הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-20 ביולי, 2009 36 תגובות

בעקבות דברים שאמרו עירית לינור וקובי אריאלי בתכניתם ב"גלי צה"ל" [ראו בקישור שבסוף  הרשימה].


היות שעירית לינור טוענת שהיא "מנצחת את השמאלנים האלה במכות", ושהם "כולם חלושס", אני מזמין אותה למכות בכל מקום וזמן שתבחר.


כיועץ לפני הקרב, נושא הכלים והאישה שמחכה בבית, אני מציע לגברת לינור את קובי אריאלי, יוזם התכנית, "מצא מישהו שאינו שמן ורופס שירביץ בשמך לכל פעיל זכויות אדם", ולוחם מסוקס בפני עצמו, שתרם רבות לבטחון המדינה.


לאחר שאני, קצין הנדסה קרבית בעברי, אכסח להם את הצורה (אני שוקל גם למנוע מהם טיפול רפואי), אני מזמין אותם לדיון בנושא "האם חיילי וקציני צה"ל מבצעים מעשים אלימים".

האם יבחרו השניים להכחיש גם את המכות שזה הרגע חטפו, ובלבד שנקיון כפיו של צה"ל ישמר? מי יודע לאילו מחוזות הזויים יכולה הכחשה פתולוגית להוביל… אז אשתכנע סופית ששום פרט במציאות שמקיפה אותם לא ישבור את תמונת עולמם, שתמציתה (וכאן אני חוסך לאלפי מאזינים שעות של סבל):


1. צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם. נקודה! עובדה! לא שומע לא שומע לא שומע! הכל עובר אליך וקקי בידיך! מש"ל.
2. כל היהודים רק רוצים לחיות כאן (וגם קצת שם, ושם) בשקט, אבל הערבים האלימים והרעים קמים עליהם להורגם, דור אחר דור.
3. כל השמאלנים האלה הם חנונים שרק רוצים לטוס לחו"ל על חשבון אירופה. כל דבר בעל ניחוח אתי שהם אומרים תפקידו היחיד הוא לאיים על מוסריותם הבלתי מעורערת של קובי ועירית. אם באמת היו אנשים טובים, היו צריכים להעביר סבתות, אבל רק יהודיות, לא ערביות מסריחות כאלה, לצד השני של הכביש. כמו שקובי ועירית עושים בוקר בוקר.
4. קובי אריאלי ועירית לינור הם אנשים מוסריים וחכמים שמבינים מה קורה בשטחים יותר טוב ממי שחזר משם אתמול, ואם יש למישהו ספק הוא מוזמן לקרוא שוב את סעיף 1.
5. יחד עם זאת, ואין בסעיף זה כדי לבטל את הקודם, אם קורים דברים נוראים בשטחים קובי ועירית הראשונים שרוצים לדעת. כדי שיוכלו להתכחש, להכחיש, לבטל את אמינות העד, ולהגיד שכל השמאלנים חנונים (וראה סעיף 3) חוץ מקובי ועירית האמיצים.


נ.ב. אם זה לא היה ברור, הזמנתי לדו-קרב כפופה כמובן לאילוצים הנובעים מסיורי ההכפשה שלי באירופה, שבהם אני מלכלך על ישראל במימון שונאי ישראל, ויוצא צודק על חשבונם של אריאלי ולינור.


לסיכום, אני קורא לכל מי שבאמת מתעניין במה שקורה בשטחים לגלוש בין מאות העדויות שמופיעות ברשת. האמת מאוד נגישה למי שאינו סובל מהכחשה פתולוגית. להלן דגימה קטנטנה:לדו-שיח לינור-אריאלי:
http://www.benor.co.il/monitoring/Clippings/Shovrim%20Shtika/2009/July/%5bBS%5d%20IDFnewsJul15-09.wma


על טבח מסיבי של חפים מפשע:
http://www.notes.co.il/idanl/52435.asp


עדויות של חיילים:
http://www.seruv.org.il/hebrew/signers.asp


עוד עדויות:
http://www.shovrimshtika.org/

תגובות
נושאים: מאמרים

36 תגובות

 1. לתגובה עם בעלי המניות הגיב:

  מי אמר "אד הומינם" ולא קיבל?

 2. יובל הלפרין הגיב:

  מזל טוב לגדה השמאלית על פתיחת המדור הסאטירי.
  (וזה לא בצחוק)

 3. אלי הגיב:

  לג’ו, אף אחד לא כינה אותך באתר זה כ"פשיסט", אלא את הצמד אריאלי-לינור. מה לעשות כאשר נשמעים דברי הסתה וקריאה מפורשת לאלימות נגד "הבוגדים" ברדיו, השמאל מאבד קצת מחוש ההומור שלו. אחרי מה שקרה לאמיל גרינצוויג, יצחק רבין, ולהבדיל זאב שטרנהל, ייתכן שתוכל להבין את זה.
  העובדה שאינך מזדעזע מעדויות חיילים שוברים שתיקה מעידה על אמות המידה המוסריות שלך. חיילים אלה, שרחוקים מלייצג את החייל הממוצע בצבא, מאבדים שינה על מה שקרה, אך אתה, כנראה כמו רוב "עם ישראל" לאו.

 4. עופר לג’ו קלום הגיב:

  אתה אולי לא ימני, אבל פה זה שמאל קיצוני, בשבילם חיים אורון זה חצי ברוך מרזל…

  לגבי העדויות, אני לא מכיר את הפרטים לעומק אבל לא צריך להיות שמאל קיצוני כדי להבין שצה"ל לא באמת משקיע משאבים כדי לחקור ברצינות ולהעניש את הפושעים.

  רק מקרים מאוד קיצוניים, כמו חיילי מג"ב שזרקו נער פלסטיני ממכונית נוסעת מגיעים לתקשורת. כמי ששירת בשטחים אני משוכנע שיש עוד המון מקרים חמורים שלא נחקרים ברצינות והפושעים לא נענשים.

  גם קשה להביא הוכחות משפטיות חותכות, כשיש איפול תקשורתי וצה"ל לא בדיוק משתף פעולה.

  זה שיש חוליגנים בצה"ל, זה ברור. כמו בכל חתך אוכלוסיה. אבל עושה רושם שצה"ל לא עושה מספיק כדי למנוע מהחוליגנים האלה לפעול וגם לא עושה מספיק כדי להעניש אותם.

  ללא קשר, אני מאוד נגד העמדות של השמאל הקיצוני כמו פציפיזם\סרבנות וכו’

 5. למישהו פה אין חוש הומור הגיב:

  שלא לדבר על יכולת להבין אירוניה, או "לשון בלחי".

  העיקר שגם לכאן גררתם את הנאצים…

  מטר מכם השכנים שוחטים זה את זה ברצינות, ולא סתם מתלוצצים ברדיו, אבל לכם זה לא מזיז שערה בגבה. נהפוך הוא, יש לכם רצון עז להיטמע באותה חברה נחמדה.

  ולנו אפילו לזרוק בדיחה אסור.

  מעניין.

 6. איתי לג’ו, הימני המתקשה הגיב:

  הנה העובדות:

  1. גב’ לינור טוענת שצריך לבסס טיעונים ("תבסס את עצמך יא זבל", [02:23], "תוכיחו, תו-כי-חו" [02:35] בהקלטה המצורפת)

  2. גב’ לינור טוענת שביכולתה להכות שמאלנים ("זה חלושסים, זה ערימת… באמת… אנשים שאני חושבת שאני יכולה לקחת אותם במכות" [03:03] בהקלטה המצורפת)

  3. מר ליבנה אינו פציפיסט ("לאחר שאני, קצין הנדסה קרבית בעברי, אכסח להם את הצורה" פסקה מס’ 4)

  4. מר ליבנה בקיא בלוגיקה (http://www.wisdom.weizmann.ac.il/~nlivne/papers/on_matroids_jur.pdf)

  5. מר ליבנה הוא איש שמאל ("כמו בכל מקום, השמאל הרדיקלי בעיקר יודע להשחיר את פניהם של אחרים ולא לייצר נימוקים אמיתיים.", תגובתך שלך)

  מה המסקנה המתבקשת?

 7. ג’ו קלום הגיב:

  למגיבים אלי:
  א. אני מגיב גם ובעיקר למאמרים רציניים, חפשו.

  ב. קראתי את עדויות שוברים שתיקה, ובאמת קשה לי להגיד שהזדעזעתי. מתוארים שם מצבים מאוד מסובכים שבהם נעשה מאמץ עילאי להימנע מפגיעה באזרחים, וכשזה לא קורה, או אפילו כשנדמה לחיילים כשזה לא קורה, הם מאבדים על זה שינה בלילה. לא בדיוק קלגסים נאצים. הצחיקה אותי במיוחד העדוה המזועזות על השימוש במרגמה 81, שבעיקר תיארה שמיעה של מישהו אחר משתמש במרגמה 81, ואז טענה שאף פעם לא מתשמשים בכלי הזה. הקורא כנראה אמור להניח שמרגמה 81 זה סוג של נשק יום הדין… כל מי שאי פעם ראה אחת, או עבד עם חוליית רגימה, יודע כמה זה מגוחך.

  3. עירית לינור והשני, בסגנונם הפופוליסטי הזול, בצורה בעיקר הומוריסטית, טוענים וענה אחת בסיסית: כל עוד העדויות האלו נעשות בעילום שם, קשה לקחת אותם ברצינות. עד כמה שאני לא מחבב אותם, קשה לי להגיד שהם טועים. כלומר, העדויות האלו לא קבילות משפטית, אי אפשר לבחון את אמינותן בצורה ציבורית ולהפריך אותן, אין ממש מה לעשות איתן חוץ מלקבל אותן כדברים אלוהים חיים [וגם אם כן, הזעזוע מגוחך בעיני]. ולטענה הזאת מגיב הכותב בהצגת אותן עדויות לא מגובות ובמאמר של עידן לנדאו, גם הוא לא מגובה ומלא בסתירות פנימיות. נו באמת. ממש הפרכה רצינית.

  4. וכן, זה באמת אחד הדברים שהשמאל הרדיקלי מתמחה בהם, עוד מימי הקומוניזם וטענת התודעה הכוזבת. כלומר, מאז מארקס, כל מי שלא מסכים איתי דעתו לא שלו אלא של המשעבדים, או שהוא בעצמו משעבד. זה לא בדיוק פתח לדיון כנה. גם היום, כל מי שמעלה טיעונים אחרים או דורש הוכחות, מיד חוטף על היותו נבל ופאשיסט.
  לא, אנחנו לא פשיטסטי, ואני אפילו לא ימני. וכן, השמצות צריך לבסס, סליחה, וצריך לפחות לאפשר להפריח אותן.

 8. עלי הגיב:

  קראתי את המבואות שמביא ליבנה
  עירית לינור מסתיגת במילים מפורשות משימוש
  באלימות כנגד אנשי שמאל
  ליבנה משום מה מסתיר את הדבר ומנפח שרירים
  כמו בריון במגרש כדורגל

 9. ג’ו קלום הגיב:

  בוודאי, בוודאי.
  כמו בכל מקום, השמאל הרדיקלי בעיקר יודע להשחיר את פניהם של אחרים ולא לייצר נימוקים אמיתיים.
  מאמר זה הוא כולו תגובת אד הומינום אחת ארוכה. אין טיעונים, אין הסברים, אין נימוקים… כלום, כלום. אפילו הכסות הפציפיסטית נמחת מעל הכותב, באיומו באלימות כדי להוכח את צידקתו. בוודאי, ידידי. הרי כבר שנים אתם אומרים לנו שחזק תמיד טועה, לא?

 10. יללה מכות הגיב:

  ההגיגים שלמעלה הם תמצית האיוולת של "השמאל". מישהו אומר משהו על מכות ויללה אני ארביץ לך וגם אהיה צודק. או בתרגום לשמאלית מדוברת – אם היהודים רק יראו את פרצופם המכוער אז לערבים מותר לרצוח אותם ככל שיתחשק להם ואם היהודים הרעים יתגוננו זה פשע מלחמה נורא.

 11. מצוין הגיב:

  כפרה עליך

 12. ולחשוב שעירית לינור אמורה לייצג את השמאל בתכנית הגיב:

  גלצ= גלי צבא הגנה למתנחל.

 13. אלי הגיב:

  הם לא הראשונים בהיסטוריה. הצלילים והסגנון מוכרים מאד מהתקופה של אירופה בין שתי מלחמות עולם "תוקעי סכין בגב האומה" שצריך לטפל בהם המשתפים פעולה עם גורמים חיצוניים.
  המגוחך בכך שלינור העידה על עצמה בתכנית שהיא פשיסטית. כמה היא צודקת.

 14. לג’ו ולשני הגיב:

  מה הבעיה שלכם? באתר הזה מתפרסמים כל חודש עשרות מאמרים העוסקים במציאות בישראל מכיוון שמאלי. הם מנתחים את הפוליטיקה, החברה, הכלכלה ושאר היבטים, ומציגים תזה נגדית לטיעוני הימין בצורה קונסטרוקטיבית ומשכנעת. לרובם של הכותבים יש השקפת עולם ברורה ורעיונות מאוד ממוקדים על איך החברה צריכה להיראות, בין אם הם סוציאליסטים, או פציפיסטים או קומוניסטים או סתם ליברלים שוחרי טוב.

  אז כשפעם אחת מתפרסם כאן מאמר שתוקף את הרטוריקה הימנית (באופן שנון למדי, לדעתי), פתאום אתם בונים נראטיב על זה שלשמאל אין נימוקים, ושהוא כולו מתרכז בסטייל ואד-הומינם. כאילו שאנשי ימין (לינור היא הראשית שבהם) לא בנו קריירה מלהכפיש את "הסמולנים" בצורה מלוכלכת ובוטה.

  כמו כן, הקישורים בתחתית המאמר מספקים טיעונים קונקרטיים לא רעים, ומאוד לא אד-הומינם.

 15. אורי וייס הגיב:

  אני מסתייג מאוד מן הרשימה.ראוי שהשמאל הישראלי יישאר נאמן לערכי אי האלימות והפמיניזם, מה שלצערי לא תמיד קורה. השרירים של הכותב ממש לא מעניינים אותי. השמאל אינו צריך להציע יהדות שרירים אלטרנטיבית.

 16. לג’ו כלום הגיב:

  א. סחטיין על השימוש במילים מסובכות. הייתי צריך ללכת לויקיפדיה כדי לברר מה זה "אד הומינום". אגב כותבים "אד הומינם".

  ב. לעניין: והרי התגובה של לינור ואריאלי לוקה בדיוק באותו פגם, לשיטתך. הם טוענים שהשמאלנים סתם מכפישים, ושעד שהם לא יראו הוכחות, לא קרה שום דבר לא בסדר במבצע "עופרת יצוקה". והרי הרשת מלאה בעדויות על פשעים נוראיים שהתבצעו שם. אז איזה טיעון הגיוני אפשר להשמיע מול אנשים שסותמים את אזניהם? אז זה כל הטיעון במאמר הזה. הוא מאוד פשוט: "תפסיקו לבלבל את המוח. אם אתם באמת רוצים לדעת פשוט תחפשו". אם שני הברברנים האלה היו מציגים משהו עם קצת יותר בשר היה אפשר להכנס איתם לדיון. בינתיים הם לא יותר מזוג פשיסטים שמסיתים לאלימות.

 17. ג’ו קלום הגיב:

  אהה.. אולי נעמיד פנים שהמספור הקלוקל שלי בתגובה הקודמת [א, ב, 3, 4,] היה שנינות מושחזת ובא כתגובה למספורים הקודמים, אחד ע"פ אותיות הא"ב והשני נומרית?

  לא, אה? סתם יצאתי חומוס.

 18. דוקרב בין גבר לאישה הגיב:

  האישה אמרה… והגבר רוצה לכסח אותה
  ואף אחד לא קם
  תגיד בריון (ליבנה)
  כל אישה שמעצבנת אותך אתה שובר לה את
  הלסת כדי שלא תדבר יותר ??!!

 19. יעל לוטן הגיב:

  התגובה האחרונה – האנונימית, המסתתרת תחת השם "אירגון ‘שוברים שתיקה’ – חברה בע"מ שהוקמה לצורך רווחים" – חמורה ביותר. אם זוהי חברה מניות, עם שבעה בעלי מניות ושני דירקטורים, הרי שהשמות ידועים לרשם החברות, ומן הסתם ידועים לכותב/ת. עם זאת, הכותב אומר שלמרות היותה חברה בע"מ, אין היא חייבת לדווח על הכספים שהיא מקבלת – ואף טוען "שמאז נוסד הארגון הוא קיבל תרומות בסדר גודל העולה על מיליון ושלוש-מאות אלף דולר"…..

  אחת מן השתיים: או שהכותב הינו או היה חבר בארגון ובקיא בענייני כספיו, ואם כך למה אינו חושף את עצמו ומקור המידע שלו? – או שכל דבריו מצוצים מן האצבע, והוא יכול היה באותה מידה לטעון ש"שוברים שתיקה" הוא זרוע של ממשלת אירן ומתקיים מתמיכתה.

  כמי שהיתה חברה בעמותות שמאלניות שונות במהלך השנים, אני יודעת כמה קשה לגייס אפילו מאות שקלים, שלא לדבר על מיליוני דולרים… לפיכך אני ממליצה לתומכי "שוברים שתיקה" לתבוע את הכותב לדין על הוצאת דיבה, או לשון הרע.

  סוף

 20. לג’ו הגיב:

  קלישאות, קלישאות…

  המושג "תודעה כוזבת" לא מופיע אצל מרקס פעם אחת. תבדוק. טיעון "התודעה הכוזבת" אם כבר נפוץ יותר אצל הימין, שמתמחה בטיעונים מהסוג הזה. זוכר את ה"שמאלנים המנותקים משינקין", שקופץ כל פעם שמדברים, למשל, על תקציב ההתנחלויות?
  כנס לאתר כל תנועת שמאל, כולל שלום עכשיו, ומה תראה שם? מספרים, נתונים, עדויות, גרפים, ציטוטים של מומחים משפטיים ואחרים ומה לא. תכנס לאתר של מועצת יש"ע ומה תראה? ססמאות מרוחות וסנטימנטליות על זכותנו ההיסטורית, וילדים ג’ינג’ים מחופשים למלך דוד.

 21. אירגון "שוברים שתיקה" – חברה בע"מ שהוקמה לצורך רווחים. הגיב:

  האירגון הוקם כחברת מניות: שבעה בעלי מניות ושני דירקטורים.

  החברה אינה מחוייבת בדיווח בכל הנוגע לכספי תרומות ויעודן, כך שבעלי המניות יכולים לשלשל חלק נכבד מן התרומות שהאירגון מקבל לכיסם הפרטי.

  רבים אינם מודעים כלל לעובדה שמאז נוסד האירגון הוא קיבל תרומות בסדר גודל העולה על מיליון ושלוש מאות אלף דולר !

  כאמור איש אינו יודע כמה כספים מן הסכום הזה מנותבים לכיסי בעלי המניות והדירקטורים.
  כך מנצלים מספר קפיטליסטים חסרי מצפון את תמימותם של שמאלנים תלושים מן המציאות וחותכים קופון שמן ועסיסי.

  הוי תמימות קדושה!

 22. אמנון ל הגיב:

  כיוון שעוד באותו יום שהתפרסמו "עדויות" שוברים שתיקה בקול גדול בבי-בי-סי וכלי תקשורת אחרים באנגליה, ברור שמדובר בקמפיין מתוזמר ומתוכנן. הארגון ודומיו במערכת השמש של ארגוני החזית האנטי-ישראלים ממומן על ידי גורמי חוץ (שלום עכשיו למשל מקבל תקצוב ממשלת בריטניה). מטרת הקמפייןהרתעתה של ישראל מכל פעולה בעתיד, רצח אופי קולקטיבי למדינת ישראל שיצדיק כל תוקפנות נגדה, ומי שרואה את ההיסטריה האנטי-ישראלית (האנטישמית) בבריטניה מבין ששוברים שתיקה וקלגסי המוסר התובעים לחקור את "פשעי המלחמה" משתפים פעולה עם הטרור האיסלאמו-נאצי. הפשיזם היום מקנן בארגוני השמאל, כולל האתר הזה.

 23. לקובי אריאלי הגיב:

  במקום קובי אריאלי לא הייתי דואג יותר מדי. חוליגנים גזעניים שמתעללים בערבים לא יהססו להרביץ לחיילים שידווחו על זה.
  וצה"ל בטח ישתיק גם את זה…

 24. דיכטר הגיב:

  ג’ו קלום – אנחנו צריכים אותך בפורום מזג האויר של הארץ לעזור לנו לכסח את הירושלמי שמעצבן אותנו כבר שנתיים.
  היינו שמחים לראות שם גם את עירית וקובי, אבל בטח אין להם זמן, למרות שהם שנונים כמעט כמונו (אנחנו ידועים כפורום שנון מאד).

  ישראל-ביתנו ליברמן.

 25. למגיב הקודם הגיב:

  אני נאלץ,בצער רב,לצטט את עירית לינור:"תבסס את עצמך יא זבל"

 26. עופר נ. – למלכלכך על שוברים שתיקה הגיב:

  אין ספק.

  ותן לי להוסיף.

  יהודה שאול לא נוסע על טוסטוס ברחבי הארץ כשהוא בודק עדויות. הוא וכל וחבריו בשוברים שתיקה נוסעים ברולס רויס סילבר שדואו עם נהג צמוד !

  יש להם אחוזות מפוארות במונטה קרלו!

  וברצינות, איפה היואב יצחקים והחדוח הלוים למיניהם שגם יספרו לנו איפה בדיוק השחיתות בשוברים שתיקה, במקום ללכלך בעלמא בנוסח "תראו איזה מושחתים הם *יכולים* להיות)

 27. סאטיריקן הגיב:

  יעל שלום
  האפשרות השלישית שלא מנית, היא כי הכותב משתמש באירוניה לא כל כך דקה, על מנת להילחם בסוג מסוים של תהליך דה-לגיטימציה נגד ארגון "שוברים שתיקה".

 28. ימני סמוי הגיב:

  ליעל שלום

  בעקבות הטענות נגד "שוברים שתיקה" הם פרסמו באתרם את הדו"חות השנתיים למס הכנסה. אכן, הכנסותיהם נאות, והן מגיעות כמעט כולם מתרומות מעבר לים. היות וההכנסות מגיעות ממקור זה, כנראה שניתן לראות בתורמים הללו משקיעים, או לקוחות.

 29. ג’ו קלום הגיב:

  יובל, אתה באמת לא מזהה את ההבדל בין תרומות לישראל לתרומות לשוברים שתיקה?

  תרומה לישראל היא הצהרה פוליטית, וישראל היא לא גוף שמנסה לטעון לאיזה אובייקטיביות. כשאתה תורם לישראל, אתה תורם לרעיון שליהודים יש זכויות פוליטיות ולפעולותיה.

  מצד שני, ארגוני זכויות אדם כמו שוברים שתיקה וHRW [שלאחרונה קיבל תרומות די נכבדות מאזרחים סעודים] הם ארגונים שלפחות למראית עין לא אמורים להיות מוטים פוליטית, אלא להיות נייטרלים ואובייקטיבים. הם אמורים לעמוד בשם זכויות האדם, רעיון אוניברסלי ונקי. כשארגונים כאלו מקבלים תרומות מגופים מוטים פוליטית, זה מרמז על הטיה פוליטית אפשרית של הדו"חות שלהם. זאת הסיבה שארגונים כמו גרינפיס לא מקבלים תרומות משום מקור שאיננו אזרח פרטי, ולא מוכנים לקבל תרומות בסכומים גדולים, כדי לשמר את מראית העין של ניקיון. לא מספיק באמת להיות נקי, כמו שלומד על בשרו יוסי שריד בימים אלו ממש, צריך גם להראות נקי.

 30. ג’ו קלום הגיב:

  ושוב מבול של תקיפות לא ענייניות.
  נכון, לא מרקס כתב על התודעה הכוזבת, אלא אנגלס. סליחה על הטעות ההיסטורית, אבל הטענה עודנה עומדת – מושגי יסוד בתרבות הדיון של השמאל הם מושגים של לקיחת האפשאות של האחר לטענות, מושגי אד הומינום [אפשר גם ככה, זה מלעז, תודה] שמטרתם לנטרל את חצי הביקורת העיניינית [והרשה לי במאמר מוסגר – "השמאל המנותק" הוא לא טיעון תודעה כוזבת, אלא טיעון של בורות, וגם אם הימין אשם כטיעוני תודעה כוזבת, זה לא מנקה את השמאל].

  אמות המידה המוסריות שלי, תודה, בסדר גמור. למעשה, אני חושב שאני מבין במוסר יותר מרוב המזדעזעים מהעדויות.
  קודם כל, מוסר הוא לא "אסור להרוג לעולם!", אלא גם ובעיקר בעיקר טיעונים מתי כן מותר לפגוע ובמי, ומתי אדם מאבד את זכותו להגנה מפני פגיעה. כלומר, מתי אפשר לפגוע באדם בלי להיות לא מוסרי.
  העדויות מראות ניסיון מאוד גדול לא להינמע מפגיעה באזרחים פלסטינים, אבל לא על חשבון המשימה ולא תוך סיכון חיילים, ואין עם זה בעיה מוסרית לדעתי. הפלסטינים בעזה הם לא ילדים מפגרים, ויש להם אחריות על מצבם – הם תומכים בחמאס, הם לא מפילים אותו, הם לא מונעים את ירי הקאסמים. דרישה ללאומיות מולידה אחריות לאומית, וככאלו, כלאום, הם אחראים למעשיהם של הטרוריסטים, והם משלמים על חוסר פעילותם.

  המעידים ב"שוברים שתיקה" לא מבינים מה ההבדל בין בת"ש באזור שאתה אחראי על תושביו לבין מלחמה בגוף חיצוני. שום דבר לא מעיד על חוליי הכיבוש יותר מחוסר ההבנה הזה – הצבא הישראלי הפך מכוח צבאי לכוח שיטור שתפקידו להרביץ לילדות קטנות, והחיילים לא יודעים עוד מה זה חייל ומה הוא אמור לעשות.

 31. יוליוס הגיב:

  השאלה היא איזה עניין מוצאים גופים מסוימים באירופה במימון "שוברים שתיקה". התשובה היא, כמובן, שהם מצפים לקבל את ה"סחורה" – קרי, עדויות, אמיתיות או מפוקפקות, על "פשעי מלחמה" ישראליים.
  אי אפשר אפילו לנסות לטעון מבחינת היושר הציבורי שהארגון הזה אינו מושפע מהציפיות של אלה שמממנים אותו. זה בלבד כבר מעמיד את הדו"ח שלו באור מפוקפק ביותר. כמו שכבר כתבו כאן, הארגון מסייע לגל האנטישמיות הנוכחי באירופה, המסווה עצמו באיצטלא של "הומניות" כלפי הפלסטינים.

 32. י הגיב:

  הדו-קרב יהיה פתוח לקהל? או לפחות יועבר ביוטיוב?

  יהיה מעניין.

 33. מ. פרידמן הגיב:

  במצב השוק הנוכחי, בהתחשב ברמתו המוסרית של צה"ל, ובמלחמות שעוד יבואו, נראה שהשקעה ב"שוברים שתיקה" היא השקעה די כדאית.

 34. יובל הלפרין הגיב:

  אין דבר חשוב יותר מלשבור את קשר השתיקה שהסכימו ביניהם החיילים הישראלים על טיבה האמתי של ה"מלחמה" האחרונה, שלדעתי לא הייתה אלא טבח.
  בעולמנו הקפיטליסטי כל פעילות שאינה למטרות רווח תלויה בתרומות. זה לא אידיאלי, אבל במצב הקיים תבורך כל קרן התורמת ל"שוברים שתיקה".
  בל נשכח כי יש גורמים בישראל המקבלים מיליונים מפשיסטים מזוהמים כמוהם, כמו ה"אוונגליסטים" למיניהם.

 35. יובל הלפרין הגיב:

  במקרה דיברתי על תרומות להתנחלויות ולא לישראל,

  אבל זכויות האדם, צדק ושוויון אינם מושגים "ניטרליים" ו"אובייקטיביים", אלא רעיונות פוליטיים שבארץ הם אכן נחלתם הבלעדית של ארגונים המזוהים כשמאל, בין השאר שוברים שתיקה.

  לפיכך "בין דין גבוה לצדק" (בג"ץ), אם הוא מעוניין להגשים את התואר הזה, חייב אכן לשקף את השקפותיו של מחנה מסוים בארץ שאכן דוגל בצדק,
  ותקשורת הוגנת הנאמנה לאמת בהכרח תיחשב בארץ כ"תקשורת שמאלית"
  (אם כי היא, וגם בג"ץ, יכולה להיות מזוהים ככאלה גם כשאינם כאלה).

 36. יובל הלפרין הגיב:

  במקרה דיברתי על תרומות להתנחלויות ולא לישראל,

  אבל זכויות האדם, צדק ושוויון אינם מושגים "ניטרליים" ו"אובייקטיביים", אלא רעיונות פוליטיים שבארץ הם אכן נחלתם הבלעדית של ארגונים המזוהים כשמאל, בין השאר שוברים שתיקה.

  לפיכך "בין דין גבוה לצדק" (בג"ץ), אם הוא מעוניין להגשים את התואר הזה, חייב אכן לשקף את השקפותיו של מחנה מסוים בארץ שאכן דוגל בצדק,
  ותקשורת הוגנת הנאמנה לאמת בהכרח תיחשב בארץ כ"תקשורת שמאלית"
  (אם כי היא, וגם בג"ץ, יכולה להיות מזוהים ככאלה גם כשאינם כאלה).

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים