ירושלים דיבר על הצורך בפתרון מדיני של שתי מדינות לשני עמים.


הפגנה זו התקיימה בשיאו של חודש קמפיין בנושא המצור על עזה. האמן הידוע, זוכה פרס ישראל, דוד טרטקובר עיצב ותרם ארבע כרזות בנושא עזה שניתן לצפות בהן באתר: http://gazasiege.net


אנשים וקבוצות ביותר מ-90 ערים בעולם נענו לקריאתנו לקיים פעולות מחאה נגד החרם הכלכלי של חלק מהקהילה הבינלאומית על הרשות ונגד המצור המתמשך על רצועת עזה. בין המדינות שבהן יתקיימו הפגנות: הולנד, טורקיה, אוסטרליה, ניו זילנד, ארה"ב, ספרד, גרמניה, שוויץ, צרפת, איטליה, אנגליה, דרום אפריקה, בלגיה, קנדה, אוסטריה ועוד.


ההפגנה אורגנה ע"י הקואליציה נגד המצור על עזה בשיתוף ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל.


לצפייה בסרטון על ההפגנה הקישו כאן

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. ג. יפית הגיב:

    חיממתם לי את הלב, חבר’ה! פשוטה תודה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים