הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותהירי בעזה לאזורים מאוכלסים: קרי: מחנות הפליטים בעזה, זוכה להסכמה גורפת של דעת הקהל. מספיק לראות את הטוקבקים ב"הארץ" בתגובה לידיעה הראשית מהבוקר שכותרתה: "הגיעה העת למעשים, נמשיך בפעילות", ובהמשך הידיעה: "דיון בהשלכות המשפטיות של ירי לאזורים מאוכלסים". לא נראה לי שתהיה לשר המשפטים בעיה למצוא את ההכשר המשפטי להרג אזרחים, השאלה אינה חוקית אלא מוסרית. סביר להניח שגם בית המשפט העליון יכשיר את השרץ כפי שעשה עד כה בהכשירו משפטית חלק גדול מעוולות הכיבוש.

נראה לי ש"מצעדי החיים לאושוויץ" השיגו את מטרתם. קרי: אנחנו הקורבנות, אותנו רצחו באושוויץ, יש לנו הזכות לעשות כל דבר להגן על קיומנו, בין אם אנו בסכנה, בין אם אנו חשים בסכנה, גם אם נתקפנו בחרדה מטיל פרימיטבי שנפל על ידנו. מותר לנו להפציץ מהאוויר מחנה פליטים בעזה, להרוג אזרחים חפים מפשע בהם נשים, ילדים ותינוקות. ממצעד החיים, למצעד המתים. החיים שלנו, המתים שלהם. סוף סוף מצאנו במי לנקום את אושוויץ! איזה גברים אנחנו. על גבם של תינוקות מעזה, והכל בשם הביטחון. הביטחון שלנו כמובן, רק שלנו! שר המשפטים ימצא כבר את הניסוח המשפטי, ואין מה לחשוש מבג"ץ.


אם זו המדינה שיצרנו פה, מדינה המכשירה רצח אזרחים חפים מפשע, אז כל העניין לא היה כדאי. ביטחון? כן! אך לא בכל מחיר.


כשם שמותר לשלוח חיילים למלחמה ולסכן את חייהם כך מותר לנו גם להסתכן כדי לשמור על צלם האנוש שלנו שאבד לנו מזמן!

תגובות
נושאים: עדכונים

3 תגובות

 1. אחת שמבינה הגיב:

  מסכימה עם כל מילה, כתיבה נהדרת!…

 2. חיים ו. הגיב:

  מעניין אם ישנו אמריקאי שחשב בעקבות וייטנאם שאם לשם כך הקמנו אמריקה זה לא היה כדאי.

  מעניין אם היה צרפתי שחשב בעקבות אלג’יר שראוי לסגור את צרפת.

  מעניין אם ישנו בריטי שחושב שבעקבות הפצצת דרזדן ראוי לבטל את בריטניה.

  מסתבר שיש ישראלים שחושבים שמדינה שלמה לא ראויה להתקיים משום שהם אינם מסכימים עם אופן הפעולה של ממשלת הנבחרת, אני חושב שזה מלמד יותר עליהם מאשר על מדינת ישראל.

 3. דוב הגיב:

  חיים ו. מתמם כדרכו (האם מצרים הכריזה מצור על עזה?). "מדינה שלמה" אינה יכולה להתקיים לא בגלל "אופן הפעולה", אלא בגלל שכל קיומה מבוסס על חשבון הילידים הפלסטינים שלא נעלמו כמו האינדיאנים, ובמעגל הרחב מונים לפחות מאתיים מיליון בני אדם שלא יסכימו לעולם לסידור הזה.
  במילים אחרות הציונות היא פרויקט שדוחף את היהודים עם הראש לקיר. בטווח הקצר יש לו הצלחה בלתי רגילה מה שרק משלה את הציונים ותומכיהם לחשוב שהישגיהם ימשכו לעולם ובהמשך ומיט עליהם אסון.
  אין בעייה לקיום של יהודים בפלסטין כאזרחים שווי זכויות אבל מדינה ציונית היא מרשם אסון לכולם.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים