הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-15 במאי, 2008 19 תגובות

בשבת שעברה התחלתי כדרכי לתת את הדעת על הטור הזה, לאסוף ולבדוק נתונים היסטוריים ואקטואליים ולבנות (בראש) תזה נגישה ואמינה. בעצם החלטתי להתעלם, לפחות לשבוע אחד, מפרשת אהוד אולמרט שכן ידעתי שכל כלי התקשורת יעסקו בנושא וילעסו כל פיסת מידע אמיתית או מדומה עד לזרא. לכן שקדתי על נושא אחר לגמרי, עד שנתקלתי בתחילת השבוע במודעה ענקית, מעוצבת יפה מבחינה גראפית, שעליה היה חתום מר אבי שקד, שהציג את עצמו כ"חבר מפלגת העבודה, ממייסדי יוזמת ז’נבה". המודעה השתרעה על עמוד שלם, עלתה ככל הנראה הון עתק, והיא התיימרה להפוך את כל מחנה השלום הישראלי (שתומכיו אמונים גם על ערכים חברתיים ואזרחיים נאורים יותר) לבן-ערובה קולקטיבי של הפוליטיקאים המושחתים, שהרסו וממשיכים להרוס כל חלקה טובה שעדיין נותרה במדינה.

שקד טען, באותיות מאירות עיניים בצבע כחול יפה, כמעט ממלכתי, ש"השלום קרוב, אסור לעצור" ובהמשך הנפיק לנו סיפורי אלף לילה ולילה על ביקורו הצפוי של בוש, על "הצוהר" לשלום עם סוריה ועל "ההתקדמות" במשא ומתן עם הפלסטינים. לסיום גרס שקד, בפנייה ישירה לראש הממשלה הנחקר והמופלל ביותר בתולדות המדינה: "אולמרט, למרות הימים הלא קלים, המשך בתהליך השלום!"


למען האמת הייתי מוכן לטיעון הנלוז, אבל לא למודעה ענקית ושקרית כזו. בשבוע האחרון שוחחתי עם ידידים רבים שכולם דוגלים בשלום תמורת השטחים הכבושים בגדה וברמת הגולן, ורבים הביעו חשש לגורלו של "התהליך" אם אולמרט יתפטר ויעמוד לדין. אחרים הזדהו עם האיש, כיוון שהפנימו את הספין שיצא מחוגי נאמניו של ראש הממשלה, כאילו מדובר בעלילה של אנשי ימין דתיים מארצות-הברית, שמבקשים להיפרע מאולמרט על חתירתו האמיצה לשלום ועל נכונותו לסגת מחבלי ארץ-ישראל כדי לממש את יעדי המשא ומתן. בינתיים צפים ועולים חדשים לבקרים דיווחים מסמרי שיער על מעטפות מלאות מזומנים, על מעורבותם של שולה זקן ועו"ד אורי מסר, על בגידה בחברות מצדו של מסר ועל הדבקות בזכות השתיקה מצדה של זקן. גם אולמרט ממשיך לסוכך על זקן (שתיקתה ראויה אולי לגירסה חדשה של "שיר הרעות") אבל שולח רמזים עבים שהחבר והשותף לשעבר עו"ד מסר הוא האשם בכל הפרשה. הסירחון איננו חדש, אבל המשטרה והפרקליטות הסירו את המכסה שסגר על הביוב, והצחנה מאיימת לחנוק את כולנו.


שקד מייצג כאמור הלכי רוח מקובלים במרכז הדמוקרטי (מתוני עבודה ומרצ) וגם בחוגים שיש להם זיקה לשמאל העקבי, ולכן יש לטפל במודעה המחפירה שלו באורח מיידי ובחומרה רבה. אם בעבר איתרגו את אולמרט בעלי ברית מתוחכמים יחסית בכל כלי התקשורת, שקד מציג את הדברים באורח מגושם, כמעט פרימיטיבי. מקורביו הרבים של אולמרט בעיתונות הכתובה והאלקטרונית נהגו כאילו להפריד בין הדברים. הם לא טענו בגלוי שהם מתגייסים לטובת ראש הממשלה כדי להציל את השלום, אלא חלקו על ההאשמות החמורות שהוטחו באולמרט במהלך השנים. המוטיבציה השלומניקית שלהם הייתה מרומזת, ולא גלויה ובוטה כל כך. אבל שקד מניח את הדברים על השולחן, דבר דבור על אופניו. לפרשת השחיתות הנוראית, המזעזעת והמאוסה שבה מעורב עתה אולמרט הוא קורא "ימים לא קלים", ומספר לנו על ימות המשיח שלא היו ולא נבראו.


אין לנו אלא להפנות כמה שאלות פשוטות לא רק למר שקד, אלא לאלפי אנשים אינטליגנטים החושבים כמוהו:


1. על איזה שלום עם סוריה הוא מדבר? אולמרט במצבו הנוכחי יכול או רוצה להחזיר לסורים את רמת הגולן עד לאגם הכנרת תמורת שלום? הוא יכול לגייס רוב בכנסת, או אפילו רוב בקואליציה שלו? האם שקד ממפלגת העבודה איננו מודע לכך שמנהיגו אהוד ברק כבר הכשיל הסכם עם סוריה בגלל כמה מטרים ליד הכנרת ושהוא נחוש החלטה למנוע נסיגה מהגולן גם עכשיו?


2. על איזו התקדמות עם הפלסטינים הוא מדבר? עזה מנוטרלת מהמשא ומתן ותושביה ותושבי שדרות והסביבה משלמים את מלוא המחיר, אולמרט מקיים שיחות סרק עם מנהיג הרשות שאינו יכול לחתום על שום הסכם משמעותי ווודאי שלא לקיים את סעיפיו. אולמרט יחליט על נסיגה מקריית ארבע או מאריאל תמורת שלום? ומהיכן יגייס את התמיכה הפרלמנטרית והציבורית? שקד ויוסי ביילין יפגינו למענו?


3. ביקור בוש יקדם אולי כמה "מחוות" זמניות, שישראל בדרך כלל חוזרת מהן ברגע שפורץ משבר ביטחוני כלשהו. בוש עצמו בדרך הביתה, והאשראי שלו בארצות-הברית פוחת והולך. האם שקד אינו מחבל בעצם קיומו ואמינותו של מחנה השלום בהעלאת תזות כאלה, התומכות בעליל בהתעלמות ממעטפות הכסף שזרמו כמדווח לאנשי ראש הממשלה ואולי גם אליו באורח אישי?


4. וגם אם מר שקד יטען שלא התכוון כלל לטהר את אולמרט מההאשמות בשחיתות ובשוחד, כיצד מתפרשת מודעה כזאת בעיצומם של "הימים הלא קלים" העוברים על ראש הממשלה. שקד בעצם יצר זהות אסוציאטיבית בין יוזמת ז’נבה לבין ההתגייסות למען עריקה ממאבק נגד השחיתות ובעד טוהר המידות בשם "שלום" שאיננו קיים ושאין לו שום סיכוי להתקיים. לעשיית שלום דרושה אמינות ציבורית מוחלטת. אם שקד איננו מבין את האמת הפשוטה הזאת, חבל על הנסיעות לז’נבה כדי לשוחח עם אישים פלסטינים, חלקם שוחרי טוב, שגם הם אינם מסוגלים לספק את הסחורה.


כמה מנאמניו המובהקים של ראש הממשלה בתקשורת כבר מיתנו את התמיכה העיוורת בו, ובתוכם סניגורו החשוב ביותר, נחום ברנע מ"ידיעות אחרונות". עוזי בנזימן השמיע אמנם ציוץ רפה ב"הארץ", אבל המעריצים המובהקים מדברים פחות וחלקם נעלמו בכלל מכלי התקשורת. אבל ההיבט החיובי היחיד כמעט של פרשת אולמרט קשור ישירות לעיתון הזה, "כל העיר", שאת מורשתו אנחנו מנסים לקיים בתנאים קשים ביותר. "כל העיר" יצא נקי, טהור ועטור תהילה מהפרשה, ויוצאי העיתון בכל כלי התקשורת ממשיכים את המאבק נגד השחיתות, וגם נגד תהליך האתרוגיזציה הממאיר שבו היו מעורבים עיתונים אחרים, לא אנחנו. ב"מעריב" חל מפנה חד-משמעי. אין לכחד ששני העורכים, דורון גלעזר ורות יובל, שניהלו את המאבק נגד אולמרט ב"כל העיר" יחד עם עיתונאים מחוננים כמו אורי בלאו, גידי וייץ, ובעיקר אייל הראובני, שינו את הקו הסלחני והאוהד כלפי ראש הממשלה. שלום ירושלמי, גם הוא איש העיתון שלנו במשך שנים רבות, הוחזר מהגלות בשבועון המקומי "כל הזמן" והמשיך בקו הלוחם שלו נגד המושחתים בכלל ונגד אולמרט בפרט. לא בכדי שנא אותנו אולמרט בכל לבו במשך שנים. הוא השמיץ את העורך לשעבר יוסף כהן, את כתבי ופרשני העיתון, האשים אותי בזיקה לחמאס (!) ובעיקר דאג לחרם מודעות ממושך של העירייה עלינו, שפגע מאוד ב"כל העיר". את המחיר אנחנו משלמים עד היום, אבל ייתכן שהגיע הזמן להפסיק את הניסויים היחצניים, לחזור לשם "כל העיר" ולהחזיר עטרה ליושנה. עיתון חשוב בירושלים איננו מקומון בנס-ציונה. כאן נחתכים הנושאים המדיניים המכריעים, כאן קובעים את גורלנו וגורל ילדינו ונכדינו לדורי דורות. יש לנו את הכלים בעיר, וגם במערכת, להפוך את "כל העיר" לביטאון האמיתי של ירושלים הנאורה, הליברלית, הסובלנית ושוחרת השלום.


מעולם לא שנאתי אישית את ראש הממשלה, ואני רוחש חיבה לרבים מבני משפחתו. אבל כאחד מוותיקי "כל העיר" גם אני השתתפתי במאבק נגדו בנושא השחיתות. עקבתי אחרי עבודתם החרוצה של עמיתי במערכת (לעתים באמצעות בתי, שהייתה עורכת חדשות בחלק ניכר מהתקופה האפלה של אולמרט בעירייה) וראיתי כיצד אייל הראובני, הכתב המיתולוגי שידע הכול על ראש העיר לשעבר, חורק בשיניו נוכח העובדה שאולמרט תמיד נופל על כפות רגליו חרף השחיתות שמאפיינת אותו. לפני כמה שנים אמרתי ברב-שיח של השלטון המקומי שאנחנו בעיתון "לא נשקוט עד שנושיב את אולמרט בכלא". אולי לא תאמינו, אבל עתה כשזה מתחיל לקרות, לבי נחמץ מבושה ממעשי אולמרט. חבל על איש פיקח ומוכשר, שנופל בשל אופיו הרע.

תגובות
נושאים: מאמרים

19 תגובות

 1. מיכאל שרון: קסאח הגיב:

  האמת פשוטה. ממשיכים ללא הפסקה להעצים את יישוב הגדה, תוך התעללות בפלשתינאים, להביא לבריחתם.

  — קישור —

  קונדוליסה העירה לפני חודש בביקורה: המחסומים לא הוסרו, חרף הפירסומים. או חלק הוסרו לרגע ושוב הוקמו-אוישו

  תמיד, כשראש הממשלה או טו טו התקרב לסילוק ממשי של התנחלויות – אז:

  את רבין קיסחו
  את שרון רוצצו
  את אולמרט – מיפשעו

  מסוכן להיות ראש ממשלה שמבטיח לפנות. ובינתיים: העלו מחירים בפריסה רחבה בעשרות אחוזים ערב יום השואה. ודיווחו היום על 1.5% עלייה במדד. שקר חצוף, להמנע מתוספת יוקר, ולהמשיך להנות מדרוגי אשראי מיטיבים בשוק ההון הבינ"ל. כפי שבשנה לפני כן העלו מחירי מוצרי בסיס ב-30% ודיווחו על עלייה של 3.4% במדד.

  הבנקאים אומרים: יש עוות מזה זמן רב בחישוב המדד. הכל פוליטיקה. אבל אם מקסחים ראשי ממשלה, מי באמת שולט בישראל? המאפייה הנהנית משליטה על הון הסמים המוזרם דרך השטחים? זקני אשכנז? מי?

 2. אחת משם הגיב:

  ברעם במיטבו – ברכות מהטריבונה שחזרת – נפשית- לירושלים ולזירה הביתית שבה נחתכים הדברים, אפילו במחלקת החניה. תשעה קבין שתיתות נטלה ירושלים ביחד עם שאר המעלות (ללא ציניות). "כל העיר" אכן נלחם ללא פשרות, וספג מכות קשות בגלל זה. טוב לראות גם שמאל עקבי נגד השחיתות ונגד "קומבינות" שלום שהן מכבסת מילים נתעבת. השחיתות מוצגת כ"מחיר" אך יש בה נופלים וחללים ותשלום דמים כבד מאד שאותו "לא סופרים" אלא משתיקים ומכחידים. הקומבינה האחרונה הנחשפת במודעה של אבי שקד מפילה את שיירי המסיכות של ה"סקטור" הזה, שהוציא שם רע לשלום והזיק לשלום יותר מכל מתנחל או מאחז מסויים.

  השאלה אם יחד עם אולמרט והאולמרטיזם והשרוניזם יפול גם הענף הרקוב המאתרג שזיהה את עצמו עם "השלום" מטעמי שחיתות גם כן. זהו המבחן של המהלך הנוכחי, הניקוי של הרקבון הזה בצד "השמאלי" לכאורה של המפה (לכאורה, כיון שזה לא שמאל אלא "שמאל" לצורך הפריבילגיה).

  ההצגה האחרונה של המאתרגים כל כך עלובה, הניסיון להצית להבת שלום מדומה, כאשר הצחנה עולה השמיימה ולהמשיך את ה"ספין" העבש על "קנוניה של הימין" כאשר המשחדים כלל לא שייכים למחנה הזה. אמת ויציב, המודל של שחיתות אולמרט תקף פי עשרה בימין ("היהודים החמים" האמריקאים עם המזוודות, הקזינו והסמים), אבל במקרה הנוכחי, זה לא מבית מדרשם.

  לא רוצים לקוות יותר מידי, אבל אולי אפשר יהיה לנשום בקרוב, גם בירושלים.

 3. מיכאל שרון: סקופ מסתבר – ריצוץ שרון הגיב:

  את רבין קיסחו
  את שרון רוצצו
  את אולמרט – מיפשעו

  סקופ. ריצוץ שרון: האם שרון חוסל בכוונת מכוון?
  ולא, זאת לא תאוריית קונספירציה סהרורית. קראו, ראו את התמונה המצרפית, וזהו את העובדה שיש כאן סבירות למעלה מאקראית.

  — קישור —

 4. אורלי נוי הגיב:

  חשיפתו של חיים ברעם את ההיתממות (במקרה הטוב) והעיוורון המאפיינים את גישתו של שקד ומה שמכונה "מחנה השלוןם הישראלי" חשובה במיוחד עכשיו, כיוון שבאמירות האוויליות האלה הם עלולים לדחוק באולמרט דווקא לשבור חזק ימינה ולצאת במסע נקמה נוסף בעזה כדי לשקם במשהו את מעמדו.
  מאז פירסום פרשת אולמרט החדשה, הימין כל הזמן מפמפם באוזנינו שאולמרט ינסה כעת לקדם מהלך מדיני מרחיק לכת כדי להסיט ממנו את האש, אך החשש האמיתי הוא שאולמרט יעשה בדיוק את ההיפך וילך על מהלך צבאי רצחני נוסף בעזה, שהרי מו"מ עם הפלסטינים לא רק שאיננו ערובה לפופולריות בישראל, אלא שהנסיון מלמדנו שזה עלול להסתיים עם שלושה כדורים בגב. התחרעות צבאית, לעומת זאת, תמיד מתקבלת כאן בברכה למרבה האסון, המיליטריזם תמיד היה מפלטו של הנבל הישראלי ואולמרט חייב לצאת עכשיו "גבר-גבר". על כן אם יש מישהו שמוכרח להירתם למאמץ להדיח את אולמרט מתפקידו לאלתר, זה דווקא מחנה השלום.

 5. מיכאל שרון: שתי אמיתות פשוטות הגיב:

  אמת פשוטה א’: העלו מחירים בפריסה רחבה בעשרות אחוזים ערב יום השואה. ודיווחו היום על 1.5% עלייה במדד. שקר חצוף, להמנע מתוספת יוקר, ולהמשיך להנות מדרוגי אשראי מיטיבים בשוק ההון הבינ"ל. כפי שבשנה לפני כן העלו מחירי מוצרי בסיס ב-30% ודיווחו על עלייה של 3.4% במדד.

  הבנקאים אומרים: "יש עוות מזה זמן רב בחישוב המדד. הכל פוליטיקה". מאפסים את עליית מחירי מוצרי הבסיס, עקר סל הצריכה של 80% ממשקי הבית בישראל.

  אמת פשוטה ב’. ממשיכים ללא הפסקה להעצים את יישוב הגדה, תוך התעללות בפלשתינאים, להביא לבריחתם.

  — קישור —

  קונדוליסה העירה לפני חודש בביקורה: המחסומים לא הוסרו, חרף הפירסומים. או חלק הוסרו לרגע ושוב הוקמו-אוישו

  תמיד, כשראש הממשלה או טו טו התקרב לסילוק ממשי של התנחלויות – אז:

  את רבין קיסחו
  את שרון רוצצו
  את אולמרט – מיפשעו

  מסוכן להיות ראש ממשלה שמבטיח לפנות.
  הבנקאים אומרים: "יש מזה כמה שנים עוות בחישוב המדד. הכל פוליטיקה". אבל פוליטיקה מצד מי?שכן אם מקסחים ראשי ממשלה, מי באמת שולט בישראל? המאפייה בשיתוף גורמים סמי-ממדיים הנהנית משליטה על הסמים הזורמים מנסיכויות המפרץ ומסעודייה ומסוריה דרך ירדן, ומשם ל-2 נימלי ישראל ומשם לאירופה? זקני אשכנז? מי?

  הגדה והון הסמים
  — קישור —

 6. דניאל קלטי הגיב:

  מאמר מצויין, בהחלט. מסכים עמך לחלוטין – גם אני נחרד, מכל הלהיטות הזאת, פתאום, בקרב חבריי הטובים, פעילי "שלום עכשיו" ודומותיה, להגן, כך פתאום, על ראש-הממשלה הגרוע, המחריד והמושחת ביותר, בדברי-ימי ישראל (והמזרח-התיכון כולו, למען-האמת).

  אישית, כבר אמרתי ושבתי ואמרתי: אפילו היה אולמרט מממש, באמת ובתמים (ולא רק בדיבורים ריקים, בעוד מעשיו מקדמים בדיוק את ההיפך), את כל מצע "שלום עכשיו", אפילו היה הולך יותר שמאלה ומאמץ את מצע "גוש שלום", או חד"ש – מבחינתי, כבר לא היתה לכך שום חשיבות שהיא. מדיניותו איננה מעניינת אותי כקליפת-השום, אולמרט האדם חייב לבלות את שארית ימי-חייו בכלא, רצוי מאד בצינוק – ובוודאי, שאין מקום להותירו, במשרה ציבורית כ??ל?ש??ה?י, כן "שלום" או לא "שלום"!!

  מה, נחרדים אז חבריי למשמע-הדברים, אתה רוצה את – את – את – ביבי?!?!??!?!?!?!?!!?!?!?!?

  כי ככה זה – הצג לפניהם את דחליל השד הנורא ביבי – ובתגובה, יתמכו אפילו בשטן בעצמו כנגדו. אז – אישית, כבר ממש לא אכפת לי… כוונתי, מבחינת מדיניות, בין אולמרט לביבי לא יימצאו הבדלים – אפילו לא במיקרוסקופ אלקטרונים, בעוד שהברח (יקירם של כמה מהטפשים יותר מבין רעיי-לפעילות), הוא עוד יותר ימינה, בערך כמו ליברמן. ככה שלמעשה, מבחינת ה"שלום" המדומיין שלהם, ממילא, אין לדבר שום חשיבות.

  אבל, רק הסתייגות אחת, יש לי מדבריך: עם כל הכבוד ל"כל העיר", אינני מוכן לעלבונות, לשכנתנו הקטנטונת נס-ציונה. אמנם היא חור עם לב של עיר – אבל, בהיותה פרברה הצפוני, של רחובות עיר-הנצח, אין לפגוע בכבודה – ואישית, בהחלט הייתי מעדיף, לראות את בירת ישראל בנס-ציונה – מאשר בירושלים עיר-הדוסים….ממנה נמלטתי, באנחת-רווחה, לפני ארבעה חדשים – לאחר שנתיים וחצי מסוייטות במיוחד.

 7. חיים ברעם הגיב:

  לדניאל קלטי היקר,
  סליחה על העלבון. סתם כתבתי נס ציונה, בפעם הבאה כדאי אולי להמציא עיר שאיננה קיימת.
  יש בלבי פינה חמה לנס ציונה. בילדותי נהגתי לבקר שם בחופשות, והתאכסנתי אצל דודנו של אבי, בנימין ברעם, ברחוב תל-אביב במושבה (אז). מקום מדליק, חרף העובדה שהילד במשפחה, יהודה ברעם ז"ל, אהד דווקא את מכבי נ"צ, לפני האיחוד של מכבי והפועל לסקציית כדורגל נס-ציונה.
  אז אני באמת מתנצל!!

 8. רמי הגיב:

  מוזר שתגובה שלי לא פורסמה. האם המערכת מצנזרת? בכל אופן אנסה שנית:-
  אהוד אולמרט הוא אולי (אם יועמד לדין ויורשע) גנב. גנב קטן או גדול, הוא לא היחיד ש"עשה לביתו" במסדרונות השלטון. גם ברק "עשה לביתו" יפה מאוד וגם שימון פרס קיבל תרומה ענקית ערב הפסדו האחד לפני האחרון (לעמיר פרץ) וגם לביבי יש וילות ברחביה ובקיסריה ובאמת מלבד יוסי שריד ועוד כמה למד ווניקים, רוב מנהיגי דורנו הם מם טיתניקים (מ"ט שערי טומאה). השאלה היא מה אולמרט עשה ועושה כראש ממשלה. אינני איסטניס ואם אולמרט פועל בכיוון רצוי – זה מה שקובע בעיני, כי ישראל דהיום אינה משולה לספינה השטה בבטחון בנתיבות הים, אלא לספינה השטה לכאורה בבטחה במים שקטים אבל בפועל נסחפת אל עבר מפל אדיר שירסק אותה ואת כל מי ומה שבקירבה. למפל הזה קוראים משטר הכיבוש והאפרטהייד והגזענות הפונדמנטילסטית, שאת אחריתם הקטסטרופלית חזו אנשים כמו ליבוביץ לפני יותר מארבעים שנה והנה הסוף הולך וקרב. אז מה עושה אולמרט בנדון? נכון, אין לו הכוח לחתום על הסכמים מרחיקי לכת לא עם הפלסטינים לגבי שטחיהם הכבושים בפלסטין ולא עם הסורים גבי הרמה הסורית. אבל הוא כן יכול ועושה להכשיר את דעת הציבור לכך שההפרדות מהשטחים השייכים לעמים אלו היא אפשרית והכרחית. דווקא בהיותו איש ימין מובהק (מנסיכי הליכוד וצאצא של רוויזיוניסט חשוב) המהפך ברטוריקה שלו הוא בעל השפעה גדולה בחוגי הימין האידיאולוגי לכאורה והמרכז הציני וחובב הנדל"ן. אם יערכו מחר בחירות, סיסמא כגון "אולמרט יחלק את ירושלים" לא תרתיע המוני מצביעים שבעבר בחלו ברעיון החזרת ירושלים הערבית לבעליה הפלסטינים אלא תקרוץ להם ותמשוך אותם לקלפי. המהפך יהיה בבחירות ומי שיבוא לבוחר עם הסכמי מדף עם הפלסטינים והסורים יקבל תמיכה מסיבית מן הרוב הדומם, הגדול והנהנתן, אשר האידיאולוגיה האמיתית שלו – כך הוכח ומוכח יום יום ודווקא על ידי אנשים כמו שרון ואולמרט – היא "אני ואפסי עוד". לכן תמיכתי נתונה לאולמרט ואני מוכן לעבור לסדר היום על מעלליו, ברוח הפתגם: כשצריכים לגנב – מורידים אותו מעץ התליה. ברור שאני מעדיף אנשי אמת כמו חיים ברעם אבל מי שביכולתו היום להטות את הספינה הנמשכת בכוח אדיר אל השיבולת הוא דווקא הספן הפירט אהוד אולמרט.

 9. למיכאל הגיב:

  לא רק זאת, אלא ששרון היה למעשה חיזר שנשלט על ידי גלי רדיו מהירח והושמד ברגע שלא שלא היה בו יותר צורך במטרות קידום האימפריאליזם (עוד על כך בגלובל ריפורט ודבקה).

 10. דניאל קלטי הגיב:

  לחיים – אחלה.

  ולרמי – אני חולק עליך לחלוטין. אולמרט הוא מפלצת טמאה ואם נתמוך בו, נהיה גם אנו בגדר מפלצות. וחשדות-השוחד, הם הפחותים בפשעיו – כידוע יפה מאד גם לך.

 11. רמת הגולן לא באמת מוצעת לסורים הגיב:

  זה רק נעשה כדי להרגיע את הרוחות עם סוריה ולמנוע מהם מלהתעמת עם ישראל . אין לנו שום כוונה להחזיר את רמת הגולן שהיא נהייתה "סורית" רק ביגלל החלוקה של השטח בין הצרפתים והבריטים . הם השתמשו בו כדי לבצע התקפות טילים על ישראל במשך שנים עד שנכבשה מידיהם . כיום לשטח הזה יש חשיבות רבה עבורנו גם ביגלל הטבע וגם ביגלל ההסטוריה וקרבן הנופלים שאסור שיהיה לשווא . וכמו שהם ניסו לשנות בכוח (יחד עם שאר מדינות ערב) את עובדת קיומה של מדינת ישראל (שהוחלטה על ידי הא"ום) שלא יבכו אחר כך כשבימקום שטח שלהם נכבש . ואין לרמת הגולן שום חשיבות עבורם חוץ משאנחנו לא נחזיק אותה .

  בנוגע להתקדמות בשלום עם הפלסטינים – כרגיל בשמאל הכי נגד שלום הוגן שלא כולל את מחיקת ישראל או כניעה לדרישות שאנחנו לא יכולים לקבל .

  יש דיבורים בינינו לבין הפלסטינים והמטרה היא להגיע לאיזשהם גבולות מוסכמים (ולא , סתם לתת להם את שטחי 67 ו48 זה בלתי אפשרי – מה לעשות שהזמן לא עצר מלכת מאז והם יאלצו לוותר על כמה דברים) . ומשם אפשר יהיה להמשיך בפינוי מתנחלים וכו’

  למרות שאגב – לדעתי למתנחלים שנמצאים שם בצורה חוקית צריכה להתאפשר בחירה בין אזרחות פלסטינית או ללעבור לישראל כמו מה שניתן לערבים , אלב אה נכון – מדינה ערבית מוסלמית נקייה מיהודים זה "בכלל" לא טיהור אתני .

  כמובן ששלום אפשרי אך ורק אם הטרור ייפסק , אם אין התחייבות להפסקת הטרור , והשטחים שנעביר לשליטתם לא יהפכו למוקד טרור חדש נוסח עזה רק אז ישראל תסכים לקיים את הצד שלה בהסכם – וכל ניסיון שלכם לשלוח את ישראל להתאבד ללא מחוייבות שכזאת היא פשוט דוחה .

  לצערנו חמאס ועוד ארגונים חביבים של "לוחמי חופש" חרטו על דגלם שהם רוצים פלסטין אחת גדולה (למחוק את ישראל) והם נגד שלוםובעד לחימה (תקראו את האמנה הלאומית הפלסטינית כדי להבין על מה מדובר) כך שכל עוד הארגונים האלה לא התפרקו , יש דרך ארוכה לשלום .

 12. מיכאל לחיים הגיב:

  א כן. ובקרוב ביבי-פייגלין, ליברמן, המקסח המזוקן ממפד"ל.

  קדימה שרה, יאללה ביתר יאללה.

  חיים היקר, האם צריך לזרז את חבלי-ביבי? במי פגע אולמרט? היכרתי מושחתים של ממש, שפגיעתם קשה במיוחד.

 13. צבי בן-דור הגיב:

  לדניאל קלטי: ירושלים עיר הדוסים?
  קלטי חבוב, באת להגן על כבודה של נס ציונה והכפשת עיר שלמה שיש בה, פלסטינים: אנשי שמאל אמיצים, פועלים, אנשים יראי שמיים, סטודנטים, נציגים של כל הדתות. "עיר הדוסים?" זה הכל? זה גזענות. אני מציע לשוב מייד לירושלים לעשות תיקון.

 14. מכלוף הגיב:

  טעות לחשוב שאולמרט הוא מושחת רודף בצע בלבד
  אולמרט דאג להקיף עצמו בעברינים שיעשו את העבודה המלוכלכת
  הוא עשה זאת בעירית ירושלים כאשר הפעיל,חוליות עבריניות שדאגו למשל לקרוע את שלטי החוצות של יריביו הפוליטים
  והוא עשה זאת בדרכים מתוחכמות,כמו קשריו עם הרוצח בן הרוש אשר נשפט למאסר עולם שוחרר והפך לקבלו בניין שזכה במכרזי בניה של עריית ירושלים
  טענותיו של טלנסקי כי קיים חשש לחיו אינן הזויות מדובר ברודף בצע שלא יעצור בשו רמזור.
  פרויקט ראס אל עמוד בירושלים הוא עוד פרויקט מושחת של אומרט את מוסקוביף

 15. עודד ק מסן-טרופז הגיב:

  אולמרט מנהיג די רע, אבל בילדותו הוא בטח היה די נאה…

 16. חיים ברעם הגיב:

  למיכאל היקר,
  לא צריך לזרז את "חבלי ביבי", אבל גם לא לעכב אותם בטענות שווא. השמאל לא יכול להגן על מושחתים.
  אני גם כופר במציאותם של הבדלים חדים במיוחד בין השניים: שניהם סייעו להתנחלויות להתבסס, שניהם יצאו בעור שיניהם מהסתבכויות עם החוק, שניהם יצייתו לכל תכתיב אמריקאי אם יבוא ולא יעשו דבר למען השלום אם לא יבוא. שניהם ניאו-ליברלים (ביבי יותר אידאולוגי בנושא הזה), ושניהם מדירים את אזרחי ישראל הערבים.
  יש הבדלים ברטוריקה-אני מודה-אבל זה הכל. ואחרי שערכתי את המאזן הזה עדיין נותר הנושא העקרוני החשוב ביותר: השחיתות הפושה בכל מקום מאיימת עלינו, קהילתית ואישית.

 17. ירושלמי אחר הגיב:

  לא נותר לנו אלא להצטרף לתקוותה של האחת משם, ש"אולי אפשר יהיה לנשום בקרוב, גם בירושלים

 18. שי כחלון הגיב:

  אולמרט ברק נתניהו רוצים לעשות שלום כל אחד בחלומו . אבל מה יש כמה דברים שאנו האזרחים חייבים לחשוב עליהם.
  1.לא יהיה שלום אם ערבי מעזה לא יוכל להניע את הרכב ולהגיע לתל אביב תוך שעה.
  2.לא יהיה שלום אם לא תקום מדינה פלסטינאית עצמאית לגמרי מכל הבחינות.
  3. לא יהיה שלום אם המדינה הזו תחיה תחת זהות תרבותית שונה לחלוטין מהאזור.
  4. ולדעתי לאחר המאבק המדיני יחל מאבק תרבותי בתוך ישראל. ולשם כך ניצטרך לתת אוטונומיה תרבותית פלוס לשני מיליון ערבים שאנו כופים עליהם תרבות זרה לחלוטין.
  5.בגלל פערים כלכליים גדולים בין שתי המדינות השכנות יחל תהליך של העברת העבודה למקום הזול . ודבר זה ייצור אבטלה גדולה בישראל. פשוט מאוד. הרבה שירותים ועבודות נעשה במדינה השכנה שהיא קרובה לנו.ומתוקף השלום לא יוטלו מכסים. וכמובן יבוטלו המחסומים.
  6.השלום הרי לא ירגיע את הגוורדיה הביטחונית ואנו נמשיך להחזיק צבא גדול ואדיר. דבר שיקשה עלינו מאוד.והשלום לא יגרום לכך שנקטין את צבאנו באופן משמעותי.
  7.בגלל נאורות בית המשפט והיחסים של שלום יחל גל של תביעות גדול ומוצדק על אדמות ששיכות לערבים . ויש להם קושנים. ואנו מדינה נאורה ונצטרך לתת על זה את הדעת.
  8. שלום זה חלום. שיכול להיתממש . רק בתנאי אחד. שנהיה אמיצים. בכל התחומים. אחרת זה יהיה משחק. שגם הערבי ישחק אותו. וחבל.
  ולסיום אנשים שלא מכירים את עמם ולא יושבים בעמם לא יוכלו לעשות שלום. ואם מתעלמים מתרבותם של חמש מיליון איש. וממאות מיליונים שגרים מסביב . במקרה הטוב זה יהיה הפסקת אש.
  ובואו נודה. רובנו חולמים על הפסקת אש. כדי שנוכל להיתפנות להצלת דב הקוטב הנכחד.
  לחיי השמאל הישראלי. לחיי הדליי למה.
  לחיי מיליון רעבים לחיי חצי מיליון בטלנים .
  לחיי חמש עשרה אלף עמותות . לחיים חברים.
  ובטח תגידו מה הקשר ? כמו הקשר של צה גוורה לאתר . חחחחחחחחחחחחחחחחחחח

 19. מיכאל לחיים: וזה לא אולמרט… הגיב:

  אין למקד באיש יחיד את כל תחלואי המדינה. השחיתות היא מערכתית, הרי אתה יודע בדיוק כמו כמוני וכמו כל אחד בעצם, שדבר לא ישתפר כשאולמרט ילך. הימין יעלה, זה הכל.ויהיו הגבלות שאין כיום. זה שהמצב אינו טוב, לא אומר שלא יכול להיות הרבה הרבה יותר גרוע… אולמרט והחוגים שמאחוריו, הם עדיין המחסום האחרון בפני האי שפיות הטוטלית.. ועדיין לא הוכח שהאיש באמת לקח גרוש לכיסו, ושהכסף שקיבל לא היה לצורך מסע בחירות, ממש כמו ברק ב-1999 וכל אדם המממן מסע בחירות. מה אולמרט, גיידמאק שיש לו מקורות מימון בחירות משלו?

  בשנים האחרונות המניפולציה ותרבות השקר הפכה לשיטה (ראה למטה), וזה לא אולמרט. אולמרט לפחות פחות משקר, אומר דברים באופן ישיר, לפחות מתנצל בפני תושבי עזה על רצח 4 ילדים. גם ביבי כך?. ביבי מספר שהוא זוכר את חיילי המנדט הבריטי מסתובבים בארץ מתקופת ילדותו, אף על פי שהוא בן גילי, יליד 1950… כשהמצב הוא גרוע, לא מתאבדים, רק פינגווינים בקוטב…

  ________

  לפי מקורות לא מועטים, יש מכת מעילות במשרדי הממשלה, חלק ניכבד מהתקציב נבלע בחור שחור, ולכן אין תמורה למיסינו בתחום החינוך, הבריאות, הרווחה, התעבורה ועוד. וגם זה לא אולמרט.

  גלמשל, ידיעה שהוצנעה, כמקובל במקרים אלה בעיתונות כאן…ניבות של 350 מיליון שקל במשרד החינוך

  — קישור —

  כתבה בשבועון הצבאי הבריטי ג’יינס: ישראל כמדינת פשע וספסרות:
  — קישור —

  ____________________

  — קישור —

  מגניבים לנו בסוף הכתבה למעלה את "החדשות הרעות": הפרמטרים שבהם ישראל מדורגת במקומות אחרונים -שיעור ההשתתפות בכוח העבודה מהאוכלוסיה, שיעור התעסוקה ו–
  שביעות רצון הצרכן.

  באמצע מספרים לנו על גידול סביר בתוצר (מקום 26…), ושוכחים לציין שבכל מדינה בסדר גודל של משק קטן כמו ישראל (תוצר – 115 מליארד דולר, אוכלוסיה 6.5 מליון), גידול של 5% שנתי זו הנורמה. זה פועל יוצא סטטיסטי של גודל המשק. וכאן עושים מזה חגיגה, כאילו ישראל משיגה הישג כלכלי שאין כמוהו בעולם (סין – מליארד ושלוש מאות מליון, צמחה ב-2007 ב-11%…)

  מתפארים בהישגים על יעילות השילטון ושוכחים לציין
  כי לפי דו"ח הבנק העולמי ו-BDI : ישראל המדינה המושחתת ביותר במערב:

  — קישור —

  מיכאל שרון

  Israel is considered one of the riskiest places in the Western world, with an unstable, inefficient regime, low accountability, a relatively high rate of state corruption and poor law enforcement," BDI said, based on the World Bank report. BDI economists noted that the low indices hamper foreign investment, raise risk premiums on financial markets and hurt resource allocation.

  בקיצור, מנסים בכוח להביא מקורות עם בשורות מרנינות, מספרים שיעילות השילטון עלתה ב-5 נקודות מהשנה שעברה; אבל נו באמת, "יעילות השילטון" – שר האוצר במשפט שוחד, הנשיא קצב…רוה"מ כרגע…

  מה יעיל כשהכבישים פקוקים יותר מכל מדינה מערבית אחרת, בשעות העומס בגוש דן הכבישים כמעט לא מתפקדים, וזאת אף על פי שמספר הרכבים לאלף נפש נמוך יותר מכל מדינה מערבית אחרת. מתפארים באוניברסיטאות האליטיסטיות בישראל, ושוכחים לציין שמוסף התרבות של הטיימס דירג את ישראל ב-2006 מכלל אוניברסיטאות העולם, נמוכה יותר מהמקום ה-119

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים