הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 בספטמבר, 2007 15 תגובות

המשטרה פשטה על ביתו של יו"ר מפלגת עלה ירוק, אוהד שם-טוב, ותפסה חומרי פרסום והסברה. בצהרי יום חמישי, 13 בספטמבר 2007, בעיצומו של חג ראש השנה, כוח של שישה שוטרים פרץ ללא צו לביתו של יו"ר מפלגת עלה ירוק בתואנה שעל פי מידע הנמצא בידיהם, בביתו מוחזקים "סמים".

אולם, אוהד שם-טוב מעיד כי השוטרים התרכזו בחיפוש חומרים הקשורים לפעילות המפלגה. בין היתר נתפסו ספרים שהמפלגה מתכוונת להפיץ, סטיקרים ותכתובות בין עלה ירוק למפלגות וארגונים סביבתיים וחברתיים בישראל ובעולם. מזכ"ל המפלגה, משה ששון, שנכח בבית בעת החיפוש, מעיד כי השוטרים חוללו הרס רב. לטענת המשטרה, נתפסה בבית כמות מזערית של מריחואנה.


לאחר החיפוש, אוהד שם-טוב נלקח לחקירה בתחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים, ושוחרר בערבות כעבור מספר שעות בהתערבות היועץ המשפטי של המפלגה, עו"ד אברהם ברדוגו. מהמפלגה נמסר כי פעולות כגון אלו פוגעות במהות השלטון הדמוקרטי בישראל, הרעוע ממילא, וכי יש בכוונתה לפנות למחלקה לחקירת שוטרים.

תגובות
נושאים: מאמרים

15 תגובות

 1. ממש חדשות הגיב:

  המשטרה מטרידה פעילים בתנועות פוליטיות? בוקר טוב ישראל. רק חבל שכשזה יהודי ירושלמי נחמד זה מקבל כותרות, וכשזה עוד ערבי מוסלמי מחיפה\אום אל פחם\נצרת זה מושתק לגמרי בתקשורת העברית, כולל בגרסאותיה השמאליות.

 2. אנרכיסט תיכוניסט הגיב:

  אינני תומך של המפלגה אך המקרה הנ"ל מוכיח באמת מהי מטרתה האמיתית של המשטרה – להגן על השלטון.

 3. מיכאל שרון: האופיום הוא האופיום של ההמונים הגיב:

  תחושתי היא כי המריחואנה והחשיש הם עילה בלבד. סביבם ניבנית הפסאדה של הלגיטימיות המחתרתית-לכאורה, המעוגנת בזכויות הפרט. אלא שזה בניין העל, המכשיר – את מה?

  האם הבסיס, התשתית – הם ההון הכבד של ההרואין – לאלה שמוכנים לעשות כל דבר בשבילו; והקוק לעשירים?

  האם "החומר המשובח" נימסר לחלקים הסמי-טפיליים (אליהם מוזרם צינור הכסף של המדינה והממסד) של השדרות הליברליות במקומותינו? והם ניזקקים בדיוק לחומר משכך זה, ליצור אתיקה של דיסאינטגרצייה אישית, והימום המצפון -המכשיר פרקטיקה של אטימות וניבזות זריזת מלל רהוט וכמו-משכיל, שהוא מסך המילים מאחורי ביזה ודיכוי – הן של חלקים ביהודי ישראל, וכמובן – דיכוי הפלשתינים?

  ואילו, החומר הבלתי משובח – נידחף בידי הג’נקיס ליד גדרות התיכונים, למנהיגים שליליים, היוצרים אוירת אימים ודיכוי בכיתות הלימוד, בחסות ז’רגון מבולבל, כשברקע אימוץ מוטיבים של כת השטן – מעט האינטגריטי-לכאורה הכמו-דתי המשמן את הסאוב? וזאת כשהאלימות בתיכונים ובתי הספר היא הגבוהה בעולם?

  ההתממות ידועה: ללא קשר אלינו, להפך. אבל, האם ניתן ליצור איזה אלמנט של כמו-אתיקה וכמו-זכויות האדם מסביב להרואין וקוק?

  לא. אז יוצרים זאת סביב למריחואנה וחשיש, סחר של עשרות מיליונים ספורים, בתוספת לרווחי האקסטזי, שאף הם מסתכמים בסכום דומה.
  אבל הסיפור האמיתי כאן הוא ההון הכבד ורווחי העתק של ההרואין והקוק. צריכת חשיש ומריחואנה מתמעטים אחר גיל 27. וצרכניהם אינם עתירי ממון מטבע הדברים.

  לא כך לגבי הקוק וההרואין.

  אשר לחומרים לתודעה אלטרנטיבית, ל.ס.ד. אסיד, פטריות, מסקלין וכד’ – זה הכסף הקטן בסיפור, אבל כאן נעוצה אידאולוגיה גדולה – שוב בניין על המאפשר את התשתית.

  חותרים להפוך את ההרואין לאופיום של ההמונים, ואת הקוק – למקדם הניבזות אצל העשירים.

 4. שי נ הגיב:

  בעבר היה לי כאן ויכוח עם כמה וכמה אנשים לגבי היותה של ישראל דמוקרטיה. הם כמובן טענו שמעצם העובדה שאני כותב את מה שאני כותב (ותודה רבה באמת) אומר שאני בדמוקרטיה. יותר ויותר מתברר כי דמוקרטיה היא בראש ובראשונה התוכן ולא המבנה. כשהתוכן הוא מיליטריסטי לא משנה מהו המבנה המדינתי.

 5. דניאל הגיב:

  הפשיזם משתולל – אף אם הדבר אינו מפתיע.

  כבר לפני כשנה ומחצה, בתקופת הבחירות, כתבתי כאן, שתחת ממשלת-אולמרט, נהפוך למדינת-משטרה פשיסטית בקצב מוגבר. כמובן, אחד מן האלמונימים יקירי-המערכת תקפוני אז – אולם, צדקת נבואותיי השחורות מתגלה, עתה, לנגד עינינו – לצערי הרב.

 6. כתבה מעניינת יותר הגיב:

  במקום להגן על זכויותיהם של המחששים, היה ראוי שמערכת הגדה השמאלית תפרסם את ההטרדה שממנה סבלה פעילת אבנאא אל-בלד סחר עבדו, שלביתה פרצו ביום רביעי שוטרים באמתלות מגוכחות והיסטריות. כשזה מגיע לאוכלוסיה הערבית, צו חיפוש הוא באמת פריבילגיה נדירה.

  — קישור —

 7. דניאל הגיב:

  לאנארכיסט – ברכותיי על התובנה החשובה.

  למיכאל שרון – …..
  נעזוב את זה.

  לשי – ישראל היא מדינה טוטאליטארית, עם "חופש-דיבור" בערבון מוגבל מאד. אולם, אין זה עניין מיליטאריסטי – קח למשל את בריטאניה, הפשיסטית ביותר בקרב אומות-תבל (עם חוקים דראקוניים נגד כל חירות אפשרית ורמת מעקב, אחרי אזרחים פרטיים וגולשי-האינטרנט, ברמות, המאיימות אפילו על ה"שיא" הסיני) – כמה מיליטאריזם, כבר קיים שם?
  העניין מורכב הרבה יותר מכך.

  ול"כתבה מעניינת ביותר" – נו, כאן לפנינו דוגמא, לשמאל רדוקציונרי בפעולה – המסרב, בתוקף, לתפוס, שכל המאבקים הם מ?א?ב?ק א?ח?ד.

 8. בנצי, מה זה צריך להיות?! הגיב:

  הרושם הוא שהמגיבים (והמערכת) תומכים במי שמנהל תעמולה נוראה למען צריכת סמים. אתם לא מתביישים? זה נקרא "שמאל"? לטעמי ולדעתי, צריך להילחם מלחמת חורמה בכל מי שתומכים ומסיתים לעישון סמים, "קלים" כביכול, וכבר הוכח לאן מוביל השימוש בסמים אלה.

 9. למגיב למיכאל: לא הבנת מה כתבתי? הגיב:

  אתה מביא אמירות עובדתיות שונות, הבעייה היא שלא ברור מה אתה מנסה לטעון, ומכיוון שאתה מביא את דבריך בנימה של חלוקה על דברי, הרי שלא טרחת להבין מה שכתבתי.

  שהרי השורה התחתומה ברשימתך היא:
  "אם יש משהו שבו מצופה מאנשים באתר הזה הוא לראות מעבר לרצון לג’ויינט פה ושם ולאפשר את המלחמה בסמים לפחות לטובת אלו המכורים שלא מסוגלים להלחם בזה בעצמם".

  וזו בדיוק טענתי, ואם כן, לעורר מצג כוזב כאילו אתה חולק עלי, וטענתי הפוכה לטענתך?

  בפרט שמדברי הנגד שלך מועלות טענות שיוצרות מצג כאילו בדבריך אתה מפריך אמירות התומכות בשימוש בסמים שכביכול אמרתי. אך הרי לא צידדתי בצריכת סמים וסחר בהם, אלא ההפך.

  קרא שוב מה שכתבתי, הפעם בריכוז. המקצוע אותו אתה מציין כמקצועך, עדיין אינו ערובה כנגד אי יכולת התמקדות בטקסט בנסיבות כאלה ואחרות..

 10. למיכאל הגיב:

  בתור עו"ס שמטפל במכורים ההנכות שלך מופרכות מיסודן. סוג הסם שאותו בוחר המכור (וזאת גם אם נתעלם מהעובדה שלפי כל מחקר התמכרות אינה תלויית סם) אינו תלוי במחירו, שהרי כך כמות הפריצות הייתה יורדת בגלל תכנון תקציב, אלא בצורך שעליו הוא עונה, לכן המחשבה כאילו "דוחפים חומר" מוטעית ועל גבול האידיוטית כשמדובר בהתמכרויות.
  בנוסף, השלכותיה של ההתמכרות כה קשות שאין זה משנה אם המניע שלה הוא צמח הקנאביס או צמח הפרג.
  כמות העישונים פוחתת אחרי גיל 27 בדיוק כמו כמות השימוש בחומרים אחרים ומי שנדפק הם אלו עם מבנה אישיות התמכרותי שימשיכו עד גיל 120 או עד הגמילה המוצלחת.
  אם יש משהו שבו מצופה מאנשים באתר הזה הוא לראות מעבר לרצון לג’ויינט פה ושם ולאפשר את המלחמה בסמים לפחות לטובת אלו המכורים שלא מסוגלים להלחם בזה בעצמם.
  כל זאת, ללא שום התייחסות לנזקי המריחואנה ונגזורתיה שברובם עולים בשימוש לטווח ארוך על נזקי רוב הסמים.

 11. YB הגיב:

  בהולנד הקימו מפלגה של פדופילים, הייתי מבין לו המשטרה ההולנדית הייתה פושטת על מטה המפלגה ומחפשת חומרים "פוליטיים".
  לא סביר שכל פושע יכריז על מפלגה שתומכת בלגלזיציה של פשעיו ויזכה להגנת החוק כאשר יפרסם חומרים שמשדלים לעבור על החוק.

 12. שחר הגיב:

  כדאי שתקחו שאכטה.
  המצב הנכון הוא שכל אחד רשאי לקחת איזה סמים שהוא רוצה. כן, גם הירואין וקוקאין. ישנם בארץ אלפי אנשים שיש להם כסף והם מכורים להירואין. לעולם לא תראו את זה עליהם. כנ"ל לגבי קוקאין. סמים ליוו את האדם משחר ההיסטוריה.
  המדינה יודעת שאי אפשר להילחם בסמים. מה שהיא עושה זה לרומם, או לשתף פעולה עם כמה סוחרים, ולרדוף את האחרים, על מנת שיהיה לה איזשהו מושג מה קורה בסצינה. כך הם שומרים על סוג מסויים של שליטה. המדינה שונאת סמים משום שהמשתמשים אינם אזרחים יצרנים (קרי – עבדים) או שהם פחות צייתנים מהשאר, וברור שאין להם מוטיבציה גדולה לעבוד, שלא לדבר עם צה"ל המפואר.
  ואין לזה שום קשר עם מרכסיזם או כל תודעה פוליטית אחרת. אדם תמיד שואף לדחוף את גבולות התודעה שלו.
  מה שצריכה המדינה לעשות זה לספק סמים נקיים וחוקיים במחיר עלות (שהוא אפסי), להתייחס למכורים להירואין כמו לאנשים שמזריקים אינסולין. בצורה כזו יוכלו לתפקד, הקשר הנורא בין הסם לעולם הפשע יישבר, והעוני ןהעליבות של הנרקומנים ייעלמו, לפחות חלקית.

 13. חיים הגיב:

  לכל מי שמתלונן שהמשטרה מטרידה רק ערבים וירוקים למיניהם תרשו לי להזכיר לכם את מצעד הנחקרים והמוטרדים בשנה האחרונה, החל מגאידמק דרך קצב ואולמרט וכלה בחיים רמון.
  זאת אומרת שהשלטון מוטרד גם מוטרד.
  היחידים שעדיין לא מוטרדים הם בעלי ההון שעוסקים ברמיסת זכויות העובדים והפקעת שטחים ואוויר נקי מהציבור, הלוואי ויגיע גם תורם.

 14. אבנר הגיב:

  איך הגעת מלגליזציה של סמים קלים דרך "ניבזות זריזת מלל רהוט וכמו-משכיל"
  עד לדיכוי פלסטינים – אלוהים יודע.
  הסתירה המובנית בתאוריה שלך היא שאם המשטרה (נציגת הממסד) נלחמת בשימוש ובסחר בסמים – הרי שהיא (המשטרה) באמת ובתמים נלחמת בדיכוי ובכיבוש…
  מבריחי סמים קלים וקשים כאחד נתפסים שוב ושוב במבצעים של המשטרה בשיתוף עם משטרות זרות (זו עובדה), וכך (הסקה לוגית מטענתך) דופקת המשטרה את ה"אידאולוגיה הגדולה" של "קידום הניבזות אצל העשירים".

  איך תסביר את הסתירה הזו בתיפקוד המשטרה? מצד אחד משרתת ההון-שלטון-כיבוש-השתלטות נדלנ"ית ומצד שני פוגעת בכל אלו ע"י טירפוד עסקאות סמים.

 15. אבנר – הבהרה הגיב:

  תגובתי ה"נל היתה מכוונת למיכאל שרון

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים