הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-17 בנובמבר, 2007 2 תגובות

בשעות הבוקר ביום חמישי האחרון,‏ ‏15‏ ב‏נובמבר‏ ‏2007, הגיעו כוחות היס"מ של המשטרה עם בולדוזרים להרוס בתים בנגב המזרחי. הקטל היום: ארבעה בתים. אחד ממזרח לכסיפה, אחד בכפר זערורה של משפחת אבו ג’ודה, ועוד שני בתים בכפר תל ערד, האחד שוב של משפחת אבו ג’ודה והשני של משפחת אל-נבארי.

אחד הבתים בנה סלימאן אבו-ג’ודה לבנו השלישי לקראת החתונה. בשנות ה-80, סלימאן, שלושת אחיו ואביו הועברו מכפרם בשטח עליו נבנה שדה התעופה נבטים. לא הקצו להם מגרשים בעיירות שהוקמו למפונים – כסיפה וערערה, ובמקום זאת אמרו להם אנשי המינהלה לקידום הבדואים לחיות צפונית לתל ערד – זמנית… היום הם עדיין מחכים שה"זמנית" יעבור, ואין לבן איפה לבנות בית באופן חוקי. אז בנה באופן לא חוקי, תחת איום ההריסות. הרסו את הבית, אבל פתרון לא נותנים. מכתב שכתב סלימאן לשר הבינוי והשיכון בבקשה לפתרון – כל פתרון – נשאר ללא מענה.


גם ביום רביעי בשבוע שעבר הרסה המדינה בתים. שלושה בתים בביר אל חמאם, אחד באל גרין ואחד בזרנוק. טענת המדינה – בתים חדשים. אחד הבתים החדשים נבנה על ידי אנשי הכפר לאלמנה צעירה וחמשת ילדיה. אותה אלמנה עלתה לכנסת ביום שני השבוע לשמוע בוועדת הפנים את ח"כ אפי איתם דורש "הגברת האכיפה".


כל הבתים בכפרים הבדואים "לא חוקיים" בגלל מחדלי ממשלות ישראל, אשר השאירו את הכפרים במצב של "לא מוכרים" עד היום. תושבי הכפרים הבלתי מוכרים קוראים למדינה להכיר בכפריהם, הקיימים עשרות ומאות שנים, להכיר בזכויותיהם, ועד שהמדינה מאפשרת בנייה חוקית בכפריהם, לחדול לאלתר מההריסות!

הרס


 ביר אל חמאם, בשבוע שעבר 

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

 1. לנין הגיב:

  בשקט בשקט מתנהל אחד ממסעות הפשע השערוריתיים בתולדות המדינה, קרי ההרס הטרוריסטי של הבתים, וכמובן שהתקשורת הבורגנית שותקת.
  אצלהם קורבנות הם רק מעמד בינוני ומעלה, ורק במקרים מחפירים במיוחד מובאים סיפורים של אזרחים עניים, וגם זה רק אם הם יהודים.
  בכל הדיווחים בנושא שנתקלתי בהם בתקשורת הבורגנית הדגש העיקרי של הדיווח הוא "האי חוקיות".
  ומי צריך הוכחה טובה יותר שלמשפט ולתקשורת במדינות הבורגניות אין שום קשר ל"צדק", אלא רק לאינטרסים טרוריסטיים?

  ושוב אפי איתם מתגלה באופיו הטרוריסטי-ריאקציוני.
  מאיזה חומר גדלות כאלו חלאות אדם, שמשקיעות כל כך הרבה אנרגיה באיך לנשל איכרים קשי יום מאדמתם ולטבוח בפליטים?
  מי יתן ואיתם ודומיו יתנו בעתיד את הדין בפני בית דין מהפכני…

 2. ראובן דודאי הגיב:

  הממשלות לדורותיהן נתנו אפשרות לבדואים להתיישב ב-7 ערים.1-רהט.2-כסייפה.3-חורה.4-ערוער.5-לקיה.6-תל שבע.7-שגב שלום.
  מדוע הבדואים לא מוכנים לגור בערים אלו בתנאי חיים נורמליים,ומתעקשים להשתלט על אדמות מדינה בבניה בילתי חוקית.
  אל תהרוג את הוריך,ותצעק הצילו אני יתום.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים