הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-23 בפברואר, 2009 3 תגובות

"הטפשות היא האויב הקשה של מעמד הפועלים", לנין.


האמונה האווילית של ממשלות ישראל לדורותיהן, כי תפקיד הרוטוויילר של ארצות הברית יעמוד להן לנצח, וכי זהות האינטרסים עם ארה"ב יבטיח את תוקפנותה ויחפה גם על פשעי מלחמה ורצח עם, גורם להן לעיוורון פוליטי, לבורות הסטורית.


שנים רבות שימש צ’ן קיי שק ככלב השמירה של אמריקה. כאשר משטרו הריאקציוני נפל בסין כולה, פרט לאי טייוואן, הבטיחה ארה"ב את המקום באו"ם לטייוואן. עזרה פיננסית ואבטחה צבאית ניתנו ביד רווחה, אולם הצורך לשינוי המדיניות כלפי סין העממית, כדי לספק את לחצם של החקלאים האמריקנים שרצו שהשוק הסיני ייפתח בפניהם, הספיק בשביל לזרוק את המשטר בטייוואן לכלבים!

סדאם חוסיין עלה לשלטון בעזרת ואשינגטון, שירת כרוטוויילר אמריקאי נגד אירן, ובסופו נתלה בראש חוצות. ממשלת ישראל חיה באשליה כי נצח אמריקה לא יאכזב. אשליה מסוכנת שתעלה ביוקר!


בארה"ב חל שינוי עם עלייתו של אובמה. אין זה שינוי מהפכני החורג מהמשטר האימפריאליסטי ומהקפיטליזם הרצחני, אבל הולך ומתגשם שינוי דרסטי במדיניות החוץ. בניגוד למדיניות החוץ הכוחנית והפולשנית של בוש, עומד אובמה לבנות איזון במזרח התיכון, לארגן סביבו מחנה פרו-אמריקני מטורקיה בצפון דרך סוריה, לבנון, ישראל, פלסטין, מצרים,ירדן, עירק סעודיה ושאר ארצות ערב, מול איראן ואפגניסטאן.


הגרעין האירני ייצור מאזן אימה אל מול ישראל וימנע את השימוש בו. כדי להגשים תוכנית זו יש להסיר כמה מכשולים:


בראש וראשונה המיעוטים השיעיים שבארצות האלה. הם לקחו תחת חסותם את הפלסטינים הלוחמים לעצמאות ועקב שנאתם לסונים הם מתסיסים את העמים שממשלותיהם מיועדות לחזית הפרו-אמריקנית.


מכשול נוסף היא סוריה, הקשורה כיום באיראן. שני המכשולים קשורים לישראל, למלחמה הרצחנית נגד רצועת עזה מצד אחד ולכיבוש הגולן ושאר השטחים.


יש להניח שאובמה לא יירתע מצעקות ההיסטריה של נתניהו,ליברמן ושותפיהם מימין ומ"שמאל", ויתחיל להשליט סדר בפלסטין ובישראל. או שישראל תסכים לתוכנית קלינטון פלוס: חלוקת ירושלים, פתרון ריאלי של בעיית הפליטים, גבולות 67′ ופינוי המתנחלים, או שארה"ב תבצע זאת בעזרת מועצת הבטחון, האיוד האירופי, רוסיה, סין ועוד.


גם הצעקות השקריות של המתנחלים, שאי אפשר לנתק 200 אלף איש מהאדמה הפלסטינית שהם כבשו, תוך קריצת העין של ממשלות ישראל, לא יעמדו להם. כבר היו דברים מעולם. מיליון מתנחלים צרפתיים פונו מאלג’יריה למרות התנגדותו של לגיון הזרים והטרור של מתנחלי "דרום צרפת".


גם המכשול השני – סוריה – ימצא את פתרונו. החזרת הגולן ועזרה אמריקאית יספיקו כדי שבשאר אסד ייכנס תחת החופה של ושינגטון. פתרון הבעיה הפלסטינית ייטול מהמיעוטים השיעים את החשוב שבנשקם ויבסס את השלטון של הוואסאלים של ארה"ב ואת התוכנית האימפריאליסטית של אובמה.


כדאי לה לישראל ללמוד מדה גול:


על ידי הוצאת המתנחלים וההכרה בעצמאותה של אלג’יריה, הוא הבטיח לצרפת מדינה אוהדת ומשתפת פעולה לטובת שתי המדינות.


פתרון צודק של הסכסוך הפלסטיני, תמיכה בשיקום הכלכלה הפלסטינית


והכרה בעצמאותה המלאה של המדינה הפלסטינית יסללו את הדרך לשלום, לביטחון ולשגשוג של שני העמים.

תגובות
נושאים: מאמרים

3 תגובות

 1. ריאקציוניזם? הגיב:

  תקן אותי אם אני טועה, אבל נדמה לי שכאשר תושבי טייואן נהנו מרמת חיים גבוהה ומשלטון דמוקרטי, נאנקו תושבי סין תחת "מהפכת התרבות" וחיו לא מי יודע מה. אז נכון שארצות הברית מכרה את טייואן כדי לקנות מיליארד ורבע סינים, אבל זה עדיין לא אומר שהטענה שמשטרו של צ’אן קאי שק היה "ריאקציוני" אינה חייבת הוכחה.

 2. בטטה הגיב:

  טאיוואן של שק הייתה דיקטטורה נוקשה הדמוקרטיה הגיעה לאי לאחר מות שק.

  פרט לזה אין ספק שהאינטרסים להיות בסדר עם סין הגדולה הכריע על חשבון מעמדה המיוחד והמנופח של טאיוון .

 3. מצא את ההבדלים הגיב:

  שום פלג של האלג’ירים לא טען שצרפת היא אלגי’יר, שהצרפתים הם פולשים בצרפת, ושהצדק הטבעי דורש שהאלג’יראים ישלטו ב"אלג’יר מהתעלה ועד הים התיכון", ושעל זה המלחמה.
  האלג’יראים גם לא ביצעו פעולות טרור בצרפת. (לעומת המיליציות של המתנחלים הצרפתים שדווקא כן בצעו פעולות טרור בצרפת…)

  יכול להיות שזה עזר לדה-גול לקבל גיבוי של הציבור למהלך של עזיבת אלג’יר.

  אצלנו, לפי הצהרות הנהגת הרוב הפלסטיני, המלחמה לא תיגמר עד שלא תיכון "פלסטין מהים עד הנהר". זאת אומרת שעזיבת השטחים רק תחמיר את המצב. ההתנתקות הוכיחה את זה באותות ובמופתים.

  שאר הניתוח שלך לוקה ב Wishfull-Thinking.
  סוריה לא תפריע לפעילות חיזבאללה נגד ישראל, כמו שמצריים לא מפריעה לפעילות חמאס. דיבורים לחוד ומעשים לחוד.

  יכול להיות שארה"ב תחליט לשים את כל הז’יטונים על מדינות ערב שבהן השלטון אולי יכול להיות אוהד על תנאי, אבל העם שונא את ארה"ב יותר ממה שהוא שונא את ישראל. הבעיה היא שאם יקרה בהן מה שקרה באיראן (המהפכה האיסלאמיסטית העיפה את השלטון הפרו-אמריקאי) ארה"ב תישאר קירחת מכאן ומכאן. האמריקאים לא נוהגים לעשות את זה.

  לתשומת לבכם, ארה"ב לא בדיוק זרקה את טאיוואן לכלבים. אם היא היתה עושה את זה באמת, סין היתה בולעת את טאיוואןבלי הנד עפעף.
  היחסים בין סין וארה"ב מורכבים – כמו עם רוסיה, יש שיתוף פעולה אבל יש גם יריבות ותחרות. סין משחקת נגד ארה"ב בזירות מסויימות, כשזה מתאים לה.

  ארה"ב שומרת על המאחזים שלה בכל מקום חיוני, בטובות או בכוח הזרוע. ישראל היא מאחז חשוב, ובעיקר כזה שניתן לסמוך עליו, כי כאן יש גם תמיכה של האוכלוסיה, לא רק של הממשל.

  המדינות המוסלמיות הן לא תחליף לישראל,משום שהמהפכה האיסלאמית העולה הופכת את העולם המוסלמי למוקד התנגדות ותחרות לארה"ב. תפתחו מפה ותראו באיזה טריטוריות ובאיזה גודל אוכלוסיה מדובר.

  פיתרון הבעיה הפלסטינית לא יתן שום מענה למהפכה האיסלאמית. הבעיה לא רק במיעוטים השיעיים, אלא באידאולוגיה האיסלאמית הסונית מבית מדרשו של חסן אל בנאא. האחים המוסלמים עובדים במקביל למהפכה השיעית, הם לא תלויים בה ולא נולדו ממנה.

  דרך אגב, הניתוח שלך בעניין סוריה מתעלם מהעובדה שסוריה נתמכת באיראן משום שיש בה משטר מיעוט עלאווי. אין לזה שום קשר לפלסטינים.

  הפלסטינים הם לא סיבה לקונפליקטים הגלובליים, הם בסך הכל תירוץ. אם לא יהיו פלסטינים, יהיה תירוץ אחר.
  אתה מבין את ההבדל בין סיבה לתירוץ?

  הסיבה האמיתית היא תחרות על הגמוניה כלכלית ותרבותית בין גושים, ואת זה פלסטיניזציה של ישראל לא תפתור.

  לכן יש להניח שהמדיניות של ממשל אובמה לא תחרוג בהרבה מזו של קודמיו. הכי גרוע שיכול להיות יהיה כמו בימי בוש האב.

  נחכה ונראה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים