הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-30 בינואר, 2007 4 תגובות

משרד הפנים מתכוון להרוס 100 בתים השייכים לבני משפחת אל-נססרה אשר יושבים על אדמותיהם בכסייפה. מינהל מקרקעי ישראל, והזרוע הביצועית שלה – המינהלה לקידום הבדואים, רוצים להכריח את בני אל-נססרה למכור את האדמות בעיירה, ובתמורה לקבל חצי דונם למשפחה ביישוב עירוני. בכדי להצליח במשימה, משרד הפנים (מחוז-דרום) הדביק היום, יום שני 29 בינואר 2007, התראות על כל 100 הבתים. זו דרך הפעולה של המדינה: להציע לבעלי אדמות בדואים 1,000 שקל בעבור דונם אדמה, ואחר כך לחייב התיישבות עירונית הנוגדת את דרכי חייהם הקהילתיים והחקלאים. ואם במידה והצעה זו לא מתקבלת על ידי התושבים, אז להרוס את בתיהם.

בשנת 2000 ביקשו תושבי השכונה, הנמצאת בשיפולים הדרומיים של כסייפה, להתחבר לתשתיות העיירה. לשם קידום העניין חתמו ראש המועצה ומנהדס העיירה על תצהיר ש-30 המשפחות מבני אל-נססרה יושבות על שטח השיפוט של העיירה. מאז לא קידמו רשויות המדינה כלום. אלא שהיום פעלו בדרך המוכרת להם: הפחדות ואיומים.


תושבי השכונה עומדים חסרי אונים מול מכונת ההרס של המדינה, אשר במקום לנהל משא ומתן, ובמקום להכיר בזכות השימוש באדמותיהם, ובמקום לאפשר להם שכונה קהילתית המותאמת לצרכיהם, בוחרת המדינה בדרך של הרס וכפייה. המדינה כבר לקחה 98% מאדמות הבדואים בנגב. למה ההתעקשות על לקיחה בכפייה של שני האחוזים הנותרים? למה ההתעקשות על העברת כל האוכלוסייה הבדואית להתיישבות עירונית?

תגובות
נושאים: מאמרים

4 תגובות

 1. אחמד פילגר / מדוע זה קורה הגיב:

  מדוע באף עיתון בעברית לא ראיתי את הכותרת שמשרד הפנים מתכוון להרוס מאה בתים של אזרחים ערבים בנגב? מדוע רק אתר אינטרנט אלטרנטיבי מפרסם מידע זה????

 2. הבדואי היהודי הגיב:

  על הבדואים להבין שהגורל סימן אותם ונתן להם את הזכות להוביל מאבק לשינוי פני מדינת ישראל.שום דרך של מאבק בצורת פריעת חוק הן בעניני רכוש או בעברינות כבישים,לא יוביל את מחאתם מעבר לסיבוב השנאה וההתעמרות מצד השלטונות.ויחזק את התמיכה הציבורית בנישולם וסילוקם המוחלט.
  על הבדואים להפסיק להיות נאיביים ולשחק לידי המנוולים המנסים לדכאם ולגרשם מאדמותיהם.
  המאבק בחלאות האדם שפלשו לתוך עמדות העל בצמרת השלטון חייב לבוא מלמטה.
  יש המון אנשים במדינה ש"אוכלים" אותה מהשלטונות,גם יהודים שבני משפחותיהם משמשים בשר תותחים למכונת הכיבוש,דפוקים לא פחות,מהם נגרע הדם,לא רק האדמה.
  ויש עוד רבים ואחרים.
  ללא ספק צריכה להתעורר במדינה הזאת תנועה רחבה סוציאל דמוקרטית שתישא על דיגלה גם את החזרת עטרת הבדואים לתפארתה:
  תנועה חופשית של השבטים הנודדים,לא רק בנגב אלא גם בסיני וירדן ובערב הסעודית ועוד.
  מי שמתכחש לזכויות הבדואים לנדוד במרחב השמי,דומה למי שמתכחש לזכותו של אברהם אבינו לעלות לכנען!!
  ועל כן בן חורג ופושע יקרא לו.

 3. מרים ג’ונס – זו טרגדיה גדולה הגיב:

  יחסה של מדינת ישראל כלפי אזרחיה הבדואים הוא מחפיר. ויום אחד משיהו יצטרף לתת את הדין על כך!

 4. רוני הגיב:

  ככה זה. הורסים כפרים שלמים בחסות החוק. סוג של ניקיון מצד ישראל. בושה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים