הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 ביוני, 2009 8 תגובות

לקראת הבחירות באיראן, ציטטו מרבית העיתונים "חוגים מדיניים בכירים" שאמרו כי ישראל מקווה שאחמדינג’אד יזכה בבחירות כי הדבר מסייע להסברה הישראלית. גם חלק ניכר מהפרשנים המדיניים שהממשלה מדברת מגרונם, אמרו וכתבו דברים דומים.


לכאורה יש מקום לתמיהה: מנהיגים ישראלים ממפלגות שונות, בשלטון כמו בחלק מהאופוזיציה הימנית, הצהירו כי אחמדינג’אד הוא היטלר מודרני. היעלה על הדעת שישראל מקווה לניצחונו של היטלר? שהיטלר משרת את האינטרסים שלה? הייתכן כדבר הזה במדינת ניצולי השואה?


ייתכן גם ייתכן.

ישראל קיבלה את ליטרת הבשר שלה, "היטלר ניצח" ועכשיו אפשר להמשיך בתעמולת הזוועה המהלכת אימים על הסכנה לקיומה של ישראל.


אחמדינג’אד הוא חלק משלטון עריץ, אויב של חברה חופשית, דמוקרטית, ליברלית, סובלנית וסוציאליסטית, במובנים רבים לא פחות עריץ ודכאני משלטון הכיבוש הישראלי בשטחים הכבושים, עריצות שבתהליך איטי אך עקבי חודרת גם לתחומי הקו הירוק.


אבל הוא לא היטלר. אין לו משנה סדורה על חלוקת האנושות לגזעים עליונים ותחתונים, אין לו תוכנית להשמיד את היהודים בעולם, הוא גם מעולם לא הכריז כי הוא עומד לתקוף את ישראל, (הוא אפילו הצהיר שכל פתרון שיהיה מקובל על הפלסטינים יהיה מקובל גם עליו), ולמען האמת, כפי שכתבתי בטורי לא פעם, מצב היהודים באיראן, מעורר קנאה אצל לא מעט פלסטינים בשטחים הכבושים. בינתיים מי שמאיים בשימוש בכוח, היא ישראל.


בין אם יש בממשלת ישראל וצבאה כאלה המאמינים שאחמדיננג’אד הוא היטלר, ובין אם ממשלת ישראל משתמשת בהיטלר כנשק תעמולתי לניפוח הסכנה הצפויה מאיראן, בשני המקרים מדובר בגיוס השואה למדיניותה המלחמתית של ישראל, כאמצעי להצדקת מתקפה על איראן, שעלולה לגרור שימוש אפשרי בנשקה הגרעיני של ישראל. כך הופכת השואה לאמצעי לשואה חדשה, הפעם ביוזמת ממשלת מדינת היהודים שקמה על אפרם של מיליוני קורבנות הנאציזם.


אני מניח כי הרצל לא היה ציניקן להכעיס, והרעיון להקים מדינה ליהודים התבשל במוחו בכנות כתוצאה מהזעזוע שעורר אצלו משפט דרייפוס. אילו נהנו היהודים בימי הרצל מאותן זכויות אדם ואזרח שהן היום מנת חלקם במרבית ארצות העולם, קרוב לוודאי שהרצל היה ממשיך לעבוד כעיתונאי מוערך יותר או פחות, בלי הציונות וגרורותיה.


התנועה הציונית, ובעקבותיה מדינת ישראל, לא לחמו באנטישמיות ובגזענות. להיפך, האנטישמיות הייתה מעין בת ברית לציונות, שהרי בלעדיה רעיון ההגירה ההמונית של היהודים לפלשתינה-א"י, ולאחר מכן לישראל, לא היה מתממש. גם כיום, כאשר צץ אירוע אנטישמי בצרפת או באנגליה, שליחי הסוכנות קופצים עליו כמוצא שלל רב, כי באמצעותו אפשר לעודד הגירת יהודים לישראל. כל תקרית, כמו בצרפת בשעתו, מנופחת מיד לכדי סכנה קיומית לקהילה היהודית, ושליחי הסוכנות ומדינת ישראל רוקדים על הדם בשיטה של "בואו עלו, לפני שיהיה מאחר", ותמיד נמצאים מספר יהודים שנופלים למלכודת ומוצאים עצמם בסופו של דבר במדינה שהסכנה לקיומם גדולה בהרבה מאשר בארצות מוצאם, יהיו אלה צרפת, אנגליה או ארה"ב. הציונות זקוקה לאנטישמיות כאוויר לנשימה, ומצב של זכויות אדם ושוויון הוא בבחינת רעל לקנאי הציונות.


יחד עם זאת, ראשי התנועה הציונית ומדינת ישראל הבינו כי המצב המשופר של היהודים במרבית מדינות העולם, מצמצם מאוד את רזרבת ההגירה לישראל, ועל כן פיתחו לכדי אומנות את מנגנון שאיבת הכספים מיהודי העולם. שאיבה זו בונה על אותם נימים של "ערבות יהודית הדדית" אשר לפי גרסתה הציונית, "אם אתם לא באים לפחות תשלמו במזומן (cash money) לישראל, כדי להבטיח כי ביום צרה יהיה לכם לאן לבוא". בינתיים השיטה עובדת כמו שעון. אמנם יש בקיעים, מספר גדל והולך של יהודים מבינים כי ישראל היא עבורם יותר משא מנכס, אבל הם עדיין במיעוט, ולא נמנים עם האוליגרכיה הפיננסית.


מה שמחזיר אותי שוב לאיראן. "האיום הקיומי" מוזן בתעמולה בלתי פוסקת לוורידי האזרחים, וזה תופש. אם יש איום קיומי, מה יותר טבעי מאשר לקחת פצצת אטום ולזרוק על איראן. זו הסכנה האמיתית, ואם בעולם לא יכירו בכך בזמן, כלומר, לפרק את המרעום הגרעיני הישראלי לפני שישראל תפעיל אותו, ובמקביל למנוע כי יהיה כזה בידי איראן, זו המשימה הדחופה של הנשיא אובמה והקהילה האירופית.

תגובות
נושאים: מאמרים

8 תגובות

 1. הטעות של גדעון ספירו הגיב:

  היהודים בימי הרצל נהנו – לפחות במערב אירופה – מזכויות דומות לאלה שיש להם שם כיום.

  אעפ"כ התפרצה האנטישמיות הפראית וצמאת הדם כפי שהיא באה לידי ביטוי בפרשת דרייפוס.

  גם במולדתו של ספירו גרמניה נהנו היהודים מזכויות אדם ואזרח, מה שלא מנע את השמדתם.

  אלה עובדות מוכחות, אז אנא לא לשכתב את ההיסטוריה.

  גם כיום כאשר יהודים בצרפת מוכים ברחוב או נחטפים ונרצחים ע"י כנופיות אנטישמיות איסלאמיות הנתמכות ע"י השמאל הקיצוני נשקפת להם סכנה קיומית, והם לא צריכים לחכות עד שמחנה DRANCY ליד פריז ייפתח מחדש והם יישלחו ממנו לתאי הגזים. כי אז כבר יהיה מאוחר.

 2. יגאל הגיב:

  גדעון – אני באמת לא מבין אותך.

  נשיא איראן, שהוא אינו הסמכות העליונה, אבל מהווה כראש הרשות המבצעת, מודיע, כי הישות הציונית צריכה להימחק מעל דפי ההיסטוריה, מעודד הכחשת שואה, ומממן ומאמן את הארגונים הפלסטיניים הקיצוניים ביותר, בונה יכולת ייצור אוראניום לאיכויות וצרכים צבאיים.

  מה עוד צריך לבקש?

  גם הלגלוג הציני שלך על כביכול מבקשי אחמדאינג’ד כאילו הוא היטלר… – נו באמת.
  הטענה היא שכל נשיא איראני, גם המתון והמערבי ביותר, ימשיך את ההתחמשות הגרעינית.
  אחמדאינג’ד לפחות עושה זאת בהתרסה שמזמינה ביקורת וסנקציות – שעוד תאפשר להתמודד עם זה במישור המדיני פוליטי, וחס וחלילה, לא הצבאי…

 3. לגדעון הגיב:

  גם היטלר לא היה היטלר לפני שהוא נהיה היטלר.

  כולה היה רב"ט מושתן בשם שיקלגרובר, עם שאיפות להיות צייר.

  הבנאדם הלך ונהפך ל"היטלר" ככל שהתקדם בעמדות הכוח.

  מה ששונה בין היטלר לבין פסיכופט מהשורה הוא שלהיטלר בנקודה מסויימת היו כלים ליישם את הטירוף שלו בקנה מידה רחב, היתה לו תמיכה ציבורית, והרעיונות המופרעים שלו על הנזק והסכנה שהיהודים מהווים לשלום העולם ורווחת תושביו, נשמעו "הגיוניים" ו"נכונים" למליוני בני-אדם (ויותר).

  האנטישמיות הבסיסית של היטלר לא היתה שונה מאנטישמיות של הרבה אירופאים אחרים בני זמנו שלא היו היטלר.

  מה שהיה שונה זה שלהיטלר היתה הזדמנות ויכולת בצומת הדרכים ההיסטורית ההיא, להוציא מהכוח אל הפועל, כי היתה לו קרקע פוריה בלבבות האנשים.

  השווה לנפיצות הגדולה של האנטישמיות החדשה (אנטי-ציונות) בעולם הערבי ובעולם בכלל, ותבין למה אחמדינג’אד מסוכן.

  אם הציונים הם שורש, מקור והתגלמות הרוע והשטניות בעולם, זה לא כל כך נורא ואפילו די הולם ורצוי להשמיד אותם.
  ואם רוב היהודים הם ציונים בדרך זו או אחרת – המסקנה ברורה.

  אחמדינג’אד הוא עדיין לא היטלר, והלוואי ואף פעם לא תהיה לו ההזדמנות להיות, אבל יש לו פוטנציאל.

  והתפקיד של "הטובים" זה לעשות כל מה שהם יכולים בכדי שהוא לא יהיה היטלר.

  להכחיש את הפוטנציאל שלו זה לא חכם, בלשון המעטה.

 4. עלי הגיב:

  מבחינה סטטיסטית רוב הציבור היהודי חושב
  ש-"היטלר ניצח"
  לא בגלל תעמולה של השלטון
  אלא בגלל ניתוח של המציאות

  מה היה אומר ספירו אם היה קם מנהיג ישראלי
  ומכריז הכרזות כאלה על הפלסטינים ?
  ספירו היה אומר….
  היטלר

 5. אבירם לספירו הגיב:

  ספירו כותב כך:
  " האנטישמיות הייתה מעין בת ברית לציונות, שהרי בלעדיה רעיון ההגירה ההמונית של היהודים לפלשתינה-א"י, ולאחר מכן לישראל, לא היה מתממש. גם כיום".

  כנראה שספירו לא שמע מעולם על שאלת "מה קדם למה – הביצה או התרנגולת?",
  וע"י גיוס דמגוגיה שקופה הוא מנסה לשכנע אותנו שלציונות היתה מטרה קולוניאליסטית גרידא, כאילו אין באנטישמיות חיזוק והוכחה אמיתיים לנחיצות הציונות.

  גדעון ספירו יודע טוב מאוד שלא צריך "אירוע אנטישמי בצרפת" אחרי גירוש ספרד, פרעות, הגבלות, התעללויות בלי סוף ולקינוח – השואה.

  כמו שאומרים – "הציונות נכתבה בדם".

 6. אבירם לספירו 2 הגיב:

  הבמשך לתגובתי הקודמת – מסתבר שספירו כנראה לא מכיר יהודים החיים בחו"ל, אחרת לך תבין את האמירה המופרכת: "אם אתם לא באים לפחות תשלמו במזומן (cash money) לישראל, כדי להבטיח כי ביום צרה יהיה לכם לאן לבוא".

  האמת היא (אמת שאני מכיר ממקור ראשון) היא שהיהודים בחו"ל הם אלו ה"מתחזקים" את א"י כדי שיהיה להם מקום לעת צרה.
  עובדה היא שהמוני יהודים מהעולם קונים דירות בישראל. ולא ידוע לי שמישהו מהסוכנות מכריח אותם…

  לגבי "יהודים מבינים כי ישראל היא עבורם יותר משא מנכס" – זה כבר ממש "הרצחת וגם ירשת".
  בעולם ישנה היום עליה ברורה של אנטישמיות ותקיפות יהודים במסווה של התנגדות לכיבוש הישראלי בשטחים (לך תבין איך זקנה יהודיה באנטוורפן קשורה למכה קלה בכנף המטוס של דן חלוץ). אז מגיע כבוד השופט ספירו ומאשים את ישראל במקום את האספסוף הגזעני (ולרוב המוסלמי) שמשתולל ברחבי אירופה.

 7. קרטון ממוחזר הגיב:

  האין זה מוזר שמאז תחילת המהומות באיראן, עשרה ימים ויותר, נתנו הוגי "הגדה השמאלית" את דעתם על שלל נושאים חשובים, אבל לא למדנו מהם דבר וחצי דבר על דעתם בדבר המאבק באיראן? זה חוץ מהפאלטה שלעיל, פליטה קצת מוקדמת שבה מתקשה גדעון ספירו להסתיר את שמחתו על "נצחונו" של ההמן המרושע מטהראן, שעכשיו טובח שוב בבני עמו?
  כנראה שקשה לו ל"שמאל העקבי" עם התאונה הקשה הזאת שקרתה את פטרוניהם של לוחמי החופש מהחיזבאללה (ראה חומסקי), ולוחמי חירות עמם מן החמאס, ידידי נפש להוגו צ’אבס מוונצואלה ועוד כמה מסוגו, שעכשיו, יש לקוות, קורה להם מקרה צ’אושסקו.

 8. פאול הגיב:

  פאול לכבוד גדעון (צודק) הציונות צמאת דם ואחמדינגיאד הוא לא היטלר "האיום הקיומי" הוא ממשלות ישראל,והתעמולה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים