הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-6 בפברואר, 2007 5 תגובות

ביום שישי האחרון נהרס מטה הפדרציה הכללית של האיגודים המקצועיים הפלסטינים שבג’בלייה, רצועת עזה. חמושים ירו מספר טילים על המבנה וכך הרסו אותו מן היסוד. כך גם נהרסה תחנת הרדיו "קול הפועל" שפעלה בתוך המבנה. יומיים לפני ההתקפה על המטה ועל תחנת הרדיו של האיגודים הפלסטינים, קבוצת חמושים נוספת תקפה את ביתו של יו"ר האיגודים בעזה וסגן מזכ"ל הפדרציה הכללית של האיגודים, ראסם אל-ביארי. חייו של מנהיג האיגודים ובני משפחתו ניצלו בנס.

ההתקפות על מנהיגי עובדים, על מטה האיגודים ותחנת הרדיו נעשו במסגרת המאבקים הבין-סיעתיים הקיימים ברחבי הרצועה ושגבו כבר עשרות קורבנות, בהם נשים וילדים. כתגובה לאלימות הרצחנית הבין-פלסטינית, נערכה ביום ראשון, 4 בפברואר, הפגנה של האיגודים ובראשם המזכ"ל שהאר סעד. במהלך ההפגנה קרא מזכ"ל האיגודים להפסיק את כל מעשי האלימות בין פלסטינים לפלסטינים ולהפסיק את הפגיעה ברכוש של אוניברסיטאות, משרדי ממשלה ושל האיגודים המקצועיים. עוד קרא להיאבק באויב האמיתי: הכיבוש, האבטלה והעוני הגובר.


המצב שנוצר בעזה מצער אותנו, יחד עם זאת, על ממשלה הפלסטינית בראשות היו"ר מחמוד עבאס להבטיח את חופש ההתארגנות ואת זכויות העובדים. במכתב שנשלח בשם איגודים מקצועיים המייצגים 20 מיליון מעובדי הכימיה, האנרגיה והמכרות ב-125 מדינות קראנו ליו"ר עבאס להבטיח את שלום העובדים, בני משפחותיהם ונציגיהם. עוד קראנו להפסקת האלימות ולהקמת ממשלת אחדות לאומית.

תגובות
נושאים: מאמרים

5 תגובות

 1. חוצפית הגיב:

  זה יפה שלמר ורדה מהפדרציה הבינלאומית של האיגודים המקצועיים בענפי הכימיה יש מה לאמר על מיני מלחמת האזרחים בעזה ולאיש מהכותבים באתר הגדה אין.
  מזכיר קצת את הסיפור על הפיל בסלון…

 2. סמיר הגיב:

  "חמושים" זה ביטוי ציוני ואימפריאליסטי, ואני תמה שמערכת הגדה לא מבקשת מכותב המאמר לשנותו. ניתן להשתמש בביטויים יותר מדוייקים, כגון לוחמי חרות, מאמינים מסורים וכיו"ב.

  ואגב, מדוע לא מציין הכותב מיהם אותם "חמושים"? האם מהחמס, מניצי הפת"ח, ג’יהאד איסלמי, או סתם פושתקים?

 3. חסן, נצרת הגיב:

  מדובר במזימה ציונית שנתמכת ע"י האימפריאליזם

  הציונות הבי"ל עומדת מאחורי כל מה שקורה בעזה. למה הכותב לא מפנה את דרישותיו לכתובת הנכונה?

 4. עמי הגיב:

  ועדיין יש מי שסבורים כי עליית החמס אינה מחמירה את מצבם של הפלסטינים.

  לא רק שהם סובלים זה שנים מהכיבוש, עכשייו אפילו שרון יכול להמשיך בשנתו, ואולמרט יכול להמשיך לישון בעודו ער, ולחלום חלומות מתוקים של כיבוש לנצח.

 5. אחמד פילגר / חסן ידידי הגיב:

  חסן ידידי ובן העיר שלי: אילו כל העניין היה מסתכם ב"מזימה ציונית" מילא. אבל נדמה לי שאתה עושה לעצמך ולקוראי האתר הנחה (הנחות!!!) גדולה מדי. ברור שהכיבוש הוא הנהנה העיקרי מן התקריות האלימות בין הפלגים. וברור גם שבמלחמות בין הפלגים נפלו בחודשים האחרונים בעזה יותר פלסטינים מאשר בידי כוחות הכיבוש. אבל לתקוף אוניברסיטאות? לשרוף תחנת רדיו של העובדים? לנסות ולהרוג נציג עובדים? נדמה לי שמאבק בין הפלגים עבר כבר את הקו האדום ושההסבר שזו "מזימה ציונית" אינו מספיק. או אולי הטענה שלך היא שבראש החמאס והפתח עומדים כאלה המצדדים בציונות או הנתמכים על ידי הציונות, או שהם סוכנים ציונים. וזה כבר סיפור אחר!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים