הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-28 בינואר, 2008 8 תגובות

אל לו לדאוג, לשוטר הישראלי אשר ילחץ בעתיד על ההדק ויהרוג אזרח ערבי נוסף בהפגנה הבאה או שלא בהפגנה, הוא יכול להרגיש בטוח בכך שהיועץ המשפטי לממשלה יגבה את מעשיו ואת משלחיו ראשי המנגנון השלטוני המדיני והביטחוני.

משטר אשר מערכת המשפט בו מגבה את פשעיו הוא משטר אפל במהותו, ומעבר לכך מהווה סיכון לנרדפים ובמקרה זה לאוכלוסייה הערבית.


החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז להכריז על סגירת תיק החקירה אודות השוטרים שרצחו 13 צעירים ערביים באוקטובר 2000, הינה תרומת המערכת המשפטית הישראלית להלבנת פשעי המדינה כששוטריה רצחו את ה-13.


מדינת ישראל על מערכותיה השונות מסלימה יותר ויותר את יחסה כנגד האוכלוסייה הערבית ומעמידה אותה במצב של איום קיומי במולדתה. החלטת מזוז אף עולה בקנה אחד עם מדיניות זו הדוחפת לעימות נוסף עם האוכלוסייה הערבית והמתייחסת לה כסיכון אסטרטגי.


עמום הוא הגבול בין החלטת היועץ המשפטי לבין הכרזת ראש השב"כ בתחילת השנה על האוכלוסייה הערבית כסיכון אסטרטגי ובמקביל תוכניותיו של ליברמן לטרנספר ודה-לגיטימציה. ומערכת אחת משלימה את המערכת האחרת במלאכת הגזענות, הרדיפות והפקעת זכויותיה של האוכלוסייה הערבית ובכלל זה הזכות לחיים.


שוב הוכיחה מדינת ישראל על מערכותיה הביטחוניות והאזרחיות, ובמיוחד המשפטית, כי אין מדובר בעוד אקט גזעני כי אם מדובר בשלטון גזעני המסכן את האזרחים הערבים והעוין להם. יש לשפוט את שליטיו בערכאות בינלאומיות ולחזק את הסנקציות והחרם הבינלאומי נגדו, וכן להבטיח הגנה בינלאומית על האזרחים הערבים.


זכותנו להתגונן מפני עושק המדינה, כשמפלטנו לא במערכת המשפט הישראלית, לא בכנסת ולא בציבוריות הישראלית אלא בעצמנו ובמשפט הבינלאומי. הרי מבחינתנו התיק הזה לא תם ולא נשלם.

תגובות
נושאים: מאמרים

8 תגובות

 1. מה כבר ציפית מהיועץ שסגר דיל עם האנס קצב? הגיב:

  מני מזוז הוא אפס מאופס, שכל פעם שמגיע לידיו תיק של בעלי כוח והשפעה, הוא ישאף לסגור אותו, תוך מתן תרוצים משפטיים חלקלקים שנשמעים טוב ומבשרים רע (אלא אם אתה הפושע שבו הוא עוסק התיק העומד להסגר)

 2. שבתאי לוי הגיב:

  ליועץ המשפטי לפשעי הממשלה, מזוז, (מתי כבר תזוז!)

  לראש הממשלה, שרים, חברי כנסת ולעיתונות

  אינני מסוגל להבין, לשם מה בכלל הקמתם את הועדה, אם אלו הם התוצאות. ממתי בני עם האדונים היהודי, מואשמים, נשפטים ומורשעים על רצח ערבים. טרם שכחנו את טבח כפר כאסם, פוגרומים, דיר יאסין, חיסולים המוניים. והמון מקרים של פשעי מלחמה ומעשי זוועה, עוד מלפני קום המדינה, ועד היום.

  לבני עם האדונים היהודי, הרחמנים בני רחמנים, בעלי מבנה הגולגולת הנכונה, היונקר פרוסים בעלי זכויות היתר, בחיר העמים ועם סגולה, מותר להרוג ערבים, כפי שכתוב בתורתכם הקדושה והתמימה: "הטוב שבגויים – הרוג".

  על פשעי המלחמה ומעשי הזוועה של ישראל, ראו — קישור — .

  שבתאי לוי רמת גן

 3. דניאל – אכן… הגיב:

  סגירת תיק האנס קצב… סגירת תיק האי היווני… לשם-כך, הלא, מונה המזוזה מלכתחילה: על-מנת לשמור, על ראשי-השלטהון ועל יקיריו ומשרתיו, מפני כל הרשעה אפשרית בדין…

 4. חיה וילדע-וייסגל הגיב:

  לגבי "היועץ שסגר דיל עם האנס קצב" — לא צריך לשכוח שעו"ד אביגדור פלדמן שלנו הוא סניגורו של קצב וגם היה חלק מביצוע העיסקה. האם היית אומר גם "מה כבר ציפית מהסניגור של האנס קצב" בדיון אחר?

 5. אחד מכאן הגיב:

  הבעיה היא לא החלטתו של מזוז, שכיועץ משפטי האחראי על הגשת כתבי אישום, הוא גם אחראי על אמינות התיקים. יותר מ-7 שנים לאחר שנהרגו ה-13, ומאחר שבזמן הסמוך להריגה לא נערכו חקירות ובדיקות, עכשיו כבר אין לו ראיות מספיקות. האשמה המלאה היא על מח"ש, שנמנעו מלבדוק את הראיות כאשר הן עוד היו טריות. עכשיו כבר מאוחר מדי.
  וכמו שאמר שי ניצן לגאולה אבן בחדשות, במקרים של קליעים מצופים גומי, לא ניתן לבדוק מי מבין עשרות השוטרים שהיו במקום ירה. דווקא במקרים של ירי אש חיה שבהם זה אפשרי, סירבו משפחות הקרבנות לאפשר בדיקה פתולוגית שהיתה אולי מאפשרת לבדוק מי מהשוטרים שנכחו במקום ירה את היריה הקטלנית. במצב כזה, אי אפשר סתם להעמיד לדין את אחד השוטרים שהיו באזור, רק כדי שתהיה מראית עין שהמדינה ממצה את הדין עם השוטרים הרוצחים. זה אמור להיות בית משפט ולא הצגה.

 6. דניאלה הגיב:

  מסכימה לחלוטין עם חיה – יש יצורים, שמי שחובר אליהם מעיד בכך, בהכרח, על עצמו.

 7. למגיב: חיה וילדע וייסגל הגיב:

  אם עו"ד הצלופח פלדמן מייצג את מיטב אנסי ישראל (לא מדובר רק בקצב, אלא בעוד רבים ורעים), אז גם בתיקים אחרים שהוא מייצג, אני לא מצפה שהצדק יצא לאור, אלא נהפוך הוא.
  אמור לי מי פרקליטך ואומר לך מי אתה.
  גם אם התיק שלך צודק- הרי שמימון הנוכל הופך אותך בעצמך לפושע.
  אנשים הגונים באמת לא חוברים לפרקליטי השטן.

 8. לדניאלה הגיב:

  את לא מסכימה עם חיה וילדע, אלא עם מי שהגיב לה.
  (הבנת הנקרא)

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים