הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 ביולי, 2007 2 תגובות

מזה כשלושה שבועות מתקיים מאהל של חסרי דיור, בהם תשע אמהות חד הוריות, בבור שיבר (גן הסוס) שבמרכז ירושלים. המאהל מלווה בקבוצה של פעילות ופעילים צעירות וצעירים המסייעים בהפעלה השוטפת של המקום ובהתמודדויות המשפחתיות והפוליטיות הכרוכות במאבק ציבורי זה. חבר המועצה פפה אללו, וחברי הכנסת דב חנין ורן כהן מסייעים במסגרת תפקידם הציבורי. דיירי המאהל זוכים לתמיכה עממית של אנשים טובים אשר כל אחד בדרכו מביע תמיכה. חשוב שגם אנחנו, נשים בירושלים, נביע סולידריות ונתמוך באופן פעיל במאבק חברתי חשוב זה.

מאז הקמתו מאיימת העירייה בפינוי המאהל, דבר הגוזל אנרגיה מיותרת. בנוסף לניהול היום-יום בתנאים בסיסיים קשים, נדרשות/ים הדיירות/ים להתמודד מול גורמים היכולים לסייע בפתרון בעיות הדיור של כל משפחה במאהל. קיימת חשיבות רבה לליווי כל משפחה על צרכיה השוטפים בסוגיות של בריאות וחינוך. בנוסף, מעוניינות הנשים במאהל להרחיב את פעילותן החברתית לקבוצות של חסרי דיור נוספים בארץ.


אנחנו זקוקות למעורבות וסיוע בתחומים הבאים: 1. ליווי אמהות המאהל מסביב לצרכים אישיים ומשפחתיים שונים.

א. ליווי לטיפולי שיניים – כל אם עם הילד/ה שלה ביום אחר – בשעה 7:30 בבוקר להדסה עין כרם לצורך טיפולי שיניים. לתיאום ניתן להתקשר לדורית 052-5596500.


ב. ליווי אישי לכל אם – כל דיירת במאהל עשויה לחוש מחוזקת מביטוי של סולידריות באמצעות ליווי אישי של לפחות פעם-פעמיים בשבוע ואף ללוות אותה מדי פעם, בהתאם לצורך, בהתמודדות זו או אחרת. לתיאום יש להתקשר לאיבון לטלפון 054-7630973. 1. הפעלה של הילדים – הגיע החופש הגדול. העירייה עדיין לא עמדה בהבטחתה לסדר קייטנה לילדים. בנוסף, יש במאהל פעוטות הנמצאים כל היום במאהל. כדי שהאמהות יוכלו להתפנות לפעילות מול משרד השיכון, מול הכנסת ולטיפול בצרכיהן האישיים והמשפחתיים השוטפים, חשוב לסייע בהפעלה של הילדים. נשים ונערות המוכנות לתרום בתחום זה מתבקשות להתקשר לזוהר בטלפון: 050-7561203.


 2. סדנאות לנשים – זוהי עת לסייע באמצעות סדנאות. השעה הנוחה ביותר במאהל הנה בין השעות 16:00-18:00. כל יום, למעט יום רביעי, ניתן לקבל לשם כך את הגלריה בקול האשה. לתיאום יש להתקשר לאיבון לטלפון 054-7630973.

השהייה במאהל הינה קשה ודורשת כוחות נפשיים ופיזיים עצומים. כולנו עמוסות והרבה מאיתנו פעילות בתחומים שונים. עם זאת, חשוב לתמוך באופן פעיל בהתמודדות קשה ומורכבת זו. גם החבורה הצעירה והמופלאה שלקחה על עצמה את ליווי המאהל זקוקה לתגבור כוחותיה.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

 1. אחמד פילגר / האם אפשר לעשות משהו בנצרת הגיב:

  האם יש דבר מה שניתן לעשות בנצרת או הסביבה כדי להביע תמיכה במחסורי הדיור בירושלים?

 2. גלעד, לאחמד הגיב:

  כן! בהחלט!

  בזמן הקרוב (תאריך מדוייק יסגר במהלך השבוע) אנחנו נקיים הפגנה גדולה של אנשים מכל רחבי הארץ שנאבקים למען דיור ראוי. אנחנו פועלים להזמין את הקבוצה משכונת חליסה בחיפה, את תושבי כפר שלם, הקבוצה היפואית, כמו גם את הבדואים מהכפרים הלא-מוכרים.

  מלבד ההזמנה האישית לך לבוא להצטרף להפגנה, אתה מוזמן לברר ולאסוף קבוצות נוספות בסביבה הקרובה שיבואו איתך.

  דבר אחרון: למאהל יש בלוג אינטרנט מצויין – — קישור —

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים