הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-24 באוגוסט, 2007 28 תגובות

בעקבות פגיעת שיירת ראש הממשלה בילדה בת 12 שחצתה מעבר חצייה באור ירוק שעה שהשיירה חצתה את הצומת באור אדום, מתרעם פרופסור אבינרי על טירוף אמצעי הביטחון שעוטפים את ראש הממשלה, ופונה אל כבודו להרפות מעט בשם "האתוס הדמוקרטי", ("דיני נפשות", "הארץ" 21.8.2007).

קצת מוזר לשמוע את אבינרי נאחז באתוס זה, שעה שמטרים ספורים מביתו מתקיים מזה 40 שנים אחד ממשטרי הכיבוש האכזריים ביותר מלווה בסימני היכר של משטר אפרטהייד, שהוא היה שותף בעיצובו שעה שכיהן כמנכ"ל משרד החוץ.


אני מציע להפסיק את כל השב"כיאדה סביב ראש ממשלה, מסיבה מאוד פשוטה: היא לא יעילה ולא מגינה על ראש הממשלה מפני מתנקש נחוש ומתוחכם.


אינני מחסל מקצועי, אולם כדי להוכיח את הנחתי ביצעתי סימולציה בשיטת הריאליטי והצבתי מספר פעמים מארבים לראש הממשלה מבלי שלאיש מכל מעגלי הביטחון היה מושג ירוק.


נתחיל בכך, שדווקא שיירת ראש הממשלה היא מעין כרוז שמודיע "הנה הוא בא". היה לי מידע על מסלול השיירה ומצאתי מקום מסתור שהשקיף היטב על הקטע בו עברה השיירה. הייתי מצויד בצינור פשוט בעל קוטר דומה לכלי נשק היורה טילים. לא היתה כל בעיה לירות על השיירה טיל או טילים החודרים כל שריון של כלי הרכב היקרים. את התרגיל הזה ביצעתי פעמיים.


שלוש פעמים הייתי בנקודות תצפית בהן איתרתי ללא קושי עם משקפת קונצרטים את ראש הממשלה. והייתי מצויד ברובה צעצוע עם טלסקופ שהיה כמובן יכול להיות גם אמיתי לחלוטין.


פעם נוספת הייתי באירוע בו שהה ראש הממשלה, שאיפשר לי קירבה כמעט אינטימית אליו. אמנם לא הוזמנתי על ידי ראש הממשלה, אבל מכר שהיה בסוד האירוע סידר לי אישור כניסה, ועברתי את כל מעגלי הבדיקה מבלי שגילו בבגדיי כלי עץ שהיה יכול להיות חד מאוד. אילו היה מדובר במישהו שכוונותיו רעות, לא היתה כל בעיה "לסגור עניין".


בשעתו כתבתי לראש השב"כ, כי שיטות האבטחה, לא זו בלבד שאינן שומרות על ראש הממשלה אלא תורמות לסיכון חייו, שלא לדבר על סיכון חיי אדם בנסיעות במהירות מטורפת של השיירה שחוצה רמזורים אדומים ואי הנוחות שנגרמת לאזרחים לקראת הגעתו לאירועים.


הצעתי לראש הממשלה כי ראוי לעשות בדיוק את ההיפך ממה שהשב"כ עושה.


במקום שיירת מכוניות מהודרות ויקרות מלווה במשטרה ואורות צ’אקלאקה, שמבליטה ומכריזה "הנה ראש הממשלה מגיע", לדאוג להטמעתו על יד שימוש במכונית שאינה חורגת מהממוצע בכבישי ישראל. במקום מכונית שבולטת בשונותה וממקדת את העין, נסיעה במכונית סטנדרטית שיכולה להיות גם נוחה, עם חלונות שאינם מאפשרים מבט פנימה, מלווה לכל היותר במכונית אבטחה דומה, וזהו. הדבר יחייב שינוי מה בלוח זמנים, שהרי המכונית האלמונית של ראש הממשלה תחכה ברמזורים כמו כולם. למקומות רחוקים הוא ממילא טס במסוק.


כשראש הממשלה יגיע לאירוע לא צריך את כל האוהלים ושאר סידורי ביטחון שלא שווים דבר, כפי שהוכחתי. במקום האירוע יחכה לו המארגן ומספר שוטרים והוא ייכנס כאחד האדם.


איני מציע זאת בשם הדמוקרטיה, שהרי אין בישראל דמוקרטיה כל עוד הכיבוש מתקיים, אלא משום שזה חוסך חיי אדם וטרטורים מהאזרחים, וגם יותר יעיל וזול.


במקום כל אותה ריצת אמוק סביב שמירת ראש הממשלה, שכאמור חסרת תוחלת, ראוי למקד את מעיינינו בשמירה על ראש הממשלה שלא יסכן את חיינו במלחמות מיותרות.


השופטים כטרוריסטים


לכבוד דורית ביניש, נשיאת בית המשפט העליון
רחוב שערי משפט
הקריה, ירושלים 91950


גברתי הנשיאה
הנדון: בג"ץ 834/07 – פסק דין מיום 2.8.2007


הבג"ץ עניינו בעתירת תושבי הכפר אום סלמונה שבנפת בית לחם נגד תפיסת 152 דונם על ידי כוחות הכיבוש הישראלים ("המפקד הצבאי באזור הגדה המערבית" בטקסט המשפטי) לשם "הקמת גדר ביטחון ממזרח ודרום מזרח לאפרת". מדובר בקרקע חקלאית הנטועה בעצי גפן, תאנה ושקד המשמשת לפרנסת תושבי הכפר. העותרים טענו כי לא היתה כל הצדקה לתפיסה, כי יש אלטרנטיבות שלא מחייבות פגיעה בחקלאים הפלסטינים, אולם גם אם תתקבל טענת צבא הכיבוש בדבר התוואי, ניתן היה לבנות את הגדר סמוך לבתי ההתנחלות וכך להקטין באופן משמעותי את שטח הקרקע שנלקח מהחקלאים הפלסטינים.


בפסק הדין אותו כתבת, ואליו הצטרפו חברותייך להרכב, אילה פרוקצ’יה ואסתר חיות, קיבלתן במלואן את טענות צבא הכיבוש לפיהן לא היה מנוס מתפיסת הקרקע. למה? כי כך עושים כאשר "המפקד הצבאי" מעלה את מלת הקודש "ביטחון". בפסק דינך השתמשת באותם דפוסי לשון שהפכו בבתי המשפט לחלק ממכבסת המלים של הכיבוש כמו "נחה דעתי, שהפגיעה בעותרים אינה חמורה עד כדי כך שאינה מדתית". אינה חמורה? מדתית? איזה עזות מצח ואטימות מסתתרות מאחורי מלים אלו שעה שאת יודעת כי אותם 152 דונם שנתפסו מהווים יותר מ-50% מחלקת קרקע של 272 דונם.


מרגיזה במיוחד הפיסקה בפסק דינך בה את דוחה את טענות העותרים כי ניתן היה להקים את הגדר סמוך לבתי המתנחלים וכך להקטין משמעותית את הנזק לחקלאים הפלסטינים. את מקבלת את טענת הצבא כי צריך להקים את הגדר במרחק ניכר מבתי המתנחלים "להגן על אזרחי ישראל מפני פעולות טרור". את יותר אורווליאנית מאורוול עצמו. מי כאן הטרוריסט ומי כאן הנפגע? את מעמידה הכל על הראש.


החקלאים הפלסטינים הם נפגעי הטרור הישראלי. הקמת ההתנחלויות היא טרור, צבא הכיבוש בשיטות הדיכוי האכזריות שלו הוא טרור, וגם את וחברייך השופטים הנכם חלק ממערכת הטרור, טרור שולחן כתיבה שנותן גיבוי לטרור הישראלי בשטחים הכבושים.


בסעיף 9 של פסק דינך את אומרת "כי שאלת חוקיות ישיבתם של התושבים הישראלים באפרת אינה עומדת כיום להכרעה בפנינו". גם זה משפט שחוזר על עצמו בעשרות פסקי דין של העליון בבואו לדון במתרחש בשטחים הכבושים. מדוע זה לא עומד להכרעה בפניכם? שהרי העותרים העלו סוגייה זו. אלא שאת, חברותייך להרכב וחברייך השופטים האחרים, הנכם חבורה של שפנים ומשת"פים עם הכיבוש. שפנים – משום שאת וחברייך יודעים שההתנחלויות הן בלתי חוקיות, שישיבתם של תושבי התנחלות אפרת בשטחים הכבושים אינה חוקית, שהפקעת הקרקעות הפלסטיניות לבניית גדרות וחומות הפרדה אינה חוקית, כך קובע הדין הבינלאומי, כך גם קבע בית המשפט הבינלאומי בהאג, ואין לכם את האומץ לומר הרף. משת"פים – משום שאתם פוסקים שוב ושוב לזכות הפושעים והטרוריסטים ונגד הפלסטינים נפגעי הטרור הישראלי. אני מקווה שיבוא יום וגם אתם תעמדו למשפט על המשפח שלכם.


בינתיים, עד שאת וחבריך תועמדו לדין, יש לעשות מעשה, חשוב להמחיש לך מה משמעות פסק דינך, מה פירושו לפגוע בחלק הארי של השטח החקלאי ולומר שזה "מדתי".


אשר על כן אני מתכנן לגייס קבוצת חברים ש"תתפוס" יותר מ-50% מדירתך המרווחת, נתמקם בה, נותיר לך ולבעלך חדר עם שירותים, נקים גדר בין החלק התפוס לבין החלק שיישאר ברשותך, ונשגר לך פתק שהכל מדתי, וכי "נחה דעתנו" שהחלק שנתפס "לא גרם לך פגיעה חמורה". לאחר מכן נשוחח שוב.


גדעון ספירו


העתקים: השופטות פרוקצ’יה וחיות, היועץ מזוז


בושת הבריחה


לכבוד אהוד אולמרט, ראש ממשלת ישראל
משרד ראש הממשלה
קריית בן גוריון, ירושלים


קולגה יקר,
ברצוננו לברך אותך על החלטתך האמיצה לא לכלול במסגרת ניצולי שואה מאות אלפי יהודים שברחו מהצבא הגרמני המסתער, מתקדם וכובש. מי שבורח מגרמנים, לא זכאי לפיצוי.


בברכה
העמותה למורשת אייכמן


לעצור את אלדר


לכבוד עדי אלדר
ראש עיריית כרמיאל ויו"ר המרכז לשלטון מקומי
שדרות קק"ל 100, ת"ד 600 כרמיאל


מר אלדר שלום,
בתוכנית האחרונה של פוליטיקה (יום ג’ 14.8.2007) ששודרה בערוץ הממלכתי של הטלוויזיה הישראלית נימנית עם משתתפי הדיון שהוקדש לצעירים שלא מתגייסים לצבא, ואשר במינוח הממסדי מכונים "משתמטים".


אמרת שם בין השאר "שהשירות בצה"ל הוא ערך עליון".


להזכירך: רק במשטרים טוטליטריים שירות בצבא הוא ערך עליון. בגרמניה הנאצית השירות הצבאי היה ערך עליון, כך גם בספרד הפאשיסטית תחת שלטונו של הדיקטטור פרנקו. צבא, כל צבא, הוא ארגון אלים, הירארכי ולא דמוקרטי שמכשיר את חייליו להרוג בני אדם. לכן, במדינות דמוקרטיות שירות צבאי לעולם לא יקבל את המדרגה הנעלה של ערך עליון. אתה מייצג השקפה פאשיסטית מילטריסטית.


מעבר לכך, כאשר מדובר בצבא הישראלי, שמזה 40 שנים הוא צבא כיבוש אכזרי השולט על עם אחר, מדכא זכויות אדם ומבצע פשעי מלחמה, אי שירות בו הוא ערך הרבה יותר עליון מהשירות בו. לכן אני מסייע בכל דרך לצעירים לקבל פטור משירות צבאי. יש מדרגות של אצילות בעילות לסירוב להתגייס. סירוב הנובע מהשקפת עולם הומניסטית או פצפיסטית, לפיהן אין לקחת חלק בפשעי הכיבוש, בהרג ילדים, נשים וזקנים, בענישה קולקטיבית שהיא סוג של אונס קבוצתי שחיילים מבצעים על בני העם הכבוש, היא בדרגת אצילות גבוהה. אולם גם מי שתורתו אומנותו, או מקבל פטור באמצעות קב"ן, כולן עילות מכובדות משום שהתוצאה היא שאיש מהם אינו לוקח חלק בזוועות הכיבוש.


אני מציע לך לשקול שוב את המסע המקרתיסטי שאתה עורך עתה, בהחרמת אמנים ושלילת מקומות עבודה ממי שלא שירתו בצבא. ייתכן שאצא בקרוב למסע הרצאות בגרמניה על תנועות השלום בישראל, ואם לא תודיע שאתה חוזר בך ממסע ההכפשה וההחרמה ממי שלא ביצעו פשעי מלחמה, אציג אותך כדגם אופייני לישראלי שהכיבוש מייצר, אותו כינה פרופסור ישעיהו ליבוביץ המנוח "יודונאצי", זה הרואה בצבא ערך עליון. בכך אתה נכנס לנעליהם של אידיאולוגים ברייך השלישי שראו בשירות הצבאי ערך עליון. כרמיאל הוקמה על אדמות שהופקעו מאזרחים ערבים למען מטרה גזענית של "ייהוד" האזור. בהחרמת אמנים וסגירת מקומות עבודה בשלטון המקומי בפני מי שלא שירתו בצבא, אתה ממשיך את הגזענות שעומדת ביסוד כרמיאל. עצתי לך, לעצור, שאם לא, יחפשו שוחרי זכויות האדם דרכים לעצור אותך. אנא העבר מכתבי לכל ראשי הרשויות המקומיות המאוגדות במרכז לשלטון מקומי.


גדעון ספירו


ברוך שפטרנו


יחיאל חורב, מי שהיה במשך עשרות שנים בתפקיד המלמ"ב (הממונה על הביטחון במשרד הביטחון) עזב את תפקידו. ידיעה משמחת לכל שוחרי הדמוקרטיה.


האיש הזה הוא תזכורת לטרור הממלכתי הישראלי, דגם של סוכן במשטרי עריצות. הוא הקים מעין שירות חשאי פרטי בתחומי משרד הביטחון ללא בקרה ממשית של הציבור, התעלל באנשים, רדף אותם ואסר על פרסום תמונתו ושמו ברבים.


שמו פורסם לראשונה בדיון שהתקיים בכנסת על הכור בדימונה ב-2 בפברואר 2000 אותו יזם ח"כ עיסאם מחו’ל. שמו הוכנס לתוך הנאום וכך נשבר האיפול. זמן מה לאחר מכן עוד ניסה למנוע את פרסום תמונתו אבל לבסוף גם בנושא זה הוסרה הצנזורה.


זכורה במיוחד התעללותו של חורב באסיר המצפון מרדכי ואנונו, הן בתקופת כליאתו, 11.5 שנות בידוד, והן לאחר שחרורו כשהטיל עליו איסורים ומגבלות המונעים את יציאתו מישראל. ואנונו ממשיך להיות אסיר מצפון.


חורב היה כתם על כל המושגים של משטר דמוקרטי, והליכתו היא בשורה לשוחרי החופש. ראוי היה לבטל לחלוטין את התפקיד. לצערי ממשלת ישראל לא בחרה באופציה הדמוקרטית ומינתה ראש מלמ"ב חדש. השאלה עליה אין לנו תשובה כרגע, האם מחליפו ילך במסלול העריצות של חורב, או יפתח דפוסי התנהגות יותר דמוקרטים.


המבחן הממשי הראשון, הוא יחסו למרדכי ואנונו. האם ימשיך בהתעללות או יניח לאיש לצאת את ישראל ולחיות את חייו כאדם חופשי.


תקשורת חופשית בע"מ


ב-6 באוגוסט, יום הטלת פצצת האטום על הירושימה, קיים הוועד הישראלי למען מזרח תיכון חופשי מנשק אטומי, ביולוגי וכימי משמרת מחאה ברחבת הסינמטק בתל-אביב. המשמרת היתה חוליה בשרשרת פעולות בכל העולם, שיצאו בקריאה לחיסול הנשק הגרעיני. המשמרת בתל-אביב הוסיפה את הערך המוסף המקומי בקריאה לפירוק חימושה הגרעיני של ישראל, למזרח תיכון חופשי מנשק השמדה המונית, לחתימת ישראל על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני, לפתיחת הכור בדימונה לביקורת בינלאומית, לחשיפת מקומות הקבורה של הפסולת הגרעינית לביקורת גופים מקצועיים חוץ ממשלתיים. המשמרת הזכירה כי הדרך לאיראן לא גרעינית עוברת בישראל הגרעינית. באחת, מזרח תיכון מגורען, הוא מזרח תיכון מסוכן.
Hiroshima_day  


 יום הירושימה בת"א 


אף עיתון לא דיווח על המשמרת, אם כי כולם קיבלו על כך מידע, לפני ואחרי. היחידים שגילו עניין, היו הרדיו הערבי בנצרת ורשת אל ג’אזירה.


 


אין להם בושה


קורבנות רצח העם בדארפור הם לא יהודים, והם שחורים, ובנוסף הם גם אולי קצת ערבים, אז אין לממשלת ישראל "נציגת העם היהודי שנספה בשואה" שום עניין בהם. כסף ופיצויים אי אפשר להוציא מהם כי אין להם כסף בבנקים בשווייץ, להיפך, הם רק עולים כסף, אז מה התועלת בהם? זה היה רק עניין של זמן עד שממשלת ישראל תחצה את הקו האדום ותתחיל לגרש פליטים מסודן חזרה למצרים, והקו הזה נחצה. הסימנים היו ברורים: שולחים אותם למעצר במחנות במדבר, זורקים אותם בצדי הדרך בבאר שבע, ראש עיריית חדרה מארגן בניגוד לכל חוק קבוצה חמושה שמגרשת את הסודנים שמצאו עבודה בחדרה, מעלה אותם על אוטובוס שיובילם הרחק משם כי לדבריו "העיר אינה פח זבל". בחדרה אין מחאה, וראש העיר בעל הכיפה הסרוגה (בישראל הרבה נבלות ופושעים חובשים כיפה כי זה עוזר, הן בהפחתת עונשים בבתי משפט והן בחיים הציבוריים) לא מסולק בחרון ובקלון ממשרתו. הכתובת היתה על הקיר והיא מומשה – מגרשים תוך אטימות לסכנה הנשקפת לחייהם.


ביום השואה נראה כמובן את ראש עיריית חדרה וראש ממשלת ישראל נושאים נאומים מליציים בטקסים רשמיים בנוסח "העולם לא למד" וכו’. הם כן למדו? שילכו לכל הרוחות.

תגובות
נושאים: מאמרים

28 תגובות

 1. דוד החפש הגיב:

  תגובה ל"השופטים כטרוריסטים"

  מצד אחד אתה טוען כנגד בית המשפט, ומצד שני הימין טוען שבית המשפט הוא בעצם משת"פ של השמאל האמת היא שפשוט בית המשפט בחר בדרך האמצע -כמה שיותר הגנה בכמה שפחות סבל , כמובן במידת האפשר-למשל ביטול העינוים כנגד טרוריסטים, שינוי תוואי גדר ההפרדה, ביטול "נוהל שכן וכו’

 2. איתן לרנר הגיב:

  גדעון שלום ,
  הפעם הצלחת לעורר אצלי את הזעם על כל המתרחש כאן לאחר שהמציאות המרדימה מצליחה להרדים אותי מידי פעם ולקבל את מה שקורה כאן בשיוויון נפש של זומבי.
  תודה על הקול האמיץ והנוקב .
  באותה הזדמנות אתייחס לטורך הקודם אליו משום מה הודעתי מסיבה טכנית נעלמה : כתבת על אלימות נשית גואה והיה ניתן להבין שההקשר לכך הוא הדיכוי והכיבוש . האלימות בכל וכלפי ילדים בפרט אינה תוצאה של הכיבוש בעיני , אם כבר הכיבוש וכל ברעות החולות של בני האדם שתולים בחוסר ברצון לקחת אחריות על כאבים ישנים ומודחקים מהילדות. אמא שמכה ומתעללת עברה משהו דומה בעבר ואינה מוכנה להרגיש את צרכיה שלא מולאו בעבר ולהפנות האצבאע אל האחראים לכך ( מגדליה ) – התוצאה , הילד הופך קורבן ודור חדש של כאב ואלימות יוצא לדרכו .
  בעניין ההדחקה המסיבית הקימת בכל העולם לגבי מצבם האמיתי של ילדים ( גם במצבים בהם הם אינם מוכים אלא"סתם" ננזפים ומבוקרים ומקבלים צעקות מהורייהם ) – שמעתי באותו יום בו דנו בנושא האם מטבריה , שיחה ברדיו בה מרשויות הרווחה נמסר שיש תוכנית כזו המעבירה את אם עם ילדיה לפיקוח וחונכות במרכז מגורים ולאחר מכן היא חוזרת איתם לביתה תחת פיקוח . ההדחקה אינה מאפשרת לרוב בני האדם כנראה לראות באמת שמצבו של ילד חסר אונים התלוי באימו ואביו לכל צרכיו , שווה למצבו של ניצול מחנות ריכוז שסוהריו אינם מעויינים בטובתו . ילד אינו יכול לעשן או לחשוב על משהו אחר על מנת לא לחוש את היסורים ואת השנאה כלפיו והוא מוכרח להדחיק זאת כיוון שהמשמעות היא מוות . בכלל , לו בני האדם היו לוקחים אחריות ומעבדים את כאבייהם הישנים לא היה צורך במלחמות וכיבושים אכזריים .

 3. לנין הגיב:

  בקשר לבית משפט- נו ומה חשבת, שבית המשפט הוא גוף מיוחד, מנותק?
  הוא כלי של שלטון מעמדי כמו כל מנגנון השלטון ולכן אין לצפות ממנו לכלום.
  וכמובן שנישול האיכרים קשור לפרולטריזציה של האיכר החיונית לניצול העבודה הזולה…

 4. סינדי הגיב:

  יש איזו סיבה שחיאל חורב מקבל הקלות לעומת הסקילה, צליבה והוצאה להורג המיועדים בדרך כלל למותקפי ספירו כולל שופטים ? מה עם בית הדין הבינלאומי ?

 5. אבנר הגיב:

  מדינת ישראל – בושה ליהדות

 6. דני אורבך הגיב:

  לא היתה שואה באסיה, והיפנים לא היו נאצים. יפן ביצעה מעשי טבח המוניים, שראויים לגינוי, הוקעה ולענישת האחראים (כפי שקרה, לצערי, רק באופן חלקי). אבל הדיבורים על שואה הם מגוחכים, וגם מספרי הקורבנות שהבאת כאן מוגזמים בפראות (בלי להחשיב גם את מאות אלפי היפנים הלא חמושים שנהרגו בהפצצות בעלות הברית).

  פשעי המלחמה היפניים באסיה לא היו רצח עם, או ג’נוסייד, משום שלא היתה כוונה להשמיד את העמים הללו כקבוצות, וודאי שלא כל יחיד ויחיד, אלא לדכא באופן ברוטלי כל התנגדות לכובש היפני- גם באמצעות מעשי טבח המוניים "למען יראו ויראו". יפן היתה בהחלט מדינה פושעת במלחמת העולם השנייה, אבל לא צריך להגזים. וודאי שפשעי יפן אינם מצדיקים את פשע פצצת האטום בהירושימה ובנגסקי. הילדים היפנים שנהרגו שם בוודאי שאינם אחראים לפשעי ממשלתם.

 7. דני אורבך הגיב:

  אני מצטער לומר לך, גדעון, אבל ניכר שאתה לא מבין יותר מדי במודיעין ובאבטחה. ברור שאפשר לעבור כל מעגל של שומרים, ומתנקש תמיד יכול להצליח במטרתו- אבל מעגלי אבטחה אכן יכולים לסכן התנקשויות רבות. מה גם שתזכור, שמעגל אבטחה נוסף, חשוב ובלתי נראה, הוא מעגל האבטחה המודיעיני. אתה לא ידוע כאדם שמתכנן להתנקש בראשי ממשלה, וגם לא שייך לקבוצה שיש בה אנשים שמתכננים לעשות זאת. אותן הקבוצות אמורות להיות במעקב השב"כ, ואני מקווה שלפחות לאחר רצח רבין אנשי השב"כ עושים את מלאכתם נאמנה במעקב אחרי הקיצונים היהודים מימין.

 8. נתן. הגיב:

  לגדעון.
  עשית מארב עם צינור?

  גם אני קראתי את ספרי חסמב"ה כשהייתי ילד,אבל הגיע הזמן להתבגר……

 9. נתן. הגיב:

  אם מדינת ישראל לא תהיה חזקה היא לא תשרוד כאן אפילו יום אחד.מי שמטפח באדיקות כל כך גדולה א ת מיתוס "הנכבה" ושאר פשעי הציונים המדומיינים,לא יחמיץ אפילו את ההזדמנות הקטנה ביותר להביא לחיסולה של "הישות הציונית".

  ולכן יש לראות בפצצת האטום דווקא אמצעי שיכול
  למנוע מלחמות ושפיכת דמים מיותרת, כדאי להזכיר שהתומך הראשי של מדיניות הגרעין היה ראש ממשלת ישראל דוד בן גוריון, שראה באופציה הגרעינית מפתח לאי מלחמה, ואולי גם לשלום .

  בן גוריון הבין שמדינת ישראל נמצאת ב"מלכוד" לעומת הערבים: בעוד שהערבים יכולים להרשות לעצמם להפסיד בכול המערכות הרי שישראל אינה יכולה להרשות לעצמה אפילו הפסד אחד., לאורך ימים, הבין בן גוריון, שישראל לא יכולה למצוא שום אפשרות של עמידה קונבנציונאלית בפני עוצמתם המספרית של הערבים, והפתרון היחיד כנגדם יהיה השגת אופציה גרעינית כגורם מרתיע וכ"מוצא האחרון ".

  יש לציין שתפיסתו זו של בן גוריון נתקלה בהתנגדות מצד יגאל אלון, שהאמין שאף איום הפצצה שבידי ישראל לא ימנע מהערבים להמשיך להיאבק בה. אלון העדיף להשיג את יעדי ההרתעה של ישראל באמצעות מלחמות קונבנציונאליות. אלון ראה את הערבים כ"בלתי?רציונליים" מעצם טיבעם.

  יוצא איפה שדווקא ספירו (כמו יגאל אלון) תומך במלחמות אין סופיות.

 10. מה גדעון ספירו עשה ביום הזיכרון ליותר מ-100 אלף טבוחי מנילה הגיב:

  שנרצחו ע"י הצבא היפאני הנסוג בפברואר 1945?

  עושה רושם שבתור גרמני הרגישות של ספירו גדולה במיוחד כשמדובר בקורבנות בעלי בריתה של ארץ מולדתות כי כל שנה הוא לא לאה להשמיע מחדש קולות יללה על הירושימה. אבל היללות שלו משולות להכחשת השואה האסיאתית שביצעו היפנים.

  כפי שכתב מקור אחד:

  The Manila Massacre is just a small portion of what has come to be known as the Asian Holocaust, where over 15 million Chinese, Korean, Filipino, Indonesian, Burmese, Indochinese civilians, Pacific Islanders, and Allied POWs were killed. As Wretchard points out, there are no special ceremonies or world-wide attention for these dead like there are in Hiroshima. There are no doves released into the sky to signify the horror. There are just a few survivors to tell the story and they are dying off now in great numbers. Remember this story when you hear the peaceniks howling about the bombing of Hiroshima and Nagasaki. Contrast the fatality numbers in those bombings with the 15 million innocent lives the Japanese took in their quest for domination in the East.

 11. עיניים לראותEYES2C הגיב:

  אולי עדיף בד"ץ? כי כש"תקנות" של "מפעל ההתנחלויות" מתקבלות ללא כל ערעור והצדק הוא של "המפעל", הופעות "תקנות" ל"קלקלות" מתוקנות, ולקללות. הבה נזכיר: העולם כבר שפט שופטים שהכשירו עוולות ורציחות דין ע"פ חוקי נירנברג… הבה נוסיף ונזכיר שיש לנו גם "בג"ץ של מעלה" שיושב בבנין אחר ומגודר, שמור וסודי, אי-שם, ולבג"ץ הזה התיר ה"עליון" לחרוץ גם דין מוות… וגם על החלטותיו אין ערעור. ולבג"ץ הזה גם "יחידות הוצאה לפועל" ותליינים. אלה שמכבסת המילים קוראת להם "עוצרי המבוקשים" – ידידינו "המסתערבים" [השבוע למדנו שגם ל"משמר הגבול" -איזה גבול? איזה משמר?] יש כזו יחידה. ומשום מה "המסתערבים" נכשלים כמעט בכל מעצר, וקורבנם נקבר. וגם על התידוק לקיומה שך הבת היחידה הזאת אין הבג"ץ הזה מערער. לא ביניש וכמובן לא פרידמן. כי יש לנו כאילו מדינה, שתי אצבעות על המפה מרואנדה… ולמה רצחו מנהיגי הטוטסי את הצדק ואת בני ההוטו? ולמה החזיקו בני ההוטו בעמדות הכוח לפני שנרצחו? והאם רק להם מותר טיהור אתני? ומה אנו למדים מכך? ומדוע מעשי הפשיזם כה מדבקים? ולמה גם בני קורבנותיהם נדבקים? שאלות יש. תשובות אין.

  הבג"ץ של כיבוש צריך היה מזמן למצוא לו מדינה אחרת!
  משמגר, דרך ברק עד ביניש – נראה כאילו ישב בקיגאלי שברואנדה – בזמן הטבח בהוטו!

 12. עלי הגיב:

  כל פושע מצוי משתמש בטעונים הדומים לטעוני ספירו כדי להצדיק את מעשי פשעו
  "החברה הישראלית לא צודקת ופושעת"
  "ראשי המדינה גנבים אז גם לי מותר"
  "האדם הממוצע הוא כמוני רק שאין לו אומץ "
  ההשואה של החרמת קרקע לצורך בניית גדר לכניסה לתוך הסלון היא מופרכת לחלוטין
  הצידוק שנותן ספירו לטרור לרצח להפגזה בקאסם של עיר שלמה הוא פשע לא יסולח !
  אבל נניח למוסר
  נתרכז במציאות בלבד
  בין לאדן החמס הגיהאד החיזבאללה ואירן אינם נלחמים כנגד הכיבוש
  המניע של "לוחמי החופש " האלה הוא מצוות הגיהאד
  המניע שלהם הוא המלחמה כלומר מניע פאשיסטי גזעני ומלחמתם היא מלחמה טוטלית
  גם השלטון שהם רוצים ליצור
  שלטון איסלמי נוסח הטליבן ואירן הוא שלטון שמחזיר את הציויליזציה לימי הביניים ושלטון האינקויציה
  אז תפסיק לספר סיפורי בדים וליצור השואות וגזירה שווה ומוטב שתראה את המציאות כפי שהיא במלוא כיעורה ונוראותה !!

 13. גדעון ספירו הגיב:

  לנתן,
  לשיטתך אין רע בתפוצת נשק גרעיני. ככל שיותר מה טוב, כי זה ימנע מלחמה. הקהילה הבינלאומית סברה כי תפוצת נשק גרעיני מסכנת את היציבות ואת השלום, כי לעולם אינך יודע מי הוא המנהיג המטורף או המוטרף או השוגה בהערכה, שיפעיל נשק גרעיני ויסחוף את הצדדים הנצים להשמדה הדדית. על כן המציאו את האמנה הבינלאומית למניעת הפצת נשק גרעיני, שעד היום חתמו עליה למעלה מ-160 מדינות.
  בניגוג אליך אינני קונה את התעמולה הרשמית, בקשר לגרעין הישראלי ומנסה להפעיל שיקול דעת עצמאי. המציאות מראה שהחימוש של מאות פצצות אטום בישראל מאיץ מרוץ חימוש גרעיני במזרח התיכון, ומגדיל את הסיכון לעימות גרעיני שעלול להסתיים בהשמדה הדדית. הדברים נכונים בהבלטה רבה באזור מסוכסך ונפיץ כמו שלנו, כשליד ההגה, הן הישראלי והן במדינות אחרות נימצאת מנהיגות הרפתקנית.
  המציאות הראתה שהחימוש הגרעיני הישראלי לא רק שלא מנע מלחמות אלא בחסותו ישראל יזמה מלחמות, הן בשטחים הכבושים הן עם מדינות שכנות.
  המסקנה שלך כי מי שמתנגד לנשק גרעיני תומך במלחמות אין סופיות דומה מבחינת הגיונה הפנימי למסקנה של חסידי חב"ד כי מי שלא רואה ברבי מלובביץ את המלך המשיח תורם לכלייה של מדינת ישראל.

  בעניין פשעי המלחמה של יפן,
  הירושימה הפכה לאחד הסמלים של מתנגדי הנשק הגרעיני. אין לכך שום קשר עם הצדקת פשעי המלחמה של יפן. פשעים אלה קיימים לדראון עולם, וחזקה על המדינות שנפגעו, כמו סין, קוריאה והפיליפינים, שלא יתנו להם להישכח, ובצדק.
  הטלת הפצצות על הירושימה ונגסקי הציתו דיון רב שנים בארה"ב ומחוצה לה באשר להצדקת הצעד הדרסטי הזה. מחקרים אחרונים הוכיחו כי יפן עמדה לפני כניעה גם בלי פצצות האטום, והטלתן היה צעד ראשון לקראת העימות עם בריה"מ על ההגמוניה בעולם עם סיום מלחמת העולם השנייה.
  ארה"ב סברה כי הנשק הגרעיני בידיה יעניק לה את הבכורה מול בריה"מ שאז טרם הייתה בעלת נשק גרעיני. מה שקרה היה בדיוק להיפך. הנשק הגרעיני האמריקני האיץ את מרוץ החימוש וגרם למיקוד המאמצים הסובייטים להשיג את הפצצה.

  הכותב מזכיר את היותי אזרח גרמניה, מי שהייתה בעלת בריתה של יפן במלחמת העולם השנייה. מה שמוכיח שוב את ההגיון העקום של הכותב (אולי זה אותו נתן?) שהרי אני אזרח גרמניה הדמוקטית הפוסט מלחמתית. גרמניה הנאצית, בעלת בריתה של יפן הקיסרית, שללה ממני את האזרחות. הכותב סבור כנראה כמו האנגלים בשעתו, שעצרו מהגרים יהודים מגרמניה שברחו מהנאצים, "כנתיני מדינת אויב" עד שנפל להם האסימון. נראה שהכותב (נתן?) טרם התעדכן וסבור כי גם אני הייתי נתין של מדינת אויב, אי לכך עלי להזכיר: במלחמת העולם השנייה הייתי עם בעלות הברית.

 14. גדעון ספירו הגיב:

  לעלי,
  אצלך ההיסטוריה של הכיבוש הישראלי מתחילה עם החמאס והגי’האד ואצלי היא מתחילה ביוני1967. אז לא היה חמאס. לפני החמאס היו מעשי הכובש הישראלי בדמות הרג אזרחים, התנחלויות, הפקעת קרקעות, ענישה קולקטיבית. החמאס בא הרבה יותר מאוחר, וכאשר הגיע, הכובש הישראלי בקוצר ראותו עודד את התנועה, דיפן אותה, העדיף אותה על אש"ף, כי אז השלטון הישראל היה נתון בהיסטריה אנטי אש"פית.
  השמאל הישראלי הזהיר את הממשלה מפני עליית תנועות דתיות פונדמנטליסטיות, וקבע כי מוטב להידבר עם אש"ף החילוני ולסגור איתו עניין. ממשלות ישראל סירבו לשמוע. עתה אנו אוכלים את מטעמי הכיבוש.
  יחד עם זאת, רצוי לא לעשות מישמש ולזווג את החמאס עם בן לאדן. יש ביניהם הבדל. החמאס בפירוש מגביל את פעולתו נגד ישראל ובעיקר נגד הכיבוש. ישראל תרמה לכך שחמאס נתפש בעיני חלק גדול מהעם הפלסטיני כלוחמי שיחרור, וכל עוד מטרתם להיפטר מהכיבוש, אין לי טענה למטרה, אלא בעיקר לחלק מהשיטות כמו פגיעה מכוונת באוכלוסיה אזרחית בלתי לוחמת. (מדיניות ישראלית שהחלה עוד בטרם החמאס, והחמאס חיקה אותה).
  כאדם חילוני אני רואה באידיאולוגיה של החמאס, גם ללא קשר לישראל, אויב, בדיוק כמו מקביליהם היהודים בדמות רבני ההתנחלויות, נוער הגבעות וגוש אמונים. התרומה הישראלית למאבק בחמאס צריכה להיות קודם כל בסיום הכיבוש והסרת המצור הישראלי.

 15. פזית הגיב:

  מזמן לא קראתי טור ימני כל כך באתר המתיימר להיות שמאלני. מציעה לגדעון לוי לחפש אכסניה הולמת יותר את צבעיו ודעותיו ("מעריב"?)

 16. עלי הגיב:

  לספירו
  אני זוכר מצוין את המאמצים הרבים שעשה השמאל אצל הפלסטינים
  מתי פלד העיד שלקח לו 30 שנה לשכנע את אש"ף לדבר על שלום והכרה בישראל
  אנשי מצפן ששיתפו פעולה עם החזית הדמוקרטית מספרים על הקרע ביניהם לבין חבש לאחר רצח מעלות
  יש לזכור שהפלסטינים היו תחת כיבוש מצרי וירדני עד 67 ובתקופה ההיא הם באמת ראו עצמם כירדנים וכמצרים
  רק בשנות השמונים התחיל אש"ף לדבר על הכרה בישראל וזה היה לאחר שסלקו את ערפאת מלבנון ורק תוניסיה קבלה אותו
  מכיון שההתנחלויות החלו בשנות השבעים כאשר הפלסטינים פעלו לפי האמנה הפלסטינית אין בהתנחלויות שום מעשה פשע אלא תגובה ללאומנות הערבית (גם בהתחשב בטענת הפלסטינים לזכות השיבה ההתנחלויות מוצדקות)
  דרך אגב
  הפלסטינים התחיבו לכנס ועידת משפטנים ולנסח מחדש את האמנה אבל לא עשו זאת משום כך חבש הצהיר ב-2003 שמבחינתו האמנה הישנה תקפה !
  אנחנו יודעים על הויכוח בתוך אש"ף בשנת 1977
  כאשר הוצעה להם אוטונומיה (במסגרת השלום עם מצרים)כאשר ברור לכולם שאוטונומיה כזו תוביל למדינה אבל ערפאת סרב (הוא העדיף את הכיבוש)
  (אש"ף היה וכך נתפס בישראל כעושה דברם של מדינות ערב וברית המועצות)
  נעזוב את ההיסטוריה שבה אתה נוטה לא לדייק
  ונחזור למציאות
  הטעונים שלך שישראל הקימה את החמס מזכירים את הטעונים של השמאל האירופאי או את הטעונים של חומסקי
  לפי הטעונים האלה מדיניות החוץ של ארה"ב היא הגורם העקרי לעלית בין לאדן
  האמת היא שהפונדמנטאליזים האיסלמי קיים ללא קשר לארה"ב
  החמס קיים בתוך האידיאולוגיה בתוך האנטישמיות הערבית בספרות בחינוך ובטלויזיה
  החמס הוא תולדה של טיפוח נושא הפליטים
  (שם דוקא האינטרס של ישראל למען חיים טובים יותר לפליטים )
  אני לא קונה את ההסבר של השמאל שפיגוע התאומים ההתאבדויות בעירק בישראל בלונדון בבאלי באפגניסטן הם תוצאה של מדיניות המערב
  או של כיבוש (מילת המפתח אצלך שמסבירה הכל)
  ההתאבדויות הם תוצר של הפונדמנטליזים האיסלמי
  התופעה הזו אינה קימת באפריקה בדרום אמריקה שם הדיכוי הוא עשרות מונים גדול יותר וחוסר התקוה שם גדול פי כמה !
  בקיצור
  העולם האיסלמי הכריז מלחמה כנגד המערב
  ואנחנו נמצאים בראשיתה של אותה מלחמה
  (הטעות שלך שאתה חושב שבעולם האיסלמי קימים מתונים לדעתי כולם חושבים אותו דבר רק נוקטים בטקטיקה שונה !)
  ישנה חולשה נוראית בעמדה שלך
  כל דבריך מתרכזים בעתיד אם ישראל תפסיק את הכיבוש ותמלא את רצון הפלסטינים אז…..
  וכאן מתחיל הענין
  כל הסימנים מעידים שאז תיפרוץ מלחמה איומה עם עשרות אלפי הרוגים משום כך רבים מאנשי השמאל לא מסתפקים בסיום הכיבוש אלא רוצים במימוש זכות השיבה והקמה מדינה דו לאומית
  וגם זה פתרון חסר סיכוי לחלוטין !!

 17. דניאל הגיב:

  גדעון – אני מסכים עם כל מלה, שכתבת כאן ואף יותר מכך – לדעתי, חיוני לפעול, בעולם כולו – מי שיכול/ה בחו"ל ומי שאינה/ו כה עשיר/ה – באינטרנט, בכל שפה הידועה לה/ו, על-מנת לנתץ, אחת ולעולם, את מיתוס ה"בעלות היהודית על שואות", שהוא *ה*מנוע, בה"א-הידיעה, להכחשת-שואות, מאז ארמניה (שעל הזיג-זג של חבר-הכהניסטים ההוא של "בני-ברית" בנגע אליה כבר שמענו….נו, אני עוד זוכר להם, כיצד הגיבו, כאשר בריון פשיסט משלהם, "העניק" לשולה, כאשר היתה שרה וביקרה שם, אגרוף בבטנה… ביביסטים, כולם) ועד לדארפור – בה, כמובן, מתרחשת שואה, רק במידה, בה משרת הדבר, את התעמולה היהודית: כאשר צריך, להצדיק את הכיבוש, צווחים אולמרט, ביבי, יצחק נוי ודינה פורת (יחד עם כל קהל-הטוקבקיסטים אשר-להם) "והערבים מה, צדיקים?!? הם מבצעים רצח-עם!!!!!!!1″. אבל, כאשר פליטי וניצולי אותו רצח-עם, מידפקים על שערי-ישראל – מתנהגים הם ב??ד?י?ו?ק, כשווייץ בשעתה (כמה מתאים!!) וצורחים עליהם "ראוס!! ראוס!! ראוס!!" וכמה מתאים, באמת, שאיש חובש-כיפה, יעמוד בשורה הראשונה, של מתקפת-הגירוש הזאת… היהדות תמיד, מאז ומעולם, העדיפה לבחור בספרי "עזרא" ו"נחמיה" – ולעולם לא, במגילת "רות".

  צריך, אחת ולתמיד, לחשוף את צביעות המשטר היהודי=ציוני=כהניסטי, בנושא הזה. אישית, אין לי ולו שמץ-כוונה, לעמוד בצפירה. נ?ה?פ?ך-הו?א.

 18. לנין לנועם הגיב:

  מקורה בתנאים חברתיים מיוחדים, והיא תעלם כאשר הם יעלמו, בדיוק כמו כל אידיאולוגיה אחרת.
  כשאתה אומר "שנאה דתית פונדמנטליסטית…" אתה באמת חושב שזה מספיק? בזה פתרת את הבעיה?
  ומאיפה השנאה הדתית… נפלה? מהשמיים?
  כמו כל מצטט טוב של התעמולה הבורגנית, אתה סתם זורק מליצות ריקות מתוכן ומנותקות מהקשרן החברתי-כלכלי.
  איזה מזל שיש אותך שתכניס לנו "השמאל יפה הנפש" קצת שכל לראש.

 19. נועם הגיב:

  התפיסה כי השאהידיות/ג’יאהדיזם מקורה בייאוש מזמן אף פעם לא היתה מקובלת על חוקרים בתחום, מקורה בשנאה דתית פונדנמלניסטית יוקדת, ותו לא.

 20. דני אורבך הגיב:

  דניאל, מדוע כל תגובה שלך מזכירה צווחות היסטריות? האם כל מי שאינו חושב כמוך הנו כהניס"ט? האם החברה הישראלית מורכבת רק מכהניסטים, כאשר רק דניאל וקומץ מחבריו נמצאים בשמאל?

  האמת, אתה קצת מזכיר לי את אנשיו של ברוך מרזל (יש אפילו דמיון בסגנון הכתיבה, באמת)- שמכנים את אפי איתם וזבולון אורלב "שמאל מתון" ואת הליכוד "שמאל קיצוני". גם מבחינתם רק הם ימין, וכל השאר שמאל. כך תמיד קיצונים- ממרזל עד לדניאל. האמת היא, שאין הרבה הבדל בין השניים.

 21. גדעון ספירו הגיב:

  לעלי,
  הגישה שלך היא אנטי היסטורית, סטיראוטיפית מהולה בגזענות. זה בא לידי ביטוי במשפטים בהם אתה אומר שאין איסלאם מתון וכולם קיצונים, או שההתאבדויות הם תוצר של הפונדמנטליזם האיסלאמי.
  שתי הקביעות אינן נכונות. יש איסלאם מתון, בדיוק כפ שיש נצרות מתונה ויהודות מתונה, ויש איסלאם קיצוני פונדמנטליסטי כפי שזה קיים בנצרות וביהדות. הטקסטים של בן לאדן לא שונים מהותית מהטקסטים של כמה מאלה שמכונים "רבני ישע".
  דומה שהזכרתי בתגובתי הקודמת שההאידיאולוגיה של החמאס היא אויב לכל אדם נאור, ליברלי, סוציאליסט . יש באמנת החמאס גם משפטים הלקוחים מהאנטישמיות הקלאסית (כמו הסתמכות על הפרוטוקולים של זקני ציון כמאפיין התנהגות יהודית). עובדות אלו אינן גורעות מניתוח היסטורי לפיו יש קשר בין הזינוק של הפונדמנטליזם האיסלאמי לבין ניצול מחפיר של ארצות העולם השלישי בידי מעצמות המערב, בראשן ארה"ב והחברות הרבלאומיות, רבות מהן בשליטה האמריקאית, לבין המשטרים המושחתים באותן ארצות שממומנים בידי אותן חברות. רק עיוור שוטה וקטן לא יבחין בעובדה שמשטרו העריץ והמושחת של השאח באיראן, שנתמך בידי ארה"ב וישראל, היה המאיץ שהביא למהפיכת חומייני. עובדה זו לא מצדיקה את עריצות המשטר הדתי, אבל אין אנו משוחררים מלראות את שרשרת המאורעות.

  בנושא ההתאבדויות: הטמילים בסרי לנקה, שאינם מוסלמים, השתמשו בשיטה זו במאבקם לעצמאות הרבה לפני החמאס.
  בניגוד אליך אני כולל בתחום ההתאבדויות גם חיילים המוכנים להיהרג במלחמות חסרות שחר. כפי שקנאי האיסלאם מאמינים שבגן עדן יחכו להם 77 בתולות כך מאמינים חיילים ישראלים לשטיפות המוח שבהליכתם למלחמה מטומטמת בלבנון הם מצילים את ישראל או נלחמים "על קידוש השם" או יוצאים "למלחמת מצווה" על פי פסיקות רבנים אלה או אחרים.

 22. שוכמאכער מוסיף: הגיב:

  הכפיל יושב במכונית שרד, גלוי. רוה"מ בתלבושת שבכני"ק עם משקפי שמש במכונית אחרת, צנועה יותר. גם הוילונות משחקים תפקיד.

  לחילופין, השיירה עוברת ברוב מהומה, ורוה"מ – במכונית רנו מגן 1600 דיזל משתרך בנחת בנתיב אחר, עוטה כאפייה או פאה נוכרית ג’ינג’ית ומשקפי פלייבוי, כשאחריו אופל קאדט עם שבכניקי"ם בבגדי טניסאים של "הפועל".

  מה חשבת, שעשו אותם באצבע?

 23. ומיכאל שרון מבהיר: הגיב:

  ואם ישאל השואל, לשם מה בכלל שיירת שרד יקרה, וכי אי אפשר להגניב את רוה"מ ממקום למקום? והתשובה – זה אפקט הממלכתיות, חלק מהדרו של השילטון, גורם מעורר יראה וכבוד והאללה. "שיירת הראיס" או "השולטו עבדול חמיד" או שיירת המרכבות של ה-roi du soleil לואי ה-14 בחלפו בדרכי המדינה.

  אשר לאיש עצמו, פרט לאפקט השילטון, לאיש עצמו אין ברוב המקרים כל חשיבות, זוהי לרוב דמות יצוגית (פרט למקרים כמו הוגי דעות ואג’נדות כוללות כטוני בלייר, הוגו צאבז או רובספייר, להם יש משקל עצמאי מסויים), המכניסה נימה אנושית, בגובה העיניים, להחלטות ולמהלכים של מנגנון בירוקרטי ולאינטרסים של שדרה הגמונית.

  דמות להדבר עמה.

  זאת בדומה לישוע, האמור כבן האלוהים, לבטא בכל את מסרי האב, אלא שהנימה האנושית והתגובות האנושיות של "הדבר שהתגלם בבשר" מאפשרות הידברות בגובה העיניים.

 24. ליליאן, שאלה למיכאל הגיב:

  בענין ישוע, האם זה לפי המסורת הקתולית או הפרוטסטנטית?

  האם תוכל גם להמליץ על

 25. מיכאל שרון הגיב:

  ליליאן, זה על פי הנצרות בכלל, ומעוגן בארבעת הבשורות.

 26. חייל צהל הגיב:

  אתם מתעלמים מהתמונה הכוללת שוב ושוב, וחבל.
  האיומים על מדינת ישראל הם לא רק מבפנים.
  5 מלחמות קשות מאוד עברנו, שהיוו ללא ספק סוג של איום על קיומה של מדינת ישראל.
  איפה היינו, אם רב צעירנו היו מקשיבים לשמאל המטיף להשתמט???
  הכיבוש איננו צודק. וגם לא כל כך מביא תועלת. אבל ללא צבא, איומים ישנים כמו חיזבאללה (לא כל כך ישן), סוריה ואף איראן, יוכלו לשחק בנו כחומר ביד היוצר. המחשבה על כך שישראל איננה זקוקה לצבא כלל היא מגוכחת, ומפספסת את המציאות. "ערך עליון" או לא, העם היהודי בארץ זקוק למגן.
  הניסיון להציג על חייל כחיה צמאה דם מעליב ופוגע, ורק מוסיף לקרעים שיש גם כך במדינת ישראל. צהל נבנה בראש ובראשונה להגן על תושביה של מדינת ישראל, גם הכותבים בפורום הזה ממש, כפי שעשה ועושה בשבילם 60 שנה. אפילו הכיבוש עצמו נולד בשביל להגן על אזרחי ישראל, הרבה יותר מאשר לפגוע בפלסטינים.

  תשאלו את עצמיכם היכן היינו(או לא היינו) אם צהל לא היה קיים כלל, והיכן נהיה אם מחר כל חיילנו בסדיר ובמילואים יזדכים על הציוד בבקום.

  צהל מורכב מחתך של האוכלוסיה הישראלית. מינוס הערבים, שלדעתי לגיטימי שלא מתגייסים,אך ראוי שיעשו שירות לאומי כולל, והחרדים, שמאוד לא לגיטימי שלא מתגייסים.
  בצבא יש את כל סוגי האנשים, מכל השכבות הכלכליות, ומכל העדות. חבל, שחלק מצעירי המרכז, וברובו הבנות, אינם מתגייסים. אלו שכן עוד מוכנים לתרום למדינתם בודאי לא יתגייסו לתפקיד קרבי, רק מעטי מעט מאוכלוסית המרכז בתפקידים קרביים, ומסתפקים בתפקידי בדיחה באחד מהבסיסים העמוסים כח אדם…
  אף צבא לא אמור להיות נאור. אבל אם האוכלוסיה הנ"ל הייתה מתגייסת גם לקרבי, אז צבל יכל להיות יותר ערכי ממה שהוא היום.

 27. חייל צהל הגיב:

  ברצוני גם לחזק את הדברים בנוגע לפליטים מסודן. אני נחמץ כל פעם מחדש לשמוע שהמדינה שעמה סבל הכי הרבה מסגירת שערים לעת צרה, סוגרת את שעריה בפני עם שסובל כפליים, בדיוק כמו היהודים ב-1945. גם רצח העם, וגם אדישותם ואטימותם של המדינות הדמוקרטיות בעולם….

 28. מ?ה א?ת??ם רו?צ?ים ? הגיב:

  א?יש ק?ר. א?יש ז?ר. א?יש מו?ז?ר. ז?יפ?ט. א?ד?ם לא י?ק?ר.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים