הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-29 באפריל, 2007 31 תגובות

אחי עזמי,
בתבונתך הרבה שוב השכלת לראות את הנולד: השב"כ, בשיתוף פעולה עם מערכת המשפט בישראל, החליטו לצאת למערכה נגד ה"האיום האסטרטגי", כלשונם, הפלסטינים אזרחי ישראל, ולחסל את מנהיגיהם. הם רוצים להחזיר אותנו לימי הממשל הצבאי – להפחדה, לרישיונות המעבר, למרתפי השב"כ החשוכים, לעידן בו רק משת"פים זוכים לחלק מזכויותיהם.

בגבולות 67′, ישראל עדיין לא מיישמת את השיטות שבהן היא משתמשת בשטחים הכבושים. היא עדיין לא מבצעת הוצאות להורג ללא משפט, מעצרים המוניים, הרעבה והרס תשתיות. כאן, בתחום "הדמוקרטיה היחידה במזה"ת", ישראל מתיימרת לפעול בכלים משפטיים וחוקיים.


אבל "החוק" הוא השב"כ. והמשטרה, היועץ המשפטי לממשלה ומערכת המשפט כמו עובדים אצלו במשרה מלאה. גזר הדין שלך הרי נקבע עוד טרם פורסמו ההאשמות נגדך, ואין לך שום דרך להוכיח את "חפותך" בפני פושעי המלחמה. הם ואנחנו מדברים בשתי שפות שונות – מבחינתם מי שמתנגד למלחמה, וחותר לחיים משותפים של שני העמים בשלום, מוגדר כ"פושע" ונרדף עד חורמה. לא תוכל לנהל מערכה פוליטית מעל דוכן הנאשמים, לא יאפשרו לך לטעון כי אתה נלחם למען שני העמים. בבית המשפט של מדינת השב"כ, יונח על צווארך חבל התלייה.


הכישלון הצורב של הצבא הישראלי מול ההתנגדות הלבנונית מעביר אותם על דעתם. ומול ממסד אכזר מן הסוג הזה יש לנהוג בחוכמה ובתבונה. הרי לוחם חופש שכותר על-ידי יחידה צבאית מוטב לו שייסוג או יברח ויחכה לשעת כושר טובה יותר להשיב אש. ואיני מתכוון כאן לאש חיה, כי אם ל"אש" הרעיון והמלה הכתובה.


עזמי אחי, הם מ-פ-ח-ד-י-ם. ההנהגה מפוחדת והחיילים מפוחדים. אני נתקל בהם לעיתים קרובות במחנה הפליטים ג’נין, שם הם יורים בילדים שהעזו להציץ מהחלון או הופיעו מעבר לפינה.


מסתבר שאתה מגלם את ה"איום האסטרטגי" על "המדינה היהודית". מסתבר שחזון "מדינת כל אזרחיה" שלך מאיים על אושיות קיומה של מדינת ישראל. מדינה שמושתת על כוח, אדנות ושליטה על עם אחר. רעיונות השוויוניות והדו-לאומיות שמפלגת בל"ד מייצגת שוללים מן השלטון הישראלי את המרכיבים האידיאולוגיים העיקריים שבאמצעותם הוא מצדיק את קיומו – כוח ושליטה, הפרדה גזענית, מחסומים וגדרות.


עזמי אחי, אתה לא ברחת!


אתה ניצלת בתבונה את התנאים ואת הנסיבות והצלחת לחמוק מכיתת היורים ש"מערכת החוק" הציבה מולך. כמו לוחם מיומן חמקת מכדורי השב"כ וירדת למחתרת. ואין זה משנה אם זה במערות הגליל או בקטר, בדובאי או בקהיר.


רבים יפצירו בך לחזור. רבים אחרים ישמחו לראות אותך נרקב במרתפי השב"כ. יהיו כאלו שירצו להקריב אותך – כך גבורתך תכסה על אזלת ידם ופחדנותם. כל מיני עסקנים קטנים יצוצו כמו פטריות לאחר הגשם ויטענו שמנהיגים לא נוטשים את צאן מרעיתם, יאמרו שאתה פחדן, ועוד כהנה וכהנה. אל לך להתפתות למהללי "גבורת ההקרבה". אל לך להקשיב ליריביך הפוליטיים מבית, שיהללו את תלייתך בכיכר המדינה. המשך במאבקך בגולה כמו רבים וטובים אחרים, ומהי גלות אם לא הקרבה. והסר דאגה מליבך – עוד יבוא היום בו תוכל לשוב לכאן, נישא על כתפי חבריך.


תמיד היללנו את לוחמי החופש שהצליחו לברוח ממרתפי השב"כ. שמחנו כאשר לוחמי גרילה שיחררו את חבריהם מבין סורגי הכלא. לך נמחא כף על שהצלחת לשטות בשלטון ולחשוף את פרצופו האמיתי.


אתה לא ברחת ממעצר. אתה חמקת מהוצאה להורג ללא משפט; "סיכול ממוקד" בעגה המקומית, ועל כך תבורך.


שלך,
ג’וליאנו מר ח’מיס

תגובות
נושאים: מאמרים

31 תגובות

 1. הספקן הידוע הגיב:

  עזמי ישב "חשוף בצריח". אבל "הטנק" כנראה לא זז בגלל כובד המשא. והשאלה לבנם של סליבא וארנה היא – מה היה המטען החריג? ומה תאמר אם יתברר שהמטען היה מהסוג שעליו נחקר גם ליברמן, וגם הירשזונ, ועוד "נכבדים"… והאם לעזמי מותר מה שאסרה הבשורה שיצאה מנצרת, (עירו של אביך, שם המרה את הממשל הצבאי ונענש על לא עוול בכפו).

  ואשר לרעיונות ה"דו-לאומיות שמפלגת בל"ד מייצגת", הרשה לי רק לומר: מסופקני אם אלה באמת רעיונותיו של עזמי האוטנטי.
  ולי ברור שהוריך ייצגו אותם באמת, ושאתה התוצאה של אותו המיזוג של בני הזוג!

 2. שרה רוזנבאום הגיב:

  ואין יותר מלהביע זאת מהשיר הבא:

  מחמוד דרוויש, מתוך "מצב מצור" בהוצאות אנדלוס

 3. על המשמר הגיב:

  ז’ול ראשית תיסלאם על המאמר אחרי כל כך הרבה שנות שתיקה.
  שנית,מסכים עם גישתך כלפי עזמי,לא מוכיחים אדם בשעת צערו…נכון בהחלט.
  אך במובן הפרגמטי יותר של המילה,אחרי שעזמי יחלים,יש לעשות!
  פגישה עם צ’אוואס יכולה לאפשר לעזמי לחזור ממש מוקדם,לא רק בגלל מה שיהיה בארץ,כמו שם באינטרנציונל העולמי.
  עד אז עזמי הוא עוד פוליטקאי מדוכא שחובה על האינטרנציונל המקומי לעזור לו מבלי לבדוק בציציותיו.

 4. השומרוני הטוב הגיב:

  עזמי בשארה כנראה, כנראה, לא אשם, הוא לא עד כדי כך טיפש לעשות את מה שמייחסים לו בשין בית. מן הסתם נתפר לו תיק על קשריו הסבירים עם מנהיגים ערבים שכנים.

  יחד עם זה ההאדרה, הגובלת בפולחן אישיות, שמבצעים גורמים שונים בבל"ד בבשארה היא מעציבה ומגוכחת כאחד. קטנתי מלשפוט את בשארה על ההימלטות מישראל, בכל זאת זה לא דבר של מה בכך לשבת בכלא. אבל יחד עם זה, בואו נזכור כולנו אנשים אחרים שבחרו להתעמת עם הרשויות או אף לשבת בכלא, כמו תופי2 זיאד המנוח והשיח’ ראיד ס’לאח. בכל זאת בשארה קורץ מחומר שונה כנראה. כמו שאמר פעם- המקום הזה "קטן עליו", ואולי בסופו של דבר צדקו היהודים השמאלנים שחיבבו אותו לפני הקמת בל"ד, כערבי בורגני חובב סיגרים…

 5. שבתאי לוי הגיב:

  אני מסכים אם כל מילה של גוליאנו מר חמיס.
  אין צורך למלא את בתי הכלא בעוד קורבנות.
  אין ספק, שה"משפט" שיערך לעזמי בשארה, יהי משפט צדק למופט אור לגויים, בחסות השב"כ.
  שבתאי לוי

 6. Henry Lowi הגיב:

  Thanks to Juliano for writing a great article.

  It is a good response to all those right-wingers who would love to be rid of Azmi Bishara,

  And to all those "leftists" who advise Azmi Bishara to be so much more "heroic" than they ever intended to be.

  And a contribution to the understanding of the problematic nature of the "Jewish-democratic state" that does not recognize the rights of the Palestinian people, that promises only conflict and war for its residents and the region, and that daily betrays the values of equality, democracy, and solidarity.

  YES to a state of all its citizens and refugees
  .
  NO to a state that persecutes Azmi Bishara, Tali Fahima, Mordechai Vaanunu, and Ahmad Saadat

  Long live the May Day values of international solidarity

 7. רמי הגיב:

  בהמשך לדברי מיכאל כי הנאוץ מאפשר לשקר במצח נחושה, אזכיר את דבריו של גד טדסקי בראיון שנתן בערוב ימיו. הוא העלה זכרונות מעליית הפשיזם באיטליה והסביר כי לחקיקה האנטי יהודית קדמה רטוריקה מסיתה בתקשורת בהשראה ממשלתית. הוא הבין כבר אז שמדובר בצעד מקדים של הכשרת הלבבות לחקיקה שתפגע בזכויות האזרח של היהודים: ספר זכרון לגד טדסקי בעריכת יצחק איגלרד ואחרים. ואכן, זה מה שאנו חווים זה שנים אחדות במינון הולך וגובר. מה עוד לפנינו? חוששני שהכל הולך ורע בטור גאומטרי.

 8. שירה הגיב:

  כל הכבוד ג’וליאנו מר על המכתב המעודד שכתבת לד"ר בשארה. בוודאי שלא הייתה לו ברירה והוא פעל כפי שהוא פעל כי הוא ידע היטב עם מי יש לו עסק. אין כאן בכלל עניין של להשאר כדי "להגן על עצמו". התיק נתפר והעתיד ידוע מראש. בגלל שאין כאן דמוקרטיה, ואנחנו הרי יודעים את זה היטב, כל מי שידרוש ממנו לחזור ו"להנהיג" הוא בור שלא יודע באיזו מדינה הוא חי. בשארה יכול לחזור רק לכלא, לעינויים ולהשפלות ואדם עם רוח חופשית כמו שלו יגווע שם, פיזית ונפשית. וכל מי שחושב שהוא יכול לצאת להפגנה ולהגן עליו, חי באשליות. בישראל דמם של מי שלא גזען ובאמת רוצה שלום- מותר. טוב עשה בשארה שעזב את האזור החולה הזה ואני מקווה שכשהוא יזדקק לנו באמת נהיה שם בשבילו וגם אחד בשביל השני.

 9. שי הגיב:

  אני לא מבין איך אפשר להאדיר ככה את נאסראללה ולא להבין שגם מטרתו היא למנוע כל סיכוי לשלום.
  תמיכת הערבים אזרחיי ישראל בחיזבאללה- מפלגה דתית פונדמנטליסטית, שורפת את הגשרים למחנה הישראלי השפוי.

 10. יש לי רעיון הגיב:

  לכל הקוראים/כותבים כאן, יש לי רעיון אולי תחכו לחשיפת חומר הראיות כנגד ח"כ לשעבר בשארה ורק אז תגבשו דיעה בשאלה "האם תופרים לח"כ לשעבר בשארה תיק?"
  אני מתקשה להבין איך מישהו מתימר להביע דעה מבלי לראות את חומר הראיות????
  נפלא מבינתי

 11. נהדה הגיב:

  הוי פלסטין, פלסטין!
  הוי הלאומנות הערבית, הערבית!
  אייך גמאל עבדול נאסר?

 12. ישראל פוטרמן הגיב:

  תודה לג’וליאנו על המאמר המעמיד את הצביעות והצבועים על מקומם.
  בתי המשפט בישראל שנותנים הכשר יומיומי לפשעי מלחמה של הכיבוש ומנוהלים על ידי השב"כ מאחורי הקלעים, הם לא המקום שעזמי צריך או יכול להוכיח בם את חפותו.

 13. איתן לרנר הגיב:

  עם כל ההבנה למה שבשארה עושה וסיכוי טוב מאוד שיש כאן אכן רדיפה בגלל הזדהות עם הצד השני , אני מצטר למספר מגיבים כאן ומזכיר שאיננו יודעים כעדין מהם ההאשמות כנגדו ויתכן שבאמת נגלה בסוף שהאיש עבר עבירות של שחיתות וגניבה . ומה אז ? זה בסדר כאשר זה מגיע מעזמי בשארה?
  בנוסף , ממתי הלאומנות של בל"ד נחשבת לגשר אמיתי אל דו קיום יהודי ערבי ? מדוע מר חמיס שש להלל ולהתפאר בפעולות החיזבאללה , האם הם לא אוייבי השלום בדיוק כמו כל מנגנון החושך של התבא-שב"כ-בטחון הישראלי ?

 14. מיכאל הגיב:

  ד"ר בשארה הוא רומי-קתולי, וכזה גם אני.

 15. מיכאל: מכתבי לבשארה הגיב:

  במכתב ששלחתי לפני זמן מה לקהיר, כתבתי בין השאר את הדברים הבאים:

  שלום ד"ר בשארה,

  אני מצטער על מה שארע, אבל הדבר הוא חלק מהתגברות הסאוב הכללי בישראל וקריסת המערכות בה, כאשר ההנהגה ההופכת נואשת יותר ויותר, מחפשת לזרוק קורבנות להמון, וכאשר טיפוח ציני של עודף פטריוטיזם חונק ושרירותי, לא טיבעי ואפוף שקרים שקופים כלפי האיסלאם (הנאוץ מאפשר לנשל במצח נחושה) מחפה על השחיתות המערכתית בכל הרמות. ישראל כיום היא מדינה מסוכנת, שכן הדיון הרציונלי, נימחק ומוחלף בצדקתנות שרירותית והאשמות שקריות, וכשאתה מתפוצץ מאבסורדים, אתה נוכח שכרגע הם קבילים וחוסמים כל אפשרות של צדק טיבעי והיגיון.

  מיכאל שרון

 16. מיכאל הגיב:

  תודה על הדוגמה ההיסטורית ודבריך. לעיתים אפילו קשה לאתר תופעה מכלל התופעות הרבות האחרות במציאות הפוליטית, כשם שקשה להבדיל לעיתים בין "רעש" לסיגנל. אבל מאז 2005 ניכרת, אם ניתבונן, הסלמה ב"פטריוטיזם המזוייף" ההרמטי והקשיח, המלווה בנאוץ הערבים, הפלשתינאים והאיסלאם. זה לא נראה אכן טוב, מבחינת הדברים אליהם הוא מוביל עבור כולנו. כשם שכתבתי במקום אחר, גם מלחמת לבנון השנייה, ומלחמות נוספות בעתיד, חרף מחירן, מביאות בטווח בינוני להעצמת המגמות הללו. — קישור —

  הבעייה היא שחרף דברי פפה ואחרים, אין כיום כל דרך לבלום או להאט או להפוך כוון מגמות אלו (ראה גם רשימתו השנייה של "גיל" מעל לקישור), מה שכתבתי כאן היא גם האופן בו ניראים הדברים לקובעי המדיניות (שניתן להגיד עליהם דברים רבים, אך לא שהם טיפשים), והברירה היא או להשחק וגרוע מכך, או להסתגל (וניתן להבחין ב"הסתגלות" הזאת גם בקרב רדיקלים שיש להם את מעמדם להפסיד), או להגר מכאן, דבר שכלל לא פשוט.

 17. מיכאל: תיקון – איני נוצרי הגיב:

  בשלב זה אני קרוב לנצרות כשם שאני קרוב ליהדות ולמונותאיזם בכלל, ובעל התעניינות בתאולוגיה, כולל בודהיזם ודתות אחרות, אך איני נוצרי באופן פורמלי. כתבתי זאת בטעות. כוונתי היתה לכתוב שאני קרוב בהבנות ובתחושות שונות, מזה שנים רבות מאד, ולא שעברתי טבילה.

  מיכאל שרון

 18. פדיחה עולמית הגיב:

  לטענת הח’ בשארה (קומוניסט לשעבר) גרם לישראל פדיחה עולמית:

  — קישור —

 19. דודו הגיב:

  אני ממש מופתע ומתבייש ממה שאני קורא באתר.
  נראה לי שהמאמר וכל התגובות שמזכות את בשארה מכל אשמה הרבה פחות מבוססות ממה שנכתב בעיתונות. במקום לחכות לבדיקה רצינית ומקיפה אתם גוזרים את גזר הדין שאתם רוצים שיהיה.

  ומה אם יוכח שבשארה מכר את דמם של אזרחי מדינתו תמורת בצע כסף?
  אני לא חושב שיש עבירה מזעזעת מזו, בין אם מדובר במדינה דמוקרטית או לאו.
  גם אני מאמין בשוויון ובדמוקרטיה, אבל הרג אזרחים ישראלים ויהודים אינו דמוקרטי ואינו מקדם אותנו לכיוון השלום.
  תתבישו לכם.

 20. על המשמר הגיב:

  נניח ואתה צודק,עדין יש את חוק החסינות,שמשמש כסממן לחוסנה הדמוקרטי של המדינה.חוק החסינות לא הופעל לטובתו של בשארה מהרבה סיבות,אחת מהן (ולא הראשית) הייתה,עזיבתו את הגוש הסוציאליסטי והחלשתו.
  אי הפעלת חוק החסינות חושפת את פשעם הדמוקרטי של משטיניו של עזמי.
  הוצאת נושא חוק החסינות מהדיון הציבורי כנושא ראשי,לא התקבלה בצעקות געוואלד וזה סממן לרדידותנו החברתית.
  האדונים אולמרט,ביבי וארדן,אינם חייבים להסביר לציבור מדוע החליטו להעמיד לדין את עזמי,אלא מדוע עוותו את חוק החסינות הדמוקרטי כל כך,לטובת הפשיזם נאלח,על זה האדונים הנכבדים צריכים לדבר.
  שלא יקבעו את סדר היום.
  מתי ראו הם את אורו לדעתך?

 21. עיניים לראותEYES2C הגיב:

  משום מה ג’ול, "אחיו של עזמי" לא מתייחס לשאלה שהעליתי גם באתר "מחסום:
  "עדיין מחכה לתשובה עקרונית ממפלגה לאומית-דמוקרטית:
  מה עמדתם העקרונית לענין שהעליתי בתגובה קודמת. האם הצעה לתקיפת מתקני תשתית וישובים אזרחיים אינה פשע מלחמה?
  עודני מקווה שהאמירה שבשארה הציע לחיזבאללה להפציץ מטרות אזרחיות בישראל היא רק תעמולה שב"כית. אבל אם יוכח שבאמת אמר זאת, והציע למישהו בחיזבאללה את מה שנטען, הרי לדעתי הוא שותף לפשע מלחמה.
  צריך להיות ברור לכל הצדדים שתקיפת אזרחים והפיכתם למטרות זה פשע מלחמה. כם זה אכן מה שהציע בשארה הרי הוא שותף לפשע, בדיוק כמו דן חלוץ, אליעזר שקדי ונאסראללה.
  [ברשת ב' נטען זה עתה שעזמי בשארה הציע לחיבאללה לתקוף מטרות תשתית כתחנת הכוח בחדרה, וישובים יהודיים.]

 22. נתן. הגיב:

  לא צריך להוציא מכלל חשבון שבשארה אכן סייע ל"חיזבאללה" במלחמת לבנון השניה וזאת על מנת לפגוע במדינת ישראל שאת קיומה (במתכונת הנוכחית) הוא שולל.

  כדאי גם לזכור שבמלחמה נפגעו אזרחים ערבים רבים וזה אולי מסביר את חוסר ההתלהבות ,בלשון המעטה, של הציבור הערבי להזדהות עם בשארה.

  לעומת זאת התמיכה האוטומטית של השמאל האנטי ציוני בבשארה ,לא מפתיעה.

 23. לעל המשמר הגיב:

  כמדומני בשארה התפטר.
  אם הוא לא חבר כנסת, לא חלה עליו החסינות.

 24. על המשמר הגיב:

  בטח חלה עליו לוחמת גרילה של איש אחד כנגד כל צבעי הצבאות?
  לזה אתה מתכוון?
  אך בינינו,מתוך שאלתך,תשובתך-באמת למה הוא התפטר ולא עמד על "זכותו לעמוד מתחת למטריה מחוררת ולהשאר יבש”?

 25. קוברטיקו הגיב:

  למגיב שמעלי:
  אדוני, אתה מנסה לגזור גזירה שווה בין פשעי המלחמה הציוניים לבין מה שאתה מכנה "פשעי המלחמה" של החיזבאללה.

  אתה צריך להפנים: הפגיעה בערבים – בין אם הם לבנונים ובין אם הם פלסטינים היא פשע מלחמה.
  פגיעה באזרחים ישראלים היא מחוייבת המציאות שכן חיזזבאללה נאבק למען שיחרור האדמות הפלסטיניות הכבושות בידי הציונים מאז הנכבה של 1948, ובמסגרת המאבק הזה, שהוא לגטימי פגיעה בישראלים מותרת גם אם הם אזרחים חפים מפשע.

  עובדה: כל אירגוני זכויות האדם – בעיקר באירופה – מאשימים אך ורק את הגנרלים הישראלים בפשעי מלחמה ואין שום האשמה כזו כלפי ראשי אירגונים צבאיים פלסטיניים ששולחים מחבלים מתאבדים להתפוצץ בתוך אוכלוסיה אזרחית.
  סמוך על האירופים, הם אובייקטיביים.

 26. לא לצנזורה-עיניים לראותEYES2C הגיב:

  היום פסל הצנזור שלוש תגובות ששלחתי ל"הארץ". הרי הם:
  (1) איך נודע לי שבשארה הוא מרגל מסוכן? רמז: הידיעה מקורה בחיפה!
  BREAKING NEWS
  זה "בדוק"! בישארה העביר לחיבאללה את הנ.צ. של בית עיתון "אל-איתיחאד" בואדי ניסנאס בחיפה, ליד רח’ ההר, שנקרא אח"כ שדרות או"ם, ובגירסה העכשווית "שדרות ה צ י ו נ ו ת". ולכן…
  – ההוכחה: הבית נפגע מטיל חיזבאללה!

  הנחת השב"כ היא שהם הצליחו עד כדי כך לסכסך בין בל"ד לחד"ש שד"ר עזמי בישארה החליט לנקום בבית שבו ישבן ד"ר אמיל תומא, והסופר הידוע אמיל חביבי מחבר "האופסימיסט" – סיפורו של סעיד אבו-אל נחאס).
  כשהגיע ה"ידע" הזה למוחמד ברכה הוא נזף בד"ר בישארה, וקרא לו "לחזור מיד לארץ ולעמוד לדין" חברים. לא מאמינים? אז מה! סיפור השב"כ לא תפור יותר טוב!

  (2) כבר הכותרת ב"הארץ" "מענינת"!!! באנגלית "interesting"

  "בשארה חשוד שיעץ לחיזבאללה איך להעמיק את הפגיעה בישראל במהלך המלחמה"… ו… "החשדות התעוררו עוד לפני המלחמה". הבנתם? – תארו לכם שסיפור התפטרות פרץ היה מתואר כך: "פרץ שוקל להתפטר ממשרד הביטחון, הוא כבר שקל להתפטר לפני שהיה שר…" רואים את הסתירה?

  מאוד מעניין שלאדם שנחשד בעבירות הכי חמורות שמצויות בספר החוקים -בגידה בעת מלחמה- מאפשרים "לברוח מהארץ"!
  ועוד ברור שהשב"כ אינו מאפשר לאף אחד שאשמה כה חמורה ומוכחת בהקלטות שבידיהם "לברוח", אלא אם לשב"כ יותר נוח להאשים ואח"כ לחזור בו… והיו כבר ‘הרים שהולידו עכברים’. ואף אחד ממי שמכיר את בישארה אינו חושב שהוא מטומטם ושהצליח להשתחל למטכ"ל או לתת הועדה לעניני בטחון, או שחבר לגברת שולה זקן, וחלק עימה את מאות אלפי הדולרים, שקיבל מ… ולמה בישארה הסכים להתחלק בממון ששדד? ואולי יותר סביר שד"ר בישארה הוא יועץ ההשקעות של שולה, הירשזונ, ועוד מאנשי מפלגת היורש, ולא החבר של "נצחון האל"-חיזבאללה.
  זה שהד"ר קיים קשר עם אנשי אסד וחיזבאללה הוא סוד גלוי, שהרגיז את השב"כ. שם הוחלט כנראה ש"צריך לסתום" למי שהאשים את ישראל במלחמה. אז האם הוא עזמי דרייפוס?

  (3)
  ע"פ אתר צהוב ניתן לחשוב שע. ב. הצטייד במכשיר GPS-חדר לבסיסים ושלח
  83078365612 על 4728968284/אא
  45/73059 על 12323504565567
  ועוד לפחות 87 מטרות, עם נ.צ. כמספר המטרות שהיו בכספות המטכ"ך…
  ו— שע. ב., המכונה הדוקטור, עזר למוסלמים טיפשים לשפר את דיוק הקליעה של הקטיושות. השיטה היתה כזאת: הוא שר שיר שלמד בבנק"י, תנועת הנוער של המפלגה הקומוניסטית: …"ושקטיושה אז יצאה לשוח, אלי חוף תלול ונהדר".
  הבנתם? – אתר "מעריב" הבין: "החשד: בשארה הכווין את ירי הקטיושות" – עברית של ‘מחנה יודה’ וחשדות של מחנה סמוך… כך כותבים וולבוביץ, פליקס ופריש.

  הם גם מודיעים לציבור שע. ב. הוא מומחה ללוחמה פסיכולגית ש"העניק עצות פסיכולוגיות להשפעה על העורף"… חשבתי שהעצות הפסיכולוגיות של אולמרט הפריעו לעורף יותר, ושחברו של בישארה, עיסאם מכול, מזכ"ל מק"י דרש מהערבים לא להיענות להצעת נאסראללה ולעזוב את חיפה… אבל האם שמעו בשב"כ?
  נקווה שהשב"כ ויא-חבל ייסוג מעשיית "משפט רופאים" סטליניסטי חדש!

  (4)
  EYES2C-TheFOOL TRUTH
  BISHARA must be a SPY-He sent coordinates of AL ITTIHAD house to
  Bishara is a SPY: He sent the coordinates of AL ITTIHAD house to the HIZB!
  Al-Ittihad, is THE COMMUNIST PAPER DAILY, of the ICP. It was situated on Wadi Nisnas, in Haifa, on the corner of MOUNTAIN ROAD, later called UNO AVE. and later ZIONISM AVE…
  The House SUFFERED A DIRECT HIBULLAH ROCKET HIT!
  This is a 1005 sure – therefore: It is a 100% PROOF! he GSS estimates that they succeeded beyond imagination between Bishara’s BALAD and the Communist-led DFPE. Bishara thus decided to cause AL-ITTIHAD to be destroyed… it worked. And DFPE MK Muhammad BARAKEH flanked Bishara, and called on him to return immidiately to Israel and face COMRADES’ COURT… You don’t believe it? OK! but is the GSS story more credible? or is BISHARA AN ARABBBB DREYFUS?

  אז יומטוב! גם לפיל (ברכה) וגם לדוב )חנין).

 27. עיניים לראותEYES2C הגיב:

  מי שמאשים את ישראל (אולמרט/חלוץ/פרץ) בכניסה פזיזה למלחמת שולל לא היה ד"ר עזמי בישארה. (הוא פחדן, ואינו מעוניין ‘לשבת’ עד שבית משפט יזרוק את כתב התביעה).

  – מי שהאשים "את ישראל" רק אתמול היתה ועדת וינוגרד!

  שם לא ישב שום ערבי, רק ‘יהודים כשרים’! ואין הוכחות שאלו קיבלו כספים ממקורות באוניבסיטת הרווארד, מחברים אחרים במאפיה אוליגרכית, בניאו-קונס, או חברי צ’רני וד"ר דורי גולד. גם ד"ר עוזי ארד לא ידוע כמי שלא דואג למכללה הפרטית בהרצליה… ואשר לאילו – הם מוסרים מידע יותר רלבנטי למי שמעוניין להבין מהיכן משתין הדג ולמה הוא מסריח… אבל רק ל"ידידים".

  אבל לערבי, ואפילו הוא ד"ר אסור להביע דעה מהסוג הזה, ובמיוחד לא באזני נאסראללה שאינם נוצריות, וגם אזני אסד לא … ובכן: בישארה חייב לחזור מיד, מיד, מיד לאחר שיובטח ‘לטפל בו’ באופן חוקי ל ח ל ו ט י ן! ואלה לא מסוג ההבטחות שהשב"כ נוהג לתת.

  נראה שלמרות עצתו של מוחמד ברכה, ד"ר בישארה מעדיף שלא להיות קורבן לעינוי הדין שהמציא השופט לנדאו – שהוכתר בשם "לחץ פיזי מתון".

 28. עיניים לראותEYES2C הגיב:

  Ten Little Negroes?

  היה "ליכוד" שמילכד עניים, רושש אותם והתפלג לשניים ועכשיו…
  הם ישירו את המנון המושחתים.
  "יש לנו גזע! טהור ותמים
  ויוסיפו
  פעם הייתי… פעם היינו עשרה מושחתים
  עשרה מושחתים קטנים יצאנו לסעודה [בחווה]
  האחד נחנק פתאום ונשארנו רק תשעה
  תשעה יורשים קטנים ישבנו עם גלעד ועומרי עד אשמורת אחרונה;
  על אחד נפלה שינה ונשארו רק שמונה
  אמרו השמונה – בו נתחלק ברווח, בום- ונשארו שבעה
  אחד אמר "כולו שלי ו… בום"
  ואז הופעלה הקלטת (כך מומלץ באתר בית"ר)
  ונשמע: "בדם וביזע יוקם לנו גזע
  גאון ונדיב ואכזר"
  -לכן עמלנו והקרבנו ל"תקומת הימין"- בום נשארו רק שלושה
  היתר הלכו בלבנון, הם עמלו לתקומת "העם הגאה"
  והיוהרה חיסלה עוד
  ועכשיו יצחקי ואומרט הולכים לדו-קרב
  ואנו נצביע עבור מי שישרוד…

  עכשיו הבעיה היא שמאוד ייתכן שזה בדיוק מה שהימין בעזרת השב"כ מנסה לעשות לח"כים הערבים… היו עשרה… זרקנו אחד ו… ולבסוף יישאר רק מג’דרה השר ווהבה הציוני ה"דרוזי".

 29. רון הלרברשטם הגיב:

  אני מסתכל מדי פעם באתר זה, והתגבשה בי סופית הדיעה שרוב הכותבים כאן פשוט פתטיים, מנותקים ממה שקורה כאן ועכשיו (בין אם גרים בארץ או בחו"ל), וחיים באיזשהן דוגמות. יבושם לכולכם,

 30. לג’וליאנו מר-חמיס הגיב:

  איך אומרים? "אל יתהלל חוגר כמפתח".
  אנחנו עדיין לא יודעים האם ח"כ עזמי בשארה אשם או לא במעשים המיוחסים לו.
  בסוף אולי עוד יתברר שאכן מסר מידע לחיזבאללה, בגד במדינה ותרם לפגיעה באזרחים ולכן ראוי לעונש,
  ומה תאמר אז?

  עדיין זכור לי מאמר שכתבת כאן באתר הגדה השמאלית, בו היטחת דברים קשים כלפי השב"כ כאשר זה יצא באזהרה כנגד כניסת תיירים ישראלים לסיני.
  טענת שהכל פטפוטי ביצים, מזימה של השב"כ כדי לזרוע פחד וכו’.
  לא חלפו ימים ספורים ובסיני היה פיגוע רצחני בניגוד גמור לתחזית שלך, זוכר?

  אז בא ניתן לשב"כ ולמדינה לעשות את שלהם ומצד שני לפרקליטי זעמי בשארה לעשות את שלהם. אם הוא זכאי אז אין לו מה לפחד, לא כך?

  מישקה

 31. פיכח הגיב:

  ה"דמוקרטיה היחידה במזה"ת ", ובכן מר מר המר, אם היא לא כזו, אולי תתקנא באילו של מצרים, לבנון או עזה ?? מתי תודו סופסוף בעובדה שפה זה אכן המקום הטוב ביותר באיזור אפילו לערבים? אתם לא רואים חדשות תגידו??תראה מה עשו החברים שלך בעזה עם העצמאות שקיבלו!!!תשווה למה שקורה פה: להנות ממגוון השירותים שהמדינה נותנת? ברור!להנות משירותי הבריאות מהטובים במערב?בטח!! להנות מחופש עיסוק, חופש אקדמי ותשתיות מערביות? למה לא?? להנות מביטחון כמעט טוטאלי? אלמנטרי! אבל כל היום להתבכיין כמה רע לכם–הכי חשוב!!! כמה צביעות!!!!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים