הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-22 במרץ, 2009 18 תגובות

אדוני הנשיא,


העיתון היוקרתי של ישראל, "הארץ", שלעתים מכנים אותו גם "הניו יורק טיימס הישראלי" פירסם ב-16 למרץ 2009 מאמר מפי פרשנו הבכיר לענייני צבא וביטחון, שמהווה למעשה קריאה לפעולה צבאית ישראלית נגד פרויקט הגרעין של איראן.


כאשר עיתון הנחשב בדרך כלל לליברלי ומתון, מפרסם מאמר כזה לקראת כהונתה של ממשלת ימין קיצונית, אנטנות הזהירות וההתראה חייבות להיכנס לפעולה.


מניעת נשק גרעיני מאיראן היא משימה חשובה, והדרך להשגת היעד אינה בפעילות צבאית, אלא במאמץ בינלאומי ליצירת מזרח תיכון חופשי מנשק אטומי, ביולוגי וכימי. אי אפשר להגיע למטרה זו בלי להתייחס גם לישראל.

ישראל הינה מעצמה גרעינית. היא הכניסה את המזרח התיכון למרוץ חימוש של נשק השמדה המונית. הודות לצעדו האמיץ של טכנאי הגרעין מרדכי ואנונו שחשף את המתרחש מאחורי חומות הכור הגרעיני בדימונה בראיון ל"לונדון סנדיי טיימס" בשנת 1986, אנו יודעים כי ישראל חמושה במאות פצצות אטום ומימן. אם נוסיף לכך את כמויות הנשק הביולוגי והכימי שישראל מייצרת במכון הביולוגי בנס ציונה, תתקבל תמונה מפחידה של מדינה, שגודלה אינו עולה על מחוז בחירה באחת ממדינות ארה"ב, שהיא חבית אבק שריפה של נשק השמדה המונית.


וטרם הזכרתי את הכמות האדירה של חימוש קונבנציונלי.


התקפה ישראלית על איראן עלולה לגרום לתוצאות הרות אסון, עד כדי גרירת האזור לעימות גרעיני, שיביא כליה על מדינות באזור. ישראל עלולה להימחק. שר החוץ הבא של ישראל, המתנחל אביגדור ליברמן, שכבר איים בעבר על מצרים בהפצצת סכר אסואן, יהיה בעל מניה בהפעלת ההדק הגרעיני של ישראל. סיבה מצוינת לנקיטת מספר צעדי זהירות. זו אולי אירוניה של ההיסטוריה, שישראל, שמהווה בית לרבים מניצולי השואה, היא היום גן עדן ליצרני השואה הבאה, השואה הגרעינית.


שרותי המודיעין בכל העולם מתחרים ביניהם על הערכות באשר ליכולות הגרעיניות של איראן. ההערכות הן שונות ולעתים קוטביות. האמת היא שאיש לא יודע מה יש לאיראן במרתף. הדוגמה הישראלית מלמדת כי הפיתוח הגרעיני נעשה תוך הונאת ארה"ב.


אתה בוודאי יודע כי הנשיא ג’ון קנדי ניסה למנוע את חימושה הגרעיני של ישראל, הוא ידע את הסכנות הגלומות בכך, אבל ממשלת ישראל הצליחה להונות את הפקחים האמריקאים שנשלחו לדימונה, והתוצאה ידועה.


האיראנים לא פחות מתוחכמים מישראל.


ארה"ב וישראל הן בנות ברית, כך אומרת הקלישאה. בברית הזו יש צד אחד מממן ואחד ממומן.עוצמתה של ישראל נשענת במידה רבה על הסיוע הצבאי והכלכלי של ארה"ב. ללא מיליארדי הדולרים שארה"ב מעבירה לישראל,לא היה ביכולתה לממן את הכיבוש, ההתנחלויות, הצבא וכמובן את מאגר הנשק הגרעיני.


גלי ההדף של התקפה ישראלית על איראן, יגיעו הרחק מעבר לאזורנו ויהיו להם השלכות גלובליות הרסניות, שיפגעו גם בארה"ב.


אתה, אדוני הנשיא, נבחרת כמבשר עידן חדש של הפלת חומות איבה, מאבק בזיהום הגלובלי וחיסול הנשק הגרעיני. במסגרת זו יש לרסן את ישראל, להכניס אותה למשטר פירוק החימוש הגרעיני באזורנו, לחייבה לפתוח את כל מתקני הגרעין ואתרי הטילים לפיקוח בינלאומי, יחד עם איראן ושאר מדינות המזרח התיכון.


המצב שבו ישראל מחזיקה במונופול גרעיני, לא יימשך לעד. ישראל גרעינית היא תמריץ תמידי לאחרים להצטייד בנשק דומה.


באזור נפיץ כמו שלנו, שבו יהודים ומוסלמים טוענים לקשר ישיר עם היושב במרומים ומתיימרים לדבר בשמו, מאמינים במלחמת גוג ומגוג כשלב מעבר לגאולה, וחלקם, כמו בישראל ובאיראן, מכהנים בתפקידי מפתח בממשל, רצוי מאוד שלאיש לא יהיה נשק גרעיני, ביולוגי וכימי.


אני מפציר בך לפעול ברוח מכתב זה בטרם נאחר את המועד.


מה אומר הדין הבינלאומי?


שני שוטרי תנועה ישראלים נרצחו על ידי מחבלים בכביש בקעת הירדן. רגע אחד, נרצחו? על ידי מחבלים? או שמא שני שוטרי תנועה חמושים מכוח הכיבוש המשטרתי נהרגו על ידי לוחמי גרילה פלסטינים?


מה אומר הדין הבינלאומי?


הבה נשאל את אל"מ פנינה שרביט-ברוך, המרצה החדשה למשפט בינלאומי בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב. עד לא מכבר היא כיהנה כראש מחלקת הדין הבינלאומי בפרקליטות הצבאית, שסיפקה את האישורים המשפטיים לפעולות צבא הפלישה הישראלי במלחמת עזה האחרונה.


לפי פנינה שרביט-ברוך עונש המוות שהשית צבא הפלישה הישראלי על קרוב ל- 100 שוטרי תנועה שעמדו במסדר סיום חגיגי של הקורס שהכין אותם לתפקידם, בטיל אחד שנורה ממטוס אף 16, הוא פעולה מלחמתית לגיטימית על פי החוק הבינלאומי. השוטרים לפי שרביט-ברוך לא נרצחו אלא פשוט נהרגו.


הפרשנות הזאת של הגברת הקולונלית נתונה במחלוקת חריפה. רשימה מרשימה ממיטב המומחים הבינלאומיים לדיני מלחמה, קבעו כי הפצצת שוטרי התנועה, חרגה מהוראות החוק הבינלאומי.


החוק הבינלאומי מתיר לעם כבוש להתקומם נגד הכובש והמדכא. האם שוטרי התנועה הם חלק מכוחות הכיבוש החמוש המהווים מטרה לגיטימית?


אני לא הולך לפסוק כאן הלכות. רק ביקשתי להזכיר לישראלים כי מי שמחא כפיים לטייס שירה את הטיל על מסדר השוטרים וטבח בכולם, אל יבוא בטענות לפלסטינים.


אני מצר על אובדן החיים שם כמו כאן.


מזרח תיכון מייאש


התובע הכללי של בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג הוציא צו מעצר בינלאומי נגד נשיא סודן עומר אל-בשיר על רצח עם בדארפור. לראשונה מוצא צו כזה נגד נשיא מדינה מכהן.


מה שמתרחש בחבל דאפרור בשנים האחרונות בחסות ממשלת סודן הוא אחד מפשעי המלחמה החמורים מאז תום מלחמת העולם השנייה.


כל שוחר זכויות אדם יקדם בברכה את הוצאת צו המעצר, מפני שהוא משדר מסר ברור למי שמכהנים כראשי מדינות, כי תפקידם אינו מקנה חסינות אם הם חשודים בפשעים חמורים.


מאז החל פשע רצח העם בדארפור, מדינות המזרח התיכון לא עשו דבר להפסיק את הטבח. הליגה הערבית, בה חברה גם סודן, הייתה יכולה לעשות רבות לכפות על סודן את הפסקת הרצח, אבל לא עשתה דבר. סודן ממשיכה להיות חברה בליגה, והיא משתתפת בכל מפגשי ראשי המדינות. נשיא איראן, אחמדינג’אד, מצא לנכון לבקר בסודן לאחר הוצאת צו המעצר הבינלאומי.


מדינת ישראל אינה במצב של עליונות מוסרית מול סודן. בקורותיה יחסי ידידות אינטימיים עם הגרועים במשטרים, החל מדרום אפריקה של תקופת האפרטהייד, עבור למשטרים הפשיסטיים ששלטו בשעתו בארגנטינה ובצ’ילי, וכלה במשטר הדמים של הגנרל מובוטו בזאיר. לכולם סיפקה ישראל נשק והדרכה צבאית.


גם בנושא דארפור, מתגלה ישראל כמדינה שלא למדה דבר מעברו של העם היהודי. היא פועלת במטרה למנוע מפליטי סודן למצוא מקלט בישראל. ממשלת ישראל מתנהגת בדיוק כמו המדינות שסגרו בשעתו את שערן בפני פליטים יהודים.


אני מקווה שהתובע הכללי של בית הדין הפלילי הבינלאומי, יחקור גם את פשעי המלחמה של ישראל, בלבנון ובשטחי הכיבוש בגדה ובעזה. אם ראשי הממשל והצבא בישראל ידעו כי גם הם אינם חסינים בפני צווי מעצר בינלאומיים, ייתכן כי יתחילו לחשב ביתר זהירות את צעדיהם.


למי הזכות לבחור?


אביגדור ליברמן רוצה להעביר בכנסת חוק לפיו תורחב זכות בחירה לכנסת גם לישראלים שהיגרו מישראל. מספרם של המהגרים מישראל בשנות קיומה, עובר את המיליון. רק בארה"ב מתגוררים לפי הערכות קרוב ל-800 אלף נושאי אזרחות ישראלית.


מתן זכות בחירה לאזרחים שלא מתגוררים בארצם, אינו פטנט ישראלי. יש עוד מדינות בהן הדבר מותר, כמו למשל ארה"ב.


מטרתם של ליברמן וחבריו, אינה להרחיב את הדמוקרטיה הישראלית אל מעבר לים. הם אינם כה תמימים. המטרה מגלמת בתוכה את כל הרפש הגזעני שמלווה אותם: להקטין את משקלם של הפלסטינים אזרחי ישראל, ולהגדיל את כוחן של מפלגות הימין. הנחת העבודה של ליברמן היא כי מרבית הישראלים החיים בחו"ל יצביעו למפלגות ימין.


ישראל אינה מדינה שוחרת שלום החיה בשכנות טובה והרמוניה עם שכניה, אלא מדינת טרור היוצאת למלחמות לפחות פעם בעשור, ולפעמים גם פעמיים בשלוש שנים, כפי שהתרחש בתקופת ממשלת אולמרט המסיימת עתה את כהונתה.


המשמעות המעשית של חוק כזה, אם יתקבל, היא, שנושאי אזרחות ישראלית שמעולם לא חיו בישראל, כמו למשל שלושת בניו של אחי המהגר, הרב ג’ון גבריאל ספירו ז"ל, שנולדו בארה"ב וחיים שם, יחליטו אם לשלוח את ילדיי ונכדיי למלחמות הברירה של ישראל.יש בישראל כאלה ההולכים עוד צעד הלאה, וסבורים שיש לתת זכות בחירה לכנסת לכל יהודי העולם, וכך להבטיח את השליטה היהודית, גם אם הערבים יהיו ביום מן הימים רוב בישראל עצמה.


זו עוד דוגמה לדרכה של ישראל להביך יהודים בעולם, שהרי אם יעבור חוק כזה בכנסת, זה יעשה מבלי לשאול כלל את היהודים אם יש להם עניין בכך. צעד כזה יהיה בבחינת מטעמים לאלה שמדברים על השתלטותה של היהדות הבינלאומית על העולם בכלל והמזרח התיכון בפרט.


מדיניותה המלחמתית של ישראל, האכזריות שהיא מגלה כלפיי הפלסטינים, מהווים היום את אחד הגורמים המזינים את האנטישמיות.


הילדים בבתי הספר בישראל לומדים כי מטרת הציונות הייתה להציל את היהודים מאנטישמיות, אולם המציאות מלמדת כי לאחר למעלה ממאה שנות ציונות, הושגה מטרה הפוכה.

תגובות
נושאים: מאמרים

18 תגובות

 1. קורא אנגלי הגיב:

  שאומרים אמריקה ומזרח-תיכון באותו המשפט חייבת להכלל מילה נוספת באותו המשפט.

  בלי אותה המילה אין ולא יהיה למשפט שום מובן.

  ומהי המילה הנוספת?

  נפט.

  זה הנוזל שבשבילו יש מדינה ויש מדים ויש אף-16 ויש אולמרט ויש התנחלויות ויש מעטפות.

  כל אותם אורגניזמים ששקעו במצולות והתבשלו להם במשך מליוני שנים לעיסה שחורה ודביקה.

  כל השאר זה PR .

 2. לא מבדיל הגיב:

  זו לא הפעם הראשונה שספירו לא מצליח להבדיל בין רוצח לנרצח. ענין של נכות מוסרית כנראה. השוטרים התמימים שצה"ל הרג הם אלה שזרקו אנשי פת"ח מקומה 14 וירו בהם ברחובות ברגלים במקרה הטוב בראש כענין של שגרה. השוטרים הישראלים נרצחו תוך כדי נסיון לסייע לחלאות שרצחו אותם. ספירו לא מוצא הבדל. להזכיר לספירו גם שהצדיקים הפלשתינים לא פוגעים בד"כ בחילים או שוטרים אלא באזרחים ובמכוון באזרחים. כנראה שגם הפעם היה זה מיקרי לחלוטין שנרצחו שוטרים ולא אזרחים שעצרו לעזור לרוצחים. אצל ספירו אין כמובן הבדל. נגד נשיא סודן הוצא צו מעצר מינהלי. הערבים, כל הערבים כבר הודיעו שהם מצפצפים על הצו. מבחינתם רצח עם זה לא ענין מספיק רציני כדי לשתף פעולה עם בית הדין הבינלאומי. האמת היא שלנוכח כוונתם לרצוח כל יהודי בארץ ישראל כולל את ספירו אפשר להבין למה הם לא מתרגשים. אבל את מי מגנה ספירו? כמובן שאת ישראל. נכות מוסרית כבר אמרתי?

 3. הרג השוטרים מוסרי וצודק הגיב:

  הפצצת שוטרי החמאס לובשי המדים הינה מוסרית ממדרגה ראשונה עומדת לפי כל קנה מידה והגיונית ביותר – כאשר גולני נכנסו ללב עזה – אם היו נתקלים בשוטר תנועה שכזה – האם השוטר היה מכוון את תנועת חיילי גולני או שהיה יורה בחייל ?
  ממליץ לגדעון לחשוב קצת בהגיון

 4. ינשוף הגיב:

  "אני מצר על אובדן החיים שם כמו כאן"???!!!
  האמנם?

 5. והמסקנה הבלתי נמנעת הגיב:

  דרושה מתקפת מנע של ארצות הברית על ישראל.ויפה שעה אחת קודם.

 6. comradecirrus בשם ברק אובמה הגיב:

  גדעון ספירו היקר
  קראתי בעיון רב את מכתבך אלי ואני בהחלט שמח על הדאגה הכנה שאת מגלה לשלום העולם ולכן הייתי רוצה לשתף אותך בכמה פרטים שסביר להניח שאתה אינך מודע להם.
  מאגר הנשק הגעיני של מדינת ישראל פותח ושוכלל בעזרתנו האדיבה. אתה באמת חושב שישראל מוסגלת לטפל לבדה בכול העסק הזה? כולל אמצעי שיגור וכ"ו? ברור שלא. לגבי מר ואנונו, גם כאן אני נאלץ לאכזב אותך, הבחור האומלל סתם ביזבז את חייו על מסירת מידע שהיה ידוע לכולם מזמן וכול מה שהוא עשה זה לחשוף לציבור הרחב קצת פיקנטריה. באותה מידה הוא יכול היה לדווח לעולם שהשמש עולה במזרח ושוקעת במערב.
  לגבי התקיפה באירן, גם כאן אתה יכול להיות רגוע, הצבא שלך לא הולך לשירותים בלי לקבל אישור ממני. אני צריך בסך הכול ללחוץ על הכפתור וכול המטוסים שלכם פתאום נעצרים בשמיים. צר לי לאכזב אותך אבל כולכם בסך הכול בובות על חוט, אתם מפיצים איומים על אירן כי זה מה שאנחנו אומרים לכם לעשות בשביל להלחיץ קצת את האירופאים.
  לגבי בית הדין הבינלאומי, ובכן הייתי מצפה ממך לקצת יותר הבנה ושלא תלך שולל אחר הגדרות מפוצצות שהן בסך הכול כיסוי לעוד קומבינה פוליטית שנועדה בסך הכול לזרות חול בעיני הציבור הרחב. אתה באמת חושב שהשופטים שם הם עצמאים ונטולי פניות? מילה לא במקום והם מועברים לדון בסיכסוכים על פינוי אשפה בשכונת עוני בקצה העולם. תתבגר גדעון.
  לגבי מתן זכות בחירה לכול יהדות העולם או ישראלים בחו"ל, נראה לי שכאן אתה צודק, אבל מי כמוך יודע שצדק זה בסך הכול עוד פונקציה שהשימוש בה הוא תלוי מטרה.
  אז במידה ויוצא לך לעבור בוושינגטון אל תשכח לקפוץ לביקור, לא תאמין איזה בית חלומי יש לי כאן.

 7. קורא אדום הגיב:

  גדול.

 8. לקומרדסירוס מאת ברק אובמה. הגיב:

  מה קורה איתך קומרדי? מתי תלמד לקרוא את כל המכתב ששלחתי לגדעון,איך שכחת את ה"נ.ב." שבסופו.
  ובכן למרות שאני נשיא וטרוד בדברים אחרים אשלים בעבורך את המכתב כולו:
  נ.ב.
  גדעון יקירי,למרות כל מה שכתבתי לך לעיל,נסה נא לשוות בנפשך מה היה קורה,לו הייתי מחליט לסגור את הכור בדימונה,או לעצור את חיל האויר הישראלי בשמיים,או להפסיק את הסנקציות כנגד אירן,או סתם לגלות יותר אמפטיה לפלסטינים,או אפילו למנות מישהו שהוא סתם טיפ טיפה פרו פלסטיני לתפקיד מפתח במזרח התיכון?
  אתה יודע מה השדולה היהודית הייתה עושה לי כאן,בפרלמנט,בסנט ולמעשה בכל מוסד פוליטי פיננסי בארה"ב וגם בעולם כולו.
  כתבתי לך שאתם בובות על חוט.אך אל תקח זאת כנסיון להשפלה מצידי,גם אני בובה על חוט בידי השדולה היהודית,שהיא,אם לא ידעת עוד,קשורה קשר הדוק לפדרל ריזרבס שלנו.
  כלומר מי שבאמת מפעיל כאן את הענינים,זה אח שלך.הוא אומר לי מה לעשות,וזו לא אשמתי שזה בדיוק ההפך ממה שאתה אומר.
  אז אולי תסגרו את הענין ביניכם.
  עם כל הרצון הטוב והכן לשרת את שניכם.
  שלכם ברק חוסיין.

 9. ספירו הופך הכל לתחרות הגיב:

  הבעיה עם ספירו שהוא לא החליט באיזה קבוצה
  הוא תומך
  הבעיה של ספירו שהוא מטאטא מתחת לשטיח את
  הרוע הערבי ומבליט יותר את הרוע של ישראל
  למעשה עם ישראל ספירו צריך אמצעים מיוחדים
  כדי לבסס טעון
  למשל
  ליברמן אמר—– אז מה שאמר ליברמן שקול
  להכרזות של השמדה שאומרים הפושעים האירנים
  והטרור האיסלמי אומר בפירוש שמטרתו חיסול
  ישראל אבל ספירו טוען שזו מלחמת שחרור
  לגטימית
  הבעיה הופכת למשימה בלתי אפשרית עבור
  ספירו אם מסתכלים על כל האמת
  ישראלן מדינה מותקפת מוקפת ב-22 מדינות
  חשוכות שמסיחות את דעת ההמונים באמצעות
  הסכסוך הפלסטיני ישראלי
  הפלסטינים אינם כבשה תמימה אלא חלק במזימה
  פאשיסטית גזענית כנגד המדינה הציונית
  אלא שהאמת והתמונה הכוללת אינם נוחים
  למי שמטרתו מעורפלת ומבולבלת

 10. גיא -רמת גן הגיב:

  הרצח ההמוני שביצע חיל האוויר (בשליחות ממשלת ישראל) בשוטרי עזה אינו שונה מכל רצח ברוטאלי כצעד ענישה קולקטיבי שמוכרים מההיסטוריה הארוכה של פשעים כאלו מאז ימי קדם ועד העת החדשה.

  שוטרי עזה אינם שונים מעמיתכם בקנדה, ברזיל או ישראל. מדובר באנשים צעירים שמחפשים עמדת כוח בחברה וסמכותיות שבאה עם התפקיד. ולמרות שאיני אוהד של כוחניות המשטרה וחלק מדרכי פעולתה הרי שהצעירים שנרצחו בעזה בעת מסדר סיום היו משוכנעים שהם הולכים להועיל לחברה בעזה בשלל תפקידים כמו הכוונת תנועה, לחימה בפשיעה, שמירה על הסדר הציבורי ועוד.

  מדוע חוסלו בשעות הראשונות של הלחימה בעזה? ומה הם מניעי החונטה המדינית/צבעית ערב הבחירות? ראוי שיוקדש לנושא תשומת לב רבה וחקירה מעמיקה.

 11. comradecirrus לברק אובמה הגיב:

  אני מאד שמח שפנית אלי בנושא הזה ברק ידידי, אל חשש ואל פחד, הסיפורים שמספרים לך בלילה לפני השינה, על חבורה מזוקנת של זקני ציון שמנהלים את העולם וידם מגודלת הציפורנים בוחשת בפידרל ריזרב, זה הכול עלילת דם ישנה וטובה. אפשר לומר אפילו עלילת דם קלאסית. הרבה אוהבים לספר אותה, לא תאמין אפילו בארץ ישראל בקרב מיעוט סהרורי נפוצה האמונה הזו. עוד מעט גם יספרו לך שיהודים חוטפים ילדים אמריקאים בשביל להשתמש בדם שלהם לעשות מצות, הם אלה שמנהלים את עסקי הפורנו בארה"ב בשביל להשחית את האומה ואולי הגיע הזמן לנסות ולמצוא פיתרון לבעיה היהודית וכאן בדיוק אנו מגיעים לנקודה המרכזית בנושא הנשק הגרעיני של מדינת ישראל: לסיבוב השני, אנחנו מגיעים מוכנים.
  ד"ש למישל ולילדות…

 12. ןןיל סמית (גברים בשחור) הגיב:

  לקומרסידרדוס.
  הנשיא אובמה ביקש ממני להמשיך את ההתכתבות בשמו,משום שהוא טרוד בעינינים אחרים:

  ראשית,מכתבך אינו ברור,מה זה הסיבוב השני? ומהי בדיוק הבעיה היהודית?
  ובקשר לשאר:
  הפדרל ריזרבס כן שולט בכלכלה האמריקנית.משפחת רוטשילד כן יושבת שם בהנהלה.
  השדולה היהודית אייפק כן מכתיבה לנו מה לעשות.
  מה הקשר בין זה לבין מצות העשויות מדם?
  זה כאילו שאני מאשים אותך שגנבת לי עז ואז אתה מכחיש בטענה שעכשיו גם אגיד שגנבת לי חמור.
  ובכן אנני מאשים אותך שגנבת לי חמור.אך נשאר איתן בדעתי שגנבת לי עז.
  נ.ב
  הנשיא ביקש ממני שלא תענה יותר בשמו.

 13. גיא ר"ג הגיב:

  השוטרים שנרצחו בעזה, בצעד ענישה קולקטיבי, של חיל האוויר והגורמים המדיניים/צבאיים שנתנו את הפקודות, אינם שונים מהותית מצעירים אחרים שמתגייסים למשטרה ורואים בעבודה כרטיס כניסה לעמדת כוח והשפעה בחברה.

  כשם שעמיתיהם בקנדה,ברזיל וישראל מתגייסים למשטרה כדי לקבל סמכותיות וכוח המוקנים להם כלובשי מדים בשרות המדינה כך גם הצעירים שחוסלו במסדר סיום של כוחות השיטור בעזה שאפו לקריירה משטרתית שבא יוכלו לשרת את החברה בשלל תפקידים: הכוונת תנועה, שמירה על הסדר, ועוד.

  מקרי ענישה קולקטיבית ידועים עוד מימי קדם במזרח הקדום ועד העת החדשה בא נעשה שימוש בענישה קולקטיבית ברוטאלית. מבלי להיכנס להשוואות לא נחוצות עם מקרים מתועדים של ענישות (הוצאות להורג סיטונאיות אלו) של משטרים אפלים הרי שהתקפת חיל האוויר בעזה שמר גדעון ספירו מביא במאמר היא לא פחות מטרידה (אם להשתמש בלשון עדינה) ממקרי ענישה ופועלות הרג קולקטיביות שמוכרים מההיסטוריה.

  גם אם אין לי חיבה לחלק מתכונות האופי שגורמים לצעירים רבים להתגייס למשטרה (אגרסיביות, תאווה לכוח ומעמד, רצון לשלוט, ועוד) הרי שאין לראות בצוערי משטרה בדרכם לסיים את שלב הצוערות ולהצטרף לכוח שיטור שהוא במהותו אזרחי (ולא כאן המקום להיכנס לאיזה פונקציה ממלאת המשטרה בשלל תפקידיה אפילו במדינה חאמאסטאנית) כברי חיסול רק בגלל שהם מטרה נוחה באחד מחבלי הארץ הצפופים בעולם שבו כוחות טרור פועלים בלב אוכלוסיה אזרחית.

  מה גם שהלחימה בעזה נעשתה ערב בחירות ממניעים שמעלים אצלי הרבה תהיות לגבי עוצמת הכוח שהופעל (בעיקר מהאוויר).

  תודה לך מר ספירו על הבאת המקרה המטריד הזה שוב לתודעת הקוראים (אני הייתי מזועזע עוד מהדקות הראשונות שבהם שודרו התמונות הקשות בזמן הלחימה) וכן תודות והערכה על שלל התובנות שבהם אתה משתף אותנו, קוראיך הנאמנים.

 14. comradecirrus הגיב:

  ןןיל היקר. אני מצטער אם הייתי לא ברור. הבעיה היהודית זה מושג די ידוע, הנאצים נהגו להשתמש בו והכוונה "בפתרון הסופי" זה פתרון הבעיה היהודית והסיבוב השני זה שואה שניה. במקרה ויגיע עוד צורר עמלקי שמעונין להשמידנו הוא יגלה יער של פטריות על פני כול מכדור הארץ. לסיכומו של דבר: הנשק הגרעיני של מדינת ישראל הוא למעשה הדבר היחיד שמונע מאומות העולם לממש את הפתרון הסופי באופן סופי, כלומר השמדתו של עם ישראל.
  לנושא השני: הטענה שהיהודים מנהלים את ארה"ב היא טענה זהה לזו הישנה יותר, שפופלרית מאד במצרים, על חבורה של זקני ציון שמתכננים להשתלט על העולם. היהודים הם קהילה חזקה ומשגשגת בארה"ב. למעשה מדובר בתור הזהב של היהדות בעידן החדש. אבל מכאן ועד שליטה יהודית בכלכלה האמריקאית הדרך עוד ארוכה. זו בסך הכול עוד עלילה אנטישמית לא שונה מהטענה שיהודים משתמשים בדם של ילדים נוצרים להכנת מצות בפסח. במילה אחת קוראים לזה, אנטישמיות.
  נ.ב
  ולמה אובמה ידידי כבר לא רוצה שאני אענה בשמו? הוא כבר לא אוהב אותי?

 15. מל גיבסון הגיב:

  וויל יקירי, אני שמח שסוף סוף ראית את האור.
  גם אני חושב שכל סיפור הדם והמצות הוא כלכך המאה ה18, העניין של השליטה היהודית בעולם הרבה יותר אפקטיבי. אני גם מת על הביט של הפדרל ריזרב, סיפרתי לאבא והוא אהב גם, כמה שהסיפור יותר טיפשי יותר טוב, ההמונים הנבערים תמיד קונים את הסחורה המטומטמת ביותר.
  כל הכבוד, וויל, כל הכבוד.
   

 16. לעניין השוטרים… הגיב:

  אפשר לעשות הסכם ג’נטלמני עם החמאס ששני הצדדים לא פוגעים בג’בניקים (או באזרחים…)

 17. מגיב הגיב:

  מי שלא יודע להתמודד עם טיעונים – לועג וקוטל.
  לא נורא, גם את קופרניקוס נידו. אבל אף על פי כן נוע תנוע. חכו ותראו מי יצא מרוויח מהמשבר הזה.

 18. עדי הגיב:

  לעמים מכנים את עיתון הארץ "אל בלאד"

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים