הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-29 בדצמבר, 2008 10 תגובות

בקמפיין משותף לקראת הבחירות הקרבות פתחן השןתפים ליבני וברק במסע רצח והרג המוני בגטו עזה הנצור והמורעב.המטרה לכאורה היא מניעת דלף ההפצצות על ישובי עוטף עזה, אך המטרות האמיתיות קשורות באופן מובהק לתעמולת הבחירות של שני השותפים.


נחיתותן של מפלגת העבודה וקדימה בסקרים,מול עליית הימין הלוחמני ומראה נתניהו התופר לעצמו חליפת ראש ממשלה , הוציאו את הרוח ממפרשי "המנהיגים השפויים" לבני וברק והביאו אותם לנהל לא קמפיין שרידה דרך משרדי פרסום ויועצי תקשורת אלא קמפיין דמים נוכח עם ועולם שיהפוך אותם שוב לנבחריו המועדפים של עם הבחירה. מאות או אפילו אלפי גויות של פלסטינים אמורים לשמש לבעלי ברית הדמים הזו אבני דרך לכס השלטון.

אולם ככל שיגדל מספר גופות הפלסטינים בטבח הנמשך בשעות אלה כדי להפוך את נצחונם לשלם חייבת להצטרף לספירה עוד גופה אחת. גופתו של גלעד שליט. השבוי הישראלי ששבייתו חשפה את הקטנות וצרות האופק של ההנהגה הישראלית שלא היתה מוכנה להחזירו תמורת השבויים שדרש החמאס.


גלעד שליט הפך להיות אבן מחלוקת מרכזית במסע הבחירות של ברק וליבני ואבן נגף בפני כל מנהיג ישראלי נוכחי המנסה להתחמק מהחובה המוסרית להחזרת חיילים שבויים הביתה. החשש מגזר דינו של הבוחר אם יחליט מי מהם לשחרר שבויים פלסטינים או לא לאחר ששנים עסקו בדמוניזציה של שבויים אלה הותירה בפני המנהיגים הציניים ברירה אחת. להסתיר את גופתו של שליט שיתכן שעדיין חי ברגע זה, בגופות של מאות פלסטינים שנטבחו לכבוד חיסולו. 
 
ההתנהלות הרצחנית של ממשלת ישראל בעימותים הצבאיים שלה כלפי האוכלוסיה ברצועת עזה היא המשך מדיניותה היומיומית כלפי אנשי עזה. מדיניות של כיתור ומצור, של שלילת הצרכים האנושיים הבסיסיים. הם אומרים : "נספק להם מצרכים חיוניים". גם זה איננו נכון. אבל אם היה השקר אמת, הם אומרים למעשה : אנחנו מתייחסים לפלסטינים כאל חיות בגן חיות. גם להן "מספקים צרכים חיוניים".המצב הבלתי אנושי אליו דירדרה ממשלת ישראל את האוכלוסיה הפכה בהכרח את הרצועה לסיר לחץ רותח אשר ירי רקטות הקסאם הוא בבחינת קילוחי הרתיחה שלו. נחזור שוב על מה שהסברנו בפברואר 2008: תושבי שדרות, עוטף עזה, אשקלון (מ’גדל הפלסטינית), חייבים את מצוקתם רק לממשלתם שהכניסה את תושבי רצועת עזה לגטו, לאותו סיר לחץ של מחסור מחריד, של הפצצות והפגזות יומיומיות, של הוצאות להורג ללא משפט, של ניתוק גמור מהעולם החיצון. ירי הקסאם אינו הסיבה לרצחנות הישראלית אלא תגובה עליה


-מערכת התעמולה הישראלית על כל אגפיה , המפיצה שקרים המטילים על הקורבנות את האחריות לרציחתם, נציגה את נטו עזה כמדינת אויב ולא כאוכלוסיה שגורלה נתון בידי הכובש . יתרה מזאת: במלחמת החורמה נגד העם הפליסטיני הצליחה ישראל עד היום להסתיר את כוונתה להקריב את גלעד שליט כדי לא לשחרר שבויים פלסטינים. יהיה הדבר אות לכל אם ישראלית השולחת את בנה לצבא.


יופסק לאלתר מסע הטרור והרצח נגד העם הפלסטיני !


ישוחררו כל השבויים והאסירים ללא יוצא מן הכלל !

תגובות
נושאים: מאמרים

10 תגובות

 1. לא בדיוק הגיב:

  המלחמה כמהלך של בחירות זה הסבר שטחי מדי.
  המטרה של ישראל להפוך את השטחים למדינת חסות נאו קולוניאלית. לצורך זה היא צריכה למוטט את שלטון החמס ולהשליט על הרצועה משתפי פעולה נרצעים מסוגו של אבו מאזן.

 2. חדוה הגיב:

  מה האיום הפטרנליסטי הזה "תדע כל אם"… מה, אין לחיילים גם אבא? וחוץ מזה, החיילים הם בני אדם בוגרים, ולא נשלחים על-ידי אמא ואבא.

  ולמה צריך להחזיר את גלעד שליט תמורת כל מספר שנוקב בו החמאס?

  איזה רדידות משמימה וסיסמאות ממוחזרות… כ"כ חסרה כאן הפואנטה של האוונגרד של המצפן המרכסיסטי במחסום!

 3. יהיה הדבר אות לכל אם ישראלית הגיב:

  מדוע פטרנליזם? זהו נציונליזם מתקדם של המדוכאים, שכן בדבריו אלו של הח’ אמינוף, הוא מנסה להטיל אימה ומעמיק את הקו של הח’ נסראללה והתיאוריות המהפכניות שלו בדבר הבטן הרכה של החברה הישראלית, שיכולה לעכל הרג של אזרח מפגיעת רקטה, אבל מתקשה יותר לעכל הרג של חייל.

 4. ניצן אביב הגיב:

  יישר-כח לאלי אמינוב על דבריו הנחרצים.
  מילים כדורבנות!

 5. ל"יהיה הדבר אות…" הגיב:

  אהבתי את "הח’ נסראללה והתיאוריות המהפכניות שלו"
  מה שלא תהיה הכוונה, זה פשוט גדול.

 6. אורנה לביא – לכוווווווווווווולנו הגיב:

  בהמשך לדברי "יהיה הדבר לאות…" – וגם לדברי קודמי, ששיבח אותו – קבלו שניכם את השבחים ממני, כי אין מלים נכונות יותר.

  אני הייתי מתקנת את הכותרת:

  "יהיה הדבר לאות לכל אב ואם, לכל בת ובן, לכל דודה ודוד, לכל סבתא וסבא, ובכלל לכווווווווווולנו………………….

 7. יישר כח לחב’ ניצן אביב על דברי העידוד הגיב:
 8. יישר כוח הגיב:

  יישר כוח לחב’ אמינוב, לחב’ ניצן אביב, לחב’ אורנה, לחב’ יהיה הדבר אות לכל אם עברייה, לחב’ נסראללה, לכוווווווולם.

 9. מוני יקים האנטיציוני הגיב:

  אכן אמין אמינוב – כל הכבוד על שימת הדגש
  שמלחמת מחטף זו "מלחמת שלום הבחירות" אין לה
  לא דבר ולא חצי דבר עם אותם טילונים שכמה מהם נפלו על שדרות ובנותיה ומרביתם בשדות בור ולולי תרנגולות.
  הדמגוגיה של "מדושני העונג" הספונים בוילות בקיסריה וסביון ובדירות הפאר במגדלי אקירוב
  המשתמשת ב "מגן האנושי" ששפכו במשאיות בעיירות הקיפוח הסמוכות לגבולות כאילו יצאו למלחמה מגעילה זו כדי להגן עליהם זה כבר עובר כל גבול.והשיא הוא ששטיפת המוח עובדת ויש מי שמאמינים לשקרים.
  בחורבן הציונות ננוחם.

 10. תמיר יצחקי הגיב:

  אם אתם רואים ברוצחי ההמונים הפלסטינים שיושבים בכלא הישראלי כשבויים שצריך לשחרר ללא שום תנאי אז באמת שאין שום חשיבות לדעות שלכם באף נושא. זה עניין של שפיות בסיסית.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים