הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-26 באוקטובר, 2007 10 תגובות

האפשרות שאיראן תרכוש נשק גרעיני היא מדאיגה כי מדובר במזרח-התיכון בו יש בעיות פוליטיות בלתי פתורות ופורצות בו מלחמות במפתיע. אך התנגדות לחימושה הגרעיני של איראן בלבד רק תחמיר את המצב.

מאגר הנשק הגרעיני של ישראל – עליו דיווח מרדכי וענונו ל"סאנדי טיימס" ב-1986 ועליו נידון בישראל ל-18 שנות מאסר בגלל אמיתות דבריו – הוא הגורם העיקרי הדוחף מדינות אחרות באזור לאיזון החימוש הגרעיני בינן לבין ישראל.


מאמץ כנה למנוע את החימוש הגרעיני של איראן חייב לפעול לפירוז האזור כולו מנשק גרעיני.


יש להטיל סנקציות על כל מדינה במזרח התיכון שתתנגד לפירוז האזור כולו מנשק גרעיני.


הפעלת סנקציות על איראן בלבד אך לא על ישראל איננה מאמץ כנה למניעת חימוש אטומי ומקרבת את סכנת המלחמה האטומית במקום להרחיקה.


ביטחון כל תושבי המזרח התיכון – כולל כל הישראלים – תלוי בהפיכת האזור כולו לאזור נקי מכל נשק אטומי ולא בניסיון לשמר את עליונותה האטומית של ישראל.

תגובות
נושאים: עדכונים

10 תגובות

 1. עידן סתיו הגיב:

  נכון לחלוטין, כפי שלאיראן לא אמור להיות נשק גרעיני, כך גם לישראל לא.

 2. אותו דבר הגיב:

  לכל האזרחים יש זכות לישון מתחת לגשרים

 3. ציון ציוני הגיב:

  הבדל אחד ביו הנשק שעל פי פרסומים זרים יש לישראל,לכאורה,לבין השאיפה להתחמשות גרעינית פאר אקסלאנס של היטלרדיניג’ד ומשטר ראשי המגבת של האייתולות הפונדמנטליסי. ונאמר כי,לצורך הענין,יש משהו בפרסומים הזרים,אזי ישראל,מעולם לא איימה או הצהירה כי יש בכוונתה לפגוע במדינה ריבונית כלשהו עם נשק שכזה. איראן של מג’נון היטלרדיניג’ד,מעולם לא חדלה לדבר על השמדת ישראל. אתם שם בשמאל הראדיקאלי האנטישמי והאנטי ציוני,רק מחזקים את עמדת הצורר האירנאצי אשר שוב,אחרי 60 שנה של מה שקרה ליהודים בארופה, שגם בזה הוא לא מכיר. היהודים שבינכם עדיין לא מבינים כי אם חלילה למאותגר בגובה,המעורער מטהרן,תהיה יכולת גרעינית,תחדל ישראל מלהתקיים ופועל יוצא מזה הוא שוב רדיפות כנגד יהודים בין אם הוא ציוני לאומי מכובד דוגמתי,לבין כמוכם.

 4. עופר הגיב:

  הועד לפירוז הוקם לפני נשים רבות. אבקש לדעת האם הוא – או גוף דומה – קיימים עד היום, ואיך ניתן להצטרף אליהם?

 5. לנין לציון ציוני הגיב:

  כן, הנשק הגרעיני "שלנו" הוא המוסר בהתגלמותו, נועד להפיץ את בשורת השלום לכל עמי העולם, לעומת הנשק הגרעיני האיראני שהוא השטן בהתגלמותו.
  כמה טעויות בולטות-
  אחמאניגאד הוא לא היטלר ולו משום שבניגוד להיטלר הוא רק בובה פולוטית של חמינאי (כמובן יש הבדלים חברתיים עמוקים, אבל זה סיפור אחר).
  ישראל דווקא כן איימה לעשות שימוש ביום כיפור, והרי עצם קיום של הנשק הוא איום לעשות שימוש.
  גם אם תושמד ישראל הדבר לא יפגע ביהודים בעולם.
  אפשר לחשוב שפסקו רדיפות היהודים באירופה בגלל הפחד מזרועה הארוכה של ישראל, ולא בגלל התפתחויות חברתיות שגורמות לכך ששנאת זרים ורדיפה ממשית רצינית שלהם היא כבר נחלת העבר, בין היתר בגלל ביטול הניגוד בין האוכלוסיה היהודית, פעם זעיר-בורגנית, לאוכלוסיה המקומית (אולי גלי האיסלמופוביה יוכיחו אחרת, לשמחתו הצבועה של העם היושב בציון).

 6. הסיבה המרכזית… הגיב:

  "הסיבה להצטיידות מדינות אלו בנשק גרעיני הוא החימוש הגרעיני של ישראל".
  או שאנחנו לא חיים באותו עולם או שאתה לא ממש טורח להתעדכן. צפה בנאומים של כהני הדת האיראנים, של תומכי משמרות המהפיכה וכתוב מחדש את הסיבות…רמז…תחפש ליד המילים איסלאם, מזרח תיכון, מסגד אל אקצה, דמי חסות, מס גולגולת, שלטון מוסלמי, דת….תן למציאות לטפוח על פניך לפעמים זה מעביר צמרמורת אבל לפעמים (כמעט תמיד) זה מציל חיים ומעיד על מידה מסויימת של איזון נפשי.

 7. ללנין הגיב:

  בעניין הפצצה ויום כיפור – להיפך.
  המלחמה בה ישראל היתה מאויימת ביותר, היתה מלחמת יום כיפור, וגם אז ישראל לא השתמשה בפצצה, אף שהיתה (ככל הנראה) ברשותה.

  לעניין השמדת ישראל, אם ישראל תושמד, יושמדו 30% מהיהדות העולמית. אם זו לא שואה בעיניך, אני לא יודעת מה כן.

  שנאת זרים היא ממש לא נחלת עבר. הסיבה היחידה למה יהודים (אולי) מרגישים אותה פחות, או על כל פנים מרגישים אותה פחות מהאוכלוסיה הותיקה, הנוצרית שבארצות מושבם, היא שבהשוואה למהגרים המוסלמים, היהודים נטמעים לחלוטין. הם יותר דומים לאוכלוסיה הותיקה, דוברים את השפה, אינם תובעים אוטונומיה (כמו קריאות שנשמעו בצרפת) ולא שואפים להמיר את כל העולם לדתם, בניגוד לכמה אימאמים באירופה שכן.

 8. ללנין הגיב:

  "גם תושמד ישראל הדבר לא יפגע ביהודים בעולם". אין ספק שאתה יכול להמשיך את דרכם של לנין ושאר אלו שאתה מעריץ …יכולת לגבב כמויות אדירות של שטויות כבר יש לך…

 9. אייל ק הגיב:

  איראן מתחמשת לא רק בגלל ישראל, התחמשות גרעינית מקנה לה כוח פוליטי באיזור כולו.
  מלבד זאת ישראל היא תמריץ מאוד חזק להתחמשות גרעינית בכל האיזור. הפתרון היחיד הוא עולמי, העולם כולו צריך להתפרק מנשק גרעיני, דבר שלא יקרה בלי מלחמה גרעינית שתזעזע את האנושות, ואולי גם אז העולם לא יתפרק מנשק.

 10. יקי הגיב:

  אחחח…אתה מתבלבל בין שני דברים.בין השאיפה של ישראל לשמור על עמדתה האסתרטגית ובין שאיפתו של הועד בו אתה חבר.
  "הפעלת סנקציות על איראן בלבד אך לא על ישראל איננה מאמץ כנה למניעת חימוש אטומי"- נכון, אף אחד לא מדבר על "כנות"(מלבד הועד שלך), רוצים מנוע מאיראן להתחמש בגרעין באופן חד צדדי(כן הייתה צריכה לבוא הדגשה).
  גם, אם רצית לתת קול לתנועה שלך תחשוב שנייה על שני משפטים הבאים:
  1-"האפשרות שאיראן תרכוש נשק גרעיני היא מדאיגה כי מדובר במזרח-התיכון בו יש בעיות פוליטיות בלתי פתורות ופורצות בו מלחמות במפתיע"
  2-"..ועליו נידון בישראל ל-18 שנות מאסר בגלל אמיתות דבריו"
  למה? ככה, צחנת דמאגוגיה עלתה באפי לרגע.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים