הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-13 באפריל, 2009 2 תגובות

ערב חג הפסח הגיעו לאום אל פחם שני אוטובוסים ובהם עשרות יהודים חובשי כפות מרחובות ומירושלים. הם באו לעיר לא מתוך מניעים פרובקטיביים רווי שנאה לתושבי המקום. העיר קיבלה אותם בסבר פנים יפות. למפגן הרעות והאחוה בין יהודים חובשי כפות ובין ערביי אום אל פחם לא נמצאה אף לא מילה אחת בתקשורת.

התקשורת הכתובה רק שבועים קודם לכן שפכה אוקינוס של מלים ומרחה כותרות ענק צבעוניות כדי לכסות מפגן משטמה רווי ביטויי שנאה של חסידי חבר כנסת מתלהם ושני עוזריו הפרלמנטריים . אותה תקשורת לא מצאה אף לא מילה אחת כדי לשתף את הקוראים באירוע המרגש שהיה ערב חג הפסח באום אל פחם .


התקשורת האלקטרונית נתנה דקות רבות של מסך למסע האימים והשנאה נגד אזרחי ישראל החיים באום אל פחם .אותה תקשורת לא מצאה אף לא שניונת של מסך כדי להראות את קבלת הפנים מאירת העינים , שערכו תושבי אום אל פחם ליהודים דתיים שבאו לברכם ערב חג הפסח.


מצער מאוד שגם עיתון הארץ נגרר אחרי הכלל "אדם נשך כלב זו ידיעה עיתונאית שיש לתת לה כיסוי". כסוי נרחב למשטמה ולפרובוקציה , אך לא נמצאה מילה אחת לכיסוי אירוע של פתיחת דלתות ופתיחת לבבות באום אל פחם .


התאכזבתי מאוד שהכתב לענינים ערביים של עיתון הארץ לא מצא לנכון להקדיש כתבה למפגן האחווה . כתב שבדרך כלל אינו פוסח על שום אירוע שיש בו מימד רכילאי פיקנטי, החליט לפסוח על אירוע , שהייתי מצפה שדוקא בעיתון הארץ יקבל כיסוי הולם .


אולי כיסוי מאוחר עדיף על ההתעלמות שהיתה. כמנוי על עיתון הארץ אני מצפה לידיעה גם אם תבוא באיחור.


איתן קלינסקי


חולון

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. אלימות ושנאה מוכרים עיתונים הגיב:

    הארץ לא זרק לקהל קוראיו בדל של ידיעונת או בדל של תמונה על הפגנות האלפים נגד המלחמה בעזה, אז אתה מצפה שהוא יקדיש שורה או שורותים לשני אוטובוסים של יהודים דתיים , שבאו כמשלחת של רצון טוב לאום אל פחם.
    אתה לא מבין שיש ריח של דם ואלימות בשני האוטובוסים של הפנטים מהאיחוד הלאומי. יש ריח של שנאה…..אז יש מקום לידיעה. שני האוטובוסים מרחובות ומירושלים יש ריח של אנושיות , ריח של גשרים לשלום….לזה אין מקום בעיתונות המתקדמת שלנו

  2. ביקורת מוצדקת אבל,,, הגיב:

    הביקורת על עיתון הארץ היא מוצדקת. העיתןן הזה מתעלם ממחאות ציבוריות נגד הכיבוש ובמיוחד התעלם ממחאת האלפים נגד המלחמה בעזה, אבל ניתן לציין לזכותו של העיתון, שהוא נותן במה מכובדת לשני עיתןנאים אמיצים-גדעון לןי ןאמירה אס. המקרה של התעלמות מההופעה המרגשת של יהודים דתיים מירושלים באום אל פחם נובעת יותר מאי התיחסות של כתב , שלא הביא את הנושא לידיעת המערכת, ולא מדיניות מכוונת של העיתון,

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים