הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-10 באוגוסט, 2009 11 תגובות

אכן, יש להסדיר בחוק, אחת ולתמיד, את מעמדה של הקהילה הלהט"בית על כל גווניה ולכלול בו גם תמיכה תקציבית הולמת לקיומה ולפעילויותיה. במקביל יש לחוקק חוק ובו סנקציה חריפה ביותר כנגד הסתה והתבטאויות הומופוביות כלשהן כמו גם חוק כנגד ביטויי שינאה לאומניים, גזעניים ופאשיסטיים כנגד המיגזר הערבי בכללו, בארץ ובשטחים הכבושים [שלא לדבר על מאמץ עילאי לסיים את הכיבוש הנורא, הדיכוי, הנישול, העושק והניצול של התושבים הפלסטינים], ולסיים את הקיפוח המתמשך של האזרחים הערביים תושבי ישראל. החוק צריך לכלול סנקציות חריפות כנגד ביטויים שוביניסטיים מובהקים של גברים כנגד נשים, מכל מגזר ובכל תחום. לנאץ "הומואים" קרי: חברי/ות הקהילה הלהט"בית על כל גווניה – תהווה עבירה חמורה שהעובר עליה ייענש בכל חומרת הדין. במקביל, חוק להפרדת הדת מהמדינה לאלתר – הוא צו השעה!!!! יש להבהיר לחברי/ות הקהילה הלהט"בית, בצורה שאיננה משתמעת לשני פנים, שהצבעה למפלגות לאומניות וגזעניות מן הימין ומן המרכז – פועלת מיידית כנגדם וכנגד האינטרס של הקהילה כשמפלגות אלו, כפי שהתבטא ציפר: "פשוט יורקות עליהם" [לאחר הבחירות, כמובן!] ולבסוף: יש לפעול במהירות ובנחישות וללא הרף ל-א-י-ח-ו-ד כל הכוחות והחוגים העמותות והקבוצות השונות בקהילה, על אף הבדלי ההשקפות והאינטרסים השונים ואולי אף המנוגדים – לכלל גוש וגוף אחד ומאוחד, ללא כל ויכוחים של אגו ותפקידים שייבחר בבחירות חופשיות, ירכז את מיטב הכוחות בקהילה הלהט"בית, יעמוד מול כל האתגרים ויגשים את שאיפותינו לחברה ולקהילה עצמאית, שוויונית, צודקת והוגנת הזכאית למלוא זכויותיה בחברה בישראל.

תגובות
נושאים: מאמרים

11 תגובות

 1. ברוך אורן הגיב:

  יקירי ניצן,
  החזון האוטופי שאתה מציג כאן – לצערי רחוק מאיתנו כרחק מזרח ממערב. ראשית, ואולי עיקרית, הבדלי ההשקפות והאינטרסים המנוגדים הם לב ליבו של הליבידו החברתי, של הכח האקטיביסטי. הם אלו שגורמים לאדם לצאת ממיטתו ולעשות למען האחר. ברגע שנכתיב מועצה עליונה שתחליט מה טוב ומה רע – הרי הגבלנו 99% מכוחינו כקהילה.
  אתן דוגמא. בעצרת במוצ"ש האחרון, ביקשו המארגנים את העמותות להימנע מחלוקת סטיקרים, מפאת הרצון לחלוק כבוד לנפגעים ולנרצחים בפיגוע בבית האגודה. וראה זה פלא, לפחות 20 סוגי סטיקרים שונים, שיוצרו חלקם בתמיכת ארגונים שלא "הוזמנו" להשתתף בעצרת כמו שלום עכשיו, וחלקם הגדול של הסטיקרים היה פשוט יוזמות אישיות פרטיות של כל מיני אנשיםות מוכשריםות מהקילה – שישבו ועשו סטיקרים ממש שלא על מנת לקבל שכר – אלא פשוט כדי לעורר את המודעות ללהט"בופוביה.

  בנוסף, הציפייה שלך שנצליח ביחד להפריד דת ממדינה, הגם שאני מסכים איתה לחלוטין – היא משימה קשה. נצטרך לטובתה כוחות רבים, ולצערי גם זמן רב.

  לבסוף הייתי רוצה להתייחס לנושא האגו. כפי שפרויד אמר, האגו הוא מי שמביא לנו את הליבידו, את היצר לעשות. אבל כמו שאני מפרש את "אפוקליפסה עכשיו" לפרנסיס פורד קופולה, רק מי שיודע להתייחס לאגו שלו ברמה מודעת, אולי אפילו להתעלות מעל הדרישות הסתמיות של האיד – ברמה האישית – בדרך להגשמת החזון שלו – רק אדם כזה יצליח לרכז את כל הכוחות שיש בו כדי להגשים את החזון שלו.
  כשאנו נכנסים לפרספקטיבה קהילתית, צריך לזכור שכמה שקשה לאדם הפרטי "לכבוש את יצרו" ולהתמקד בדברים שחשובים לו, בחזון שלו – כקהילה, התהליך הרבה יותר מורכב, ודורש הרבה יותר משאבים ואומץ.

  שיהיה לנו בהצלחה.

 2. דרור בל"ד הגיב:

  לפעול במהירות ובנחישות וללא הרף ל-א-י-ח-ו-ד כל הכוחות והחוגים העמותות והקבוצות השונות בקהילה, על אף הבדלי ההשקפות והאינטרסים השונים ואולי אף המנוגדים – לכלל גוש וגוף אחד ומאוחד.

  -מי שמשתף פעולה עם גורמים ציוניים למען אינטרסים צרים כמו רווחתו האישית,אינו ראוי לדרוש ולא ראוי לקיים למענו זכויות כלשהן.

  הצבעה למפלגות לאומניות וגזעניות מן הימין ומן המרכז – פועלת מיידית כנגדם וכנגד האינטרס של הקהילה.
  -מי שמתמקד רק בזכויותיו שלו,בל יתפלא כי הציונים,שאינם מצטיינים בהגנה על זכויות אזרח,יפעלו כנגדם.

  עליכם,תומכי חד"ש בקהילה,להוקיע ולא להתחבר עם אף ציוני,תהיה נטיתו המינית אשר תהא.

 3. יניב רוזנר הגיב:

  דרור,
  נמאס לקרוא כל יומיים ממך מה "על תומכי חד"ש לעשות." זכותך לומר את דעתך, אבל אם אתה לא שותף איתנו לדרך, אל תנסה להכתיב לנו את דרך הפעולה הנכונה. זה לא קורס שנה א’ בפילוסופיה בו מוטל על התלמידים לכתוב פסקה בסגנון של מרקס, גם אם אינם מרקסיסטים.

 4. ניצן אביב הגיב:

  לדרור, בל"ד:

  אולי, במקום להטיף ולנסות "לשכנע את המשוכנעים" תנסה, לשם שינוי, לשכנע את אלו המכנים עצמם "שמאלנים", חברי מרצ [מאלו שנותרו] ואולי גם "הירוקים" לוותר עלתודעתם ואמונתם ב"ציונות", שהיא, כידוע, תנועה קולוניאליסטית לכל דבר, מחד, ואולי גם תוותר אתה על היצמדותך לתפיסה הלאומנית הצרה של בל"ד מאידך ותחבור אל חברי ואלי ב’פורום אדום-ורוד’ בחד"ש?
  בטוחני שתוכל לתרום תרומה חשובה בהצטרפותך למאבקנו לדמוקרטיה, לשוויון ולצדק ונגד לאומנות וגזענות נפשעים והומופוביה נתעבת וכמובן גם נגד המגמות של פאשיזם נאלח, הפושות בחברה הישראלית כאש בשדה-קוצים.

 5. דרור בל"ד-ליניב הגיב:

  ליניב

  חבל שתיתפס לקטנות.כתבתי את דעתי.לדעתי על תומכי חד"ש לעשות כך וכך,ולדעתי זו דרך הפעולה הנכונה.גם אתה וגם אחרים מתבטאים כך:
  "יש לתרגם את המאמר, או דברים דומים, לערבית ".

  לדעתי אני כן שותף לדרך,למרות התמיכה במפלגה שונה,ולכן חשוב לי להעיר על דברים העלולים, לדעתי,לפגוע במאבק המשותף.

  לדעתי זה כן קורס שנה א בפילוסופיה,ולכן אכתוב כי לדעתי,הציונות היא אופיום להמונים.

  אוסיף כי לי נמאס לשמוע מתומכי חד"ש דעות גזעניות כלפי הערבים,במקום לנסות ולהבין לעומקו את המצב המאוד עדין בו הם נמצאים, ולכן הבעתי את דעתי בתגובותיי לליאור קיי.

 6. דרור ליניב-קישור מעניין הגיב:

  חיפשתי משהו אחר,נתקלתי במאמרו של עלא חליחל-
  היגור ערבי עם הומו(ynet)
  — קישור —

  את מטלת לימודי שנה א הוא ביטא כך:"דפוקי העולם התאחדו. יחד נצעד עם דגל פלסטין ודגל הקהילה אל עבר הים הגדול המזרח תיכוני.".

  וזו, כמובן,דעתו.אני מצטרף.

 7. דרור-לניצן אביב הגיב:

  האמן לי כי במקביל להטפותי כנגד הציונות,אני מנסה לשכנע (בדרכים אחרות,ידידותיות יותר)את
  אלה המתקראים "שמאל ציוני".

  איני מסכים איתך כי לבל"ד תפיסה לאומנית צרה .לבל"ד יש תפיסה לאומית (ע"ע לאום ע"פ בשארה וע"פ מצע בל"ד) הדומה להפליא(לדעתי זהה) לתפיסה של חד"ש.קרא על כך בהרחבה במאמרו של צבי בן דור-לקראת בל"ד,לקרוא את בל"ד(אתר קדמה)
  — קישור —

  אין לי ספק כי ב’פורום אדום-ורוד’ בחד"ש
  נאבקים למען דמוקרטיה, שוויון וצדק ונגד לאומנות וגזענות נפשעים והומופוביה נתעבת, וכך גם בבל"ד וגם ברעם-תעל.הפריעו לי מאד ההערות נגד ח"כ הערבים של חד"ש,והפריע לי עוד יותר כי דווקא תומך בל"ד הוא זה היוצא להגנתם.איפה מצביעי חד"ש היהודים?

  אל תטעה בדעותיי.חד"ש היא מפלגה מצויינת, נבחריה עושים עבודתם נאמנה.אני חושב כי על החלק היהודי הלא ציוני של כל המפלגות (יהודים-פלשתינאים)מוטל תפקיד השונה מזה של הערבים הפלשתינאים,מעצם השתייכותם,בכפייה אמנם,לצד המדכא.העדפת אינטרס אישי ללא רצון להבנה(הדגש הוא על רצון)כי המאבק הוא עם הפלשתינאים כנגד הציונים,ולא עם הציונים כנגד הפלשתינאים,צורם בעיניי.אני מאמין כי הוא צורם גם בעינייך.

 8. לדרור הגיב:

  באמת לא בסדר. כל הלהט"בים צריכים להצביע לבל"ד ולשייח זכור. ובאותה הזדמנות עליהם להזדהות עם מאבק המזרחים ולהצביע לש"ס,

 9. דניאלה קלטי הגיב:

  קודם-כל: ניצן – אני איתך!!! לחלוטין – Count me in!!

  אני איתך, לחלוטין, בכל.

  כעת, לתגובות:
  לברוך – נכון, יש הרבה עבודה קשה – ומשום-כך, שומה עלינו להתחיל בה ללא דיחוי.
  וכל המצליחיםות, לבטל האגו שלהםן, למען העניין הקהילתי הכללי – חוצותי-נהר של-ממש הםן… צדיקים גמורים, חד-משמעית!!
  מי תיתן וירבון…

  כרגע, למרבה הצער, חלק ניכר מן האנרגיות, של פעילותי-הקהילה, מופנה למאבקי-כח אישיים – ועל כך, מצווה על כולנו לגבור.

  לדרור:
  מי שמשתף פעולה, עם גורמים הומופוביים/לסבופוביים/טראנסופוביים/ביפוביים, למען אינטרסים צרים כמו רווחתו האישית, אינו ראוי לדרוש ולא ראוי לקיים למענו זכויות כלשהן – לא זכויות פרטיות ולא זכויות כלליות…
  תגובתי לך, חבר דרור, זהה לחלוטין, למעשה, לתגובתי להומואים מצביעי-ימין, ללסביות מגדפות-טראנסים, או לבנותי קהילת-ה-BDSM, אשר טחו עיניהםן מהבן, מה רע בללבוש את עורן, של חיות רצוחות…

  כל המאבקים – מאבק אחד המה!! וכל הכופר/ת בכך, מבצע פשע פעילותי חמור. חובת כל פעיל ופעילה, לפעול נגד כל דיכוי שהוא – בין אם הוא דתי, אתני, סקסיסטי, ספשיסיסטי, קווירופובי…

  כל המוכניםות, לשבת תחת קורת-גג פעילותית אחת עם טראנסופובים, זהיםות לחלוטין בעיניי, לאלה מקרב חברותי-הקהילה, אשר תמכו במלחמת-טבח-הילדות בעזה – וכל המסכימותים, כחלק ממפגש פעילותי, לטחון בשיניהם, את בשרה של כבשה אומללה, דינם זהה לדין אותם אלה, החושקים בהקמת מדינת-בופוצוואנה פלשתינית, לשם ניצול כח-עבדיה, בלי הסתדרות וללא "קו לעובד".

  מאבק אחד!!

  עלינו, תומכי חד"ש בקהילה, להוקיע ולא להתחבר עם אף קווירופוב, תהיה נטייתו המדינית אשר תהא.

 10. ניצן אביב הגיב:

  חן,חן, דניאלה ותודה מקרב-לב על תגובתך הנכוחה, האמיצה.
  אצור עמך קשר בהקדם האפשרי ביותר.

  בברכה, ניצן.

 11. עידו זילברשטיין; הגיב:

  מסכים מאוד עם ההצעות והתפיסה שמביע, ניצן, אהבתי גם את ההצגה יחד של הנושאים שאליהם התייחס

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים