הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-28 בינואר, 2007 5 תגובות

חדשות טובות למי שתומך בהתארגנות עובדים. כסיכום ביניים (על אף שזו רק ההתחלה), אני יכול לומר שיש הצלחה גדולה להתארגנות שלנו, המאבטחים בבי"ח קפלן, והתוצאות בשטח מראות זאת – המפקח שהתייחס אלינו כאל טירונים פוטר מעבודתו; החודש חלק מהמאבטחים התחילו לקבל הפרשה לפנסיה מהחברה, וחשוב לא פחות, השבוע הוקם ועד המאבטחים הרביעי בישראל. המהפכה בעיצומה – וכמו שציינתי בתחילת דברי – זוהי רק ההתחלה.

מאז הראיון איתי בטלוויזיה חלפו כשבועיים וחצי. שבועיים וחצי בהם אני מקבל טלפונים ואימיילים מכל רחבי הארץ. בין אם אלה שיחות מעובדים הזקוקים לעזרה, ובין אם שיחות של תמיכה בי ובמה שאנחנו מנסים לעשות אל מול חברות הקבלן במדינה.


צוותי בידור מאילת, קב"טים מהצפון, מוכרות מאזור השרון, אחיות, מאבטחים, עובדי נקיון ועוד רבים הם אלה שיצרו איתי קשר, במטרה להתארגן במקום עבודתם, או לכל הפחות לדעת מהן זכויותיהם וכיצד לדרוש אותן. יש שאומרים כי עשיתי טעות בכך שהשארתי את מספר הסלולרי שלי בשידור חי. התגובות של הציבור אומרות ההפך. מאות של שיחות בתוך כ-20 יום, ואף לא שיחת נאצה אחת. נגעתי בנקודה רגישה בשידור חי, ואני רואה זאת בכל שיחה ושיחה שאני מקבל.


הנושא חייב להישאר על סדר היום גם בהמשך. אסור לתת לו לשקוע. זה בדמנו. לחברה הישראלית אסור לקבל עבדות מודרנית. בעזרת אנשים טובים אנחנו נצליח לדחוף קדימה את המהפכה המיוחלת.


יש לנו עו"ד שמסייע לנו בהתנדבות, בקרוב יהיה לנו אתר אינטרנט שנתרם ע"י שני חבר’ה צעירים מהצפון שראו לנכון לסייע לנו, והשבוע טילפן אלי בחור שעובד בחברה גדולה והוא האחראי על המכשירים הסלולרים של העובדים, והעלה רעיון שבמכרז הבא למכשירים סלולרים הוא מעוניין להוסיף תנאי שעל החברה הסלולרית שתיבחר לעמוד בתנאי החוק בכל מה שקשור לעובדי קבלן המועסקים על ידיה, אם זו סלקום, אורנג’, פלאפון או מירס. אילו רק נצליח למנף את הרעיון הזה, נוכל להגיע להישגים משמעותיים בכל מה שקשור לזכויות עובדי הקבלן במדינה.


חשבתי על רעיון בכדי לנסות ולדחוף עוד קצת את נושא התארגנות העובדים. אני מעוניין לקיים טורניר קט-רגל בין קבוצות של מאבטחים מכל רחבי הארץ, וזאת תחת הכותרת עידוד להתארגנות מאבטחים.


בקפלן כבר התחלנו בגיבוש של קבוצה ובקרוב אפילו נתחיל להתאמן. שוחחתי בנושא עם נציגי ועד מאבטחים של נחל שורק ושל האתר המאובטח החדש בו קם ועד השבוע (ועדיף עדיין לא להזכיר את שם האתר, למען "שלום" המאבטחים שם), והם כבר מאוד בעניין.


לפני יותר משבועיים קיבלתי הבטחה לקבל מקום בו נוכל לערוך את הטורניר ולהתאמן. אז מקום לאימונים כבר יש לנו, אך אנחנו מחפשים כעת אולם ספורט כלשהו שיש בו שערים, ויכול להכיל כמות צופים של משהו בסביבות ה-150-200 איש, ושניתן לערוך בו בסביבות פורים את הטורניר המיוחל. השאיפה היא להביא לשם גם את התקשורת, וגם חברי כנסת, שיבואו ויתמכו במהלך הזה, הקורא לעובדי קבלן להתאגד. אפילו תלבושות כבר הצלחנו להשיג בתרומה.

תגובות
נושאים: מאמרים

5 תגובות

 1. נועה הגיב:

  ישר כוח!

 2. שימי הגיב:

  המון מזל טוב, יישר כוח, ובהצלחה!

 3. אחמד פילגר / מסר מנצרת הגיב:

  לחברים בבי"ח קפלן אני רוצה למסור מסר מנצרת: יישר כוח, ובהצחלה בהמשך הדרך. זאת, חרף העובדה שאנו, האזרחים הערבים, לא פעם מקבלים יחס מגעיל מצד מאבטחים רבים.

 4. חווקה הגיב:

  מצוין !

 5. אבי ד(יואב תבין לבד) הגיב:

  התרשמתי לטובה. ואני מקווה שההצלחה בקפלן תוביל גם להצלחה בכל מקום שבו מאבטחים מקופחים ולא מקבלים את ההטבות והכספים שמגיעים להם.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים