הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-4 במאי, 2007 5 תגובות

ושוב אנחנו בסיפור הזה, ולא חשוב במה מדובר – התיק כבר תפור, ההאשמות כבר פורסמו, הכל יש ולא צריך משפט. ראינו את זה פעם אחר פעם, אם בפרשת רצח רחל הלר ("גברת, צר לי לומר לך אבל בנך הוא רוצח", אמר הקצין לאימו של יורם ביכונסקי), או "כנופיית מע"ץ", או רצח הילדה תאיר ראדה. "המשטרה כבר פיענחה את הפשע", ייכתב בעיתונים, ואידך זיל וגמור. כעת מדובר בעזמי בישארה, ושוב הכל כבר נאמר, נכתב, הוצהר והוכרז. אין צורך להעמיד למשפט את האיש, כי הרי הכל כבר ידוע.

אבל אפשר לומר כל מיני דברים על עזמי בשארה, רק לא שהוא טיפש. והנה, לפי מה שמספרים לנו, הוא התנהג בטיפשות וקלות-דעת מדהימה. כעת ברור שאם הוא יחזור לארץ – ארץ מולדתו, ארץ אבותיו – לא יהיה לו שום סיכוי למשפט הוגן. והאיש הזה, החי עם כלייה אחת (וגם אותה קיבל במתנה מאחיו), ייצטרך לשבת בכלא, שם מן הסתם הסוהרים יהיו עריצים "פטריוטיים", כמו אלה שהתעללו בטלי פחימה.


המסקנה – בשארה מן הסתם לא יסתכן ולא ישוב לישראל, וכך יוכלו ההאשמות הפנטסטיות שמפריח השב"כ להישאר באוויר ולא יהיה אפשר להפריכן.


העיקר שאנחנו דמוקרטיה מפוארת, מדינה מערבית מתוקנת בלב המזרח התיכון המפגר.

תגובות
נושאים: עדכונים

5 תגובות

 1. שופט הגיב:

  אני מציע לגברת לוטן לא לזלזל בדמוקרטיה ובמשפט הישראלים. במקום שהיא מעריצה ורוצה שראשיו ישלטו עלינו על מה שעשה בשארה אין משפט. גוררים אותו למרכז הכפר וצדיקים כמו זביידי יורים בראשו לעיני כל ומבלי להסביר אפילו מה האשמה. אבל מה אני מדבר, הרי בשארה זכאי גם לו ביצע רצח עם רק בגלל שהוא ערבי פלשתיני מדוכא. אחר כך יש לאנשים כמו לוטן חוצפה להגיד שהימין גזעני.

 2. דניאל הגיב:

  נכון בהחלט – ומכה נוספת היא: היעדר אחדו?ת, בקרב אוכלוסיית השמאל הרדיקאלי והחברה הערבית, הנכשלים בנסיונם, לעמוד כאיש אחד מאחרי עזמי בשארה (ולראיה: התנהגותו, המשת"פית והבזויה, של הסמרטוט השלטוני ההוא מנצרת, שה"""עיתונאים""" שלו, מסייעים בחפץ-לב, לכתבלבי רשת ב’, במתקפתם נגד בשארה ובל"ד).

  היריבות הזו, בין בל"ד לחד"ש, נמאסה כבר מזמן.

 3. עופר יהלום הגיב:

  אמנם כל אדם הוא חף מפשע בעיני החוק עד שהוכחה אשמתו, אבל אני לא שופט ולכן אני יכול להגיד שהניחוש שלי, והלוואי שאני טועה, הוא שבשארה אשם.

  מכיוון שאני מכיר מעט את ההליך הפלילי במדינת ישראל, ואת דרך העבודה של המשטרה והפרקליטות, אני מניח שבשארה זומן לחקירה במשטרה כמו שקרה לו בעבר בעניין חשדות למגע עם סוכן זר והסתה נגד המדינה.

  אבל הפעם הזאת החוקרים התחילו לשאול אותו שאלות על עניין הריגול, והוא הבין שהוא בדרך להסרת החסינות, מעצר ומשפט, ומכאן שכנראה היה לו מה להסתיר. מכיוון שהחסינות עוד לא הוסרה ולא היה נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ, הזדרז לצאת לחו"ל והודיע שלא יחזור לארץ.

  גם נראה לי שהכותבת תוקפת את מערכת המשפט בלי הצדקה. הפרשות בעניין רחל הלר ומע"צ הן מלפני עשרות שנים, וכיום שיטות חקירה כאלה הן החריג ולא הכלל. ואני אומר את זה למרות שגם לי יש ביקורת על המערכת:

  — קישור —

 4. קודם שגאיידמק יישפט בצרפת הגיב:

  לכל הצדקנים שקוראים לבשארה לבוא ולהיאבק על חפותו מול מערכת המשפט הישראלית אני מציעה שקודם גאיידמק יקירם יתייצב להשפט אצל הצרפתים ואולי גם אצל הרוסים והאפריקנים.

 5. לא זכור לי… הגיב:

  יעל לא זכור לי שפירגנת יותר מידי לביהמ"ש כאשר הוא החליט שלא לפסול את רשימת בל"ד. זה די נראה כאילו מערכת המשפט הישראלית טובה כל עוד היא לוקחת את הצד שלך.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים