הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-6 בנובמבר, 2007 תגובה 1

כבוד נשיא מצרים חוסני מובארכ


אנו החתומים מטה, אזרחי מדינת ישראל, לאחר שפנינו פעמים רבות וללא הועיל אל ממשלתנו, החלטנו לנקוט בצעד של פנייה ישירה אליך בנושא המצב הקשה והמתדרדר במהירות ברצועת עזה, ואשר ביכולתך להביא בו שינוי מהותי.

כפי שידוע לך, ממשלת ישראל דוחה על הסף כל אפשרות להפסקת אש ברצועת עזה, ומחריפה בהתמדה את המצור האכזרי המוטל על מיליון וחצי תושבי הרצועה, אשר משתק לחלוטין את כלכלת הרצועה ודוחף את אוכלוסייתה אל מתחת לקו העוני ואל סף הרעב. הפחתת כמות הדלק המועברת לרצועה, סגירת מחסום "סופה" והכוונה לקצץ באספקת החשמל הם הצעדים האחרונים בשרשרת ארוכה של פעולות ענישה קולקטיבית חמורות. לציבור הישראלי נאמר כי מעשים אלה דרושים כדי להפסיק ירי טילים על שדרות. לא נאמר לו כי לדעת מומחי הצבא עצמו, פעולות הענישה רק יחריפו את הירי.


המצור הזה לא יכול היה להתקיים ולהתמשך בלי הסכמתה של מצרים. בעוד שנשק ותחמושת ממשיכים להיות מוברחים מתחומי מצרים לרצועה, למרות נוכחות כוחות הביטחון המצריים, הרי מזה חודשים רבים הגבול בין מצרים לבין רצועת עזה חסום ונעול למעברם של אזרחים שלווים ושל סחורות חיוניות הדרושות לאוכלוסייה האזרחית.


כאזרחי מדינת ישראל החרדים לנוכח האחריות הקולקטיבית המוטלת עלינו ולעתידנו לנוכח המדיניות הבלתי אחראיות שנוקטת ממשלתנו, אנו קוראים לך, אדוני הנשיא, לעשות כל מה שביכולתך כדי לעזור לשבור את המצור המוטל על רצועת עזה: לפתוח את מעבר הגבול ברפיח לתנועה חופשית של אנשים וסחורות, לספק לתושבי עזה דלק וכל מוצר חיוני אחר הנמנע מהם ע"י ממשלת ישראל, ולחבר את רצועת עזה לרשת החשמל המצרית ובכך לסיים את תלותה בישראל.


אם תיטול צעד אמיץ וחיובי זה, כבוד הנשיא, תהיה לכל תושבי האזור סיבה להודות לך – לבני עמך המצרים, לפלסטינים ובסופו של דבר גם לישראלים.

ניצן אביב, משה אלירז, עו"ד אמיר בדראן, ג’ודי בלנק, מור בן ישראל, נעמי בן בסט-ליפשיץ, אפרי בר, יוסי ברטל, אבי ברג, תלמה בר-דין, בקע וולף, ד"ר יעל ולדמן, עמנואל זיטנר, ביאטה זילוורסמיט, אורי זקהיים, ערן טורבינר, אמנון יובל, ארקדי ירוסלבטסב, מירב ירושלמי, תמר ירון, רן כהן, חווה כהן-קלר, אווה כץ, אורי כץ, דניאל לנג, ג’ויס ליוינגסטון, תמיר מגל, סוזן מוזס, רינה מוס, דורותי נאור, עופר ניימן, דוד ניר, איילת סניור,מיכל ספיר, גדעון ספירו, אדי סער, אביב עדשי, יצחק פרנקנטל, אלי קליר, אדם קלר, חנה קנז, עדנה קנטי, נמרוד קרת, נועה רועי, יניב שחר, סוניה שטיינפלד, ד"ר ברקת שיף-קרן, סו שכטר, גליה שפירא, ד"ר יוספה שרתיאל, אהוד שם טוב, אמילי וו. שפר, אסנת תבורי, בני תבורי.

תגובות
נושאים: עדכונים

תגובה אחת

  1. ביאטה הגיב:

    צריך לחדש את העצומה הזאת. נגמרים לנו חמרי הגלם להתנגדות אנטי-קולוניאליסטית!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים