הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-5 בנובמבר, 2007 תגובה 1

קראתי בעיון את גילוי הדעת של הוועד המרכזי של מק"י כפי שפורסם ב"זו הדרך" (24.10.07). פרט לעמדה הנכונה השוללת את "ועידת אנאפוליס האמריקאית, שאינה יותר ממייצג שווא של התקדמות לשלום", חסרה בגילוי הדעת התייחסות לעמדה יסודית של כל השמאל הפלסטיני. במסיבת עיתונאים שנערכה לאחרונה השתתפו: החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין; החזית העממית לשחרור פלסטין; הקומוניסטים של מפלגת העם; היוזמה הלאומית הפלסטינית בראשותו של ד"ר מוסטפה ברגותי ופיד"א.

פרט לשלילתו של הכנס האמריקאי ולקביעת תנאי היסוד לשלום ישראלי-פלסטיני (גבולות 67′, ירושלים ופליטים), הכריזו הארגונים במסיבת העיתונאים על עמדות יסוד שאינן נזכרות כלל בגילוי הדעת של מק"י:"לדברי אותם ארגונים יש לחתור להקמת חזית פלסטינית-ערבית מאוחדת על מנת לאלץ את ישראל להיכנס למשא ומתן רציני שבסופו נסיגה מכל השטחים הפלסטינים שנכבשו ב-1967)"


"עוד טוענים ראשי השמאל שהשתתפות הראשות הפלסטינית בוועידת אנאפוליס אף יכולה להעמיק את הקרע בין הפלגים הפלסטינים ולהנציח את המצב בו העם הפלסטיני מחולק, כביכול, בין שני מחנות העוינים זה את זה. ראשי השמאל קראו לכל הפלגים הפלסטינים להתאחד ולהשתתף בכל ועידת שלום עתידית תחת המטריה המשותפת של הארגון לשחרור פלסטין (אשף)".


האינפורמציה שבידי היא מתוך מאמרו של רפיק מוסא, פעיל שמאל פלסטיני תושב שכם, שפורסם "בגדה השמאלית" ב-20 באוקטובר ("השמאל הפלסטיני: ועידת אנאפוליס לא תשיג כל תוצאות").


האם מאמר חשוב זה נעלם מעיניה של הנהגת מק"י?! האם אינה מזדהית עם עמדותיו של השמאל הפלסטיני כולו, ואם כן מדוע?


דני פתר

תגובות
נושאים: עדכונים

תגובה אחת

  1. מפלח אלגסאהי הגיב:

    הבעיה היא שדני פתר לוקח את "זו הדרך" של היום יותר מדי ברצינות.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים