הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-10 בספטמבר, 2007 23 תגובות

קבוצת ניאו נאצים נתפסה בגוש דן ושוב מתלהמות הרוחות ונשמעות קריאות מחברי כנסת ועד לאחרון הטוקבקיסטים, להעמידם לדין ולמצות איתם את העונש החמור ביותר שאפשר, לתקן את חוק השבות, לעשות כך ולעשות אחרת. דבר אחד חייבים אנו להבין, אסור להעמידם לדין כי פגעו ביהודים, כי הם אנטישמים, צריך להעמידם לדין ולהוקיעם כי הם שונאי אדם, כי הם גזענים, כדי שתחדל שנאת האדם במחנינו שתחדל הגזענות במדינתינו.

מי שקורא להענישם ולהוקיעם כי פגעו ביהודים או כי האידאולוגיה שלהם אנטישמית אומר בעצם שהיהודים הם הגזע העליון ובכל אחד אחר תפגעו. צריך להוקיע את הניאו נאצים לא כי פגעו בבני דתינו אלא כי פגעו בערכים המקודשים של זכויות אדם, של שוויון ושל חופש.


כל ניסיון אחר להאשימם הוא נאציזם הפוך!


בל נחטא ביצר הנקמה ונהפוך לגזענים צמאי דם. בואו נוקיעם תוך גאווה של עמידה על ערכי המוסר והצדק האוניברסליים וכך נוכל לומר בפה מלא, פושעים אתם כי פגעתם במוסר, פושעים אתם כי פגעתם באדם באשר הוא אדם.

תגובות
נושאים: עדכונים

23 תגובות

 1. דניאל הגיב:

  טוב, כמובן שכולנו כאן נסכים על כך… הצרה היא, שהציונות איננה טובה בהרבה מן הנאציזם.

  קח למשל שניים מראשוני תוקפיה, של התופעה שנתגלתה – ח"כ זבולון אורלב וח"כ אפי איתם. שניהם פונדמנטליסטים דתיים חשוכים, גזענים (דעותיו של אפי איתם, לגבי תושבי ואדי עארה למשל, הן בעלות דמיון מחריד, לדעות הנאציות בשנות השלושים, לגבי יהודים…) והומופובים. לשמוע או?ת?ם, מברברים נגד נאציזם… נו, מה אומר ומה אדבר.

  האין גבול לצביעות הציונית? כנראה שאין.

  מי שמוכן לחיות בשלום עם מצב, בו מדינה טובחת בילדים צעירים, רק כי הם "פלשתינאים מבית חנון ועזה מסייעת לטרור בלה-בלה-בלה", אינו שונה במאום, למעשה, מחבורת חולי-הנפש האלה, שנחשפה בפתח-תקווה. אותו הדבר בדיוק.

 2. ע.ג הגיב:

  גם כותב המאמר וגם דניאל ניתקו את הקשר בין המח שלהם לבין הפה והיד. אין אנטישמיות, הציונות היא כמו הנאצים. תוצרים מובהקים של מערכת החנוך הישראלית הכושלתשאינה מקנה לחניכיה ידע מינימלי בהיסטוריה וערכים אנושיים בסיסיים. לפעמים התוצאה היא אפי איתם ולפעמים דניאל.

 3. רמי הוד הגיב:

  דניאל כותב:
  הציונות אינה טובה בהרבה מן הנאציזם.עכשיו קראו את המשפט הזה פעמים רבות וברוח התגובה המעולה והנכונה של ע.ג אוסיף ואיייעץ לדניאל לתרום את האמירה האומללה והמטומטמת לפנתאון הימין "הערבים הם כמו נאצים", "לזרוק את כולם לים" וכ"ו. יש אנשים שבמקרה נולדו מול סניף של תנועת נוער שמאלית ופיתחו עמדות "שמאל" אך לעד ערכיו הפנימיים של נוער בית"ר או נוער הגבעות יהלמו יותר את מי שהם באמת.
  חג שמח

 4. דניאל לע"ג הגיב:

  תמשיך תמשיך, אתה מוכיח את טענותיי.

 5. רצוי לציין הגיב:

  שהאג’נדה המגוכחת של הילדים מפ"ת כללה גם היטפלות להומוסקסואלים ועובדים זרים, בצורה שאינה זרה למשטרת ישראל עצמה.

 6. נתן. הגיב:

  לפי ההגיון של שטיינמץ, מי שמגנה רצח של ערבים הוא גזען שחושב שערבים הם גזע עליון.

 7. לנין הגיב:

  תופעות כאלו נפוצות בקרב זעיר בורגנים או מהגרים.
  כמו הנאצים האלו יש גם כנופיות של עולים יהודים, או של "צברים" שמרססים כתובות מוות לערבים, ולא לשכוח את "נוער הגבעות", כינוי תמים לחבורות של נאצים בכל רמ"ח אבריהם שאליהם כמובן המשטרה לא נותנת את דעתה (כמו שצריך, "במדינת היהודים" המשטרה צריכה להשקיע יותר משאבים לתפוס את מי שריססו צלבים על בתי כנסת מאשר עוקרי עצים ושוחטי איכרים מהשטחים. בשביל מה הקמנו מדינה אם לא בשביל זה… חה חה חה).

 8. אסף הגיב:

  כותב המאמר והמגיב דניאל מסבים לצד השמאלי במפה רק נזק. צד אליו אני משתייך. ללא גאווה ובאכזבה אני יכול להעיד ששמעתי את קולו של השמאל ההזוי.

  דניאל וגם כותב המאמר מאביסים (מפטמים) את דעותיהם ומחילים אותם על כל דבר, ללא קשר לתוכנו.

  כותב המאמר מדבר על "נאציזם הפוך". אני אמנע להתשמש במושג "נאציזם". כותב המאמר שמחשיב עצמו לבטח אולטרא שמאלני הפך עיוור למה שעומד לנגד עיניו. הניסוח שלו כאילו מוריד משנאת היהודים כי הם יהודים. זו כמעט אנטישמיות בפני עצמה.

 9. אסף הגיב:

  דניאל. גדעון לוי הוא אדם העוסק בפרוייקט עיתונאי חשוב מאין כמוהו. מתאר את הכרוניקה של המציאות המזעזעת בשטחים הכבושים. עושה עבדותו נאמנה. מי ייתן ויום מן הימים יקבל פרס ישראל (מתוקנת) על עבודתו.

  אתה לעומת זאת- מעוות המציאות העומדת לנגד עיניך ועושה עוול גדול לגדעון לויים שבינינו כאשר הם צריכים להגן על עצמם גם מאנשים כמוך. הזויים וחסרי כל שחר שעוסקים בהשוואות מוסריות בין הנאציזם לציונות.

  ולא שזה עניינך ממש אבל הצבעתי חד"ש כי מעלי ההצעות ומחוקקי החוקים שם נראו לי ראויים ביותר.

  ואתה ידידי- קרוב יותר ימינה מאשר שמאלה.

 10. דניאל הגיב:

  אני ממליץ בחום לרמי הוד, לאסף ולכל חבריהם למר"צ (או למערך), שיקראו את הטור של גדעון לוי היום ב"הארץ". אולי יפקח את עיניהם קצת ויבינו, סוף-כל-סוף, באיזו מדינה הם חיים, מהי מהות הציונות ועד כמה מהפיכה סוציאליסטית של אנשים בריאים (=חפצי-שלום) היא, אכן, צו-השעה.

  וכפי שקורה יותר ויותר לאחרונה – "לנין" הוא היחיד כאן, המגיב לעניין.

 11. סטאלין הגיב:

  הציונות לא שווה לנאציזם, אבל גם הנאציזם לא התחיל בטרבלינקה. אם נבליג על הכיבוש האכזרי ונשכח את גירוש אלפי הפלסטינים ב-1948, אנו פותחים דלת להתדרדרות מהירה לכיוון של ג’נוסייד.

 12. רמי הוד הגיב:

  דניאל היקר,
  כן,כן, זה מאוד נחמד לראות את העולם בשחור ולבן ולהתייחס לכיבוש ולמציאות הישראלית-פלסטינים במונחים כנאציזם,פשיזם ואפרטהייד. זה גם נחמד להיות כה משוכנע בעמדתך ולדחות עמדות מוסריות מסוימות שאינן משליכות את התינוק עם המיים, מתנגדות לכיבוש,לגזענות ולהפרטה אך לא מעזות לעשות אנלוגיות היסטוריות בורות ואיומות ולהשתמש במושגים שמרחיקות כל דיון ענייני. גם אני,כמו אסף רואה את גדעון לוי כצדיק כמעט יחיד בסדום של עיתונות מגויסת ותומכת בכיבוש. אך אדם כמוך שאומר הציונות היא נאציזם סובל ממחלה ובאמת אין לי דרך עדינה יותר לנסח זאת. יהירות כה גסה שאומרת-"כן כל אלו שאינם אומרים מא’ עד ת’ הציונות פושעת והפלסטינים צדיקים הם משת"פים של הכיבוש" מציבה אותך בצד הימין של המפה המוסרית והפוליטית. וכן, אני חושב שיש אנשים שבמקרה נולדו בסביבה שמאלית ואם הם היו נולדים מול סניף של כהנא חי הם היו נהפכים לנערי גבעות

 13. להיוולד מול סניף של כהנא הגיב:

  אלו שנולדו מול סניף של כהנא בהחלט היו הופכים לקיצוניות השמאלית השנייה. המשותף בין 2 הזרמים הוא עיוורון טוטאלי לגווני המציאות האפורים ומחשבה שכולם מטומטמים חוץ מהם. אה…ועוד משהו…הם תמיד נשארים כמיעוט שנע על קו הרצף שבין קריקטורה לסתם נודניקים.

 14. שי ב., נער גבעות הגיב:

  רמי, סתם בשביל הקוריוז הייתי רוצה לבקש ממך להחיל את התזה האנתרופולוגית שלך על עצמך ולספר מה הייתה דעתך הפוליטית אם היית נולד באום אל פאחם או באריאל. מבחינתי, היהירות בשרשור התגובות הנ"ל היא שלך ולא של דניאל (שמת לו די הרבה מילים בפה בתגובה השנייה).

  אם אתה חושב שציונים אחרים הם השותפים שלך במאבק לסיום הכיבוש אז אשרייך ובהצלחה, כי לדעתי יש לך יותר במשותף עם דניאל מאשר עם איש מרכז ציוני טיפוסי שמכחיש מכל וכל כל פגיעה בפלסטינים בעבר ומעוניין לשמור על עליונותו התרבותית, הכלכלית והאתנית בארץ הקודש. הדיעה ציונות=נאציזם לא הומצאה אתמול, והיא למעשה פופולרית מאוד בשמאל האירופי (פעמים רבות מאוד כינו אותי אירופאים מול פניי ומאחורי גבי נאצי בגלל ששירתתי בצה"ל). לא כולם רואים את המפעל הציוני כ-"בית לאומי לעם היהודי" ותו לא אלא מסתכלים גם על השיטות שבהן השתמשו הציונים כדי להשיג בית לאומי זה כשהם מנסים לקבוע מה זה אומר "להיות ציוני". והשיטות כידוע לך הן טיהור אתני של התרבות, השפה והקרקע בכוח הזרוע, דיכוי כלכלי חמור ומחמיר של העם האחר. השיח בארץ יותר ימני אבל זה לא אומר שאתה יכול להזיז את הקו ולהגיד "ממני והלאה זה קיצוני" רק בגלל שאתה מחזיק באיזושהי הגדרה אוטופית של ציונות וציונים.

 15. היטלר הגיב:

  חבל שאף אחד לא מתייחס לתגובתו הקצרה והקולעת של סטאלין. משחקי ההגדרות סביב השאלה האם הציונות שווה לנאציזם מפספסת את הנקודה: צריך להלחם בדיכוי באשר הוא, מאחר וגם גירוש, נישול וכיבוש "מתונים" עלולים להגיע לג’נוסייד של ממש. יעיד על כך כל מקרה של רצח עם, מההתיישבות האירופאית בצפון אמריקה ועד לשואת הארמנים. וכמו שנאמר, גם הנאצים לא התחילו באקציות ומצעדי מוות.

 16. ירדנה אלון הגיב:

  על פי הכותרת של הפוסט משתמע שיהודים הם לא בני אדם,לא מבינה את האמירה הזאת "הניאונאצים הם שונאי אדם ולא שונאי יהודים" הלוגיקה של הכותרת פשוט מגוחכת,היא כביכול מוציאה את היהודים מהקטגוריה של בני אדם
  אם כך יואיל כותב הפוסט ויסביר מיהם היהודים אם כן "חייזרים"?חוצנים? לא מובנת לי הכותרת

 17. נו באמת, הבנת הנקרא… הגיב:

  בלוגיקה יש תורת הקבוצות. איבר יכול להשתייך לתת קבוצה, אבל זה לא אומר שכל מי ששייך לקבוצה בהכרח שייך לתת הקבוצה. כל הנכים הם בעלי מום, אבל לא כל בעלי המום הם נכים. האם זה אומר שאי אי אפשר להיות בעל מום אבל לא נכה? אפשר. היהודות היא דת ולפיכך בני אדם יהודים הם בני אדם השייכים לדת היהודית. אבל הנאצים השמידו צוענים שאינם יהודים. הם הרגו הומואים שאינם יהודים. קומוניסטים, נכים, בעלי פיגור שכלי – גם אם לא היו יהודים. מה זה אומר? שהם עשו זוועות בבני אדם, כולל יהודים. פשוט, לא?

 18. לכותב המאמר הגיב:

  הכותרת שלך היא כל כך נחרצת. אולי תשאל אותם? תשאל אותם אם הם שונאים אמריקאי ווספ או רוסי או איטלקי או צרפתי לא יהודים. תשאל אותם אם הם שונאים סינים (לא עובדים זרים) או אפילו ערבים.
  תלמד קצת על האידיאולוגיה הנאצית ואולי תבין קצת.

 19. אסף הגיב:

  אינני מבין איך התעלמות בוטה מכל זכות להגדרה עצמית של העם היהודי מתפרשת כמשהו שמאלני? האם אין זו גם הפרה של זכות בסיסית של קבוצה כלשהי?

  דניאל, מי שמך להאיר על כל הציונות ולחשוף את פרצופה "הנאצי"? אותה ציונות שקמה מכורח הנסיבות הקשות שהגיעו לשיא בשנות ה30 וה40 באירופה (אירופה!). עזות המצח שבהשוואה שלך מרתיחה אותי.

  ישראל זה לא גרמניה הנאצית.
  ישראל עושה דברים איומים שצריך להאבק בהם.
  לא צריך להגיע למחנות ריכוז כדי להתחיל להאבק בעוולות.
  ישראל זה לא גרמניה הנאצית.
  גם עזה זה לא גרמניה הנאצית.

 20. חגי הגיב:

  האבחנה של דנאיל היא מענינת. הוא אומר שהנאצים אמרו שיש הבדל בינם לבין היהודים וזה גרר בסופו של דבר למחנות השמדה.

  הציונות אומרת שהיא בונה בית לאומי לעם היהודי(ולא לפלסטינאי) ובכך היא מצהירה על הבדל בין יהודי לערבי(או גויים בכלל) עקב כך ובלי קשר לכיבוש הציונות=גזענות.

  יש בזה משהו. כמו כן הוא אומר שכזענות מעשית(קק"ל)=בסופו של דבר לנאציזם.

  נדמה לי שהבנתי אותך כהלכה, לא כך?

  מצד שני אני תוהה האם אמירה בזכות ההבדלים בין בני אדם(יהודים הם עם סגולה שסגולתו היא בכך שתפקידם הוא להאיר לעולם ולמנוע עוולות) בעל כורחם מביאים למלחמה וגזענות או שמא הכרה בהבדלים יכולה ליצור דיאלוג ממקום של הפרדה

 21. איזי הגיב:

  הבעייה היא שהנקמה היא מתנת אלוהים מאין כמוה…
  רק מי שניסה יכול להבין…

 22. b.perron הגיב:

  איך אפשר להשוות את הציונות לנאציזם? אפשר להאשים את הציונות בקשר לאימפריאליזם, בכיבוש של שטחים פלשתינאים, באינטרסים כלכליים לא-הומאניים בעליל… אך איך אפשר להשוות אותם לאידיאולוגיה רצחנית, שהביאה למותם של 6 מליון יהודים בשואה, ושל מספר לא-נעלם של פולנים, צוענים, רוסים… ובכלל חיילים ואזרחים אירופאים במהלך הקרבות.

  אין אי-צדק בכך שפוליטיקאי ישראלי מתייחס לפרדוקס של נאציזם בתוך מה שנקרא מדינת-היהודים. אין בזה פרדוקס, ואין כאן גזענות.

  אני מציע לכל מי שחושב כך לערער על גישתו הדיכוטומית בין "טוב" ו"רע" וללא פשרות להכריז שכל מה שיש בו צביון עוין, שווה לנאציזם.

  הנאצים לא היו שונאי אדם! הימלר לא שנא את הגזע הארי. הם היו גזענים. פוליטיקאים יהודים, כשהם אומרים זאת, הם אינם גזענים, הם פשוט עושים פוליטיקה, שאפשר לומר עליה שאינה עושה צדק עם הרוגים אחרים. אבל יהודי קרוב ליהודי, ומדוע לא? כל יום אנשים מתים בעולם, ואתה תקונן יותר על פלשתינאים. אז? זו גזענות?

 23. אוהד א. הגיב:

  גזענות בימינו היא לא יותר ממילה ריקה ונבובה, תודות לאנשים פוסטמודרניסטיים ואובססיביים בנושאים כמו אפליה אתנית או דתית ומשווים אותן לגזענות ובכך מעקרים ומסרסים את הצורך הרב לנטור טינה לגזענות.

  גם האנטישמיות כמילה, מאבדת מכוחה אט-אט. יש לציין שכמו שהנאציזם היה נגד בני-האדם בכללותם, הרי שהם היו אנטי-יהודיים מכל דבר אחר, ולכן מדגישים את האנטישמיות יותר מכל דבר אחר.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים