הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-17 ביולי, 2007 2 תגובות

נשיא ארה"ב ג’ורג’ בוש, האחראי לדרדור האזור לאסונות זה אחרי זה, זיכה אותנו בנאום מפורט על תוכניותיו בישראל-פלסטין. בוש מבקש לנצל את הפילוג הטראגי בעם הפלסטיני כדי לארגן את בעלי הברית שלו להסתערות על החמאס ושאר הפלסטינים המסרבים להיכנע לפיתוים ולשוחד.

ראש הממשלה אהוד אולמרט מתנה בבירור וללא בושה את המשך ה"מחוות" הריקות והאומללות של ישראל בכך שתנועת הפתח בהנהגת מחמוד עבאס (אבו מאזן) יתמיד בפילוג בקרב הפלסטינים. אנו סבורים ששתי הסיעות הפלסטיניות הגדולות, החמאס והפתח, נושאות באחריות לאסון המאיים על העם הפלסטיני כולו. אך ברור לכל שוחר שלום, הדוגל בהגדרה העצמית של העם הפלסטיני, שהתוכנית האמריקאית היא מלכודת שנועדה להעמיק את הפילוג ואת הפיצול בקרבו.


בוש נמצא בתהליך מואץ של ירידה בזויה מהבמה הבינלאומית. אין אשליה חמורה מזו הרואה את בוש ואת ארה"ב כיוזמי תוכנית שלום אמיתית. אולמרט יודע היטב לשחק את המשחק הפרו-ישראלי של בוש ושרת החוץ קונדוליסה רייס. אך אין לעם הפלסטיני ולשוחרי שלום בישראל מה לחפש אצל אלה המבקשים לערוך מסע צלב חדש ומסוכן.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. אחמד פילגר / מסר ברור הגיב:

    לחברי מערכת הגדה השמאלית, שלום! תודה על המאמר הקצר אבל החשוב. המסר ברור ואני מקווה שיהיה זה חומר למחשבה עבור רבים וטובים.

  2. קוברטיקו הגיב:

    קראתי ולא הצלחתי להבין – לצד מי נוטה המערכת, לצד החמאס או לצד הפת"ח?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים