הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-11 ביולי, 2007 4 תגובות

הוועד הישראלי למען מזרח תיכון חופשי מנשק אטומי, ביולוגי וכימי מקדם בברכה את החלטת אמנסטי אינטרנשיונל להכריז על המתריע בשער מרדכי ואנונו כאסיר מצפון בעקבות החלטת בית משפט השלום בירושלים (השופט יואל צור) לגזור עליו חצי שנת מאסר בפועל. זהו אות קלון למדינת ישראל, לשופט ולמערכת המשפט.

לצערנו שוב כופף בית המשפט את ראשו לתכתיבי השב"כ והמלמ"ב והרשיע את מרדכי ואנונו באשמה חסרת תקדים בעולם הדמוקרטי: על כך שדיבר עם עיתונאים בניגוד לצו מינהלי של אלוף פיקוד המרכז. זהו סימן היכר של משטרים אפלים בהם קובעים גנרלים לאזרחים עם מי מותר להם לדבר. זוהי פגיעה אנושה בזכויות אדם בסיסיות ביותר, הזכות לחופש הביטוי. ואנונו לא הורשע על כך שמסר מידע הפוגע בביטחון המדינה, שהרי זה מכבר אין לו מידע כזה מאז מסר את כל הידוע לסנדיי טיימס הלונדוני ב-1986, אלא רק על כך ששוחח עם מי שאינם אזרחים ישראלים.


מרדכי ואנונו אינו מהווה סכנה ביטחונית או אחרת. הסכנה הממשית נשקפת מאלה שבידיהם נשק אטומי, ביולוגי וכימי, והיכולת להפעיל את פצצות האטום הישראליות בלי כל פיקוח ציבורי.


ואנונו הוא איש מצפון, שתרם תרומה חשובה למאבק האזורי והעולמי נגד נשק השמדה המוני בכלל ונשק אטומי בפרט, ולא בכדי זכה להכרה בינלאומית, לפרסי שלום והוא מועמד לפרס נובל לשלום.


אנו דורשים מממשלת ישראל להפסיק את ההתעללות במרדכי ואנונו, להסיר את המגבלות ולאפשר לו לעזוב את ישראל ולחיות במקום בו יחפוץ כדי לבנות את חייו כרצונו. די בעוול הנורא שגרמה ישראל לואנונו כאשר חטפה אותו מחו"ל ושלחה אותו למאסר 18 שנים, מהן 11.5 בבידוד.


ישוחרר מרדכי ואנונו מישראל ותשוחרר ישראל מנשקה הגרעיני.

תגובות
נושאים: עדכונים

4 תגובות

 1. ע.ג הגיב:

  הוא זכה להכרה אצל שונאי ישראל. במדינה מתוקנת בוגדים מוצאים להורג ולא נהנים מ – 18 שנה קיטנה על חשבון המדינה. פרס נובל? טוב שלא הציעו את אחמדיניגד שהוא שוחר שלום ידוע

 2. איתן לרנר הגיב:

  האם המכתב ייצא כעצומה חתומה ? אם כן , היכן ניתן לחתום ?

 3. ניצן אביב הגיב:

  לע.ג.- הלאומן הימני הקיצוני והפאשיסט המובהק:

  רק פאשיסט ולאומן ימני קיצוני מבחיל, הדוגל, ככל הפאשיסטים המתועבים,בסתימת פיות טוטאלית ובציד מכשפות תוקפני והענשה נוסח המקארתיזם הנפשע, הידוע לשימצה, "שמטרתו לסמן ולהעניש את אלו הנוקטים בעמדות פוליטיות שאינן תואמות את רצון המימשל" [ויקיפדיה] – יכול להפריש [מלשון: פרש] תגובה מבחילה ונתעבת כשלך וגם, כמובן, להסתתר [מחמת עינה בישא?] תחת כינוי בראשי-תיבות.

 4. פזית (פ.ק.) הגיב:

  מה ענין ראשי התיבות לגערה שלך, ניצן אביב (נ.א.)? עניין שולי וטפל, שכן כותבים רבים באתר משתמשים בכל מיני כינויים ופסבדונימים, אז מה רע בראשי תיבות? בעיני אפילו הן יותר טובות בהרבה מכינוי כמו לנין, שברור שלא עומד מאחוריו כלום (למעט אולי עניינים נפשיים).

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים