הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-13 בנובמבר, 2008 אין תגובות

בזמן האחרון כולם במערכת הביטחונית והפוליטית מזהירים, מרצח נוסף של אישיות פוליטית או אידיאולוגית בכירה. ההזהרות האלו באות ומתקרבות אלינו בכול יום בצעדי ענק.


כמו – כן ההזהרה הזאת בדיוק באה בשבוע של רצח ראש – הממשלה המנוח, יצחק רבין. אז בציבור וכול המערכות במדינה התעלמו מהכתובת הברורה והאדומה שהייתה על הקיר. ולבסוף אנחנו בוכים לא שוכחים ולא סולחים כול שנה ושנה בכיכר. והיום אסור לנו להתעלם ולהסתיר את הפנים מהמראה ומהזהרות האלו. אלא אנו צריכים רק ללמוד מהרצח ומהתקופה של לפני הרצח.

ההזהרות האלו באות ומתקרבות בגלל דבר אחד ויחיד – מהפכה. מהפכה שרוקמת גידים חזקים וחסונים שפוגעת בשלטון החוק במדינה ובדמוקרטיה.


בעצם טעיתי המהפכה הזאת כבר כאן. היא התחילה להשתלט כבר על כמה מוסדות במדינה המוכר שמבניהם הוא – צה"ל שהפך בשנים האחרונות "מצבא העם" לצבא של ארץ אחת של מתנחלים, לצבא של רבנים קיצוניים ומסיתים אשר נותנים לגיטימציה וכוח לסירוב המוני של תלמידיהם שמשתלטים על כוח הפיקודי בצבא.


המהפכה הזאת היא לא מהפכה של אנשים טיפשים, אלא מהפכה של אנשים חכמים מאוד שיודעים כול מהלך ומהלך שהם הולכים לעשות. וכך הם משתלטים לאט ובשקט על המדינה.


אני מאוד פוחד וחושש מהמהפכה הזאת, מפני שהיא כבר זורעת הרס רב בכול דבר במדינה, והיא תזרע עוד ועוד הרס ככול שהיא תשתלט. המהפכה הזאת מפרידה בין קבוצות ומפלגות שונות וקורעת את העם לגזרים, שכמעט היום שאי אפשר לאחות אותם.


זה רק עניין של זמן עד אשר תקום כאן מדינה של מטורפים ומשוגעים, שלא יודעים לשים על עצמם גבולות, ועושים ככול העול על רוחם. מדינה של תומכי טרור ואלימות, שמאמינה בכול הברזל והאקדח מאשר הפרחים והיונים הלבנות. מדינה שאומרת "כן לאלימות ולכיבוש ולאפליה ולא לשלום". מדינה שאין להם בכלל סיכוי להתקיים אפילו לרגע. מדינה אשר הופכת את זרועות הביטחון והדמוקרטיה לשק אגרוף ולדבר מושפל והזוי. מדינה של אנרכיה וחוסר שלטון.


לכן אוהבי השלום והאהבה. אנחנו חייבים להתעורר ומהר מהשאננות, הייאוש ואיבוד הדרך. תתעוררו לפני שהדבר המטורף והחולני הזה יטיל עלינו אסון. אנחנו צריכים להקדים תרופה למכה, אנחנו חייבים וצריכים בכול כוחנו לעצור את המהפכה הפשיסטית וחסרת הגבולות הזאת לפני שנהיה חלק ממנה והיא תתטרוף אותנו בלי מלח.

תגובות
נושאים: מאמרים, עדכונים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים